Ghid: atacuri la secunda (Opera T-Train)

DeletedUser

man fiecare ..are posibilitatea de a alege cum trimite nobilii..dar daca se rup ei nobili din trenuletz ..unde diferenta este 100 de milisecunde...oare ce se poate intimpla cand este fereastra de o secunda intre ei ..
 

DeletedUser31998

Rog frumos un moderator (sau cineva cu drepturi de a modifica un post) sa editeze prima mea postare din aceasta tema. A trecut prea mult si eu nu mai pot edita ce am scris acolo.

sub
I. Rezultatul
poza s-a sters

se poate folosi:
image1df.jpg


La punctul 5 Shortcuts - sa se bifeze Enable single key shortcuts
(in imagine apare, insa nu am mai si scris in text acest lucru)

La punctul 9 - comanda scrisa acolo inlocuita cu:
Click button & Delay, 5 & Switch to next page & Click button & Delay, 5 & Switch to next page & Click button & Delay, 5 & Switch to next page & Click Button & Delay, 5 & Switch to next page & Click button & Delay, 5 & Switch to next page

Dupa un update al versiunii de joc comanda de OK se selecteaza singura, asa ca pentru a trimite t-train cu acea comanda trebuie dat un click in plus pentru a nu mai fi selectat ok-ul. Delay-ul este pentru a nu se mai incurca ordinea atacurilor.

Postarea aceasta poate fi stearsa.
Multumesc :)
 

DeletedUser

Voua va merge T-Train cu ultima versiune de Opera? Mie doar imi schimba taburile intre ele. Nu da nici un click. Ma poate ajuta cineva?
 

DeletedUser

incearca sa dai click dreapta pe fiecare ok in fiecare tab inainte de a apasa T-ul
 

DeletedUser35131

Click button&Focus next widget&Click button&Focus next widget&Focus next widget&Click button&Switch to next page
 

DeletedUser

Nu mai merge cum trebuie opera ca sa trimiti atacurile :) cred ca trebuie sa revin la o versiune mai veche asta daca nu cumva cauza sa fie schimbarea versiunii de joc .Crima si pedeapsa azi dimineata incercand sa trimit cu T train ,cu enter 2 enter si cu versiunea clasica de a deschide mai multe ferestre :D:D pleca intotdeauna prima data al doilea atac si abia apoi fulul cu nobilu :rolleyes: ,intr-un final am reusit sa trimit fulu primu si dupa el trenuletu cu metoda a veche de a deschide mai multe ferestre si sa dai click repede pe OK :)
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Cod:
Click button & Focus next widget & Click button & Focus next widget & Focus next widget & Click button & Delay, 25 &Switch to next page
asta ar trebui sa mearga
 

DeletedUser4838

Cum eu folosesc Chrome si Opera mi se pare cam greoaie (consuma multe resurse si se misca incet) am mai cautat pe net.
Exista setari similare prezentate pentru Opera si pentru Google Chrome.

Rezultatul e similar, numai ca nu se mai dau atacurile la 100ms singure, ci trebuie sa apesi enter + shortcutul de next tab:
561965_3959604348614_1287320879_n.jpg
 

DeletedUser

Cum eu folosesc Chrome si Opera mi se pare cam greoaie (consuma multe resurse si se misca incet) am mai cautat pe net.
Exista setari similare prezentate pentru Opera si pentru Google Chrome.

Rezultatul e similar, numai ca nu se mai dau atacurile la 100ms singure, ci trebuie sa apesi enter + shortcutul de next tab

Unde sunt setarile alea pt Chrome?!!! Ca la mine nu merge cu T . Eu tot cu tasta 2 si ok merg. Pe vechea poveste . Am setat de mi-au iesit ochii la opera cu T train-u masii si nu merge cu TASTA T. Eu o stiu pe-aaia veche cu tasta 1 inapoi si tasta 2 inainte . Aici am belit ochii putin sa vad cate taburi am deschis si am intarziat destul intre primu si al 2lea. Dar in general nu e mare diferenta . Cine imi da si mie setarile pt T trainu asta la chrome ca de opera sunt satul .
9a8gb4.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Tot nu merge nici cu alta versiune de opera . Deci daca nu merge la mine inseamna ca este ilegal?!!! Daca nu ma ajutati sa-l fac sa mearga sar cu gura pe astia sa-l scoata in afara regulamentului :D
Chiar asa: Pt care motiv a fost trecut in legalitate?!!! Ca practic jucatorul nu mai face nimic . Parca e o secretara de-aia de apasa REDIAL-ul la telefon fara sa se mai oboseasca sa tasteze numarul de acasa ca acum 5 minute a mai dat un trrrr . De ce la inceput a fost ilegal iar apoi a intrat in legalitate ?!!! :D
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
In primul mesaj ai cerut configuratia pt Chrome.

