Discutii libere Special 1

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser10388

nu ma refer la suporteri ci doar la conditiile in care a luat fiinta steluta...jucatori luati cu japca din provincie, meciuri trucate 25 de ani, etc..:rolleyes:
auzeam ca cica asta e derby...:rolleyes:
derby este Petrolul-Rapid, un duel de mai are putin si implineste 100 de ani..:cool::)

Adevar grait-ai :D
 

DeletedUser29389

este derby doar din privinta suporterilor petrolisti,care o injura pe steaua ori de cate ori au ocazia,din partea mea singura rivalitate a stelei e cu dinamo..
poi da, aici sunt foarte de acord cu tine, un derby intre doua echipe comuniste...:cool:
 

DeletedUser

cum o vezi tu pe steaua:-comunista
cum o vad eu pe steaua:-singura echipa din romania care a castigat cupa campionilor
-singura echipa din romania care in ultimii 9 ani a jucat in grupele unei competitii din europa si nu se face de ras(vezi dinamo,rapid sau mai stiu eu ce echipa)
-cea mai iubita echipa din tara si cea mai titrata
-echipa care da cei mai multi jucatori la echipa nationala
-echipa cea mai in forma din campionat
si lista ar mai continua,dar trebuie sa ma uit la meci

bafta si cel mai bun sa castige:)
 

DeletedUser

la petrolul jumate de echipa sunt fosti stelisti..ma astept la un meci "fair" :))
 

DeletedUser41708

cum o vezi tu pe steaua:-comunista
cum o vad eu pe steaua:-singura echipa din romania care a castigat cupa campionilor
-singura echipa din romania care in ultimii 9 ani a jucat in grupele unei competitii din europa si nu se face de ras(vezi dinamo,rapid sau mai stiu eu ce echipa)
-cea mai iubita echipa din tara si cea mai titrata
-echipa care da cei mai multi jucatori la echipa nationala
-echipa cea mai in forma din campionat
si lista ar mai continua,dar trebuie sa ma uit la meci

bafta si cel mai bun sa castige:)

Pro..:D
 

DeletedUser29389

cum o vezi tu pe steaua:-comunista
cum o vad eu pe steaua:-singura echipa din romania care a castigat cupa campionilor
-singura echipa din romania care in ultimii 9 ani a jucat in grupele unei competitii din europa si nu se face de ras(vezi dinamo,rapid sau mai stiu eu ce echipa)
-cea mai iubita echipa din tara si cea mai titrata
-echipa care da cei mai multi jucatori la echipa nationala
-echipa cea mai in forma din campionat
si lista ar mai continua,dar trebuie sa ma uit la meci

bafta si cel mai bun sa castige:)


si cum o vad eu pe Petrolul:
-singura echipa ce a reusit sa o invinga pe Liverpool, cand aia erau deja legenda vie...
-singura echipa ce a dat Bucurestiului doua loturi dupa revolutie... Steaua, Dinamo, Rapid, s-au reinventat pe baza a multor jucatori ce se consacrasera la Petrolul..:)
-singura echipa ce avea stadionul plin chiar si jucand 8 ani in B..
si mai sunt...
bafta si voua!
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
si cum o vad eu pe Petrolul:
-singura echipa ce a reusit sa o invinga pe Liverpool, cand aia erau deja legenda vie...
-singura echipa ce a dat Bucurestiului doua loturi dupa revolutie... Steaua, Dinamo, Rapid, s-au reinventat pe baza a multor jucatori ce se consacrasera la Petrolul..:)
-singura echipa ce avea stadionul plin chiar si jucand 8 ani in B..
si mai sunt...
bafta si voua!

1 solist nu ? :D
 

DeletedUser

Sunt de origine din Ploiesti, am Petrolul in sange.
Totusi, sunt stelist. Cu Steaua am tinut, care da, este echipa comunista de origine.

Cu toate astea, hai Petrolul.

PeSeu: Petrolul a avut mereu stadionul plin, sau galeria lor plina, din cauza microbistilor unde obisnuiam sa fac parte. Acolo atmosfera adevarata.
 

DeletedUser

Eh..discutati despre meci...eu sunt stelist si ploiestean...a fost greu sa tin cu vreo echipa astazi..dar totusi sunt stelist si petrolist de mic...dar la steaua petrolu e mereu steaua...
si zice cineva ca sunt foarte multi ex stelisti...cum au jucat fundasii centrali de la petrolu in aceasta seara?
 

