Solicitare scripturi si discutii cu privire la acestea

DeletedUser25671

acesta se poate actualiza va rog

javascript: var arrRatio = [20, 25, 25];
var minNegustori = 1;
var coordinate = "697|316";
var b = document.getElementById("SendMarket");
if(b===null){$.getScript("http://dl.dropbox.com/u/100563986/triburile/SendMarket.js")}else{l();}
void(0);
 

DeletedUser42461

Exista script de redenumire in masa pentru atacuri? Ceva de genul celui oferit de joc, dar sa aiba mai multe detalii despre atac, nu doar cu ce vine.
 

DeletedUser20549

Buna , vin cu o propunere de script......
Ati putea face un script in care daca pun coordonatele unor sate , sa marcheze acele sate pe harta cu o anumita culoare ? Deoarece manual daca trebuie sa marchez 50 de sate , dureaza foarte mult.
 

DeletedUser13059

javascript: var coords = [];
for (x = 0; x < TWMap.size[1]; x++) for (y = 0; y < TWMap.size[0]; y++)
{
coord = TWMap.map.coordByPixel(TWMap.map.pos[0] + TWMap.tileSize[0] * y, TWMap.map.pos[1] + TWMap.tileSize[1] * x);
if (coord) if (village = TWMap.villages[coord.join("")]) if (village.owner === "0") coords.push(coord.join("|"))
}
alert(coords.join(' '));
void(0);


acest script de extragere totala a barbarelor de pe harta de ce nu merg copiate satele ? arata frumos toate satele extrase dar nu merg copiate
 

DeletedUser

Ai incercat cu click dreapta sau ctrl+c? Aveam si eu un script din care nu puteam copia decat cu ctrl+c. Vezi poate si aici merge asa.
 

DeletedUser45492

Salutare , aveti un script asemanator cu multitabul insa care sa nu deschida taburile doar de la grupe ci de unde vreau eu ?

Spre exemplu daca intru la "combinat" si apoi bag o sortare dupa numarul de trupe existente in sat de la satele cu locurile in ferma cel mai putin disponibile (adica full-uri) la satele cu cele mai putine trupe adica sferturi. As vrea sa pot deschide eventual de acolo taburile dupa ce am bagat sortarea asta ca apoi in multitab sa am primele 25(un exemplu) de sate full de trupe in multitab si sa nu imi ia random de la grupe cu cine stie ce sferturi de full.

Sau daca nu alta varianta de la "Productie" si dupa ce dau click pe ferma iarasi , aceiasi poveste.
 

DeletedUser44123

Foloseste scriptul multitab in paralel cu "grupa/grupe dinamice" . in felul acesta, in grupele create, satele ce ajung "full" vor deveni vizibile.
De ex:
Grupa atac/dinamic/full/ In momentul in care un sat iti este jumatate 1/2 full, respectivul nu va fi vazut in grupa "Grupa atac/dinamic/full/", Intelegi ideea....
Apoi cu multitabul, faci ceea ce spuneai ca vrei sa faci.
(joaca-te cu "grupe dinamice" si ai sa vezi cat de inteligent le sorteaza... ) evident,daca si tu ii spui ce sa sorteze,cat, s.a.m.d.

http://prntscr.com/62vdw1


 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser45492

O sa vad , poate trec si eu la grupe dinamice , sincer mai mult imi plac grupele normale ca cele dinamice , cu astea dinamice e fain ca odata lucrii cu ele si apoi asa raman , multumesc de sfat , uite ca la ele nu m-am gandit.

Eu inca nu m-am obisnuit cu ele , mereu le sterg pe speed si fac acolo o grupa DEFF si alta ATAC :)) Si aia e.
 

DeletedUser44123

Idem pana nu demult, adeptul grupelor simple : ATAC/APARARE. ( fara ,sate noi,in crestere,grei,etc) insa odata cu introducerea acestui sistem, s-a redus toata bataia de cap. Doreai sa numeri defensiva,apoi "stai asa ca aste nu-s acasa" . "stai ca astea sunt pe drum" s.a.m.d.

