F.SOD vs. F.What??

DeletedUser20252

Neddhu,tot ce ai spus mai sus ai spus bine in afara de faptul ca ai considerat jignitoare cuvintele mele adresate tribului Pici.
Eu nu am facut decat sa spun purul adevar,si daca asta e o jignire pentru voi,sincer nu este problema mea.

Zici de o propunere din partea What?? catre cei din pici,asta nu se va mai intampla pe lumea 24.Nu spun NU unei eventuale colaborari,dar noi cei din What?? NU o sa initiem o negociere cu cei din Pici avand in vedere ce s-a intamplat tura trecuta cand am stat la masa negocierilor.

What?? a facut o singura greseala majora pe lumea asta si probabil ne va costa prezenta pe lumea asta,si anume,incheierea unei aliante cu cei din MoD.(lucru cu care eu nu am fost niciodata de acord).De la acea greseala a noastra,au inceput sa apara probleme cu duiumul si nu mai gaseam rezolvare moultora dintre ele.

Singura solutie pentru a scapa de stresul de zi cu zi cauzate de certurile cu MoD,a fost incheierea relatiilor de "prietenie" cu cei din MoD si incercand sa intoarcem armele,bazandu-ne si pe aliatii din T.L.S.,care imediat ce au auzit de propunerea noastra de a declara razboi la MoD au hotarat sa faca cat mai repede fuziune cu ei si practic sa fim obligati sa ramanem la acelasi statut cu cei din MoD pentru a putea exista in continuare pe aceasta lume.


Dupa fuziunea celor din T.L.S cu cei din MoD si a vorbelor cum ca jucatorii din conducerea Pici ar prefera sa sea dea cu ei decat cu noi,a cam aparut panica in conducerea tribului What??.Ne-am impartit in doua tabere si au inceput sa apara certurile intre conducerea celor din Faq si a vechii conduceri What??,ce a dus in final la plecarea celor din Faq.


Am incercat sa mediez problema cu lord adex,sa vad daca se mai poate rezolva ceva pentru a reveni la alianta.(practic am lins unde am scuipat,recunosc lucrul asta si sincer imi pare rau ca l-am facut,mi-am calcat pe principii pentru un rahat de joc,dar merge).Nu s-a rezolvat chiar daca adex a stat de vorba cu mine,dar oricum amandoi ne-am pierdut timpul atunci in ziua aia pentru ca hotararea era deja luata in SoD.


Concluzia finala e ca niciodata nu o sa mai lingem unde am scuipat,chiar daca riscam sa disparem de pe harta lumii 24.Prefer sa dispar dupa ce rup sute sau mii de nobili celor din SoD,decat sa raman pe harta un amarat de milog.

Oricum felicitari celor din Pici pentru felul in care ne-au jucat atunci,asta e jocul,tre sa fii si parsiv si sa iti urmaresti doar interesele tale,nu si ale altora.
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Lumea 24 a fost aiurea de la inceput dat fiind faptul ca a fost inceputa de cativa jucatori care nu stiau daca vor juca sau nu serios pe aceasta lume (eu fiind unul dintre ei). Triburi conduse slabut la inceput, multe incertitudini, multe greseli ... what nu facea fata daca mod nu se batea cu spor, faq nu mai exista daca mod nu proteja bb, 300 nu exista daca mod tolera fluturii din capul lui satu tau, picii nu ajungeau o forta in est daca sprijineam triburile cu care s-au batut si asa mai departe, multe lucruri privite subiectiv avand in vedere informatiile detinute de fiecare.

Ca lucrurile s-au asezat, inca o data s-a dovedit : timpul le rezolva pe toate. Asa cum le spuneam si colegilor mereu - rabdare, e o chestiune de timp pana se rezolva tot. Alianta cu picii & 22 este prima alianta adevarata pe care eu o simt pe aceasta lume si, asa cum lucrurile au fost discutate de la inceput, va duce la o fuziune finala. Felicitari celor care au facut posibila aceasta colaborare. Multi jucatori buni in what dar prea mult sange fierbinte prin venele conducatorilor/conducatoarelor.

Lucian, imi permit un sfat : nu mai scuipati nicaieri, nu e frumos oricum si nici nu veti mai fi nevoiti sa lingeti ulterior.
 

DeletedUser

stai adexu linistit
se vede omul ca-i lingau de la o posta, deci nu-ti face probleme
poate sa linga niste flegme sau scuipaturi cum se cheama alea:D

What?? a facut o singura greseala majora pe lumea asta si probabil ne va costa prezenta pe lumea asta,si anume,incheierea unei aliante cu cei din MoD.(lucru cu care eu nu am fost niciodata de acord).De la acea greseala a noastra,au inceput sa apara probleme cu duiumul si nu mai gaseam rezolvare moultora dintre ele.

DUpa ce le sugerai public celor din PICI ca-s prosti si ca nu intorc armele impotriva nostra acum ii blamezi si pe ei.
Esti varza prietene la capitolul coloana vertebrala!

Bine macar ca ai recunoscut ca esti nub
Greseala recunoscuta e pe jumatate iertata.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20252

stai adexu linistit
se vede omul ca-i lingau de la o posta, deci nu-ti face probleme
poate sa linga niste flegme sau scuipaturi cum se cheama alea:D



DUpa ce le sugerai public celor din PICI ca-s prosti si ca nu intorc armele impotriva nostra acum ii blamezi si pe ei.
Esti varza prietene la capitolul coloana vertebrala!

Bine macar ca ai recunoscut ca esti nub
Greseala recunoscuta e pe jumatate iertata.

Cum spui tu,chiar nu vad rostul sa te contrazic pe tine, esti mult prea .... ca sa imi mai bat capul si cu tine.
 

DeletedUser

chiar nu ma poti contrazice
esti prea slab ca jucator si prea lingau ca om ca sa fii in anturajul meu
deci canta pe alta lume ca aici am terminat maruntul!
 

DeletedUser

Neddhu,tot ce ai spus mai sus ai spus bine in afara de faptul ca ai considerat jignitoare cuvintele mele adresate tribului Pici.
Eu nu am facut decat sa spun purul adevar,si daca asta e o jignire pentru voi,sincer nu este problema mea.

Zici de o propunere din partea What?? catre cei din pici,asta nu se va mai intampla pe lumea 24.Nu spun NU unei eventuale colaborari,dar noi cei din What?? NU o sa initiem o negociere cu cei din Pici avand in vedere ce s-a intamplat tura trecuta cand am stat la masa negocierilor.

What?? a facut o singura greseala majora pe lumea asta si probabil ne va costa prezenta pe lumea asta,si anume,incheierea unei aliante cu cei din MoD.(lucru cu care eu nu am fost niciodata de acord).De la acea greseala a noastra,au inceput sa apara probleme cu duiumul si nu mai gaseam rezolvare moultora dintre ele.

Singura solutie pentru a scapa de stresul de zi cu zi cauzate de certurile cu MoD,a fost incheierea relatiilor de "prietenie" cu cei din MoD si incercand sa intoarcem armele,bazandu-ne si pe aliatii din T.L.S.,care imediat ce au auzit de propunerea noastra de a declara razboi la MoD au hotarat sa faca cat mai repede fuziune cu ei si practic sa fim obligati sa ramanem la acelasi statut cu cei din MoD pentru a putea exista in continuare pe aceasta lume.


Dupa fuziunea celor din T.L.S cu cei din MoD si a vorbelor cum ca jucatorii din conducerea Pici ar prefera sa sea dea cu ei decat cu noi,a cam aparut panica in conducerea tribului What??.Ne-am impartit in doua tabere si au inceput sa apara certurile intre conducerea celor din Faq si a vechii conduceri What??,ce a dus in final la plecarea celor din Faq.


Am incercat sa mediez problema cu lord adex,sa vad daca se mai poate rezolva ceva pentru a reveni la alianta.(practic am lins unde am scuipat,recunosc lucrul asta si sincer imi pare rau ca l-am facut,mi-am calcat pe principii pentru un rahat de joc,dar merge).Nu s-a rezolvat chiar daca adex a stat de vorba cu mine,dar oricum amandoi ne-am pierdut timpul atunci in ziua aia pentru ca hotararea era deja luata in SoD.


