Discutii Libere L31 !

DeletedUser

Daaaaa, spamam!!!
Tin sa va anunt pe aceasta cale ca noul meu trib, spitalul 10 va fi cel care va inchide lumea pe primul loc :). Nu stiu daca din cap sau coada :D.

image.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser36524

Cum merge cu xDexul Daredevil? Ne bagam si noi pe o cearta? :))
 
Scor reacție
209
Eu cred ca ii bag la innobilari interne. O treime din ei sunt pe galben :)).
Nu ne certam ca esti rau si ma innobilezi. Daca nu pica Negutatorul langa mine am incurcat-o cu tine.
 

quz0r

member
Scor reacție
144
In loc sa negociati certuri, bagati mare la aliante si academii.E la moda, ormai. :))

Ia uite ma la ei, ce/si permit"e".
Sunt curios cu asezarea asta, n/am mai jucat cu preinregistrare si cred ca ne vom reorienta spre SV, maine seara.

Ceva sfaturi pentru un start bun? In 2 ani de pauza, am pierdut multe..
 

DeletedUser36524

:)) Cam multi inactivi dom'le... Si nici nu a inceput lumea. Ce o sa va faceti de miercuri incolo. O jumatate de trib o innobileaza pe cealalta. Nimic nu se pierde - totul se transforma.

Daca ma strofoc bine tot te innobilez :D Psihologic. Iar nu-ti fa griji ca sentimentul e reciproc :))

@quz0r, eu iti recomand sa te ti bine de misiuni. Chiar ajuta la inceput si urmate intr-o ordine reusita te propulseaza destul de sus, destul de repede (asta doar la inceput) Dar stim toti ca un start bun inseamna multe.

PS: Welcome back
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Nu ma refeream la misiuni..n/am invatat sa joc in copac :)) Sunt clare, le/am gasit si pe 30 si pe speciala.

Subscriu:
prima zi: lemn 8, argila 7, fier 6 si cazarma. Oare e bine?S/o mai fi schimbat ceva?
(..)
a patra zi: grajd, spionul si calul. la sfarsitul zilei contez sa am circa 30 de cai, 40 de lancii, 10 spade, 10 topoare, daca nu am prins spike-uri.
a cincea zi: lemn 12, argila 11, fier 13. circa 55 de cai, 60 de lancii.

Astea le/am invatat si eu, datorita profului Analist.
Si dar/ar domnu sa am vecini activi, apoi...

Banuiesc eu ca voi nu aveti din start 100 de ponei pregatiti de farm..:))Cumva,statistic..aveti o strategie.
Concluzionez: Cum e mai bine sa incepi?
 

DeletedUser36524

Poi credeam ca n-ai jucat deloc in ultimii doi ani... si de asta ziceam.

Despre strategii, nu stiu... are fiecare cate una, care-i jucator mai vechi dar nu-i mereu bine de postat pe forum. Poate fac vecinii spionaj pe extern.

Astea cu prima zi 99 de secunde iti ridici minele, a doua zi dai 33 de clickuri si citesti doua rapoarte sunt aiureli. Stilurile de joc sunt unice si nu cred ca pot fi definite exact.

--------------
Joci cum stii si daca stii cum joci, o faci bine si fara carnatul de sfaturi pe care l-ai putea primi aici.
 

DeletedUser42542

Fiecare jucator are propriul stil de a juca la inceputul fiecarui lumi, in functie de cum considera el ca este mai bine pentru el/trib.

Si pentru ca s-a inchis topicul cu Spitalul 9 ( trib din care fac parte, sa nu se creada ca fac misto), propun aici sa mai deschidam inca un topic pe forum, pe langa Fazan-Joc din 3 cuvinte (care apropo, se gasesc pe majoritatea lumilor, si chiar si in triburile de top), si sa il numim
"Cel mai hater de pe extern", sau "Cine ne idolatrizeaza", topic unde se va face saptamanal un sondaj de opinie, cu quote-uri de pe forum, si persoana care va castiga sondajele, va primi cate 1.000 resurse din fiecare de la mine!

In rest, multa bafta tuturor, si la cat mai multe certuri si interne:D
 

DeletedUser

Prietene...:)...aici nu e vorba despre cine NE "idolatrizeaza" sau nu, ci despre cine SE idolatrizeaza....Una e sa ai o parere obiectiva, o observatie de bun simt si alta e sa te crezi miezul din Fanta....Sunt multe astfel de specimene in joc si sincer deabia astept sa le intalnesc...:X
 

DeletedUser42542

Prin citatul lui Lemn Tanase de pe L30, am spus tot:

Cum am zis si pe un thread pe lumea speciala, una din caracteristicile inteligentei consta in capacitatea de a ne adapta, deci prin asta cred ca am zis totul. Treaba lor, sa vorbeasca si sa te abordeze cum vor, atata timp cat tu le dai peste nas prin fapte nu ai de ce sa iti faci griji. :)
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Sunt multumit de geografie.Preinregistrarea a dat roade.
K 44 este deja condus de o academie cu 100 de membri..ciudat.
 

DeletedUser

Ce naspa arata noul forum. Nu se poate cumva de modificat in setari la vechiul stil?
 
Sus