TribalWars2. Și apoi?

  • Autor subiect DeletedUser44200
  • Data de început

DeletedUser44200

Am și eu o dilemă care mă bântuie de câteva luni de zile. Oare ce se va întâmpla după apariția oficială a Tribal Wars 2?

De când cu cumpărarea de resurse, înjumătățiri, etc am văzut că cei de la Inno încearcă orice să îndepărteze jucătorul de Triburile de aici. Triburile nu mai e un joc corect ceea ce înseamnă că nu mai poate fi jucat de oricine și eventual, jucătorul simplu, ăla care nu se trezește la ora 4 să farmeze va migra (dacă nu a migrat deja) spre altceva.

Eu bănuiesc că va migra spre TribalWars 2. Este mai fancy, mai nou, mai plin de chestii, mai tineresc adică mai atractiv. Nu știu dacă și acolo se cumpără resurse pe PPuri dar ideea rămâne.

Și în condițiile astea, cu Triburile 1, ce se întâmplă? Cine mai rămâne aici? Cine ce planuri are pentru Triburile 1 după apariția Triburile 2?
 

DeletedUser45675

Acum pe .ro joace cine are bani de bagat in joc :D
corect?
 

DeletedUser41602

Nu e chiar asa o suma exorbitanta...cu 360 lei joci ani de zile cu cp si asistent
 

DeletedUser

CP si asistent, si ce sanse ai in fata celor care baga mii de PP-uri in resurse?
 

DeletedUser35491

Pana la urma care ii problema daca baga sau nu!?
Incercati si voi sa faceti un efort daca vreti sa fiti in varful piramidei!
 

DeletedUser41602

La inceput conteaza pp-urile cu cuparatul de resurse,injumatatiri etc,dar la 400k spre exemplu cand se farmeaza milioane de resurse pe zi ai sanse sa fii "in varful piramidei"
 

DeletedUser44200

Oke. Dar rămâne întrebarea. Va mai juca cineva TW1 după lansarea TW2?
 

DeletedUser

tw2 va fi jucat in primul rand de cei ce vor fi atrasi de schimbarile grafice . principiul jocului este acelasi din cate se spune , diferenta constanta in grafica , 2-3 cladiri si 2-3 unitati .
si la inceput de curiosi care vor vrea sa vada noutatile :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pana la urma care ii problema daca baga sau nu!?
Incercati si voi sa faceti un efort daca vreti sa fiti in varful piramidei!

nu toata lumea prefera sa investeasca pp in joc
da,cont premium si asistent,dar nu resurse
ce fun mai are jocul asa?
presupun ca tu ori cumperi ori vinzi
:)))
 

DeletedUser35491

cu 230 pp bagate lunar in joc poti fi lejer in top 10 daca iti dai putin silinta :)
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
tw2 va fi jucat in primul rand de cei ce vor fi atrasi de schimbarile grafice . principiul jocului este acelasi din cate se spune , diferenta constanta in grafica , 2-3 cladiri si 2-3 unitati .
si la inceput de curiosi care vor vrea sa vada noutatile :)

Diferenta nu este doar in grafica jocului... si apropo grafica este foarte grea, prea multe chestii colorate prea urat (pentru gusturile mele)
Pentru ce trebuie spital?... unitatile nu mor in lupta? :)))
Spionii se fac in taverna=))) adica o parte de logica este, omul cand e beat spune tot:))

Sper sa nu ne inlocuiasca iubitul nostru joc cu "chestia" aia
 

DeletedUser44200

cu 230 pp bagate lunar in joc poti fi lejer in top 10 daca iti dai putin silinta :)

Da, atâta timp cât toată lumea bagă 230pp/uri. Dar când vine unul și cumpără la târg în 8 ore dublul a cât farmezi tu într-o zi nu prinzi TOP 10 oricât ai sta online și oricâți coplayeri ai avea.

Triburile a devenit un joc pe care îl joacă toți dar îl câștigă doar ăia care investesc în el. E normal, fiindcă e o afacere. Dar nu mai spuneți că e corect. Pentru că nu e.
 

DeletedUser42487

Multi il vor incerca, e normal, dar cred ca multi vor ramane aici, tocmai datorita faptului ca e un joc usor de inteles si logic, exista si acum destule jocuri de genul asta si totusi fanii Triburile au ramas fideli.


