M-SQD vs Shock

DeletedUser46799

Cat va are pe voi doi in trib sunt linistit ca ii distrugeti tribu lui mustar :p
 

DeletedUser38225

Ce faceti ma baieti? Ati inlocuit conducatorii scosi si v-ati bagat trupe in sate la conducatorii ramasi, iar acum intrati pe forum sa faceti scandal pe extern? Stati jos, analizati bine cum ma exprim si macar confectionati mai cu talent.

Cat despre tine Sarmulita, tu traiesti in lumea ta si nu dezgrop mortii de pe 34, doar ca sa iti arat cat de aerian esti cu fabulatiile tale cu tot. Eu joc la fel ca pe 34, cu exceptia ca nu mai am rabdare cu toti marsavii, noroc ca v-ati adunat toti intr-un trib ;)

In alta ordine de idei, distrugator de triburi nu am fost decat atunci cand atacam triburi inamice, altfel tribul intemeiat de mine sau la care am ajutat la construire, nu m-a vazut pe mine tradand. Asa ca stati linistiti si fiti in continuare socant de slabi.

P.S. Astept organizatul ala pe mine si pe Artemis ;)
 

DeletedUser46799

auzi ,ma fara zahar Ii dai si lui mastar100wolti invitatie in noul trib?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Cat va are pe voi doi in trib sunt linistit ca ii distrugeti tribu lui mustar :p

Care 2? Noi doi si nosugarbaby am fi 3... Asa de bine ne cunosti, :confused: de la cutremur.
Si da, am distrus triburi, i-am zgaltait de le-au sarit toti mucii cu tot cu pp-uri, dar pe alea dusmane.

Si am primit circulara, aia in care va organitati voi, acu' la spartu' targului.

Organizat mare, ca sa vezi, pe mine si pe nosugarbaby, o sa pui toti prapaditii sa atace de la n-spe ore ca sa iei tu marele Mafy sate.
Ca ti-e somnul nelinistit noaptea, tot visezi ca ti-o iei?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser46799

Tu ,artemiso striga-l pe addy sa vina sa posteze ca nu inteleg ce tot scrii acolo,te balbai prea rau
 

DeletedUser3357

Ce faceti ma baieti? Ati inlocuit conducatorii scosi si v-ati bagat trupe in sate la conducatorii ramasi, iar acum intrati pe forum sa faceti scandal pe extern? Stati jos, analizati bine cum ma exprim si macar confectionati mai cu talent.

Cat despre tine Sarmulita, tu traiesti in lumea ta si nu dezgrop mortii de pe 34, doar ca sa iti arat cat de aerian esti cu fabulatiile tale cu tot. Eu joc la fel ca pe 34, cu exceptia ca nu mai am rabdare cu toti marsavii, noroc ca v-ati adunat toti intr-un trib ;)

In alta ordine de idei, distrugator de triburi nu am fost decat atunci cand atacam triburi inamice, altfel tribul intemeiat de mine sau la care am ajutat la construire, nu m-a vazut pe mine tradand. Asa ca stati linistiti si fiti in continuare socant de slabi.

P.S. Astept organizatul ala pe mine si pe Artemis ;)


Pai ce sa dezgropi. S-a tinut granita cu 10 jucatori, voi erati ocupati cu internele si barbarele. Nu m-am adunat cu nimic, am intrat de curios si sunt in shock. ca si pe 34 de altfel. tu pleci din trib la scurt timp dupa armetis, amandoi in aceeasi zona.. coincidenta ? nu. premeditare ? da. atacati fosti colegi la 1 ora cu nobilul, foarte convenabil nu ? si iesiti pe extern sa prestati in victime. indiferent cine pica pe harta, tot la fel ai ramas. m-a rugat un fost coleg de pe 34, vezi doamne tu il stiai prieten acolo, si probabil si acum il consideri tot la fel.. sa ii dau contul sa te invete triburile. dar l-am refuzat politicos, nu pot sa renunt la o asa placere. sper sa ne vedem pe harta si peste vreo 2 luni desi ma plictisesc repede.
 

