Discutii Libere L31 !

DeletedUser4863

Razboaie cu triburile neutre ? RRailor! :D Si da.; mereu e urât când un trib nu anunta ruperea unui PNA. 24-48 de ore acolo, ce dracu..

1 - Urat sa-ti arunci colegi din trib si sa ii treci la inobilari interne
2-Urat sa iti vezi doar propriul interes

Sunt foarte multe lucruri urate in jocul asta , da cel mai urat lucru este sa nu iti vezi paiul din ochiul tau si sa arunci cu "pietre si scanduri" in vecin.


Hiq este cel mai slab trib posibil , o adunatura de .......... fara scrupule. Si Super cu T-J ii sustin , inseamna ca aluatul care doriti sa il formati este putred DOMNILOR.

Gata cu posturile mele pe exter .
 

VaruFashion.

member
Scor reacție
1
Care mai multe conturi nenea ? care galerie de pe zeci de conturi ?

Daca postez care e problema ? pe Super Mario intelg ca il deranjeaza , la fiecare postare a mea se gandeste ce inseamna unele cuvinte , da pe mata cu ce te deranjeaza ?

Alooo , Dorele ti-am zis sa aprinzi felinarul in Noaptea Mintii , daca nu ai facut-o vezi ce ti-a iesit iar ? ))

lasa-l nu lasal , ti-am mai scris de cateva ori ))

P.S
Stimati membrii ai tribului Super , mai bine ati pleca pana nu va inobileaza Super Mario .

ps la ps
Invatati-l fratilor sa scrie cat de cat corect , daca el va reprezinta pe voi...cam trist , eu unu nu as accepta pe unu care scrie ca si un copil de 7 ani sa imi fie intemeitor .




ionele ,
eu i`ti dau un sfat,
iati jucariile si pleaca,
acest joc nu e de tine,
si faptul ca nu am pus o cratima clar nu ma deranjeaza,
nu sunt asa redus ca si tine,
cand m`ai inveti sa joci triburile sa ma cauti, pana atunci joc de glezne,
aceti stimati membri ai tribului super ti`au cucerit toate satele esti frustrat din aceasta cauza ? si vi ca o fetita aici sa te dai cocosel?
Btw cum e la marginea hartii? :)


p.s. duta m`ai fati 2 conturi , ca sa ne faci galerie :)


1 - Urat sa-ti arunci colegi din trib si sa ii treci la inobilari interne
2-Urat sa iti vezi doar propriul interes

Sunt foarte multe lucruri urate in jocul asta , da cel mai urat lucru este sa nu iti vezi paiul din ochiul tau si sa arunci cu "pietre si scanduri" in vecin.


Hiq este cel mai slab trib posibil , o adunatura de .......... fara scrupule. Si Super cu T-J ii sustin , inseamna ca aluatul care doriti sa il formati este putred DOMNILOR.

Gata cu posturile mele pe exter .



Nu stiu dc dar , De la startul lumii 31 au aparut numa ofticosi pe joc,
jucatori ce nu`i gasesti pe harta vin aici sa ne explice noua cum sa jucam,

Si Super cu T-J ii sustin , inseamna ca aluatul care doriti sa il formati este putred DOMNILOR.

dada putred, ca si capul tau?
 
Ultima editare:

DeletedUser40689

Demn reprezentat al tribului Superior )) in Noaptea Mintii e si ceata , devine din ce in ce mai rau bre Super Mario

vin aici sa ne explice noua cum sa jucam
ia uite unde era maestrul ascuns...ptiu...sa nu de deochi.

dada putred, ca si capul tau?
fraza tipica provenita din Noaptea Mintii , te rog sa intelegi loveisintheair si sa nu te superi , trebuie sa ii toleram si pe ei , ce sa facem :D
 

DeletedUser

artemis eoel are doar o academie.
tribul t-j, chiar daca ii luam sate aproape moca nu e academia noastra:)
 

DeletedUser

Razboaie cu triburile neutre ? RRailor! :D Si da.; mereu e urât când un trib nu anunta ruperea unui PNA. 24-48 de ore acolo, ce dracu..

Daca nu este razboi declarat nu inseamna ca nu se dau atacuri de ambele parti si ca nu se iau sate... Credeam ca stii lucrul asta.

Si da, mi se pare o chestiune de minim bun-simt sa se anunte ruperea unui PNA. Aici suntem perfect de acord.
Pe mine nu razboiul cu Florinel ma deranjaza, ci faptul ca si-a pus oamenii sa dea atacuri in timp ce era PNA si acum se lauda ca ia sate moca. E un adevarat "erou".
 

