Razboaiele L30

DeletedUser42487

Nu stiu ce ne arati tu prin asta sincer...
Legat de Thor, dar aplicabil si restul triburilor de acolo, avem 1/2 din punctajul vostru si la fel 1/2 din inamici invinsi, deci in concluzie nu sunteti cu nimic mai buni ca noi.
 

zekmes

Game Suport
Scor reacție
7
Uuu...S-au incins spiritele...Mie mi se pare putin amuzant cum atat ~TLK~ cat si TWL au dusmani in toate partile, dar nici pana in acest moment nu au cazut la pace intre ei...
 

DeletedUser42505

Cam dezordine pe forumul extern.
Mai bine prezentati-ne o statistica sa vedem si noi cum sta treaba :D
 

DeletedUser42487

Pai nu ai vazut?
Unii se bat cu pumnul in piept ca sunt pe locul 1 si ca punctaj si ca atacator.
As fi vrut sa vad alte statistici nu idiotenii din alea, dar cred ca asteptam degeaba.
 

DeletedUser39475

Hei, dar asta e adevarul. Sunt locul 1, atat ca punctaj, cat si ca agresori. Se bat ei cu pumnul in piept, dar deocamdata au rezervat dreptul sa faca asta. Parerea mea.
 

DeletedUser42487

Daca la raportul punctaj / inamici invinsi ar sta mult mai bien decat restul nici nu ziceam nimic, dar toti stam la fel ca ei, deci nimic deosebit acolo.
Ca inca sunt pe primul loc, da, felicitari, doar ca nu stiu daca sunt capabili sa se mai mentina acolo la cat de slabi diplomati sunt.
 

DeletedUser39475

Pai da, dar tribul THOR de exemplu de ce nu are punctajul ala? La asta de ce nu te-ai gandit?
Si nu stiu cat de slabi diplomati sunt daca au reusit sa fie locul 1 si sa se mentina mult timp acolo.
Sa nu creada nimeni ca tin partea cuiva, sunt cel mai impartial om, dar asa vad eu lucrurile.
 

DeletedUser42487

:)
Thor joaca de placere, nu pentru top.
Plus ca nu a zis nimeni vreodata ca suntem asa buni jucatori, ne stim locul si de ce suntem capabili.
Cat despre diplomatie... un trib de locul 1 nu permite scapari de un anumit gen in relatiile cu alte triburi si pastreaza dialogul la un anumit nivel, pentru simplul fapt ca reprezinta un trib si nu un jucator.
 

DeletedUser32745

Pai nu ai vazut?
Unii se bat cu pumnul in piept ca sunt pe locul 1 si ca punctaj si ca atacator.
As fi vrut sa vad alte statistici nu idiotenii din alea, dar cred ca asteptam degeaba.

Ti s-a mai zis... nu locul 1 la punctaj ne-a facut pe noi sa continuam, desi, asa cum a zis si Supravietuitoru, suntem pe 1 de ceva timp, iar lumea are impresia ca daca au tradat unii pe care-i luasem, gata, ne-am demoralizat.
 

DeletedUser

Tanti mangotaru, daca jucam pentru top, nu aveam scorul ala la inamici invinsi, eram pe primul loc si la inamici invinsi aveam cat are THOR de exemplu. Da, acum pierdem cateva sate pentru ca e goala granita in zona tradatorilor, dar indata ce se va blinda, vor fi ca pe vremea INQ, vor ameninta ca dau stergere daca nu primesc sprijin si vor ramane iar 2-3 oameni pe 20 de conturi.
Cat despre relatiile noastre cu alte triburi, mereu mi-am tratat aliatii cu respect. Daca nu ii respectam si jucam pentru top cum zici matale, heroes sau symo haya erau de mult la noi in trib. intreaba-i sa vedem daca recunosc ca au vrut sa vina dar nu am vrut sa ii primim.
 