DeletedUser

Anunt oficial toate triburile dusmane ca de azi o sa va impusc in gaoaza pe toti cu sare. Am fost la Salina si mi-am luat cativa saci .Numai gloduri ,de-alea din ling iarna, animalele la tara . Asa ca toate triburile dusmane sa-si pregateasca rozeta ca v-o umplu cu sare bruta de la Salina BAH !!!
PieS: Spwanule, ce credeai mah ca scapi de rapoarte daca pleci prin alt trib. Ghinionul tau a fost ca TOM-ul este tot un dusman de-al Gaurii . Te umplu de rapoarte mah . Iti zic eu ca nu ai unde sa fugi pe harta asta fara ca mesajele de razboi si rapoartele sa te insoteasca . Tu o sa fi primul pe care fac teste cu sarea aia ...hahaha
 

DeletedUser29389

A crescut inima-n tine cand l-ai auzit spunand acest basm pe tovarasu' Zotta.
P.S.: N-ar fi fost prima, ca deja a spart gheata Vasluiul.

am trecut de ceva timp de vremea basmelor, bre..:p
si da, creste inima in mine cand vorbesc despre echipa pe care o iubesc din `79...cand am fost pentru prima oara pe Ilie Oana..;)
cum dracu` sa n-o iubesti cand vezi cat de pasional se traieste fenomenul acolo???
remember anul trecut, Petrolul-Dinamo 1-5..
pai voi stiti cat s-a plans pe stadionul ala?
si echipa si suporterii?
si ca nu s-a plecat si s-a scandat ore in sir pana spre dimineata?
baietii au promis ca isi vor lua revansa in Groapa...si au facut-o..:rolleyes::cool:
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Nu contest calitatea suporterilor Petrolului , sunt printre cele mai frumoase galerii din tara( cu unele exceptii : vezi ala de l-a pocnit pe Galamaz care acum este la voi ), dar cu lotul actual putin probabil sa emiteti ceva pretentii anul asta la titlu, la locurile pentru EL, poate, da...ati facut egal cu Bistrita si cu Iasiul, daca imi aduc bine aminte. Poate trebuie mai mult timp ca echipa sa se lege, desi cred ca unii jucatori gen Adrian Cristea sau Oprita nu prea au ce cauta pe acolo, au fost buni, odata...Cristea ala numa la Barbie Girl se gandeste ( probabil ), iar eu personal pe Rednic nu l-am vazut niciodata un antrenor capabil sa faca treaba buna.
Este foarte benefic sa se ridice cat mai multe echipe in Romania, ca fara concurenta serioasa nu vom ajunge nicaieri si nu vom face altceva decat sa fim simpli "vizitatori" in competitiile mari, cum dealtfel am si cam fost pana acum.
 

DeletedUser32745

am trecut de ceva timp de vremea basmelor, bre..:p
si da, creste inima in mine cand vorbesc despre echipa pe care o iubesc din `79...cand am fost pentru prima oara pe Ilie Oana..;)
cum dracu` sa n-o iubesti cand vezi cat de pasional se traieste fenomenul acolo???
remember anul trecut, Petrolul-Dinamo 1-5..
pai voi stiti cat s-a plans pe stadionul ala?
si echipa si suporterii?
si ca nu s-a plecat si s-a scandat ore in sir pana spre dimineata?
baietii au promis ca isi vor lua revansa in Groapa...si au facut-o..:rolleyes::cool:


Tot respectul pt fanii petrolisti, chiar stiti sa faceti atmosfera.
Si stadionul arata bine, pacat ca e cam mic( parerea mea).
 

DeletedUser

steaua e numai una, ne...pe ea intotdeauna


brb

Esti degeaba...atata stiti voi astia...

P.S. Frizeruleee...crezi ca eu sunt am fugit de rapoartele tale ma?? Pe mine nu ma umpleai ca eram in alt trib..nici pana acum nu ti-ai dat seama ca eu eram intemeietor in ARENA@ nu in ARENA..imbatranesti desi nu vrei sa recunosti :)))
Va astepti pe toti astia din GAURA sa ma atacati...mai ales pe Lenunta...:D
Ai grija ca acum sunt om mare si fac urat daca ma enervezi :))))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus