Intrebari Frecvente !

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Ilegal, cu siguranta...o sa ajunga jocul asta sa fie nevoie doar de 1 login pe saptamana....
 
Scor reacție
209
Si-a pierdut farmecul de mult oricum. Ar trebui facuta o lume pe care sa fie interzise scripturile. Jucatorii lu' peste, cei ce folosesc auto click-erul. Banuiesc ca pt. farm sau fake-uri e folosit.
 

DeletedUser10388

eu as vrea o lume unde sa nu fie nici macar CP, atunci sa vedem cine mai stie sa joace...cu pixul si cu foaia-n mana:)
 
Scor reacție
209
Si eu as vrea. Am jucat pana la 1 milion fara premium de mai multe ori :). Dar daca ar fi asa o lume, ei ce ar mai castiga? Slabe sanse sa vedem asa ceva vreodata.
 

DeletedUser10388

slabe...dar posibile
cred ca ar fi un boom al triburile.ro
si cred ca vom vedea mult mai multi jucatori decat sunt pe speciala acum
btw...vor disparea toti "napii" care baga 100 euro saptamanal:)
 

DeletedUser

o sa radeti,dar eu joc manual,fara script-uri,fara automatisme.si am jucat si la pe conturi mari...e adevarat cu pixul si foaia,cum spun colegii.si punea frate-meu ceasul sa sune.oricum,cand esti pasionat,nu are nimeni ce sa-ti faca.dar trebuie sa plateasca si cineva munca unor oameni inventivi,altfel,luati-va gornetele,si soldateii si treceti la joaca!
 

DeletedUser35377

de aceea s a si dus frumusetea jocului.

Acum intri,dai cu scriptul acela de farm infect comenziile imediat si gata.La fakeuri la fel.Si multe altele.
 

DeletedUser

Se numeste evolutie, daca nu poti sa tii pasul gasesti scuze jalnice ca ce frumos era inainte . Trebuie sa fii obsedat (sa nu mai zic cate ore stai pe joc) sa joci la 1 M puncte fara premium, sa dai recrutare la fiecare sat in parte, sa bati taleri, sa pregatesti atacurile etc ..

Dar asa e romanul, cand nu poate sa realizeze o performanta gaseste scuze jalnice.
 

DeletedUser

mai pui si creierul la munca...pentru ce e un joc,daca nu pentru a-ti dezvolta aptitudinile?desigur,fiecare isi gaseste directia.pentru ce trag sportivii de fiare,cand ar putea foarte bine sa puna mana si sa...care galeata de gunoi,sau plasele de cumparaturi?eh.pentru ce?si ..de ce?pentru ca de aia ai creier,ca sa inveti sa il folosesti.si toata viata vei invata,si cu cat stii mai mult ai sa afli ca nu stii aproape nimic.cei care folosesc scripturi,au orizontul cunoasterii deschis catre o alta perspectiva,cei din oldschool inca folosesc pixul,nu numai la semnaturi,dar care era intrebarea?
 

DeletedUser35377

una e recrutarea in masa,alta e sa trimiti zeci de atacuri in 2-3 minute.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Daca aveti de gand sa dezbateti problema, va rog sa o faceti in alta parte ( eventual va puteti deschide si thread separat ). Sa lasam sectiunea asta strict pentru intrebari legate de lumea speciala 1.

Mersi :)
 

DeletedUser35377

a fost dezbatuta si "rezdezbatuta".L speciala e cea mai apropiata de ceea ce vrem,pacat ca e viteza mare,pare o lume facuta pentru jucatori de inceput,si eu sunt cei care NU vor o lume fara injumatatiri si alte.

Sper ca viitoarea speciala,sa aiba o viteza mai decenta(2 cu 1) si sa dureze mai mult (cel putin 8 luni)
 

DeletedUser40272

adevarul e ca e mai frumos jocul fara unele scripturi, eu folosesc, as fi prea prost sa nu folosesc, nu faci fata daca nu le folosesti, dar daca nu ar folosi niciunul ar fi alta treaba

On: AM se activeaza la 5 sate (total) sau 5 sate innobilate? parca e mai bun asistentul decat scriptul de farm...cu scriptul nu pot da mai mult de 600 comenzi, se incarca greu jocul...cu asistentu' merge lejer si 1500
 

DeletedUser35377

corect,ar trebui ca nimeni sa nu le foloseasca.Doar asa ar avea rost.
 

DeletedUser40272

Cererea de trupe de ce nu functioneaza cum trebuie?

am selectate toate tipurile de unitati, dar cand dau "selectare" nu imi pune toate trupele (ex: am 300 lanci, imi pune doar 80), doar o parte...trebuie sa cer de 3-4 ori ca sa imi chem toate trupele...e cam aiurea
 
Scor reacție
209
Se numeste evolutie, daca nu poti sa tii pasul gasesti scuze jalnice ca ce frumos era inainte . Trebuie sa fii obsedat (sa nu mai zic cate ore stai pe joc) sa joci la 1 M puncte fara premium, sa dai recrutare la fiecare sat in parte, sa bati taleri, sa pregatesti atacurile etc ..

