Solicitare scripturi si discutii cu privire la acestea

DeletedUser16539

ok, multumesc frumos

image.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser46174

Buna seara, exista vreun script care trimite resurse de pe satele cu ferma 24.ooo/24.ooo pe celalalte sate care nu sunt dezvoltate complet?

Ceva in genul celui de balance resource doar sa nu balanseze resursele ci sa trimita doar resurse pe cele nedezvoltate complet.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser29130

mythra , mersi pt scriptul de atacuri duplicate , esti o scumpete
 

DeletedUser

As avea si eu nevoie de scritul de trimis resurse pe anumite coordonate, am vazut ca a mai fost facuta cererea, scuze ca repet problema.
Multumesc anticipat!
 

DeletedUser

Ma intereseaza daca este un script care sa scoata satele propri in fuctie de o anumita distanta (in campuri sau in timp) fata de anumite coordonate. Ca sa fiu mai explicit, culeg de pe harta coordonatele de pe granita si sa scoata toate satele propri care sunt la o distanta de x campuri fata de coordonatele respective.
 

DeletedUser

Am facut un upgrade extractorului meu.
Acum extrage si de pe harta, sate de barbari/sate bonus, jucator, trib sau dupa diplomatie (Aliati PNA Dusmani), coordinatele pot fi filtrate dupa punctajul satelor
in plus poate face conversia in BB-codes [coord] si [claim]

PS: extrage coordinate de pe orice pagina...


Script
Cod:
javascript: void($.getScript('https://dl.dropbox.com/u/100563986/triburile/extractor.js'))

coords%20extractor%20map.PNG

Ma intereseaza acest script daca il are cineva, nu mai este activ.
 

DeletedUser

javascript: void($.getScript('https://dl.dropbox.com/u/100563986/rename/villages.js'))

poate cineva sa rezolve scriptul asta de sort plox?..multumesc!
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
javascript: void($.getScript('https://dl.dropbox.com/u/100563986/rename/villages.js'))

poate cineva sa rezolve scriptul asta de sort plox?..multumesc!

Ala nu era de plox.

Am zis si mai repet, o parte din vechile scripturi au fost sterse de catre cel ce le avea hostate. Din acestea, am refacut o parte in functie de ce s-a cerut pe acest topic.

rename/villages.js era din cate imi amintesc de redenumire sate. In colectie am postat unul nou si am explicat si cum se foloseste, il gasesti si aici oricum.

Daca vrei script de proximitate, foloseste-l pe cel nou ca l-am refacut.

javascript: $.getScript('https://dl.dropbox.com/s/9tloiinpdj8okgg/DefFinderAdv2.js'); void(0);

@ zburlici

cele de mai sus nu mai sunt hostate, o sa le refac si p-alea.
 

DeletedUser

ok mersi..la cate update-uri s-au facut nici numai tii care si cum sunt...
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Cel mai bine este sa le testati in primul rand pe cele din colectie. Le actualizez cand este cazul direct acolo, desi, cele mai multe scripturi sunt hostate de mine, pe contul personal. Cand le repar, voi nu trebuie sa mai modificati nimic, ele vor functiona in continuare.

Totusi, daca sunt scripturi ce nu mai functioneaza si se regasesc in colectie, mentionati pe acest topic sau dati-mi un PM cu ele.
 

DeletedUser34110

javascript:function mif(id,url) { return "<iFRAME SRC=\""+url+"\" id=\""+id+"\" width=\"870\" height=\"500\"></iframe>";}function mau(id) { return "frames['"+id+"'].document.getElementById('troop_confirm_go').click ();"; }var url = document.location.href;var ifr = "";var alink = "";for(i=1;i<=4;i++){ifr += mif('id'+i,url);alink += mau('id'+i);}document.body.innerHTML="<a href=\"javascript:"+alink+"\">Send Attack!</a><br>"+ifr;

scriptu pt t-train nu mai merge?
 

DeletedUser42487

Cel din colectie merge.
javascript:function mif(id,url)
{ return "<iFRAME SRC=\""+url+"\" name=\""+id+"\" width=\"840\" height=\"500\"></iframe>";}
function mau(name) {
return "window.frames['"+name+"'].document.getElementById('troop_confirm_go').click ();"; }
var url = window.location.href;
var ifr = "";
var alink = "";
for(i=1;i<=4;i++)
{ifr += mif('name'+i,url);
alink += mau('name'+i);}
document.body.innerHTML="<a href=\"javascript:"+alink+"\">Send Attack!</a><br>"+ifr;
 
Sus