Abstinenta de la deschiderea altor lumi

  • Autor subiect DeletedUser35377
  • Data de început

DeletedUser35377

lumea 26 este plina de jucatori veterani care s au reintors pe acest joc.

multe triburi bune,multa lume activa,si ce rugaminte as avea,macar sa tineti 6 luni fara sa mai deschideti o alta lume,ca iar se barbarizeaza si lumea asta si sincer de asta isi pierde lumea interesul.

Cum apare o lume noua,pac vinde contul sau da stergere,dar daca ati intarzia cat mai mult cu deschiderea altei lumi cred ca ar fi numai bine si pentru profitul jocului si pentru jucatori.

La inceput,nu se deschideau lumi odata la 2-3 luni,si lumea putea sa se concentreze pe o lume anume.

Banuiesc ,ca nu se va lua in calcul propunerea mea,dar am simtit nevoia de a mi exprima parerea

Multumesc,o zi buna

copy paste de la tiket
 

DeletedUser18865

Incerc sa imi aduc aminte ca intainte de deschiderea lumii trei, toata lumea vroia deschiderea lumii cat mai repede.
Acum toata lumea vrea sa intarzie deschiderea unei lumi.
Intradevar era ceva mai bine cand se deschideau lumile mai incet, nu pe banda rulanta.
=>PRO
 

DeletedUser25671

Contra...


De ce??Pentru ca e doar o problema de trib si mai ales de conducere in a "pastra acestii veterani" care cad prada tentatiei si valului de a migra spre lumile noi aparute,sistemul de deschidere al lumilor nu are nicio vina pentru acest dute vino.Iar admini nu pot influenta deloc aceasta "abstinenta de la deschiderea altor lumi" nu acum,poate mai tarziu da,pentru ca la ora actuala foarte multe lumi se apropie de stagiul de a fi inchise si v-a trebui neaparat sa fie inlocuite.
 

DeletedUser40969

Contra.


Nu cred ca cineva cu (mii - milioane) de pts ar dorii sa dea inceput nou ca sa se bage pe alta lume nou deschisa.
 

DeletedUser20561

Contra.E mai bine sa ai de unde alege.
Practic,ce propunea tu murron(acum 1 an...) era ceva gen:nu faceti lumi pe care sa intre astia de pe 26 ca sa ma distrez eu.
E dreptul fiecaruia de a intra pe lumi noi,ar fi incorect ca lumile sa fie deschise mai greu ca sa fie lumile vechi mai pline(desi oricum si daca nu apar lumi noi,cele vechi tot "pier" usor usor).
 

DeletedUser

Nu vreau sa supar pe nimeni dar consider ca toti sau majoritatea celor care ati spus contra sunteti jucatori de start.
Nr. jucatorilor de triburile a scazut considerabil in 2 ani si jumatate de cand joc eu si deschiderea multor lumi in opinia mea scade din placerea jocului. Oricui ii place s-o ia de la 0 cateodata, e foarte frumos consider eu, sa farmezi cu cativa cavaleri usori pana ajungi la cucerirea primului sat, dar deschiderea acestor lumi aproape in continuu nu face altceva decat sa faca jocul monoton si spun asta pentru ca :
1. un jucator de pe L3 actualmente inchisa de cei din SCITII, a revenit cu placere pe lumea 26 care are 90% aceleasi setari cu cea veche ( repetandu-se acest procedeu - sa joci pe o lume careia ii stii toate setarile si lucrezi excelent cu ele, nu mai vad farmecul a ceva nou ).
2. jucatori putini, lumi multe -> o sa se ajunga la 300 persoane pe o lume de joc si 300 am zis aleatoriu, puteti pune ce numar doriti, dar in orice caz sub 1000 ceea ce mi se pare f.putin.

Respect opinia fiecaruia, eu doar mi-am spus punctul de vedere pentru ca nu sunt de acord cu simplul cuvant contra !
 

DeletedUser20561

Nu e nimeni obligat sa intre pe lumile noi,deci daca jucatorii sunt multumiti de lumile pe care joaca,nu vor intra pe lumi noi,nu?
Dar cum mereu se intra pe lumi noi,putem constata ca serverul in sine e facut pentru starteri.
Nu vad de ce nu poti sa ai si cont mare pe lumi vechi si sa nu doresti sa joci si pe fiecare lume noua.
 

DeletedUser

Nu vad de ce nu poti sa ai si cont mare pe lumi vechi si sa nu doresti sa joci si pe fiecare lume noua.

Ok si atunci cand te vei plictisi de lumea cea noua, automat vei reveni pe cea veche ca doar nu te lasa inima sa renunti la lumea unde ai cea mai mare activitate si atunci ce se va intampla cu lumea cea noua cand sa presupunem ca majoritatea celor care fac cum spui dumneata dau stergere ?
Iti spun eu domnule : ramane de izbeliste pentru ca neavand cu cine te razboii ( jucatori fiind putini de la o lume la alta ), ori incepi sa cuceresti toate barbarele ori dai stergere ca te plictisesti. :)
 
Sus