Nimic vs Restu` Hartii!

DeletedUser44723

Si tu xts....tu marea dezamagire !!! Nu ai nici o scuza te-ai dus in conferinta aia ca sprijin,suport sau ce vrei tu,nu trebuia !!!!!!!!!! Trebuia sa anunti tribul de ce se vrea sa se faca si il opream noi pe Silviu sa n-o faca.

Dragule iti meriti soarta !!!! Rusinica.
 

DeletedUser44712

Ia uimeste-ma amicile lyze unde plangeam eu?

Am zis ca dau contu' . Am zis ca-l dau de zeci de ori. Asta fac cand ma enervez. :)) numai ursu a intrerupt vreo doua cereri de sterger cont. asta nu inseamna proetenas ca plang. Si chatul ala exista doar ca ma tot stresa dana nu e ca si cum m-as fi dus eu la ea.
Lasa-ma sa ajung acasa sa verific si cat de adevarat e chati :) stai sa mai plang putin intre timp.

Nici nu ma asteptam la altceva din partea ta:)))
Da cum se numeste ceea ce ai facut tu? Ai conversat:)))))))?


App o chestie sa sti o chestie , daca te aprinzi pe skype sau pe extern nu te face din baietel barbat :*

Auzi la el:))) Cine s-a gasit sa vorbeasca, in locul tau mi-ar fi rusine sa mai ies pe extern...
Barbat e ala ce e in stare si are curajul sa-si recunoasca greseala/vina/prostia tu nu prea te incadrezi nu crezi?

In continuare demonstrezi ce "BARBAT" esti...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser29130

Ca ii sa sa se duca in ... sau deastea nu inseamna ca il injur pe la spate ca asa vorbesc cu toata lumea ii bag si ii scot la fel de rapid , de folosit se pare ca sa folosit strict HV ca dupa sa imi zica ca nu am facut nimic ca sunt la coada statisticilor , etc :)) dar vine personaje gen 206 de comenteaza ca x a facut **** ce ... stii macar cine a facut tiket sa ii tina contu la silviu cand era in spital ? sti cine a vorbit sa revina in HV cand erau toti prin nimic ? sti o laie sti sa distrugi conturi si tribu pe unde joci , hai spor la aparat sate .. vad ca te pricepi


Apărător: LyzeOfKiel
Ţel(direcţie): 64:07:84 (474|608) K64

Număr: 0 3 8758 0 89 4451 0 0 400 35 0 0 0
Pierderi: 0 3 8758 0 89 4451 0 0 400 35 0 0 0

Steag: +6% putere de apărare




Daca ii sa il critice cineva de cum joaca si cum face o fac doar eu ca eu joc cu el pe cont nu voi , la fel si el despre mine si cu pp-uri era cand am bagat doar eu , acum in ultimele 2-3 luni de cand a revenit a bagat doar el , asta ca sa lamuresc si problema pp-urilor




1 - Pana sa apari tu totul a mers perfect (nu certuri , nu jignri , nu conferinte cu dusmanu separare , etc) se stie clar ca si noi faceam voce cu NIMIC la caterinca si doar au fost inregistrati dar stia toata lumea , acuma insa ai venit tu si pac ti-a venit doru de fostii colegi si ai facut separat pe la spate sa nu afle nimeni dar tot sa aflat ...

2 - Cand HV avea nevoie de voi unde ai fost ? ai dat stergere , colegii tai au zis ca merg in NIMIC si ca erau pe val atunci

3 - Cand sa rupt TIME si ai tai colegi si tu se putea sa vorbesti sa iasa din NIMIC ca sa isi plateasca datoria fata de HV ca doar erau datori .. nu ai facut nimic , nici tu nici colegii tai magnifici ...


4 - Acuma cand era finalul lumii te-ai gandit sa il ajuti pe silviu cand NIMIC deja era la pamant si inca este


Asa ca sunt sau nu gratuite se invart in jurul tau toate pentru ca ii o coincidenta prea mare totul bine si frumos pana apare 206 si atunci incepe calvaru

gabrielaadina da cati sunteti pe contul ala totusi ? 3 ? :)))) atunci e mai rau , pe un cont fara probleme , 3 oameni , sa frece menta luni intregi in granita , sa ia interne si sa mai piarda si sate cum a facut-o zilele astea . Esti haioasa oricum , statisticile vorbesc de la sine .
 

DeletedUser44079

Mai amice ,

1.si daca ar fi adevarat tot ce aberezi tu , nu trebuie sa-ti dau tie vreo explicatie vreodata. Nu stiu ce e in capul tau de iti acorzi atata importanta?!? Ai inchis vreo 2-3 lumi si eu nu am aflat?

2.te crezi prea important , si ocupi subiectul degeaba . Vrei sa discutam problemele care le avem noi? te invit sa deschizi tema noua daca vrei sa o facem pe extern. Daca nu pe privat.

hai pa , la revedere. :)
 

DeletedUser29130

bine ca nu trebuie sa mai ataci dusmani , ca acolo esti praf , acum ataci sate mai usor de luat , ca si internele .
 

DeletedUser44079

:)) tu n-ai treaba p-acasa?

:-? hmm inseamna ca 206 = interne , adica joaca de pe lyze ca si cum nu ar fi. Interesant.
 

DeletedUser29130

mai bine ai fi aratat ca n-am dreptate , ca esti un jucator de valoare si iei sate in continuare de la NimiC , dar tu esti doar un oportunist
 

DeletedUser44079

Nu trebuie sa explic si sa demonstrez nimic nimanui :)) nu stiu de ce toti aveti impresia asta . :)
 

corli

member
Scor reacție
38
Sa iti spun cat a stat contul meu pe sitter, fara a ataca nimeni ? (Motivele le cunosti si tu) .

Sa nu mai zic modul in care ti-ai crescut tu contul. Era logic sa ai si mai mult atac, doar tu erai umflat de sprijin la organizate (aveai buline) , eu eram obligat sa iti trimit sprijin desi aveam organizat pe mine. Si , daca ai atata caracter, recunosti asta, daca nu poate se indura altii sa-ti reaminteasca.

Sau cand amenintai lumea, daca nu iti trimite tie sprijin ajunge la interne, oare cum era ? :rolleyes:

In fine, nu ma mai obosesc sa iti raspund pentru ca te fac pe urma sa te simti prea important, ceea ce nu esti defapt.

Bafta !
 

DeletedUser44079

1. Eu vorbeam de ODA al meu nu ODD
2. Daca ai fost asa atacat unde e ODD?
3. Faza ca ai fost pe sitter e alta poveste dar nu scuze cu nimic.

Nu eu te-am pus sa deschizi subiectu cat de jucator esti tu sau eu :)
 

DeletedUser44650

Mai amice ,

1.si daca ar fi adevarat tot ce aberezi tu , nu trebuie sa-ti dau tie vreo explicatie vreodata. Nu stiu ce e in capul tau de iti acorzi atata importanta?!? Ai inchis vreo 2-3 lumi si eu nu am aflat?

2.te crezi prea important , si ocupi subiectul degeaba . Vrei sa discutam problemele care le avem noi? te invit sa deschizi tema noua daca vrei sa o facem pe extern. Daca nu pe privat.

hai pa , la revedere. :)

Ioi doamne, nici nu ma asteptam la un raspuns mai inteligent de la tine, te simti cu musca pe caciula?
"si daca ar fi adevarat", pai este, nu ca daca ar fi:)))) ca doar nu-s chiar atat de cretin sa fac chat singur, omg:))))
 

DeletedUser40664

Se pare ca nu stii multe despre fostul Styx! Oamenii au ales sa stearga conturile din cauza problemelor INTERNE (repet: INTERNE !), nu din alte considerente.
Decizia de a sterge contul s-a datorat acestor probleme (si pe L26 la fel am procedat si eram in top 3). Cat am jucat, nu am pierdut sate la dusmani si nici la organizate (se pot vedea statisticile).

Faptul ca am acceptat sa revin pe 34 si sa-l ajut pe Silviu nu cred ca reprezinta o crima. Efectiv, raman stupefiata la cate acuzatii, total gratuite si aberatii vad pe-aici :|

Din tot acest episod, Time-ul nu a castigat NIMIC, atat pot spune. Doar niste personaje care au ales sa arunce cu noroi si acum sa-l atace pe cel care s-a straduit sa-i aduca pana in punctul asta. Pe de-o parte, este mai bine ca s-a intamplat ACUM. Pe viitor, vom sti de cine sa ne ferim, pe cine sa evitam si cu cine sa facem o echipa pe alte servere.

Cei care au ales FUGA, isi vor da seama mai tarziu unde s-au dus. Atunci cand se va "imparti cascavalul" si cand doar 60 vor termina lumea.

Dar, e greu sa gandesti cateva "mutari" inainte ;)

Coincidenta: La fel ca pe vremea styx-ului in momentul declararii razboiului, colegii se confrunta cu 'probleme' pe joc.

Coincidenta: La un moment dat cineva mi-a spus despre jucatorul 206cc ca joaca numai cu 50 k aparare pe granita. Pana nu am vazut rapoarte nu am crezut, normal ca nu ai cum sa pierzi sate cand faci parte din conducere si iti orientezi aparare spre granita cu ajutorul colegilor si iti faci atac, dar este in regula, ceea ce nu este in regula este faptul ca un jucator care a dat stergere se lauda ca nu a pierdut sate la organizatele pe el care au fost 0 pe l34. Sa fi pierdut sate si sa iti revii pe joc cum a facut taitzel sau bogdan6 asta ar fi motiv de lauda. Coincidenta sau nu mi-am adus aminte de vorbele respectivului.

Coincidenta: Nu reprezinta o crima faptul ca ai revenit sa ajuti pe cineva care poate nu are ca si mine timpul necesar sa stea aproape non-stop pe joc. Reprezinta o 'crima' faptul ca (si de aici alte coincidente): Intr-un timp relativ scurt s-a dus o alianta care avea un scop comun, dupa ce trecusem peste toate disensiunile si problemele pe joc la nivel de trib si la nivel de membri; intr-un timp scurt au fost 'inlaturati' de la conducerea hv 2 membri (nu stiu motivele, am auzit ca unul a renuntat iar celuilalt i-au fost luate drepturile simax si wiseasskid), iar cel de al treilea a fost facut 'tap ispasitor' (xts) pentru ideea fuziunii si pastrat ca membru in conducere pentru ca era mai 'maleabil' este al naibii de convenabil;

Din tot acest episod, Time-ul nu a castigat NIMIC, atat pot spune. Doar niste personaje care au ales sa arunce cu noroi si acum sa-l atace pe cel care s-a straduit sa-i aduca pana in punctul asta.

Time-ul nu a vrut sa 'castige' de pe urma hv-ului ci impreuna cu h-vul, asta probabil nu a inteles conducerea hv-ului. Da!, jucatorul Corli si-a tinut cuvantul si daca nu ar fi fost aceasta alianta lucrurile pe harta ar fi stat altfel, Da! jucatorul Corli a organizat si a stat si pe conturi in sitter la noi si ne-a ajutat in nenumarate randuri, Da! a fost ceea ce se cheama aliat. Dar nu a aruncat nimeni cu noroi sau cu piatra primul, ceea ce ati facut ati facut cu mana voastra. Are si time-ul o parte din vina, in principal ma consider 'vinovat' ca nu prea am tinut legatura cu jucatorul Corli mai mult din cauza timpului sa ii 'spulber' anumite indoieli.


Iar ultima parte cu 60 de locuri si cu mutarile este doar o incercare lamentabila de a crea disensiuni ramasa fara efect.

Inca o coincidenta: de ce oare jucatorul 206cc care a jucat o buna bucata de timp pe serverul lumii 34 mai precis 9 luni nu a aparut pe forumul extern sa isi exprime nemultumirile ci abia acum arunca cu vorbe (pozitive sau negative) in stanga si-n dreapta? Multe intrebari ramase fara raspuns.
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Buna dimineata!


Am citit foarte multe pe aici. Multe vorbe scrise probabil la nervi, alte vorbe scrise intr-o stare tensionata si alte vorbe scrise de oameni dezamagiti. Vreau sa va spun dragilor un lucru pe care multi dintre noi il uitam uneori. Triburile este numele jocului pe care il jucam cu totii din placere. Nimeni nu ne obliga sa dam clickuri si sa le luam satele "noobilor" si sa radem de "copilasii" de la inceputurile lumilor care ne dau mesaje sa nu-i mai atacam ca au fost la scoala sau ca au fost sa manance, altfel ii batea mama lor. :D
Nimeni nu ne obliga si cu toate astea, intram, zilnic, de mai multe ori pe zi, pentru niste sate? Nu, intram pentru socializare, sa vedem cine si ce a mai castigat, sau ce a pierdut, sau ce trib este intr-o pozitie mai buna si cum sa-i punem bete in roate.
In ultima perioada au fost acuze ca Silviu a gresit cand a discutat referitor la fuziunea cu DW sau NIMIC. Deranjant de fals! Silviu a discutat cu ei pentru a da sansa Heroic Virtue sa castige lumea! Joc in HV de cand Sergiu a renuntat la ideea de IBIDEM pe lumea asta, adica de la vreo 2 saptamani de la inceputul lumii si imi doream ca tribul HV sa inchida lumea. Nu-mi doream sa impart laurii victoriei cu altii, doar cu ai mei colegi, cu care am jucat impreuna de aproximativ un an. Este o dorinta normala, a oricarui conducator sau a oricarui membru sa castige el lumea, impreuna cu tribul sau.
Nu contest faptul ca Time si-ar fi tinut partea de intelegere si s-ar fi format un nou trib din membrii activi, insa cine spunea cine este activ sau nu? Sunt doar 60 de locuri, iar jucatori activi sunt cu siguranta mai mult de 100, cu restul de jumatate ce se va intampla? Simplu era sa se faca fuziunea si apoi, conform hartii avansate dominatia lumii ar fi fost impartita intre HV si Time, aproximativ 50%-50%. Ne-am fi dat in cap, pana unii renuntau si asta era joaca.

Acum va scriu ca fiind cel care a pierdut lumea asta (castig pe speciala in 3 zile :D:D:D) insa nu sunt nici suparat, nici frustrat, poate un pic dezamagit de unii ca se cearta intre ei, desi au fost colegi, dar nimic grav si de netrecut peste :eek:. Va felicit, TIME, inca o data pentru succes, si va doresc in continuare spor la sate, poate chiar sa ajungeti cat mai repede la acea dominanta de 85% pentru ca va fi plictisitor sa jucati in urmatoarele poate 3-4-5 luni fara adversari.

Nu luati mesajul meu altfel decat ca fiind unul realist, nu am resentimente fata de nimeni, nu sunt suparat pe nimeni, si chiar pot spune cu mana pe inima faptul ca ma bucur ca am facut parte dintr-un trib ce a promovat ideea ca acesta este un joc de echipa, iar increderea, loialitatea sunt lucruri ce sunt esentiale pentru buna desfasurare a lucrurilor. Nu este nimic injositor, iesim de pe L34 cu capul sus, ca fiind tribul al doilea, dupa TIME!


Cu drag si respect, al vostru, bucatar sef, Adenauer! :cool::cool:
 

DeletedUser24374

Cea mai mare tiganeala pe lumea 34...imi lasa un gust amar aceasta lume...bine ca m-am lasat de joc ca explodam acum :))
 
Sus