Ar fi doua variante:
- prima cu tastele 1 sau 2 pe care o folosesc si eu
- a doua ar fi cu un scriptulet in cadrul caruia sa se parcurga cele 4/5 tab-uri si atunci nu se mai selecteaza "browser action" ci "execute javascript"; nu am testat dar poate o sa ma ocup intr-o buna zi sa vad ce iese

In al doilea mesaj, ai zis ceva ca nu merge nici cu "alta versiune de opera".

Pana la urma unde incerci sa configurezi t trainu ? pe opera sau pe chrome?

Daca vrei pe opera, ai mai jos pasii ca sa iti configurezi, nu ar avea de ce sa nu iti mearga:

preferences -> advanced -> shortcuts
click pe edit
expand (+) application
new
in primul tab scrii t
in al doilea tab din noul rand scrii :

Focus next widget & Click button & Focus next widget & Focus next widget & Click button & Switch to next page

ok/save si ar trebui sa mearga

Cu privire la legalitatea t trainul, nu imi dau cu parerea. Folosesc si t train si combinatia de taste 1/2.
 
Ultima editare:

ChineZeu

member
Scor reacție
37
T-train Chrome cu o singura tasta

Instalati extensia Shortcut Manager
click sus in coltul dreapta pe icoana nou aparuta >> See all settings / Add new shortcuts

in fereastra care sa deschis puneti:
1- Shortcut key: 1
URL patterns:*ro*.triburile.ro*
Action: bifati Execute Javascript si la (2) Then execute Javascript below (optional) introduceti urmatorul script:
Cod:
javascript: var url = document.URL;  var doc = document;  if (url.search(/screen=place/) != -1 && url.search(/try=confirm/) != -1 && doc.getElementById("target_attack") === null) {      doc.getElementsByName('submit')[0].click();  } else if (url.search(/screen=market/) != -1 && doc.getElementById("error") === null) {      var arrInputs = doc.forms[0].getElementsByTagName('input');      for (var idx1 = 0; idx1 < arrInputs.length; idx1++) {          if (arrInputs[idx1].value.indexOf('Ok') != -1) {              arrInputs[idx1].click();              break          }      }  }
Description: Click Ok
dupa ce ati pus toate astea salvati (click 'Save')

2- in stanga sus click pe butonul 'Add new shortcut'
si punem:
Shortcut key
:1
URL patterns:*ro*.triburile.ro*
Action:la Browser action selectati 'Select the right tab'
dupa ce ati pus toate astea salvati (click 'Save')

acum restart la chrome
m-am gandit sa il fac sa mearga si in targ ca sa va usurez munca la echilibrarea resurselor:)
apasati cate de repede posibil tasta 1
Chrometrain.PNG


Atentie!!! Orice modificare sau combinatie a scriptului de mai sus cu alte scripturi trebuie sa fie aprobata inainte de a fi folosita

PS: folositi va rog spoilerele pentru imaginile mari
 
Ultima editare:

DeletedUser35131

Frizeru din Peru - sau dami un PM q o adresa de skipe si o sa intru eu sa iti setez opera.

Si ptr fanii opera, nu mai instalati V12+ , cautati versiuni de la 10.60 pana la 11.64 ca astea merg cel mai bine
 

DeletedUser18437

Frizeru din Peru - sau dami un PM q o adresa de skipe si o sa intru eu sa iti setez opera.

Si ptr fanii opera, nu mai instalati V12+ , cautati versiuni de la 10.60 pana la 11.64 ca astea merg cel mai bine

9.64 ? :) nu am gasit nimic in plus in versiunile mai noi fata de 9.64
 
Sus