Dar asa e romanul, cand nu poate sa realizeze o performanta gaseste scuze jalnice.

Hai ca m-ai dat gata. E exact invers. Nu bagam premium pentru ca nu aveam timp de joc. De multe ori primeam avertismente ca am nu stiu cate buline galbene la activ. Iar la un moment dat, pe w6 am pus sitter. In 13 zile nici macar nu se logase pe cont.
Si am fost in tabara castigatoare pe o lume, w7 stagnand. Toata apararea era pe granita mereu. Ca mai intram o data la 3-4 zile si recrutam din trupele pierdute daca aveam chef e alta treaba. Nu-mi lua mai mult de jumate de ora. Chiar nu aveam de ce sa bag premium ;).
E stiut faptul ca in later game gradul de inactivitate e undeva pe la 60-70%.
Cine mai sta sa bata taleri daca nu are timp sa dea atacuri, sa ia sate? Bati taleri pentru ce anume? Sa ai o ocupatie? Mai ales fara premium. Acu depinde, unii vor sa joace pana la capat si trebuie premium iar altii raman pt prieteni pe lumea respectiva si nu e necesar.
Iar la cum merge treaba pe serverele romanesti, toata harta albastra la un moment dat, nici nu prea se merita sa bagi si bani in joc. Pe l2 de exemplu eram departe de granita. M-am mirat cand a preluat un conducator sitter-ul si a stat sa caute satele de aparare sa trimita trupele unde e nevoie. Am ramas acolo numai ca erau trupele la colegi.

Daca tu stai cu orele pe joc, problema ta. Niciodata nu am avut timp sa fiu un jucator de clasament, un starter bun. Intram ca multi altii pe o lume nou deschisa de curiozitate. Iesea bine continuam, nu, renuntam. Mare branza sa fii innobilat.
Sunt altii obsedati,pe unul l-am pus la mesaje amuzante la lumea 30. Pe mine nu m-ai nimerit ;). Joc doar de placere, nu sa fac cariera

P.S.: Ar saraci inno daca toti ar baga bani in joc cum "am bagat" eu.
 

DeletedUser39475

Sunt total de acord cu ce a postat Geax putin mai sus. Consider ca una din caracteristicile inteligentei consta in capacitatea de a te adapta. Ca si in real life, vremurile se schimba, utilizarile anumitor lucruri se schimba si ele, trebuie insa sa ne facem viata grea cand avem posibilitatea sa o avem mult mai usoara ? Cu ce deranjeaza un script de farm sau un scrip de extragere de barbari de pe harta ? Daca voua va convine sa va faceti viata grea este treaba voastra, nu a noastra care incercam sa o jucam cat mai usor pentru noi. Este un subiect aberant care nu duce decat la incapabilitatea de adaptare a unora datorita poate frustrarii nereusitei pe niciun server.
Si in legatura cu pixul si foaia...continuati asa baietii, eu am atack planner, am notepad si carnet de notite, care ma ajuta poate mult mai bine decat pe voi. Daca sunteti in cutie, continuati sa ramaneti in ea. :)
Daca jucati fara scripturi nu inseamna ca aratati ca stiti, ci ca pur si simplu va chinuiti si sa zicem ca demonstrati o oarecare rabdare care poate fi considerata cu altceva... Jucam de placere si sa avem munca cat mai eficienta !
Nu am vrut sa arunc cu pietre in nimeni, dar asta e parerea mea sincera.

ON : Cred ca daca ai 5 sate in total poti activa asistentul. :)


Hai ca m-ai dat gata. E exact invers. Nu bagam premium pentru ca nu aveam timp de joc. De multe ori primeam avertismente ca am nu stiu cate buline galbene la activ. Iar la un moment dat, pe w6 am pus sitter. In 13 zile nici macar nu se logase pe cont.
Si am fost in tabara castigatoare pe o lume, w7 stagnand. Toata apararea era pe granita mereu. Ca mai intram o data la 3-4 zile si recrutam din trupele pierdute daca aveam chef e alta treaba. Nu-mi lua mai mult de jumate de ora. Chiar nu aveam de ce sa bag premium ;).
E stiut faptul ca in later game gradul de inactivitate e undeva pe la 60-70%.
Cine mai sta sa bata taleri daca nu are timp sa dea atacuri, sa ia sate? Bati taleri pentru ce anume? Sa ai o ocupatie? Mai ales fara premium. Acu depinde, unii vor sa joace pana la capat si trebuie premium iar altii raman pt prieteni pe lumea respectiva si nu e necesar.
Iar la cum merge treaba pe serverele romanesti, toata harta albastra la un moment dat, nici nu prea se merita sa bagi si bani in joc. Pe l2 de exemplu eram departe de granita. M-am mirat cand a preluat un conducator sitter-ul si a stat sa caute satele de aparare sa trimita trupele unde e nevoie. Am ramas acolo numai ca erau trupele la colegi.