DeletedUser42593

hayha, ai uitat ca acum o saptamana te milogeai de toti din trib sa facem un pna?
inca mai am discutiile. acum ati prins glas?
pana acum nu mai erati zmei, erati mielusei. n-aveti voi grija ca undecided nu pica, apelati la orice fel de tertipuri ca sa mai continuati pe harta inca putin
tribul vostru s-a umplut de jucatori cu o personalitate indoilenica, dar este bine ca ne-ati scapat de ei. daca nu tradau acum tradau peste 1 luna, 2 ,3, pt ca numai asa stiu. va doresc succes cu ei, faceti bors cu ei. dar indiferent de ce se intampla pe noi tot nu ne dezbinati, nucleul ala care joaca inca de la inceputul lumii


A propune si a te milogi sunt 2 verbe cu intelesuri diferite.Acum sunteti disperati,si chiar va inteleg situatia care o aveti...
Dar nu trebuie sa imi aduci aminte ce am discutat.Am propus celor din LEG si voua ca eu si cei care eram atunci in TWL 5 persoane sa continuam pe aceasta lume.LEG v-au cerut ca sa ne lasati la ei si ati respins acest lucru stiind ca suntem jucatori de top si ca avem o oarecare valoare.Daca noi mergeam in LEG voi chiar daca erati pe primul loc cu tribul picati automat pe plan secund la fel ca si acum.
Nu a prins nimeni glas.Daca observi sirul postarilor mele aici ai sa vezi ca atunci cand tu si cu altii va laudati in stanga si in dreapta ca ati rapus TWL noi inca eram pe harta,la fel si acum suntem poate mai puternici ca niciodata.Avem o ambitie respectata de multi jucatori de pe lumea asta.Cei ce ne cunosc stiu ca dam totul pentru tribul din care facem parte.
Tribul vostru este un trib cu jucatori parsivi...nu mai vorbesc de conducere.Daca nu aveati diplomatie favorabila si cu LEG sau TLL erati papa de mult...si asta o poate garanta oricine de pe aici care se uita pe harta.Pe granita aveti jucatori mult mai slabi ca ai nostri.
Nu a tradat nimeni...totul a fost facut cu cap.Doar ca voi ati inghitit adanc pastila si v-ati crezut invingatori fara lupta.Uite ca lucrurile nu stau asa cum credeati.Avem inca prieteni la voi in trib...ne stiu de jucatori cu onoare si nu mincinosi ca Undecided.
Nu ma intereseaza ce nucleu aveti.Ma intereseaza ca sa castig acest razboi prin orice mijloc.Daca intelegi asta ca si conducator ai sa realizezi ca infrangerea uneori poate fi o victorie nebanuita.
Daca maine sa zicem prin absurd una din cele 2 forte mari de pe lumea asta,TLL sau LEG,rup alianta cu voi...sunteti in pom fara scara :))
Dar asa e...nu mor cainii cand vor lupii.

Spor la treaba !
 

DeletedUser42593

Legat de jucatorul kkmare pe care il inobilati voi cu atata graba, nu e nimeni sitter la el dragilor, ala este contul lui George Catali, marele jucator care a ajuns pe 1 la aparatori datorita colegilor care si acum au sprijin in drum spre el. kkmare era spionul lui Catali in INQ, acum ca a plecat, e normal sa il inobileze, mai ales ca jucatorul respectiv nu mai joaca de cateva saptamani. Acelasi mare jucator Catali care deja a pierdut 1 sat.
Symo, cum a zis si arres, va multumim ca ne-ati scapat de ei dar am si eu 2 intrebari:
1. ce te face sa crezi ca si voua nu va vor face aceeasi figura?
2. te-a refuzat toata lumea pe joc cand ai incercat sa faci aliante impotriva nostra de ai inceput sa ceri aliante pe forum?