DeletedUser

Artemis and Addy hai sa va spun eu cum stau lucrurile (un scurt rezumat)

Voi ati atacat, nu stiu cine (sitter sau propietar chiar nu ne intereseaza), noi cerem concedierea agresorului, nu sunteti de acord. Noi nu suntem de acord cu propunerea voastra si e normal asta: ce faci cu un amarat de sat?; apoi atacul se face mult mai repede decat apararea, o data ce ne-am fript ii normal sa fim in garda...peste cateva zile poate omul vostru revenea cu atacuri (si daca nu era ceva planuit de voi, sau nu avea ceva pile prin conducere nu stiu care era problema, puteati sa-l concediati foarte usor).Noi ripostam si 3 jucatori de la noi "ataca organizat"(asa e la noi, cand ataci te mai ajuta 1 sau 2 colegi...nu trebuie sa intervina conducerea, se "organizeaza" singuri).Va luam 3 sate pe PNA(care d.p.d.v era deja de mult dus, din moment ce ne atacati; dupa ce ne atacati ce vreti sa zicem...multumim ca ne atacati, dar na vedeti ca peste 24h va atacam si noi, nu ati fi vrut sa va zicem si ce sate atacam?), ne declarati razboi si va luam restul satelor...In concluzie nu te mai plange atat, era ok totul daca il concediati pe ala care a atacat
 

DeletedUser43196

Cristy dece nu ti cont si de incercarea recrutarii membrilor T-J pe timp de PNA?,de asta nu tii cont?.
Cand dadea Florin mesaj jucatoriilor aflati langa miine chiar si mie ca sa venim in EOL de asta nu tineti cont nu?,si de faza ca sunteti un trib care simpatizati NOFA si asteptati orice greseala a tribului T-J ca sa rupeti pna cu noi:)..nu mai vorbiti aproasta abea astept sa mi refac atacuriile sa am cu cine sa ma joc:).Vezi Florine acuma nu mai sunt blocat si pot sa-mi organizez grupa pe ciineva:p,si iti multumesc pentru asta:*
 

DeletedUser

Cristy dece nu ti cont si de incercarea recrutarii membrilor T-J pe timp de PNA?,de asta nu tii cont?.
Cand dadea Florin mesaj jucatoriilor aflati langa miine chiar si mie ca sa venim in EOL de asta nu tineti cont nu?,si de faza ca sunteti un trib care simpatizati NOFA si asteptati orice greseala a tribului T-J ca sa rupeti pna cu noi:)..nu mai vorbiti aproasta abea astept sa mi refac atacuriile sa am cu cine sa ma joc:).Vezi Florine acuma nu mai sunt blocat si pot sa-mi organizez grupa pe ciineva:p,si iti multumesc pentru asta:*

sa inteleg ca asta e scuza pentru care omu vostru a atacat primu....




De atatia ani in joc e normal sa ai unii prieteni, mai ales florin care a jucat mult mai mult ca mine......nu vad care e problema in a "simpatiza" pe cineva, daca voi erati cuminti nu se intampla nimic...ramaneam in stadiul de a "simpatiza" NOFA
 

DeletedUser43196

Voi de mult ati calcat pe bec si cine stie cate lucruri ati incercat si nu vau reusit:)
Nu asta ii scuza mea la noi a atacat un om nustiu ce a vrut sa faca dar voi ati facut organizat pe timp de pna:))
Si nu zi ca voi sunteti tribu ala "BUN" care incerca sa recruteze granita T-J:p
Jucatorii aia de acolo nu pleaca fara miine niciunde:)
 

DeletedUser

Voi de mult ati calcat pe bec si cine stie cate lucruri ati incercat si nu vau reusit:)
Nu asta ii scuza mea la noi a atacat un om nustiu ce a vrut sa faca dar voi ati facut organizat pe timp de pna:))
Si nu zi ca voi sunteti tribu ala "BUN" care incerca sa recruteze granita T-J:p
Jucatorii aia de acolo nu pleaca fara miine niciunde:)

prietene(dam voie sa iti spun asa) T-J au fost primii care nu au respectat PNA: intelegerea era sa nu recruteze in K34, au recrutam, am inchis ochii...apoi ne-ati atacat...si din discursul tau se vede ca tu personal ti-ai dorit acest razboi. Florin a incercat sa recruteze ceea ce T-J nu trebuia sa recruteze...in fine
daca ei nu vor sa vina fara tine foarte bine, sa speram ca vor venii satele:)
 