Dani, dupa logica ta oricine face afaceri e incorect.
E normal sa vrei sa scoti profit, iar Triburile nu e singurul joc unde pp-urile conteaza mult.
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
@waterloo1815
Acum daca intri pe 2-3 lumi sa faci puncte premium iti permiti linistit sa joci una pentru performante doar cu punctele facute pe lumile alea
deci in opinia mea jocul sa echilibrat putin. poti sa vinzi 30k resurse si ai o luna asistentul de farmare chiar si mai mult
daca mai esti si putin "bisnitar" te uiti ce se cauta mai mult, schimbi in targ pentru 10 pp si scoti dublu pp... nu e asa rau cum ziceti voi
 

DeletedUser44200

@waterloo1815
Acum daca intri pe 2-3 lumi sa faci puncte premium iti permiti linistit sa joci una pentru performante doar cu punctele facute pe lumile alea
deci in opinia mea jocul sa echilibrat putin. poti sa vinzi 30k resurse si ai o luna asistentul de farmare chiar si mai mult
daca mai esti si putin "bisnitar" te uiti ce se cauta mai mult, schimbi in targ pentru 10 pp si scoti dublu pp... nu e asa rau cum ziceti voi

Adevărat. Dar cu resursele de le vinzi tu cineva face trupe, armată într-un mod mai comod ca ăla care e și sărac și și joacă la performanță, fără să vândă nimic. Pe L40 era unul de avea curte înainte să iasă din protecție. Poate sunt eu old-fashioned, dar asta e anormal.


Oricum, să fiu și eu on-topic, de acord cu chinez unikt. TW2 e prea colorat, prea pentru copii. Dar adevărul este că INNO are nevoie de clienți noi deci oarecum, e normal.
 

DeletedUser45675

Nu te poti pune cu ala de baga 5k pp'uri la saptamana frate in resurse,am farmat pe lumea 40 non'stop si nu aveam sanse sa il prind deloc,nu toti au bani sa joace triburile acum,inainte se putea juca mult mai lejer,dar acum fara un minim de bani bagati in acest joc nu poti ajunge in top 100 macar,am dreptate?
Eu sunt unul din curiosi Tw2 astept sa vad daca si acolo se baga asa multe pp-uri ..chiar sunt curios!
 

DeletedUser

ziceti voi sa joci pe o lume pentru performanta si pe alta pentru pp-uri
dar daca eu vreau sa fac performanta pe cea cu pp-uri?
si nu doresc sa investesc pp in resurse,decat in cont premium si asistent
ce fun mai are jocul cand eu farmez ca idiotul si altul dacateva clickuri si are resursele ce am incercat eu sa le farmez toata ziua?
de ce nu a putut ramane jocul la fel cum era inainte?
jocul mergea bine,s-au deschis inca 10 servere pe lejer.cei de la inno deja devin cam enervanti cu profitu lor
mai bine sa se lase jucatorii care au investit atatia ani?
pentru cei ce cumpara resurse?
da,cumperi la inceput,dupa aia ce mai faci?
 

DeletedUser43917

Da, atâta timp cât toată lumea bagă 230pp/uri. Dar când vine unul și cumpără la târg în 8 ore dublul a cât farmezi tu într-o zi nu prinzi TOP 10 oricât ai sta online și oricâți coplayeri ai avea.

Triburile a devenit un joc pe care îl joacă toți dar îl câștigă doar ăia care investesc în el. E normal, fiindcă e o afacere. Dar nu mai spuneți că e corect. Pentru că nu e.

Mi se pare ceva ok , negotul cu pp :D
Eu de exemplu pe lumea 40 am bagat doar pentru CP/AF si am luat ceva resurse doar pentru scoaterea nobililor sa fortez unpic in rest nu bag decat pentru CP/AF si sunt in top 20 , o sa vezi in top acum la inceput de lume pe cei care baga bani multi .. Dar asteapta pe la 500k puncte nu o sa mai fie acesti "JUCATORI" in top.
 

DeletedUser42487

Negotul cu pp le da sansa celor care nu au bani de bagat in jocul asta sa-si faca rost de premium, asa ca e bine venit.
Noi romanii mereu gasim ceva de comentat, asa cum bagati bai in poker, pariuri sau alte jocuri, asa cum dati banii pe bautura sau tigari sau oricare alt viciu, mi se pare normal sa platiti si aici.
Fiecare dupa cat isi permite, la fel ca in viata, consumi cat iti permiti.
 
Sus