boggy :))
frumos nume ti-ai ales :))
ce sa zic...la prima intrebare iti raspund sec : Nu am nici o certitudine ca vor ramane alaturi de mine pana la final...dar atata timp cat va ataca pe voi impreuna cu ajutorul nostru eu zic ca merita respect.Au avut curajul sa intoarca spatele asa zisului "xerxes" :)) si acum l-a maniat...puneti in aplicare toate tertipurile de care dispuneti...voi cersiti oamenilor nostri sa schimbe partea,dar asta nu cred ca o sa se intample prea curand...
la a 2 a intrebare : da...ai dreptate,aveti o influenta aparte pe lumea asta prin diplomatie...sunt triburi care lupta alaturi de voi mai multe decat ne-am fi asteptat...dar asta e,am incercat si noi ce am putut :) nu cere nimeni nici o alianta...chestiile astea se discuta in prealabil,se pun niste conditii,se discuta foarte intens chiar saptamani intregi...dar voi ce sa stiti :) va bazati doar ca sunteti multi...si degeaba din cate se pare
la kkmare era hancila sitter :)
nu o mai dati ca la Buzau ca nu merge :)
 

DeletedUser37982

voi cersiti oamenilor nostri sa schimbe partea,dar asta nu cred ca o sa se intample prea curand.
n-a cerut nimeni nimanui de la voi sa schimbe partea, ba chiar v-am refuzat categoric venirea la noi. iar de mersul vostru in leg, nu stiu cu cine ati ** dar cu borzesti, riele, sau darkamgel n-ati ** lucrul asta. nu stiu daca mai sunt si alti conducatori acolo.
deci din punctul meu de vedere voi ati mers la colegi de-ai nostri ca sa schimbe partea, iar in legatura cu diplomatia, asa cum zicea si bzz, am stiut s-o tinem pt ca ne-am respectat si ne vom respecta aliatii, atata timp cat si ei ne respecta pe noi, si sunt oameni de onoare, si pana acum au dovedit lucrul asta.
statistici vor aparaea dupa primul atac organizat
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser42593

voi cersiti oamenilor nostri sa schimbe partea,dar asta nu cred ca o sa se intample prea curand.
n-a cerut nimeni nimanui de la voi sa schimbe partea, ba chiar v-am refuzat categoric venirea la noi. iar de mersul vostru in leg, nu stiu cu cine ati ** dar cu borzesti, riele, sau darkamgel n-ati ** lucrul asta. nu stiu daca mai sunt si alti conducatori acolo.
deci din punctul meu de vedere voi ati mers la colegi de-ai nostri ca sa schimbe partea, iar in legatura cu diplomatia, asa cum zicea si bzz, am stiut s-o tinem pt ca ne-am respectat si ne vom respecta aliatii, atata timp cat si ei ne respecta pe noi, si sunt oameni de onoare, si pana acum au dovedit lucrul asta.
statistici vor aparaea dupa primul atac organizat


auzi...sti ceva ? nu mai dezimforma lumea pe aici ca stiu toti ce va poate pielea
voi va respectati aliatii ? cand ? cum ? care sunt aia ? tu si cu ai tai vorbiti de onoare ? ati ajuns la capitolul asta la cultura generala a voastra ? eu nu cred...arunci vorbe in vant pe aici ca sa va aplanati conflictele ce le-ati creat singuri
statisticile pot fi si negative atata timp cat sti cum sa le gestionezi...
nu imi da tu lectii de morala mie ca nu esti in masura...si nici ceilalti 2 de la voi,survivor si hancila...
sunteti 3 care poate ca nu faceti nici cat 1...
nu a cersit nimeni nimic...repet ! invata sa intelegei sensul demersurilor ce le-am facut noi si pe urma sa ne arati aici frustrarile voastre...
nu vrem nici un jucator de la voi care nu merita sa faca parte din echipa TWL...verifica te rog profilul tribului nostru si o sa intelegi ceea ce zic...sper ca poti sa intelegi :)))

P.S. : Fie ca cel mai bun sa castige !
 

DeletedUser42593

uite asa arata statistica momentan si putea sa arate mult mai bine daca nu il concediati pe kkmare :)
asa sa faceti cu toti cei atacati va rog...si mai ** de onoare :) doamne !