DeletedUser

Mihnea in ceea ce am vorbit noi doi am vrut sa-ti arat ce fel de om esti..tu care te laudai ca esti mana dreapta a lui artemis nu ai intervenit pentru un prieten de-al tau.A trebuit sa intervin eu din exterior.
Cat despre recrutari, faci atata galagie pe aici, tu care in find aveati vreo 4 academii, care in t-j aveti vreo doua si 1k de aliati si veniti aici sa va plangeti de recrutari.
Noi am calcat pe bec primadata, citez spusele voaste imediat dupa ce a cazut mrc: "Deocamdata e bine sa recrutam tot ce putem din mrc, ce e slab bagam la interne, insa trebuie sa fie oameni care sa trimita sprijin la nofa". Un alt strateg de la voi spunea" Eu spun sa nu deschidem granita cu EoEl deocamdata, intai sa terminam cu Nofa, mai ales ca problemele din zona sudica nu sunt clare si s-ar putea sa ne trezim cu atacuri din toate partile".
Mai vrei sa va citez din discutiile voastre strict secrete?
Astept sa organizati, insa mihnea nu prea mai am minute esti binevoitor sa-mi dai tu lista cu satele atacate...de fapt lasa ca le iau eu de pe skype:D
 

DeletedUser42970

1 - Urat sa-ti arunci colegi din trib si sa ii treci la inobilari interne
2-Urat sa iti vezi doar propriul interes

Sunt foarte multe lucruri urate in jocul asta , da cel mai urat lucru este sa nu iti vezi paiul din ochiul tau si sa arunci cu "pietre si scanduri" in vecin.

Cica pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti.. se adapteaza perfect situatiei. Când ti-am transmis lista tradatorilor din tribul tau pe care i-ai concediat si înnobilat.. mi-ai multumit frumos si ai zis ca ramâi dator. Acum arunci cu pietre si scânduri. Ce stii tu despre cine am concediat eu, despre cine a concediat Varu ori despre cine a plecat de buna voie ? N-ai nicio idee si totusi îti permiti sa ma ataci si crezi ca-mi cunosti tu interesul. Singurul scop e sa sudez o echipa de calitate si încredere care sa aiba un cuvânt de spus în urmatorul razboi. Mai usor de zis decât de facut, dar nu-s singur.

Daca nu este razboi declarat nu inseamna ca nu se dau atacuri de ambele parti si ca nu se iau sate... Credeam ca stii lucrul asta.

Stiu eu amigo, doar m-a amuzat semantica frazei. Un trib care-l ataci.. nu mai e neutru; fie el fara culoare pe harta, ori rosu, ori mov.. cum ati fost atacati voi. :D

Si da, mi se pare o chestiune de minim bun-simt sa se anunte ruperea unui PNA. Aici suntem perfect de acord.
Pe mine nu razboiul cu Florinel ma deranjaza, ci faptul ca si-a pus oamenii sa dea atacuri in timp ce era PNA si acum se lauda ca ia sate moca. E un adevarat "erou".

Câti nu sunt, astfel de eroi ? Câte triburi n-au fost tradate peste noapte prin scheme diplomatice ? Riscul meseriei.. sper sa întoarceti balansul statisticilor cât mai rapid.
 

DeletedUser43196

Mihnea in ceea ce am vorbit noi doi am vrut sa-ti arat ce fel de om esti..tu care te laudai ca esti mana dreapta a lui artemis nu ai intervenit pentru un prieten de-al tau.A trebuit sa intervin eu din exterior.
Cat despre recrutari, faci atata galagie pe aici, tu care in find aveati vreo 4 academii, care in t-j aveti vreo doua si 1k de aliati si veniti aici sa va plangeti de recrutari.
Noi am calcat pe bec primadata, citez spusele voaste imediat dupa ce a cazut mrc: "Deocamdata e bine sa recrutam tot ce putem din mrc, ce e slab bagam la interne, insa trebuie sa fie oameni care sa trimita sprijin la nofa". Un alt strateg de la voi spunea" Eu spun sa nu deschidem granita cu EoEl deocamdata, intai sa terminam cu Nofa, mai ales ca problemele din zona sudica nu sunt clare si s-ar putea sa ne trezim cu atacuri din toate partile".
Mai vrei sa va citez din discutiile voastre strict secrete?
Astept sa organizati, insa mihnea nu prea mai am minute esti binevoitor sa-mi dai tu lista cu satele atacate...de fapt lasa ca le iau eu de pe skype:D

