Inamici învinși / sat

  • Autor subiect DeletedUser7708
  • Data de început

DeletedUser7708

Salutare.

Avem topuri de inamici învinși per trib, per jucător, de ce nu și pe sat? Ar fi interesant să vedem de-a lungul timpului ce sate au fost cel mai mult disputate. Asta ar oferi o privire mult mai bună asupra dinamicii hărții pe un server. Pentru a nu divulga strategia jucătorilor, ar fi bine să se stocheze doar inamicii învinși ca total.

Păreri, sugestii? :confused: Critici? :eek:
 

DeletedUser

Salutare.

Avem topuri de inamici învinși per trib, per jucător, de ce nu și pe sat? Ar fi interesant să vedem de-a lungul timpului ce sate au fost cel mai mult disputate. Asta ar oferi o privire mult mai bună asupra dinamicii hărții pe un server. Pentru a nu divulga strategia jucătorilor, ar fi bine să se stocheze doar inamicii învinși ca total.

Păreri, sugestii? :confused: Critici? :eek:

Nu stiu ce sa spun ... Nu se reseteaza inamici invinsi daca satul e cucerit de altcineva sau devine barbar?
Nu prea ar ajuta deoarece daca nu s-ar reseta nimeni nu ar sti daca a fost la jucatorul x sau y ... si satele sunt sate , toate sunt la fel ... fiecare pot atinge 12.154 de puncte , nu cred ca e cineva interesant doar de un anumit sat...
 

DeletedUser7708

Când e cucerit / devine barbar se resetează sau nu, ține de setările serverului, dar, din moment ce am zis că aș vrea să văd cele mai disputate sate, aș zice că nu trebuie resetat.

Cât despre remarca ta, nu mă interesează cât l-a apărat x sau y ci care a fost cel mai disputat, unde s-au tocat cele mai multe trupe.
 

DeletedUser7708

Poate că are importanță asupra poziției pe care să o alegi la start? Poate divertisment? Nu ar încurca pe nimeni un astfel de top.
 

DeletedUser

Da, pare ceva destul de interesant dar...daca asta ar face serverul sa mearga si mai aiurea decat merge acum, atunci as fii contra. Poate daca jocul ar merge "tun" si nu ar mai avea divergente, ar fii mult mai bine. Stiu ca nu are legatura intocmai cu propunerea ta, era asa ca fapt divers
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Imi aduc aminte ca la inceput, cel putin pana pe la L7 parca, la fiecare sat la piata centrala sau la ferma, nu mai imi stiu exact, exista o astfel de statistica care ulterior a fost inlocuita de "sate invecinate". Stiu ca ma uitam mereu ce/cat am macelarit cu armata din satul respectiv, mie personal mi-ar conveni sa reapara acea optiune.
 

DeletedUser

Când e cucerit / devine barbar se resetează sau nu, ține de setările serverului, dar, din moment ce am zis că aș vrea să văd cele mai disputate sate, aș zice că nu trebuie resetat.

Cât despre remarca ta, nu mă interesează cât l-a apărat x sau y ci care a fost cel mai disputat, unde s-au tocat cele mai multe trupe.

Dar toate satele pot avea acelasi numar de puncte , armata etc. Si nu cred ca se pun ei sa isi omoare trupele pe un sat anume , deoarece acel sat are o campie mai verde , sau zidurile au mai mult fier...
Toata lumea stie ca se toaca foarte multe trupe pe granite...
Daca serverul ar fi mers bine , as fi zis pro , dar asa sunt contra :(
 

DeletedUser7708

Imi aduc aminte ca la inceput, cel putin pana pe la L7 parca, la fiecare sat la piata centrala sau la ferma, nu mai imi stiu exact, exista o astfel de statistica care ulterior a fost inlocuita de "sate invecinate". Stiu ca ma uitam mereu ce/cat am macelarit cu armata din satul respectiv, mie personal mi-ar conveni sa reapara acea optiune.

Deși când am făcut propunerea nu m-am gândit la asta, ceea ce spui există la un joc rival. Oricum, cine a vrut să înțeleagă scopul propunerii l-a înțeles :)
 

DeletedUser25671

si la ce iti foloseste ca stii asta ?

daca ai noroc sa dai peste un jucator mare intr-un moment de inactivitate,poti descoperi care sunt satele de atac ale inamicului si care sunt de aparare...e drept e munca titanica sa iei fiecare sat in parte sa vezi "cat a crescut la inamici invinsi" dar oricum o informatie in plus nu strica :))...
 

DeletedUser

parca e mai usor sa primesti rapoartele si sa marchezi satele pe harta ;)
fiecare cu stilul lui de joc
 

DeletedUser42297

nu-mi place ideea
astfel inamicul ar sti din prima
satul ala e de atac ala de aparare dupa inamicii invinsi
 

DeletedUser39696

nu .. nu cred ca ar fi frumos , dintr-un singur motiv , vizibil:eek:cupa mult loc stocarea(vizual dar si statistic) deci inuti , Contra
 
Sus