Discutii libere L41

  • Autor subiect DeletedUser29124
  • Data de început

DeletedUser44862

de ce sunteti rai..
sunt si eu tot jucator
platesc pp la fel ca voi
ok.nu o sa mai intru pe aici de acum in colo daca deranjez
 
Scor reacție
209
Cine te-a pacalit ca nu poti pune la pariuri?


http://www.dcnews.ro/mobile/cote-pariuri-alegeri-preziden-iale-2014-cum-au-evoluat-la-pariuri-cotele-pentru-candida-ii-la-alegerile-preziden-iale-2014-in-luna-octombrie-cine-sunt-favori-ii-la-turul-2_457596.html

Asta-i tare de tot :)) :

În nici 24 de ore, numele lui Teodor Meleşcanu a fost scos din oferta de pariere la alegerile prezidenţiale.

Influenţaţi probabil de zvonurile privind implicarea unora dintre candidaţi în dosarul Microsoft şi de riscul unei eventuale decizii nefavorabile în privinţa dosarului lui Klaus Iohannis, oamenii au pariat sume masive pe un iniţial outsider.

Cota ca Teodor Meleșcanu să intre în turul 2 s-a diminuat de 180 de ori în interval de nici 24 de ore! Miercuri seară, la un euro pariat, o persoană ar fi încasat 900 dacă Teodor Meleşcanu prindea turul 2. Joi, la prînz, cota acestuia coborâse la 5.00 şi devenise al treilea favorit al bookmakerilor la alegeri, după Victor Ponta şi Klaus Iohannis.

Sumele uriaşe mizate i-au alarmat pe cei de la agenţia Winner, care au decis să blocheze bet-urile pe Meleşcanu, scrie GSP.
 

DeletedUser32395

dezinformare...sa parieze lumea bani pe melescanu. era clar ca intre iohannis si ponta o sa fie lupta finala. dar un zvon bun in grupul potrivit..
 

DeletedUser

E moale discuția șefa, cum să nu fie moale? Când s-o apuca imoral de întins jigniri, vreo 200 ( na bă, iar vreo + nr fix) într-o postare (cred că e recordul lui pe forum) atunci e bai. Până acum s-a chinuit să dea ce-i mai educat din el. Rămâne în curând fără cuvinte (că nu știe mai mult de 2000) și o s-o dea în altele. :D

TRAFALET? Taci....hahaha
 

DeletedUser

Martiane, unde esti? Hai sa te invatam ceva, sa le scrii corect colegilor.

INNOBILÁ, înnobilez, **. I. 1. Tranz. A învesti o persoană cu un titlu de noblețe. ♦ Tranz. și refl. Fig. A face ca cineva să devină sau a deveni mai distins, mai rafinat; a (se) înălța. 2. Tranz. și refl. (pas.) A (se) îmbunătăți calitatea unei rase de animale sau a unei specii de plante; a (se) îmbunătăți proprietățile unor substanțe, unor materiale prin procedee fizice sau chimice. – În + nobil(după fr. anoblir și ennoblir).
 

DeletedUser45557

Martiane, unde esti? Hai sa te invatam ceva, sa le scrii corect colegilor.

INNOBILÁ, înnobilez, **. I. 1. Tranz. A învesti o persoană cu un titlu de noblețe. ♦ Tranz. și refl. Fig. A face ca cineva să devină sau a deveni mai distins, mai rafinat; a (se) înălța. 2. Tranz. și refl. (pas.) A (se) îmbunătăți calitatea unei rase de animale sau a unei specii de plante; a (se) îmbunătăți proprietățile unor substanțe, unor materiale prin procedee fizice sau chimice. – În + nobil(după fr. anoblir și ennoblir).

INBABILA, inbabilez, **. I.1. Tranz. A investi o persoana cu un titlu de noblete.

Cred ca asta ai vrut sa spui remy!:confused:
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Martiane, unde esti? Hai sa te invatam ceva, sa le scrii corect colegilor.

INNOBILÁ, înnobilez, **. I. 1. Tranz. A învesti o persoană cu un titlu de noblețe. ♦ Tranz. și refl. Fig. A face ca cineva să devină sau a deveni mai distins, mai rafinat; a (se) înălța. 2. Tranz. și refl. (pas.) A (se) îmbunătăți calitatea unei rase de animale sau a unei specii de plante; a (se) îmbunătăți proprietățile unor substanțe, unor materiale prin procedee fizice sau chimice. – În + nobil(după fr. anoblir și ennoblir).

Inainte de a face atat de mult caz de inobilare si innobilare ,v-a trecut o secunda prin capatani ca ce se intampla pe Triburile nu are nici o legatura cu verbul pe care il tot dati exemplu.
Esti investit cu titlu de noblete?
Esti mai distins sau rafinat dupa ”innobilare”?
Esti ”imbunatatit”?
Ce se intampla pe joc nu are nici o legatura cu iubitul vostru ”a innobila”.Pe Triburi inseamna a cuceri, a ciordi,a fura ,a lua cu japca.Nu are sensul din dex .e un termen de argou folosit de jucatori cand te lasa fara sat nu te ”innobileaza”
 

DeletedUser

Daca nu stii despre ce e vorba nu sari la gatul meu. Spre informarea ta, era vorba despre "nobilare", nu despre lipsa literei mentionate de tine. " il nobileaza baietii". Zic si eu. Si mai zic sa nu te mai crezi atotștiutor maestre martian, nu esti buricul.
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Si eu m-am referit la altceva.Corect ar fi x cucereste satul ...,nu innobileaza.Ne batem capu cu forma cand nu are sens.
 

DeletedUser38023

Daca nu stii despre ce e vorba nu sari la gatul meu. Spre informarea ta, era vorba despre "nobilare", nu despre lipsa literei mentionate de tine. " il nobileaza baietii". Zic si eu. Si mai zic sa nu te mai crezi atotștiutor maestre martian, nu esti buricul.

Gasesti in DEX cuvantul "innobilare" cu sensul de "a cuceri"? Nu exista, la fel cum nu exista nici "nobilare" si nici "inobilare".. Ala e ca un "regionalism" din Noobs, la fel cum era "snipuire" care, acolo, avea semnificatia de a cuceri fara efort un sat curatat sau cu adeziunea scazuta de catre un coleg/aliat, desi "snipe" inseamna altceva pe triburile.. :D
 
Sus