Discutii Libere L31 !

DeletedUser43203

Nairpic tare "frica" mi-a fost de tribul vostru, dar stai asa, voi ati avut trib?
Ca n-ati fost in razboi se prea poate dar din aliati ati ajuns cacanii pe harta... cu toate astea, ramaseserati prieteni buni si frati de cruce cu NOFA...
Aia, alti "eroi", le fu frica sa nu va innobilam noi singuri (vezi ca explica sefa ta) ca lor le tatiau nadragii sa nu dea gres... Atunci panicuta: "Daca ajunge T-J-ul printre noi? Ne-o luuuuam!"
Si au venit cu saru' mana la voi sa le faceti onoarea de ai intra in familionul lor.

Si am incalecat pe-o sa...

Iar dv. domnule Nairpic sa nu-mi vorbiti mie de caracter, va mai stie lumea.

Pardon! Pe mine ma stie lumea? Cred ca faci confuzii !

Nairpic tare "frica" mi-a fost de tribul vostru, dar stai asa, voi ati avut trib?
Tu faci tam tam si reclama LS-ului... nu eu!
 

DeletedUser

Alooo, latratorii de serviciu, unde sunteti?
Old v-au devenit aliatii mult iubiti dupa ce v-au fost dusmani:

Inca o miscare extraordinar de buna din partea tribului TJ, daca nu ii poti bate, baga-i la aliati, sau pna!
La fel de buna si a tribului NOFA...

Si acum fuziune Old cu TOP!

ceva e in neregula cu voi ,mamutilor.nu stiu ce logica ai tu stirbule,dar eu sunt socat de ce miscari vad pe harta.cum sa recrutezi 5 toata harta?

Incep sa prinda miros fuziunile T-Jului
Da' fuziunea asta cum iti miroase pe la nas?

si fuziuni dom'le, cat mai multe.
Pai da, chiar langa ograda voastra.


La aliatii ESHOCK am vazut mai rau :)). Gata, eu nu mai intru in polemici cu voi pe aici. Din partea mea, puteti recruta si Eshock si Old.

NUUU, ne-ati luat-o voi inainte... Cum e la inghesuiala? E bine, te simti implinit?

Deviza .ro e cantitate, nu calitate. Imi aduc aminte de l1. Eram in CL (Circ Lords) si luptam impotriva mamutului GD. Apoi a fost l5 cu limita de o mie de jucatori in trib. Acolo a fost distractiv rau. De la locul 400-500 cred, nu iti mai afisa restul colegilor. Puteai sa ai 100 de spioni(sitter din alt trib) si 100 de inactivi. Nu-i vedeai. A fost distractiv cand am luat drepturile celor care se jucau la diplomatie : amenintari, atacuri de la 100 de ore pe alte lumi, plecari din trib (de suparare). Is rai adminii astia. Acum e limita de membri si ii fortati pe altii sa faca cate 5-6 academii :mad:.

E bine ca ai experienta, acu' iti foloseste.

Da' astia latratorii unde sunteti??? Nimic?

:DVad ca aveti probleme cu caini comunitari fac galagie pe aici de se aude pe toate forumurile adicente.:D
Sa cheme cineva hingherii:D

Chiar v-au luat hingherii pe toti?

Aliatii vostri au 4 academioare: TOP-A;TOP-B;TOP-C;TOP2.
Iaca succesuri, macar o felicitate, o atentie. Sau v-au dat o bombonica si aveti gura plina?
 

DeletedUser42970

Pfai fratele meu.. si 4 academii si aliati cu trib cu alte 3 academii. TOP ELITE cică :D
 

DeletedUser43203

Ce forma de propaganda ieftina, nu stim ce sa zicem ? aducem un raspuns la o intrebare care ne-o punem noi

Eu nu pot cobori la nivelul vostru, fiindca as pierde sigur, aveti prea multa experienta pt mine ;)

Mai cocoselule ingamfat! Tie abia ti-a iesit parul pe piept si ...experienta ta vasta... ehe... o invelea marmota in staniol =))))))
 
Scor reacție
209
Artemis, traiai cu impresia ca eu am drepturi in TOP? Sau putere de decizie? Afla ca nu. Sunt doar un simplu membru ;).

Conducerea celor 2 triburi a decis sa faca fuziunea pentru ca foarte multi jucatori de la noi au renuntat sa mai joace aici odata cu deschiderea lumii 32. Foarte multi sunt pe sitter, foarte multi inactivi, incepatori, spioni (dar astia au fost depistati zilele astea si eliminati), jucatori care nu coopereaza, nu citesc circularele etc etc.

Si poti sa-i blamezi cand alianta cu Old a existat de la inceput? Cand amandoua triburile atacau pe cei din ESHOCK? Eu zic ca nu. Bravo lor ca au pastrat alianta si relatiile de prietenie. In Strumf tot forumul era la comun cu cei din Old daca imi amintesc eu bine. Cred ca de asta s-au si opus majoritatea membrilor propunerii lui Caretaker si Dudesteanu de a face alianta cu ESHOCK impotriva T-J. Nu era fair-play fata de Old. Mari strategi si cei 2. Propunerea era ca, cu timpul cei din sud sa faca un salt peste ESHOCK pana la granita cu T-J. M-a dat pe spate acea idee "stralucita", sincer.

Inghesuiala? Nici vorba de asa ceva. Era la inceput, in T.G.L. cand dupa ce am luat primul sat, s-a facut PNA si cu acel trib, la cererea lor. Pur si simplu nu aveam tinte. In dreapta aveam numai membri Titans, sat langa sat. Gasisem satul acela de 7k la 8 ore si ceva cu nobilii, am trimis atacurile apoi am parasit T.G.L. pentru Strumf pentru ca l-am regasit pe madalin manole acolo si a insistat sa ma duc, sa colaboram. L-am avut coleg pe 14. Iar cu ceva zile in urma, z010 m-a intrebat in 3 randuri daca nu vreau sa merg la ei. Era foarte prost organizat tribul.
Se stergeau rezervari, jucatorii se revoltau si culmea, li se intampla asta tocmai celor buni, care mai miscau ceva. In final paraseau jocul scarbiti si bineinteles ca satele ajungeau la cine vroia Caretaker, date "pe sub mana". Multe magarii mai facea.

Chiar eram scarbit si vroiam sa renunt dar Madalin tragea de mine sa raman. Si am ramas. Craparul a luat atitudine si a facut alt trib, am scapat si de tradatori si a inceput reorganizarea. Pentru el, tot respectul. A vrut sa aiba cu cine sa joace si s-a implicat enorm. Altu sa fi fost nu-si batea capul cu toti noobii si incapatanatii care stau in mijlocul tribului cu apararea in sate. Dar l32 i-a dat planurile peste cap, a pus capac la tot. Si pe conferinta aia de pe skype bate vantul, cand altadata erau sute de replici. Cu cine sa mai joace? Si eu am fost tras pe linie moarta. N-am facut mai nimic pe cont de 2 saptamani si nu stiu daca mai am chef sa continui. Madalin nici nu vrea sa mai auda de 31. Chiar nu mai avea cu cine. Fuziunea a venit ca o ultima solutie.

Si daca chiar te intereseaza cum imi apare harta, uite aici :


Si azi, daca ma hotarasc ca se merita sa mai bag bani intr-un joc, imi iau premium si ma pun pe cucerit. Pe mine chiar nu ma afecteaza cu nimic aceasta fuziune. Nu mi-a "inchis" harta. E la fel ca inainte.

N-am avut ganduri serioase sa continui pe l31 dupa episodul de la inceput dar am pus pariu cu Onra ca pana de Craciun iau 4 sate. Am luat doar 3 pentru ca nu aveam destule academii la nivelul 2.


Si da, imi sustin afirmatia legata de academii. Mie unul niciodata nu mi-au placut si nici n-o sa-mi placa. Asta e mentalitatea de pe .ro. Multe si cam degeaba.
Singurele lumi de la noi pe care am jucat de placere si mai serios au fost 14 si 24 (in acele echipe erau borgora, blackdude, mine, maggini, craus, madalin etc) - triburi cu maxim o alianta si l30 unde dupa o perioada am preluat eu fraiele. Imi aduc aminte o faza amuzanta. Eram la inceput, se umpluse tribul mare, se umpluse academia si Natasha deschide un topic pe forum, daca sa facem o a doua academie. M-am opus din start. Faci academii, dar cine le poarta de grija acelor jucatori? Era destul de greu sa ne ocupam de 60 de membri, d-apoi de 90. A mers destul de binisor.

In rest, la suedezi si pe w66 joc. Rosu cat cuprinde.

Daca o sa fim vreodata colegi, abia atunci sa comentezi la adresa mea. Pana atunci taci ca nu ma cunosti deloc.
 

DeletedUser

Pfai fratele meu.. si 4 academii si aliati cu trib cu alte 3 academii. TOP ELITE cică :D

Nu subestima NOFA, te rog, ei pot mai mult, au la vezeala academiile: FRM, FRM2 ,OT. Si daca te uiti la OT are, ce crezi, academie! OT=AC pe numele ei.

Deci academia academiei!!!

Or sa vina p-aci sa zica "Nuuuu, alea nu sunt academiile noastre! Noi suntem neamuri!" Deci, mareeee diferenta!
 