Florine ii usor sa faci pe ala bunu si nevinovatu?:)),mai ceva prietenu meu a fost atacat numai de nemuritoru atat:p,lasa ca stiu si eu singur sa-mi vad de jucatorii mei din zona:).
Zici de tribul FIIND aveam 4 academi:eek:?,doamne de cand 1 academie devin 4 academii:)),1 kg de aliati cica FAME cu TNW si ESHOCKU is 1 kg nu?:),ii frumos sa faci din cal armasar,stii cum ii florine multi se bat cu pumnu in piept la inceputul distractiei dar dupa ..:).Recrutariile FIIND spre buna ta informarea a fost doar cand s-a desfiintat TOM si au ales sa vina la noi.Pacat cica spuneti lucruriilor pe nume si cand colo nu stiti nimic:).Sti cum ii lasa sa fim noi astia prosti ca asha zicea si Kenji ,si marele trib MRC din fostul Fiind doar un jucator cu toate organizatele lui au reusit sa-l duca la margine:),cam asha o sa fie si cu voi:p,a si mai ceva pe vremea cand era FIINDU! T-J nu erau aliatii nostri asha ca ..:),noi aveam granita cu NOFA,TJ si marele trib MRC :)
 

DeletedUser4863

D-le Smoothie , n-am aruncat cu nimic in tine .
Cum ai spus mai sus ti-am multumit si am spus ca am sa-ti intorc serviciul daca o sa am ocazia.
Acele lucruri de mai sus au fost adresate jocului in fapt : Aici nimic nu este corect , pentru ca toate actiunile se fac sau sunt puse la cale de niste oameni fara caracter sau mai bine spus fara scrupule.
Daca te-ai simtit este problema ta, eu nu am facut referire la tine.

Daca doresti sa discutam te rog da-mi PM , eu nu imi spal lucurile in PUBLIC
 

DeletedUser42970

D-le Smoothie , n-am aruncat cu nimic in tine .
Cum ai spus mai sus ti-am multumit si am spus ca am sa-ti intorc serviciul daca o sa am ocazia.
Acele lucruri de mai sus au fost adresate jocului in fapt : Aici nimic nu este corect , pentru ca toate actiunile se fac sau sunt puse la cale de niste oameni fara caracter sau mai bine spus fara scrupule.
Daca te-ai simtit este problema ta, eu nu am facut referire la tine.

Daca doresti sa discutam te rog da-mi PM , eu nu imi spal lucurile in PUBLIC

Mi-ai raspuns cu citat si acum o dai întoarsă.. dacă preferi discutiile private trebuia să-mi dai si tu mp în loc să ne afisezi aici. Eu nu te rog decât să-ti vezi de ale tale si să nu mai dai cu presupusul (fie-n public fie pe privat), atâta timp cât nu ai destule informatii/argumente.
 

DeletedUser

Vad ca tribul t-j este cu adevarat perfect, a concediat omu ca nah sa nu dea rau la statistica.

In conditiile acestea va lasam sa va faceti voi numele mare si tare, noi ne multimim sa va luam sate...

Eu personal nu am nimic de demonstrat, daca doriti sa faceti circ spor la circ, sunteti cu adevarat niste "victime" asa ca eu personal va las sa plangeti in continuare..acum si aveti motive:
Parte 1:
Triburi: EoEL, EoEL-A
Parte 2:
Triburi: T-J, T-J A, T-J B

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 905
Tabăra 2: 2,468
Diferență: 1,563

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 12
Tabăra 2: 1
Diferență: 11

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 3,234,984
Tabăra 2: 10,715,508
Diferență: 7,480,524

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 92,181
Tabăra 2: 7,423
Diferență: 84,758

chart


Ati reusit sa luati un sat gol dupa ce in prealavil lati spart in timpul PNA.

Ati inceput sa ne atacati acum va plangeti... dar ma rog nu cred ca mai are rost sa comentezi declaratiile voastre, aveti talent in a cersi ajutor de la triburile de langa noi ce pot spune...
Va dorim succes, spor la sate (interne) pe joc.

Totusi tribul EoEl intodeauna cand a avut un razboi a putut ura lucruri bune, si nu a jignit si niodata nu va jigni 100 de oameni doar din prisma unor sate.

Lasand jocul la o parte, in numele tribului Eoel va dorim multa sanatate, fericire alaturi de cei dragi voua, iar daca veti acorda timp mai mult prietenilor reali si familiei cu atat mai bine ca e doar un joc.

Florin!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

bla , bla , bla :)))) nimic interesant ,

Buna seara tribali . lasati certurile si bucurativa de joc ;)
 

DeletedUser43196

Si cate din satele alea cucerite de EOL sunt luate din organizatu lui Florin pe timp de pna fara sa stim nimic?:))
Asteapta Florinelule ca ii abea inceputul:p
 

DeletedUser

dragilor sunteti foarte amuzanti...mihnea am spus mai sus, 3 sate sunt luate pe cand inca mai era PNA, desi era clar ca nu o sa mai fie si de asemnea am mai spus ala nu a fost orgniazat, au atacat 3 oamenii....
voi ati declarat razboi si acum va plangeti...
 
Sus