Concluzia finala e ca niciodata nu o sa mai lingem unde am scuipat,chiar daca riscam sa disparem de pe harta lumii 24.Prefer sa dispar dupa ce rup sute sau mii de nobili celor din SoD,decat sa raman pe harta un amarat de milog.

Oricum felicitari celor din Pici pentru felul in care ne-au jucat atunci,asta e jocul,tre sa fii si parsiv si sa iti urmaresti doar interesele tale,nu si ale altora.

MA bucur ca ti-ai recunoscut greseala.
Si acum am sa-ti arat ca vorbesc in cunostinta de cauza chiar daca sunt putin antisocial de romanica;)
Daca voi avea chef de joc pe vre-o lume de la romanica si esti pe acolo am sa joc la tine in trib!
Watch and learn!
http://forum.tribalwars.co.uk/showthread.php?t=13772&page=15
 

DeletedUser

Fiecare din cele trei familii au avut la un moment dat o carte castigatoare, dar tot asa , fiecare au avut o carte pierzatoare.
MOD s-a batut cu aproape toata harta, iar celelalte 2 triburi prosperau.
PICII +22 s-au batut la un moment dat cu toata harta, iar MOD si What?? se intreceau pentru rang 1.
Acum a venit randul lui What?? sa aiba carte pierzatoare si o joaca astfel incat sa micsoreze pierderile.
Interesant e ca, aproape fiecare trib a jucat prost, atunci cand a fost rang 1 sau 2.
 

DeletedUser

ai dreptate, dar ca modalitatea de calcul sa fie cat mai aproape de adevar, ia in considerare si pierderile pentru fiecare perioada in parte, restul e matematica;)
 

DeletedUser

stai sa-i batem pe barbarii astia din sud si mai vorbim:D sunt destul de multi si incapatanati:p
 

DeletedUser

Si acum care e smenu? :rolleyes::cool:

Poi in momentul de fata se stiu intentiile si cartile de care dispun, doar ale lui What??
Conducatorii celorlalte doua familii sunt bine intentionati reciproc si sunt oameni de cuvant, judecand dupa actiunile lor de pana acum. Dar ai vazut ca la un moment dat What??-FAQ a declansat razboiul impotriva 22-pici pentru un sat, chiar daca 22 le-au tinut spatele mult timp. De asta e greu de anticipat. Adica in cazul de fata PICI au tras cu MOD, iar intrebarea care se pune e : istoria se poate repeta? ;)
 

DeletedUser20252

What?? nu a declansat razboi la 22Pici pentru un sat,a declarat razboi la 22pici ca nu isi puteau tine sub control un jucator de la ei care ne ataca pe noi si noi am fost nevoiti la randul nostru sa ripostam.

Razboiul nu este gata,multe se pot intampla in continuare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser32873

Poi in momentul de fata se stiu intentiile si cartile de care dispun, doar ale lui What??
Conducatorii celorlalte doua familii sunt bine intentionati reciproc si sunt oameni de cuvant, judecand dupa actiunile lor de pana acum. Dar ai vazut ca la un moment dat What??-FAQ a declansat razboiul impotriva 22-pici pentru un sat, chiar daca 22 le-au tinut spatele mult timp. De asta e greu de anticipat. Adica in cazul de fata PICI au tras cu MOD, iar intrebarea care se pune e : istoria se poate repeta? ;)

Mie imi vine foarte greu sa cred ca un razboi SoD vs aliatii de acum se va declansa de la un sat... conducerile triburilor aliate sunt suficient de cerebrale astfel incat sa nu dea satisfactie carcotasilor (mai repede se face curatenie ... ca tot vine Pastele):rolleyes:
 

DeletedUser35749

chiar nu ma poti contrazice
esti prea slab ca jucator si prea lingau ca om ca sa fii in anturajul meu
deci canta pe alta lume ca aici am terminat maruntul!

Hai bre nu va mai intepati atat, stii bine ca nu-mi place sa dau sanctiuni ! :D
 

DeletedUser41356

Voi vorbiti de inchiderea lumii deja..dar chiar daca ati lua toate satele maine..tot ar mai dura 1-2 ani pana sa se inceapa procedura de incheiere:)) asa ca nu va grabiti..or sa fie multi care dau stergere,multi care dau conturile,etc..situatia se schimba daca se lasa un om cheie:)
Omnu prin natura lui..e un nesatul orgolios..care face orice sa-i fie lui bine si atat..nu va mai bazati pe principiile unui om:) ca s-ar putea sa ramaneti surprinsi..
Si va rog..nu veniti la mine cu texte dalea..ca exista omul perfect,care se tine mereu de cuvant si el nu calca stramb,si niciodata nu o sa lucreze pe la spate,si aveti incredere deplina in el...uitati-va la fratii care se omoara intre ei pentru putina avere:) si luati in considerare ce se poate intampla pe un joc pentru castigarea unei lumi:))
+ ca PICI..nu stiu daca vor toti sa faca fuziune..pentru ca tribul este facut de la inceputul lumii,e deja un trib cu traditie pe harta..nu o sa-i convina sa vina repede la voi doar sa apara in lista castigatorilor lumii 24
zic si eu...
 

DeletedUser

Ma nu stiu cu ce se aleg PICI, din punctul meu de vedere SOD a facut un pas major spre inchiderea lumii cand PICI au acceptat pacea. De acceptat a fost acceptata dupa parerea mea pentru ca nordul tribului PICI era pulverizat pe fondul calitatii playerilor de acolo sau pe lipsa crasa de playeri pe conturile din zona RS, si mai ales pe o lipsa de conducere coerenta, daca nu ma insel tribul PICI este condus acum in mare parte de fosti dusmani asimilati sau aliati iar NOLDOR este condus in mare parte de cei tribul sudic Resistance, care a rezistat printre pici si i-au asimilat pentru sange proaspat.

Este evident si o stiu si SOD si PICI ce va urma dupa ce what va fi eliminat, eu nu pot decat sa sper ca intervalul dintre incheierea pacii si deschiderea ostilitatilor va fi folosit pentru urmatoarele variante.

1. Sefii picii ar trebui sa aibe oua si sa interzica SOD sa mai innobileze in k-urile majoritare PICI, printre satele lor in NORD, sau SOD sa citeasca aici si sa ia in considerare chestia asta care le irita aliatii. Pici sa se apuce de innobilarea satelor de barbari si a playerilor neutrii razletiti printre pici. ) daca aleg varianta planificarii razboiului.
2. mutarea playerilor foarte activi din sud din NOLDOR si PICI sus in K-urile fostului RS si inceperea definirii unei granite formata numai din conturi active si playeri experimentati.
3. Si cred ca ar fi varianta cea mai buna... inceperea unei fuziuni cu SOD-ul treptata... azi un player ... intr-o saptamana altul... etc.
Insa ptr asta trebuie sa fie intelegere intre cele 2 conduceri si SOD-ul trebuie sa inceapa sa isi curete tribul.


Oricum ar fi este evident cel putin ptr mine ca PICI nu au sanse sa castige lumea in varinta PICI. Deci chiar daca acum PICI s-ar alatura what si sa intoarca armele lumea ar fi castigata de what? la final. Se poate ajunge si la o rabufnire de orgoliu sinucigas din partea PICI pe fondul intelegerii ca lumea va fi incheiata de SOD daca cursul razboiului continua astfel.

Din punctul meu de vedere SOD ar trebui sa ia in considerare ca se poate si varianta terminarii aliantei cu PICI si sa anuleze temerile acestora prin niste gesturi care sa demonstreze ca nu o sa castige pe spinarea PICI. Deci de preferat ar fi sa inceapa varianta 3 inainte ca PICI sa inceapa sa plece urechea la sugestia what ca PICI e next pe lista dupa what.
Aici poate si what sa ia notite din varianta 3 si sa se gandeasca cam cum ar trebui sa sune o propunere adresata PICI.... Nu pastile aruncate pe extern si jigniri in batjocura gen cea a lui Portile de mai sus. Prin afirmatia de mai sus nu face decat sa confirme aroganta what in legatura cu restul hartii, iar daca este si conducator atunci what-ul are o conducere foarte slaba. Este jignitor sa credeti ca in PICI nu exista oameni care sa vada jocul in avans si care nu iau in calcul toate variantele. Si asta ti-o spun eu care in trib nu am decat functia de planificator atacuri intr-un K obscur de la marginea hartii. Daca eu vad jocul asa si sa zicem ca valoarea conducerii PICI creste exponential de la un planificator de atacuri catre intemeietor... sa zicem ca PICI nu e chiar lipsit de creier si nu mai jigniti cu pastilele voastre. (asta daca valoarea creste exponential binenteles, ceea ce sper :rolleyes: )

Acum despre faptul ca what si o ia... mi se pare corect. Este prea mare diferenta de forte dintre ce au ei si ce sunt aruncate impotriva lor (trupe pici de defense aflandu-se ocazional pe granita cu ei in sate SOD). Si nu pot decat sa ma bucur ca fostii mei dusmani de pe 7 si o iau grupa mare si ca pot contribui la asta. Imi aduc aminte cu placere de marele smecher intemeietor al diablo profucv care facea gura pe aici acum cateva luni.. tratand pe toti cu aroganta caracteristica, si acum nu i se mai aude pliscul pe fondul omorului administrat de noobul Gabby si ai lui. Nu prea poti sa castigi o lume cand tratezi pe toti de la inaltimea Olimpului... uneori pana si taranii se mai unesc intre ei.. macar pana ard conacul boierilor . daca e sa folosesc o expresie de pe la noi.

Deci din punctul de vedere al inchiderii lumii. SOD o va inchide cu pici... nu pe spinarea lor. Si ar trebui sa inceapa sa gandeasca rapid si sa ia atitudine pentru a calma temerile aliatilor.... daca pana si prin academia PICI se vorbeste despre faptul ca e clar ca PICI o sa o incaseze dupa what.... ma intreb cam ce se discuta intre intemeietorii PICI.

Vreau si eu ce ai fumat tu ..:)))(fara suparare,glumesc)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Dragilor din what?? cei din TLS si MOD imediat dupa fuziune au dorit continuarea aliantei cu voi,dar eu am fost acela de a insistat sa dam razboi si am insistat mult ,de ce?In primul rand auzisem de discutiile dintre what?? + PICII ,in al doilea rand nimeni din what?? nu raspundea la cererea noastra de alianta si am fost taraganiti mult timp.Acest proiect (SoD) are ca finalitate inchiderea lumii 24 impreuna cu familia PICI,ca asta se va intampla peste ani buni e relativ cat timp vor ramane aceeasi oameni la butoane.
 

DeletedUser

Voi vorbiti de inchiderea lumii deja..dar chiar daca ati lua toate satele maine..tot ar mai dura 1-2 ani pana sa se inceapa procedura de incheiere:)) asa ca nu va grabiti..or sa fie multi care dau stergere,multi care dau conturile,etc..situatia se schimba daca se lasa un om cheie:)
Omnu prin natura lui..e un nesatul orgolios..care face orice sa-i fie lui bine si atat..nu va mai bazati pe principiile unui om:) ca s-ar putea sa ramaneti surprinsi..
Si va rog..nu veniti la mine cu texte dalea..ca exista omul perfect,care se tine mereu de cuvant si el nu calca stramb,si niciodata nu o sa lucreze pe la spate,si aveti incredere deplina in el...uitati-va la fratii care se omoara intre ei pentru putina avere:) si luati in considerare ce se poate intampla pe un joc pentru castigarea unei lumi:))
+ ca PICI..nu stiu daca vor toti sa faca fuziune..pentru ca tribul este facut de la inceputul lumii,e deja un trib cu traditie pe harta..nu o sa-i convina sa vina repede la voi doar sa apara in lista castigatorilor lumii 24
zic si eu...

PICI e la fel de vechi ca si MOD sau TLS..
 
Sus