Daca tu stai cu orele pe joc, problema ta. Niciodata nu am avut timp sa fiu un jucator de clasament, un starter bun. Intram ca multi altii pe o lume nou deschisa de curiozitate. Iesea bine continuam, nu, renuntam. Mare branza sa fii innobilat.
Sunt altii obsedati,pe unul l-am pus la mesaje amuzante la lumea 30. Pe mine nu m-ai nimerit ;). Joc doar de placere, nu sa fac cariera

P.S.: Ar saraci inno daca toti ar baga bani in joc cum "am bagat" eu.

Atunci lasa-i pe cei ce vor sa joace sa o faca in liniste, fara sa mai faci remarci aberante. Eu joc sa fiu cat mai bun. Asta nu inseamna ca nu am prieteni si distractie pe joc. Mai si zici ca joci de nu stiu cat timp. Nu stiu de ce...dar am am ajuns la concluzia ca multi playeri joaca degeaba, prea plini de sine sa invete ceva si continua in "haosul" lor. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser39777

Daca ai 5 sate iti activezi managerul de cont si ai si asistent de farmare, fara manager nu-ti poti activa asistent.
400 PP/luna = CP, Manager si Asistent Farmare.
 

DeletedUser

Hai ca m-ai dat gata. E exact invers. Nu bagam premium pentru ca nu aveam timp de joc. De multe ori primeam avertismente ca am nu stiu cate buline galbene la activ. Iar la un moment dat, pe w6 am pus sitter. In 13 zile nici macar nu se logase pe cont.
Si am fost in tabara castigatoare pe o lume, w7 stagnand. Toata apararea era pe granita mereu. Ca mai intram o data la 3-4 zile si recrutam din trupele pierdute daca aveam chef e alta treaba. Nu-mi lua mai mult de jumate de ora. Chiar nu aveam de ce sa bag premium ;).
E stiut faptul ca in later game gradul de inactivitate e undeva pe la 60-70%.
Cine mai sta sa bata taleri daca nu are timp sa dea atacuri, sa ia sate? Bati taleri pentru ce anume? Sa ai o ocupatie? Mai ales fara premium. Acu depinde, unii vor sa joace pana la capat si trebuie premium iar altii raman pt prieteni pe lumea respectiva si nu e necesar.
Iar la cum merge treaba pe serverele romanesti, toata harta albastra la un moment dat, nici nu prea se merita sa bagi si bani in joc. Pe l2 de exemplu eram departe de granita. M-am mirat cand a preluat un conducator sitter-ul si a stat sa caute satele de aparare sa trimita trupele unde e nevoie. Am ramas acolo numai ca erau trupele la colegi.

Daca tu stai cu orele pe joc, problema ta. Niciodata nu am avut timp sa fiu un jucator de clasament, un starter bun. Intram ca multi altii pe o lume nou deschisa de curiozitate. Iesea bine continuam, nu, renuntam. Mare branza sa fii innobilat.
Sunt altii obsedati,pe unul l-am pus la mesaje amuzante la lumea 30. Pe mine nu m-ai nimerit ;). Joc doar de placere, nu sa fac cariera

P.S.: Ar saraci inno daca toti ar baga bani in joc cum "am bagat" eu.

Daca e exact invers atunci te lauzi degeaba ca ai jucat pe un cont pana la 1 M puncte fara premium =)), pana si verisorul meu de 12 ani poate ajunge la performanta ta intr-o mare albastra inobiland intern si barbare. Acum nu trebuie sa fii frustrat ca alti se dezvolta mai rapid ca tine si cunosc jocul, iar daca tu ai impresia ca daca esti starter stai non-stop pe joc te inseli . Daca tot ti-ai facut atatia prieteni ca pentru ei mai pierzi timpul pe aici nu trebuie sa fii invidios ca altul poate si tu nu (oricum vei nega asta), cu un sistem de sitting bine stabilit ajungi in top gen iti stau eu dimineata ca tu nu esti tu imi stai seara ca eu nu sunt etc ..

Deci prin urmare nu iti trebuie timp sa fii in top, doar de putina minte si prieteni care sa te ajute. Eu unul joc pentru persoane ca tine care cred ca daca esti in top ai coduri/scripturi ilegale/relatii cu admini etc, iar asta e total fals oricine stie ca un jucator din top20 a fost de cel putin odata verificat.. Cu asta am terminat nu mai stau sa fac spam aici, multa bafta ..
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus