Comunicat Ibidem

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

quz0r

member
Scor reacție
144
Ca sa nu mai apara presupuneri gratuite privind activitatea sau strategia noastra, comunicam oficial:

Ibidem nu joaca pentru clasament.
Desi conducerea a avut mereu pretentii si asteptari active din partea membrilor nu inseamna ca urmarim un clasament, aceste asteptari recomandate nu mereu au fost acceptate.Chiar respinse de cele mai multe ori din pricina idealurilor juste, cu , concluzii de divort intre conducatori.

Ibidem are ca strategie un joc extins cu deschidere de culoare spre Vest. Asta presupune un nucleu central compact si o elita de jucatori activi pentru culoare.

Cine se incadreaza in culoar:
*Jucatorii activi. De ce? Pentru ca pe un culoar, se merge umar la umar. Nu ramane nimeni in spate, niciunul nu o ia la goana inaintea celorlalti. Avem in cazul asta flancurile acoperite si doar o granita- in fata.
Aici, fiecare are granita lui. Nu se va plictisi nimeni.
Se innobileaza din raza in raza- adica?
Biserica pe sat median, urmat de innobilarea satelor din raza bisericii- se avanseaza.
Dupa primele 2,3 saptamani o sa fie apa de ploaie pentru toata lumea.

* jucatorii cu putin timp liber. Ce fac ei? simplu, raman defensivi, moral bashers, iau sate de tranzit spre o alta directie. Maresc nucleul central.

Care sunt avantajele?
E simplu, fiecare jucator are doar o singura preocupare : satele din fata.Sprijinul se trimite din spate, satele ofensive sunt mereu in raza bisericii. Inventatorul acestui sistem de joc ne este coleg de trib si vom primi explicatii si indrumari pe parcurs.
capture_20130304_083220.png

Ce este medibI- Trib sustinator, cu strategie si sistem de joc egal. Singurul trib aliat cu Ibidem.

Fuziune cu CNQ?
Nu. Absorbtie.
Scop?
Acapararea teritoriului 44.

CNQ au fost primii si singurii aliati , pana ieri.
De astazi, jucatorii urmeaza aceleasi indicatii si acelasi sistem de joc al tribului Ibidem.

Cine conduce Ibidem si cum se organizeaza Ibidem?
quz0r
mangotaru
santy4ever
sergiut
sorin1212
zgubea
TDC12
ione.gunner
leiaa
dan*37

Dupa mini unirea in 2 grupuri individuale , Ibidem s/a impartit in 4. Nord, Vest, Sud si Est. Fiecare grupa are 3 conducatori ,un tutorial de urmarit, o zona de acaparat. Grupele sunt provizorii, insa. Se vor desfiinta imediat dupa deschiderea culoarelor.
Este normal , ca , pentru 1,2 saptamani medibI sa mai scartaie din incheieturi si sa mai pierdem si noi cate un sat.Se considera normal, penitru ca am luat sub aripa noastra si jucatori pe care i/am refuzat initial din pricina activitatii sau necunoasterii.Suntem dispusi sa invatam si ajutam la randul nostru.
capture_20130304_082322.png


Analize grupa Sud:
Ca directie de dezvoltare- K44. Nu se merge nici in stanga , nici in dreapta. Ca tinte in razboiul de guerilla: Drept! si Fiind!.

Analize grupa Vest:
Dezvoltare teritoriala, in nucleul central. Cu eventuala extindere spre Vest.
Ca tinta: DARK.W

Analize grupa Est:
Directie : Drept! si Fiind!.

Analize grupa Nord:
Scop- Eliminarea C D si unirea satelor cu nucleul central.

Diplomatia Ibidem:
Aliaţi
mebidI

Pact de neatacare (PNA)

Duşmani
C D~C -teritoriu
MW -teritoriu
C D
Fiind! -incalcare de PNA
DARK.W -teritoriu
Drept! -teritoriu
CD-D
Find !
=C-D=
C D- A
Drept?
CD-B

Noi am dat iar cartile pe fata, un joc cat mai corect si plin de emotii pentru toata lumea!
V/am salutat,
Q - Fondatorul tribului Ibidem.


haters gonna hate
 

DeletedUser42927

Ce va place sa va dati in spectacol.Nu v-ati saturat sa va tot ridicati in slavi?
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Abstintenta este si ea o calitate, bai pako.
Sunt dispus sa discut civilizat si oficial, despre strategia tribului Ibidem. Bineinteles, sa am si cu cine.
 

DeletedUser42770

Nu e chiar frumos :))
Totu e pentru ca lumea sa nu se mai streseze sa afle sa se intereseze sa infiltreze spioni si alte alea :)) asa a dat tot pe fata !
 

DeletedUser42927

Chiar crezi ca ne pasa strategia voastra?Vom vedea pe viitor cum o mearga treaba,voi aveti deja jucatori activi si buni.Activitatea se va vedea pe harta,spor la joc.
 

DeletedUser40689

Poti sa zici si asa daca tii neaparat , dar trebuie sa apreciezi in primul rand sinceritatea , nu ?

Imi zicea unu zilele trecute sa nu ne mai laudam ( nu zisem nimic in sensul asta , era diliu ) sa o facem peste 3,4 ani , cum i-am scris si lui , ce 3,12 , 1 an ? conteaza prezentul , viitorul nu exista , acum ce sa zicem , valeu...e vai si-amar de noi ?

A scris cineva pe forum pana acum , noi suntem cei mai buni , rupem tot ? nu cred , aia numesc eu lauda .

Fara falsa modestie , cred ca e ceva de noi daca la profilul tribului Fallen apare mar 04
14:36 Tribul Ibidem a propus pacea.
acum ca singurele evenimente de la ora aia au fost
mar 04
14:53 Tribul a respins oferta de pace de la CD-B.
mar 04
14:36 CD-B a propus tribului pacea.
mar 04
14:33 bowdown s-a ataşat tribului.

nu conteaza :))
 

DeletedUser4920

Ibidem nu joaca pentru clasament.


LAME , daca nici macar pt pozitia magica 69 , atunci am dreptu sa va farmez chiar de nu am cont pe l32 .

Word.
 

DeletedUser

Felicit planificatorii si pe comunicatorul Ibidem.
Pentru mine topicul asa e ca o nestemata intr-o mocirla de spamari. As estima cu indrazneala ca este cel mai practic topic de politica si propaganda pe care l-am citit din primavara lui 2007.
Voi raporta si eu spamarile de la acest topic, pentru penalizari.
Am o observatie pentru quzor: terminologia politologica ingaduie ”fuziune prin absorbtie”.
 

DeletedUser25136

frumoasa strategie ....
pe L10 s-a folosit prima data si a mers superb
felicitari pentru reluarea acestei strategii si sper sa nu dati de aceleasi probleme cum au fost pe L10
 

DeletedUser43196

Ce ma distreaza:),numa pacat ca is multi jucatori activii si bunii in zona si o sa aveti mari batai de cap :p
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Nu e Zgubea, dar si el stie multe despre sistemul asta de joc.
TDC12 e un veteran, dar nici el nu e jucatorul care le/a inventat.
Sistemul asta de joc a mai fost folosit/imprumutat pe 2 lumi. 10 si 16.

Pe 16 mi/am dat seama cat e de greu sa rezisti unui culoar- am fost dusmani cu ADHD. Pe 10, cred ca stiti istoria Zarg.
Sper la bine :)
 

DeletedUser4920

Strategia de baza a fost conceputa de baietii din CTRL w10 , dar tactica lor era doar pt inceput , jocul era altfel in anii aia :) ma bucur sa vad pe cineva facand tactica asta fezabila pt mid si end game , plus un grup de oameni si de lideri incercand sa faca asta realizabil si pe harta.

Lasand troll-ul deoparte , Congratz si spor.
 

DeletedUser43245

pe extern esti adeptul sinceritatii cica :) cu cartile pe fata auzi

pe joc esti vai si amar de capul tau , maj timpului imbarligi lumea pe skype cu toate idioteniile mai quzor
cu invitatii , fuziuni , academii oficiale , cine crezi ca pune botul la vrajeala asta ieftina ?

:))))
e sa vezi ce veti merge pe culoar la margine
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Parte 1:
Triburi: Ibidem
Parte 2:
Triburi: DARK.W

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2
Tabăra 2: 0
Diferență: 2
 

DeletedUser42770

legio tu esti total pe dinafara subiectului :))) cred ca ai fumat ceva ... deafapt nu cred sunt 100% sigur ca ai fumat ceva. Macar omul e sincer ... tu o dai in avioane
 

DeletedUser25136

osanda de pe L10 a fost cel care a dezvoltat aceasta strategie .....alaturi de alti colegi din ZARG dupa care a fost implementat si in G~E la indrumarile acestora
 

quz0r

member
Scor reacție
144
osanda joaca in Ibidem, congres a jucat si inca dezbate alaturi de noi ideea de joc, TDC12 a experimentat si el jocul, cucubaux si zgubea la fel.. Sa vedem ce ne iese.

Legion, astazi ajungeti in topul aparatorii zilei. :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus