Steaguri

quz0r

member
Scor reacție
144
steagurile-lumi_14d4d4401af655.jpg


Păi, tinand cont ca eu revin dupa 2 ani de pauză si nu am mai prins vreo lume cu steaguri..
Cred ca un topic de referinta ar putea fi vizitat si completat de cunoscatori..

Pe scurt, ce fac ele mai precis? Cum le castig? De ce sa le folosesc?
Credeam ca steagul pentru capacitate de transport se refera la negustori..deci, pentru noobi ca noi.
De unde incepem?
Intelegeti ca daca eram egoist, ceream parerile colegilor in trib. Dar, cum ..cred ca nu sunt singurul in situatia asta astept lamuriri publice de la jucatori..
@B3stialule
bagă si tu intrebarile tale, bă..:D
 

DeletedUser9858

:Dda da ce il dai numa pa el de gol, parca:D mai era cineva pa lista
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Am citit din scoarta in scoarta. Esenta insa, sta in intrebarile jucatorilor.
Eu de exemplu nici acum nu am reusit sa aflu cum e mai bine sa ataci. Cu steag de atac , sau cu steag de noroc?

Deja.vu, unde esti ma? Treci acilea in "the club".. :D
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Steagul de noroc iti garanteaza doar sa nu te duci prea mult "pe minus", de ex daca ai un steag de +10, norocul va varia intre -15 si 15. Acum depinde de fiecare cum considera ca e mai bine, eu personal as merge pe ala de putere de atac.
 
Scor reacție
209
Cand ataci jucatori pe care ai moral mic, cel mai indicat ar fi sa pui steag de noroc, parerea mea. La un moral 58% si "noroc" -23.9% (atac primit azi), cred ca un steag de noroc i-ar fi prins bine.
 

DeletedUser28514

Bre cu prietenii cum e treaba, parca tin minte ca trebuia cp sa vezi cand sunt online. Sa schimbat?
 

DeletedUser

Steagul de noroc iti garanteaza doar sa nu te duci prea mult "pe minus", de ex daca ai un steag de +10, norocul va varia intre -15 si 15. Acum depinde de fiecare cum considera ca e mai bine, eu personal as merge pe ala de putere de atac.

Steagul de atac implica un risc si il vad mai util in faza initiala cand iti poti asuma pierderi mai mari la ghinion. Steagul de noroc are un rol mai mare cand e asociat cu cel putin un nobil, dorind sa stii exact rezultatul. Pe lumea 32 si arma paladinului va conta la alocarea steagului. Pe 30 am calculat si steagul de resurse poate avea cam acelasi rol ca cel de atac ori noroc in primele saptamani, la raporturi de forta dezechilibrate.
Pe 30 nu am apelat probabil la steag de noroc.
 

DeletedUser

Steagul de noroc iti garanteaza doar sa nu te duci prea mult "pe minus", de ex daca ai un steag de +10, norocul va varia intre -15 si 15. Acum depinde de fiecare cum considera ca e mai bine, eu personal as merge pe ala de putere de atac.

Vrei sa zici ca daca am un steag de +10 n-am cum sa am noroc +25??
 

DeletedUser

Pana fac astia rost de steag +10 in atac , se termina lumea . Decat daca-si cumpara :D
 

DeletedUser43070

uite asta nu-mi place mie , ai N steaguri pe o lume si le folosesti pe alta . e un dezavantaj din start pt cine nu a mai jucat cu ele . poti recupera deficitul dar ...
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Da, oarecum...desi in fazele de inceput mari avantaje nu prea vor avea cei cu steaguri ( eventual cei care au steaguri multe si de nivel mare, peste 6-7 ), avand in vedere ca nu au fost introduse de prea mult timp, pe 32 nu va fi chiar asa mare diferenta intre cei fara si aia cu.

Bine, oricum lumile noi nu vor fi toate cu steaguri, vor fi si fara ( gen 31, speciala ).
 

DeletedUser43070

setarile imi plac , 1,5 mi-a placut mereu poate si pt ca 1,5 a fost prima lume pe care am jucat un timp mai indelungat . dar cu steagurile astea ... doar o sa ma distrez vreo luna pe aici
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Am observat pe la jucatori, mai ales in faze de inceput de lume ( si nu numai ), se arunca la ala de % productie marita la resurse, eu personal as merge pe ala mai tarziu si la sate mai multe ( combinat cu ala de redus taleri si rapiditate recrutare )...asta asa ca generalitate, ca mai ai nevoie de un % putere de atac/aparare...cazuri punctuale. Dar la inceput de lume...viteza de recrutare e baza, dupa mine...conteaza sa faci un cal mai repede decat vecinu' :D
 

DeletedUser43070

pai cu steag sau fara oricum exista 2 categorii de jucatori :
- cei ce trag pe armata si merg pe farm
- cei ce ridica cladiri pt resurse
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Se pot face si ambele...eu cel putin ( in functie de vecini ), faceam si minaj si trupe, ca nu se stie cum vezi vrun raport rosu si te uiti apoi la stele, ca productie din parti :)
 
Sus