De ex: poti seta grupa sa-ti arate doar deffensiva full acasa, sau fullurile ofensive valabile "acum" pt atac. Mai poti seta "atac care soseste/sprijin" astfel poti avea o evidenta exacta a trupelor.
Daca esti atacat masiv, poti alege ( pe grupa de aparare, cu o bifa ce nu necesita schimbarea tuturor cerintelor) , sa-ti spuna care sate de aparare nu sunt atacate ( ca sa stii de unde,eventual,poti sa faci splituri) sa nu te trezesti cu "aoleu, de aici am facut split dar si asta este atacat cu tren" , cu cele de atac la fel, filtre de cercetrai,de nr de puncte/sat,trupe etc.
La inceput de lume, sau mai bine zis, pana la 10-12 sate, poti urmari usor situatia trupelor, grupele simple fiind ok, insa de la un nr mare de sate ( si tu ca player avand o activitate constanta in pierderi din atac/aparare), grupele dinamice pot si chiar fac minuni, ca intr-un final sa renunti la grupele simple.
3-4 grupe dinamice si nu-ti mai trebuie nimic: atac, aparare, altele, nobili. Restu' de nevoi "de fitza" bifezi si debifdezi ce si cand ai nevoie.
 

DeletedUser45492

Multumesc inca odata , mi-ai dat mai mult decat era nevoie :)

@mythra , snap links il foloseste Sprite , acuma vad eu , azi o sa le testez pe ambele pe speed ca numa bine e de asta cu multe sate.
 

DeletedUser38023

javascript: autor = 'rookmaster';
versiune = 'Raza Biserica.1.4';
$('#map').click(function () {
info = $('#info_content').html();
coord = info.split(/[(|)]/);
$('#mapx').val(coord[1]);
$('#mapy').val(coord[2]);
showChurch(!0);
});
function showChurch(a) {
MapCanvas.churchData = [
[$('#mapx').val(), $('#mapy').val(), $('#raza').val()]
];
MapCanvas.init();
TWMap.church.toggle();
a && TWMap.focusSubmit()
}
(function () {
if (!$('#raza').length) {
var input = $('<input/>',{value:'Arată',type:'button',onclick:'showChurch(!0)'});
var select = $('<select/>', {id: 'raza',onchange: 'showChurch()'});
$.each([4, 6, 8], function(i,v){select.append($('<option/>',{value:v,text:v}))});
$('#mapy').after(input).after(select).after(' Raza : ');
}
showChurch(!0)
})()

Asta e scriptul pentru raza bisericii, dar imi arata doar pentru biserica lvl 1.. Nu il folosesc eu bine sau trebuie modificat ceva in el pentru biserica lvl 3?
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Poti modifica din dreapta (sub mini-harta) raza afisata:

6eaig0
1JJtRs7.png
 

DeletedUser25671

Se poate realiza,un script pentru butonul Anterior din piata centrala???
 

DeletedUser45630

javascript:document.getElementsByClassName("target-quickbutton target-last-attacked")[0].click()
 

DeletedUser

Care imi spune si mie cum imi instalez scripturile in browser???

Sunt unele scripturi ce se pot instala mai ales in opera
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Care imi spune si mie cum imi instalez scripturile in browser???

Sunt unele scripturi ce se pot instala mai ales in opera


§7) Bots

Jocul are voie să fie jucat numai prin browserul normal. Modificarile aduse in browser pentru a se ascunde in mod intentionat informatii, sunt strict interzise. Bots sau alte programe, care se logează automat sau automatizează acţiunile jocului sunt strict interzise.
Prin "Meniul rapid" poţi da comenzi de JavaScript. Aceste scripturi au voie să completeze formulare (de ex. trupele care trebuie recrutate in cazarmă) şi au voie să declanşeze maximum o acţiune pro Clic (de ex. Recrutare de trupe).Sunt acceptate doar scripturile aprobate de echipa de administrare din sectiunea Colectie de Scripturi . Scripturile ce utilizeaza Greasemonkey sunt strict interzise. Scripturile, care reproduc facilităţile unui Cont premium sunt strict interzise.

Exemple:
Este permisă folosirea de unelte de ajutor aflate aici :www.twstats.com
Sunt permise scripturile aprobate de Echipa de Administrare in sectiunea special creata
Este interzisă folosirea unui program, care poate trimite automat unităţile la drum.
Este permisă trimiterea circularelor automate care conţin informaţii despre trib.
Este interzisă folosirea unui script care pune la dipozitie un "Meniu rapid" chiar dacă nu ai Cont Premium.
Este interzisă folosirea unui script de Meniu rapid care îţi permite trimiterea mai multor atacuri printr-un singur clic.
Este interzisă crearea programelor ce trimit informaţii despre activitatea contului dumneavoastră pe alte conturi în caz de atacuri sau orice alte evenimente.
Este interzisă adaugarea de informaţii pe hartă sau în alte zone.
Este interzisă utilizarea unor programe pentru creearea de shortcut-uri care să schimbe navigarea obişnuită a site-ului.
Este interzisă downloadarea informaţiei despre lume mai mult de 1 dată/oră.

(extras din regulament)
 
Sus