Scor reacție
209
Ce mai academii. Eu de Old radeam si de SR de pe 30. Old ajunsese la Old-D. Am unu pe langa mine desi n-aveau voie sa recruteze in zona noastra. In fine. Sper sa faca craparul curatenie si prin acele academii. Asa ceva nu e normal. 2 triburi maxim. Nu 500 de adormiti sau cati or fi.
 

DeletedUser15142

Mai, sincer, nu stiu ce a fost in mintea Old-ului cand a facut fuziune cu TOP, insa nici chiar asa, sa fiu sincer, au vreo 9-10 academii...nu stiu ce castiga ei in jocul asta, dar nah...daca atat pot saracii
 

DeletedUser9858

:Dpoi iti zic eu ,e ca la matematica +cu + da minus asa a aparut si tribul super mario:D,si toata lumea stie cei mai buni jucatori de pe lumea 31 :D faimosii super mario "o sa castige sigur" un premiu de consolare daca termina de facut plecaciunile de riguare ;)unde trebuie .
si daca mai dati si o mic spaga acolo poate poate va includ la lista mea all time de clovni de rangu 60.
 

DeletedUser

Daredevil MephistO Interesanta ampla ta expunere, acum veti avea probleme serioase cu inactivii. Astfel de probleme nu se rezolva intr-o zi.
Si noi am facut fuziune cu aliatii nostri de la inceputul lumii si am fost foarte aspru judecati.
Cand am infiintat T-J-ul pe aceasta lume, daca mi-ar fi spus cineva ca o sa ajungem la doua academii, i-as fi spus ca e nebun! Asa ceva era impotriva principiilor conducerii noastre.
Dar cum iti spuneam, conjunctura a facut sa avem doua triburi aliate de la inceputul lumii si sa ne intelegem foarte bine.
Interesant este ca in mare parte aceste miscari au fost generate de politica tribului... NOFA. Am explicat in primul post, cei din WIN ni s-au alaturat pentru ca era imposibil sa faci prietenii sa se razboiasca intre ei. Cand Win a fuzionat cu MRC singura conditie impusa de intemeietorul lor spiritt a fost aceea a pastrarii aliantei dintre noi. Ironic, tocmai asta nu s-a intamplat. Pentru ca distinsul domn Kitikonti se iubea cu NOFA. Si razboiul urma sa fie purtat de cine? Pai de membri T-J si fostii Win, acolo era granita. Spiritt, unul dintre cei mai corecti oamani pe care i-am intalnit pe triburile, a luat decizia...
Sa n-o lungesc prea mult, prietenii si-au adus alti prieteni si am ajus in aceasta formula. Pana acum ne merge bine, s-a format o echipa. Dar nu este usor sa conduci trei triburi de o asemenea anvergura.
Pe voi nu va condamn, este alegerea voastra, in ce masura a fost de bun augur se va vedea in timp. Aveti foarte multe academii, fapt ce o sa va ingreuneze. Dar veti vedea pe parcurs.
Pe tine personal nu te judec, asta ti-am cerut si eu tie acum ceva timp, sa nu ma judeci inainte de a ma cunoaste. In orice trib, oricat de bun, va exista un Gigi-contra, mai ales in aceasta faza a jocului.

Pe mine ma amuza altceva, tocmai cei care au imprasitiat pe aici tot felul de vorbe de duh in privinta recrutatilor sau a fuziunilor au ajuns sa aiba mai multe academii decat noi.
Si... acum nu mai au nimic de spus. Ceea ce ma face sa cred ca toate atacurile astea la persoana sunt facute dintr-un singur motiv: INTERESUL! Nu e vreo lupta a principiilor, nici vorba... Cred ca in mare parte am demonstrat cu argumente tribului NOFA ca nu sunt imaculati, ca si ei s-au pupat cu dusmanii (se mai intampla pe triburile) si ca tot ce au facut si vor face este datorita unei singure obsesii: ura fata de tribul T-J. Ura veche inca de la inceputuri dar n-au ezitat sa faca alianta cu noi cand le-a dicatat-o interesul. N-au ezitat sa atraga triburile ESHOCK si MRC impotriva noastra. Aveau relatii diplomatice cu ei, dar nu aveau nici macar granita comuna. Aliantele au fost facute impotriva T-J-ului, a fost visul lor ca toata harta sa se uneasca impotriva noastra! De ce? De frica! Le e foarte teama sa nu dea gres imoptriva T-J-ului, pentru ca s-au laudat peste tot ca ne farama.
Noi ne vedem de joc, ca pana la urma este un joc. Avem principii, avem curaj si o echipa. Atat!
 
Sus