Triburi - Războaiele tribului

  • Autor subiect DeletedUser5970
  • Data de început

DeletedUser5970

Cum spune si titlul, incerc sa pun in balanta top 20 (puncte) si top 20 (razboaiele tribului).
Pana acum era clar, ai trib in top 20, esti smecher, acum, cu noul top, situatia se schimba putin. Care top credeti ca reflecta mai mult realitatea referitor la valoarea unui trib ?

Evident, avem indicatori diferiti insa, sunt sau nu in stransa legatura ?
 

DeletedUser34078

Cel care in urma unui razboi n-a pierdut nici un sat :p sau hai treaca, mearga 1,2 acolo :D
 

DeletedUser40250

Cum spune si titlul, incerc sa pun in balanta top 20 (puncte) si top 20 (razboaiele tribului).
Pana acum era clar, ai trib in top 20, esti smecher, acum, cu noul top, situatia se schimba putin. Care top credeti ca reflecta mai mult realitatea referitor la valoarea unui trib ?

Evident, avem indicatori diferiti insa, sunt sau nu in stransa legatura ?


Deci mai nou ma pot lupta si cu punctele?Ok...:rolleyes:Ati inteles baietii :p?
 

DeletedUser34078

statisticarazboaie.jpg


Felicitari TH sunteti pe pozitie! ;) tineti-o tot asa! :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Razboaiele sunt declarate sau nu, prin urmare nu reflecta decat o statistica subiectiva.
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Presupun ca depinde mult acest clasament si de razboaiele pe care le porti. Daca ai razboi cu primele 3 triburi, tu fiind pe 4 iti va fi cu siguranta mai greu si va fi afectat clasamentul din aceasta cauza. Daca porti razboaie cu triburile de pe locurile 30-40 logic ar fi sa fii undeva in frunte la nr de puncte cucerite.
Doar o opinie. :)
 

DeletedUser32745

Poti ajunge si pe primul loc in urma unor conjuncturi si sa te bati cu un trib de pe locul 100, dar cu jucatori buni, ce s-au apucat mai tarziu de lumea respectiva si sa pierzi fara drept de apel... nu conteaza nici locul ocupat, nici numarul de razboaie, ci jucatorii pe care-i ai si, bineinteles, calitatile celor( strict ca jucatori) cu care te lupti.
 

DeletedUser38225

E prea devreme ca aceasta statistica sa reprezinte ceva,la fel cum e prae devreme ca statisticile celelalte nu reprezinta nimic si la fel de bine pot fii inselatoare, la fel si aceasta. E foarte greu de facut un clasament in functie de cat de "bun/profesionist/perfect" fiindca sunt prea multi factori de luat in calcul..
 

DeletedUser5970

Presupun ca depinde mult acest clasament si de razboaiele pe care le porti. Daca ai razboi cu primele 3 triburi, tu fiind pe 4 iti va fi cu siguranta mai greu si va fi afectat clasamentul din aceasta cauza. Daca porti razboaie cu triburile de pe locurile 30-40 logic ar fi sa fii undeva in frunte la nr de puncte cucerite.
Doar o opinie. :)

Teoria asta se poate aplica cu lejeritate si la top20 puncte. Nah ca am gasit un punct comun intre topuri :p
 

DeletedUser34078

Razboaiele sunt declarate sau nu, prin urmare nu reflecta decat o statistica subiectiva.

De acord cu tine, sunt triburi cu care e jenant sa ai un razboi oficial. De obicei, cele declarate, sunt triburi care merita luate demne de adversari. Nemaivorbind de o coalitie, prin sustinere.
Poate e prematur topul asta, depinde de posesie, alte statistici, diplomatie si nu in ultimul rand de competitie.

Insa personal, apreciez un trib care atunci cand cucereste sate, isi permite sa le si pastreze.
 

DeletedUser5970

Pai da, luam in calcul diplomatia tribului, sa fie acest top "razboaiele tribului", pe departe sau nu, un top doar al diplomatilor ?
Chiar daca spuneti ca e devreme sa vorbim acum de el, eu cred ca acest top reflecta mult mai bine imaginea unui trib, luati exemplu tribul 300, erau pe 16 daca nu ma insel, 0,5 proportie sate, au disparut zilele astea din peisaj.
 

DeletedUser34078

Mai e este media (OD'ul) raportul dintre agresori si aparatori ... uita-te sa vezi ca asa s-a calculat.

MTH e unu la odd :D deci stie sa pareze la meserie ! Asta trib unit! :)
 

DeletedUser

Intradevar odd ala ar trebuii sa sara mult mai mult in aer la cati au dat stergere sau au iesit din trib inaintea unor atacuri:D
Trib unit doar pentru ca aveti o statistica buna cand vine vorba de a va apara, poate...dar nu sunt sigur, aici sunt pareri impartite:D
Oricum T.T.T sta cel mai bine din cate am vazut:) dar e prea devreme sondajul cum a zis cineva mai sus:D
 

DeletedUser5970

Aceste razboaie, cred ca le putem cataloga drept importante doar dintr-un singur motiv: acela de a pastra respectul reciproc intre tabere, fie ele, aliate, neutre sau inamice.

Nu m-am aventurat pe multe lumi insa pe lumea asta am gasit cei mai de joasa speta lideri, e lume cu diplomati, in adevaratul sens al cuvantului, pe care-i poti numara pe degete... sau mai corect spus, e o lume fara diplomati.
Multe triburi din top 20 conduse de pustani care se cred zei si isi bat joc pana si de proprii oameni, fara a mai ridica pretentii de a fi "draguti" cu cei marcati cu rosu. Nu se mai cunoaste definitia cuvantului fair play, nu se mai tine cont respectul de sine, de respectul pentru ceilalti jucatori de pe harta, multi joaca la plesneala.

De aceea, razboaiele din acest moment, nu sunt razboaie, sunt doar niste pedepse acordate copiilor care nu au fost cuminti.
Razboaiele adevarate vor fi atunci cand triburile cu traditie sau cu, conducatori consacrati, se vor lovi... si toata lumea stie acele triburi.

Baftaaa
 

DeletedUser34078

Aceste razboaie, cred ca le putem cataloga drept importante doar dintr-un singur motiv: acela de a pastra respectul reciproc intre tabere, fie ele, aliate, neutre sau inamice.

Nu m-am aventurat pe multe lumi insa pe lumea asta am gasit cei mai de joasa speta lideri, e lume cu diplomati, in adevaratul sens al cuvantului, pe care-i poti numara pe degete... sau mai corect spus, e o lume fara diplomati.
Multe triburi din top 20 conduse de pustani care se cred zei si isi bat joc pana si de proprii oameni, fara a mai ridica pretentii de a fi "draguti" cu cei marcati cu rosu. Nu se mai cunoaste definitia cuvantului fair play, nu se mai tine cont respectul de sine, de respectul pentru ceilalti jucatori de pe harta, multi joaca la plesneala.

De aceea, razboaiele din acest moment, nu sunt razboaie, sunt doar niste pedepse acordate copiilor care nu au fost cuminti.
Razboaiele adevarate vor fi atunci cand triburile cu traditie sau cu, conducatori consacrati, se vor lovi... si toata lumea stie acele triburi.

Baftaaa


adica cum ar veni pestele de la cap se impute :confused:
bre chief da' motivational mai esti :p
daca dau delete in masa cu cine ne mai batem? :D
 

DeletedUser5970

Da ce vrei bre :p inainte ajungeau in top 20 doar triburi bune, dupa eforturi mari
 
Sus