Statistică
Toate Triburi Jucători
Loc Nume Sate cucerite Sate pierdute Duşmani învinşi ca agresor Duşmani învinşi ca apărător
1 Tribal Wars Legends 25 5 2.304.433 3.283.133
2 AIUREA 7 1 641.520 698.209
3 Tribe of Legend 1 0 141.244 316.088
4 A I U R E A 1 0 504.277 3.767
5 A I U R E A -?- 0 24 388.069 1.403.394
6 AiuR3a 0 0 34.860 2.385
7 Romanian Attackers 0 4 0 148.681
8 » Romanian Attackers2 0 0 20.413 462.637
 

DeletedUser

Simo, incepi sa dai pe langa. In legatura cu diplomatia familiei -A-, dintre vecinii nostri avem relatii doar cu TLL si LEG si razboi cu TLK NOI si TWL, nimic cu THOR. Daca tu ai impresia ca noi suntem la mila diplomatiei, esti ********. La fel cum noi avem nevoie de acele relatii diplomatice cu TLL si LEG, la fel si ei au. Cu leg suntem aliati contra voastra, TWL, cu TLL ii scoatem pe cei din NOI dp harta. Prin urmare ambele tabere au de castigat. Un lucru interesant e ca tu, membru al conducerii unui trib cu cele mai imbecile decizii diplomatice pe l30 cel putin, te gasesti sa vorbesti de altii. Ati recrutat jucatorii de la dusmanii din inq, trecand peste cei din -A- care erau de partea voastra in razboi, ati intrat in razboi cu toti vecinii si ati pierdut toti jucatorii dp l46 si nordul k45, si inca mai ciripesti tu pe aici la aia dp locul 1 vizavi de cum se ocupa ei de diplomatie... Penibil.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Mangotaru, voi jucati de placere si in spatele vostru au rasarit triburi ca ciupercile dupa ploaie. RM, 300, g-urile, toate se dezvolta acolo in timp ce voi va inghesuiti toti pe un continent. Te rog nu fi tantalau si vezi-ti de tribul tau.
 

DeletedUser37123

Simo daca imi permiti sa iti spun asa:) tot ce ati facut voi pana acum a fost inobilarea unor sate goale, asteapta si tu sa se organizeze granita si dupa date zmeu nu asa cand au iesit niste "jucatori" si au atacat cand nimeni nu era pregatit in aceea zona:)
 

DeletedUser37982

nu a cersit nimeni nimic...repet ! invata sa intelegei sensul demersurilor ce le-am facut noi si pe urma sa ne arati aici frustrarile voastre...
nu vrem nici un jucator de la voi care nu merita sa faca parte din echipa TWL...verifica te rog profilul tribului nostru si o sa intelegi ceea ce zic...sper ca poti sa intelegi ))


jalnici, patetici, tristi.
demersurile care le-ati facut, ce demersuri ati facut?
ati luat niste jucatori de la noi, cu o moralitate indoielnica, si i-ati bagat la voi si acum va credeti zmei. treaba asta o poate face oricine. sa ma uit la profil la voi?
pai ma uit la profil la voi si nu mai pot de ras/ zice ca tribul vostru este alcatuit din jucatori care s-au dedicat tribului?
pai cum s-au dedicat tribului daca au venit din alt trib?
petetic, altceva nu mai zic. am zis cate ceva pe forum, pt ca voi din twl numai aberatii impanziti pe aici, sa stie si ceilalti care sunt impartiali care-i adevarul.

pe scurt voi ati luat de la noi niste jucatori care nu au stiut ce-i aia loialitatea, care mereau creau certuri si probleme in trib si i-ati bagat la voi in trib, si tipati pe forum ca ati facut revolutie. bravo voua sa-i stapaniti sanatosi. chiar daca vor vrea sa se intoarca la un moment dat cand vor da de greu, la noi nu mai au ce cauta decat satele lor!
familial -A- nu se vinde pt un sat, continuam pe aceasta lume, cum am facut-o si pana acum, chiar daca unora nu le convine si vor sa ne desfiinteze, lucrul asta nu se va intampla!
 
Sus