DeletedUser46799

Artemis and Addy trofeee
Dezertor de succes
Nivelul 2

Ai reusit sa treci de 2 ori la dusmani pe o lume.Nivelul urmator :dezerteza de 4 ori pentru a primi un steag

Succes :)
 

DeletedUser

Sarmulita nu am avut niciodata placerea de a juca impreuna.
Nu a fost, bineinteles, coincidenta faptul ca nosugarbaby a venit aici dupa mine. Am iesit intai eu din tribul vostru dupa ce seful tau Mafy imi voia satul pentru ca era pe langa el.
Dupa tot ce s-a intmplat, cred ca "cearta" lui cu mine a fost doar un pretext, voia sa ma innobileze oricum, dat fiind ca aproape in fiecare zi ma intreba ce trupe am. Asta dupa ce abia ma refacusem cat de cat, dupa ce mi-au fost rupte aproape in intregime trupele de cnoobs. Nimeni din conducere nu s-a implicat vreodata ca satul meu sa fie sprijinit, dimpotriva, mi se cerea in fiecare zi sa trimit eu trupe altora.

Mafy-As-Mpp feb 16, 22:11
Salut,
Avem nevoie de ceva defensiva, ce aparare aveti acasa ?

Artemis and Addy feb 16, 23:20
Nu f multa, pot ajuta dar nu pot lasa sprijin permanent.

Mafy-As-Mpp feb 16, 23:22
da, cat ai ?

Artemis and Addy feb 16, 23:29
300[unit]spear[/unit] si 250 [unit]sword[/unit]
Nu uita ca saptamana trecuta mi le-au rupt pe toate, inclusiv atacul si sunt intre ei.
Eu nu joc la aparare, sa stii.
Pot trimite, dar nu sprijin permanent.

Mafy-As-Mpp feb 16, 23:32
catapulte ai?

Artemis and Addy feb 16, 23:33
Nu am facut inca

Mafy-As-Mpp feb 16, 23:34
[player]Jerry Wooters[/player] trimite 100l-100sp la baiatu asta si baga cu paladinu sa ajunga mai rpd..si cand ajunge retrage doar paladinu

Artemis and Addy feb 16, 23:39
Mi se intoarce paladinul intr-o ora si jumatate, e pe drum.
A fost atacat?

Mafy-As-Mpp feb 16, 23:42
da , dar dimineata va avea cate 2k-2k

Artemis and Addy feb 16, 23:46
Sper sa fie valabil pentru toata lumea. Eu cand am fost atacat s-au strans vreo 200 de trupe. Seara ciolanul roz a dat circulara pentru alti 2 sa fie sprijiniti si nici macar nu mi-a raspuns la mesaj cand i-am spus ca as avea si eu nevoie.
Nu ti-am spus atunci dar acum iti spun ca nu mi-a placut atitudinea lui.

Mafy-As-Mpp feb 16, 23:49
o sa fie , imi scri mie.



Cam pute, nu?

Spune Mafy sa pun mesajele aici? Cum l-ai mintit pe ciolanul ca eu m-am dus la dusmani ca sa-ti cedez tie satul?
Vezi ca tu daca te prefaci ca nu intelegi (sau poate chiar esti sincer), altii stiu sa citeasca.
Tu m-ai concediat si m-ai rezervat imediat, asta dupa ce am avut acordul tau de a parasi tribul. Singura solutie era sa ma duc la dusmani...

Mafy-As-Mpp feb 22, 21:46
Salut , maine vom avea parte de o actiune ofensiva. Am sa te rog sa te opresti din farm si sa te pregatesti de atacu de maine

Tinta ta pentru atacul real va fi : 413|443 , Catapultele pe ferma! Sa ajunga intre 07:10-07:20 NU MAI TARZIU!
Tinta ta de fake va fi : 415|441 , Trimite 20 spioni+1 berbec sa ajunga dupa ora 07:00

Cand citesti mesajul am rugamintea sa iti calculezi cand trebuie trimis atacul.

Cand ajunge atacul , raportu trimitei in trib si trecel la rapoartele grupei 2.

Artemis and Addy feb 22, 21:56
De ce nu asteptati voi sa facem nobili sa le luam satele?
Mai e un pic...

Mafy-As-Mpp feb 22, 22:03
asa sa hotarat , tot tribul ataca. Nu putem permite sa ne facem de ras in fata unui trib ca ala , trebuie sa dam un semnal de alarma. O sa fi a 2 persoana care ataca satu ala , vine cineva inaintea ta.

Mafy-As-Mpp feb 22, 22:03
multi juc sunt in ipostaza ta , nu esti singurul , dar suntem un trib.

Mafy-As-Mpp feb 22, 22:19
care e treaba cu mesajul ala?

Artemis and Addy feb 22, 22:20
Care? Cu parasire trib?

Mafy-As-Mpp feb 22, 22:20
da

Artemis and Addy feb 22, 22:22
Nu mi se pare ok sa fim luati la misto. Si apoi nu asa s-a spus? Nu ne convine sa plecam.
Asta facem, anuntam frumos, nu mergem la dusmani...

Mafy-As-Mpp feb 22, 22:25
Faceti cum doriti , voi nu ati pus corect problema , voi jucati individual , ce ar fi acum toata lumea sa ceara? daca ti-ai creea prieteni in jurul tau fi sigur ca cineva te-ar fi ajutat , asa cum ma ajutat pe mn zealot si asa cum il ajut eu la urmatorul sat.

Daca tu zici ca nu te incadrezi la nivelu si standardele tribului nostru , nu este nici o problema

succes.

Artemis and Addy feb 22, 22:30
Nu am jucat niciodata individual, te rog sa-i intrebi pe toti cei care ne cunosc, si nu sunt putini.
Insa consider ca a rupe trupele acum e in dezavantajul tuturor si o mare gresala. Mi se pare ca nu e ok ca sa nu fim intrebati toti daca vrem sa participam la organizat. Apoi daca eu ajut acum, mi se pare ok ca si eu sa fiu ajutat/-a la randul meu.Si ce m-a deranjat cel mai tare, e luatul la misto.
In fine, fiecare cu strategia lui, succes si voua!

Artemis and Addy feb 22, 22:31
Te rog sa tii cont ca mi-am anuntat plecarea din trib, chiar daca mi-ai sters postul.

Mafy-As-Mpp feb 22, 22:35
cum si pe alti ia deranjat atitudinea ta.
Si conditia ta , lucru asta era logic nu trebuie exprimat in cuvinte, ti-am explicat si mai sus..Nu trebuie sa ceri ceva la randul tau. Nu este primul meu trib , am castigat 3 lumi. Cat si respectul multor triburi pe alte lumi , stiu sa conduc un trib si ceea este cel mai bine. Niciodata nu am acceptat o astfel de atitudine.

Mafy-As-Mpp feb 22, 22:36
nu am sterso eu

Artemis and Addy feb 22, 22:40
Felicitari pentru ce ai realizat.

Nici mie nu mi-a placut atitudinea voastra, deci sunt diferente de opinie (cel putin la nivelul asta al jocului).

Vo doresc un joc placut si mai am o intrebare: astept cele 24 de ore regulamentare sau plec acum? Cum te avantajeaza?

Mafy-As-Mpp feb 22, 22:42
Esti liber , multumim pt timpul pierdut cu noi.

seara buna si succes inca odata

Cica sa-mi fac prieteni in zona ca sa ma ajute, pai era ROSU! :))) El era cel mai apropiat si cu Zealot, astia da "prieteni". :))))

Aici este mesajul pe care l-am dat in trib ca sa lamuresc fostii colegi de ce am ajuns la dusmani!

Artemis and Addy feb 23, 00:13
Salutare tuturor!

Am postat pe forum conform regulamentului ca parasesc tribul.
Nu accept sa fiu oaie, cei care ma cunosc stiu cine sunt, joc pana la ultima lance dar sa nu ma ia nimeni de prost; conducatorii care pun tribul sa atace pentru ei, sa ia ei si prietenii lor sate, nu merita respectul meu.

Am spus pe forum ca voi intra la aliati insa acest mare conducator al vostru dupa ce a fost de acord sa parasesc tribul m-a dat afara, apoi in secunda doi m-a rezervat. In urma acestui fapt am ales sa plec la dusmani.

El se lauda ca a castigat 3 lumi, si tribul nostru de pe L19 a castigat o lume si nu am condus niciodata murdar. Daca ei numesc idividualism faptul ca nu sunt de acord sa-mi rup trupele fara ca in trib sa fie destui nobili pentru a si lua satele dusmanilor, asta este!

Concret motivul parasirii tribului era acesta sau acestea:
Cel mai rau m-au deranjat urmatoarele lucruri in urma discutiei de pe skype:
- am spus ca sunt de acord pana la urma sa-mi rup trupele dar sa fiu si eu ajutat cand am 4 nobili. Mi s-a reprosat cum imi permit sa pun conditii si ca daca nu-mi convine sa plec. Asta dupa ce am fost foarte frumos luati la misto de catre draga noastra colega AndRhea care nici macar jumatatea varstei mele nu o are si-si permite sa-mi vorbeasca in felul in care mi-a vorbit.

Acestea fiind supuse, va urez un joc placut!

Mafy-As-Mpp feb 23, 00:58
Vrei sa sti de ce ti-am rezervat satul ? datorita itentiilor tale de a intrat in noobs. "nu voi intra la dusmani" pazestete , poate nu e azi , poate nu e maine , poate nici peste 4 zile.. dar satul tau va fi al meu. Nu am nimic cu tine , dar e felu meu de a "pedepsi" o astfel de situatie.

Artemis and Addy feb 23, 01:10
Daca vrei sa te justifici pentru ce ai facut nu ai cum.

Asta era raspunsul pentru tine insa nu ai avut curajul sa lasi sa ti-l dau si mai blocat la mesaje. Asa o sa-l stie tot tribul si ei vor trage concluziile.

Eu nu am vrut sa intru la dusmani.
Nu-i asa ca ai fost contactat de cei din [ally]M-SQD[/ally]?
Eu la ei voiam sa intru!

Dar din moment ce tu m-ai rezervat nu aveam cum sa intru la ei. si pe de a
Pe deoparte imi dai voie sa plec si pe de alta parte ma dai afara si ma rezervi imediat. Ti se pare ok atitudinea ta?
Pedeapsa pentru ce? Ca nu vreau sa-mi rup trupele aiurea si ca vreau sa dau cu nobili? Pana la urma am fost de acord sa o fac si pe asta numai sa fiu si eu ajutat cand am nevoie si drept raspuns [player]AndRhea[/player] ma ia la misto?


Mesajele acestea au fost trimise de către Artemis and Addy mai departe.

Spre deosebire de tine, aceste discutii le putem da oricand forward in joc.

A doua oara, imi pare rau, tot nu am parasit eu tribul! Tribul a fost desfiintat deci, logic, m-am dus in alt trib.
Asa ca, las-o moarta cu smecheriile tale de 2 lei.

Sarmulita nu sunt deloc o victima, gratie tuturor celor care m-au ajutat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Scuze pentru dublul post dar cred ca merita postate mesajele cu ciolanul. Daca tot vrea "domnul" Mafy balci, pai balci sa fie.

Artemis and Addy feb 23, 00:12
Salutare tuturor!

Am postat pe forum conform regulamentului ca parasesc tribul.
Nu accept sa fiu oaie, cei care ma cunosc stiu cine sunt, joc pana la ultima lance dar sa nu ma ia nimeni de prost; conducatorii care pun tribul sa atace pentru ei, sa ia ei si prietenii lor sate, nu merita respectul meu.

Am spus pe forum ca voi intra la aliati insa acest mare conducator al vostru dupa ce a fost de acord sa parasesc tribul m-a dat afara, apoi in secunda doi m-a rezervat. In urma acestui fapt am ales sa plec la dusmani.

El se lauda ca a castigat 3 lumi, si tribul nostru de pe L19 a castigat o lume si nu am condus niciodata murdar. Daca ei numesc idividualism faptul ca nu sunt de acord sa-mi rup trupele fara ca in trib sa fie destui nobili pentru a si lua satele dusmanilor, asta este!

Concret motivul parasirii tribului era acesta sau acestea:
Cel mai rau m-au deranjat urmatoarele lucruri in urma discutiei de pe skype:
- am spus ca sunt de acord pana la urma sa-mi rup trupele dar sa fiu si eu ajutat cand am 4 nobili. Mi s-a reprosat cum imi permit sa pun conditii si ca daca nu-mi convine sa plec. Asta dupa ce am fost foarte frumos luati la misto de catre draga noastra colega AndRhea care nici macar jumatatea varstei mele nu o are si-si permite sa-mi vorbeasca in felul in care mi-a vorbit.

Acestea fiind supuse, va urez un joc placut!

ciolanu roz feb 23, 00:25
ei las-o moarta,dk ai atata experientza si am jucat cu tine,e o simpla decizie pe care ai luat-o pripit(a)
noi stam pana noaptea sa scoatem din rahat pe unul si altu,stau sa fac splituri cu barbari,ataca astia organizat si nu ne permitem sa mai asteptam in sud au trecut peste apararea noastra cu tot cu flama,ba chiar au scazut adeziune
dk asteptam pana scoateti voi 4 nobili mai ramanem 2 jumate in trib,e o lume defensiva cu viteza mica si nu stai dupa nobil,aduci pe veninul inapoi cu 3-4 zile itzi ofera avantaj sa te dezvolti usor

Artemis and Addy feb 23, 00:27
Auzi, hai sa fim seriosi, cat mai era pana scoteam hai nu 4, 2 nobili?
E logic sa-ti rupi trupele acum?
Cati au nobili? Tu si Maf si poate inca 2 -3...
Cel mai tare m-a deranjat cand m-a luat Andreea la misto. Avem amandoi parul alb, nu este admisibil asa ceva!

ciolanu roz feb 23, 00:28
andrea...e....andrea!"D
dar esti de o varsta la care nu bagi in seama sau macar stii ce trebuie sa asculti
dk as baga in seama tot prostu....

Artemis and Addy feb 23, 00:34
Nu stiu daca ai fost atunci pe conferinta dar crede-ma, nici chiar in halul asta sa ajung sa fiu balacarita la varsta mea de o pustoaica pentru un joc.

Artemis and Addy feb 23, 00:40
Si sa zicem ca nu avem acelesi fel de a juca, am anuntat frumos ca parasesc tribul, fara sa jignesc pe nimeni.
Am spus ca nu vreau sa ma duc la dusmani...
Si ce face domnul Maf? In secunda doi dupa ce ma concediaza, ma rezerva!
Deci am acordul lui sa parasesc tribul si cu toate astea procedeaza asa.
ti se pare ok?

Artemis and Addy feb 23, 01:43
Ce ti-a zis maf ca-i las satul?
Daca e asa, e nebun, crede-ma!!!

ciolanu roz feb 23, 01:45
el asa zice,am crezut ca e o schema de a voastra,nu ma bag,dar dk e makar anuntzatzi si pe cei incauza ca iasa scandal degeaba,era sa ma cert cu el la greu

Artemis and Addy feb 23, 01:45
nu ii las nicun sat
pai eu l-am crescut pana acum sa i-l las lui???
DOAMNE!!!

ciolanu roz feb 23, 01:47
ok,dar de unde stii ce am ** eu cu el?

Artemis and Addy feb 23, 01:48
adica?

ciolanu roz feb 23, 02:01
adica de unde stii tu ca mafy mi-a spus ca i-ai lasat tu satu?s-au scris doar 10 cuvinte despre asta si alea pe conferintza conducerii

Artemis and Addy feb 23, 02:02
Eu am foarte multi prieteni, joc de ani de zile acest joc, treaba mea de unde stiu...

ciolanu roz feb 23, 02:07
nu am zis ca nu ai,bv tie,dar nu ma asteptam chiaar din conducere sa se rasufle si de pe acum

Artemis and Addy feb 23, 02:08
Asta este, in orice caz Mafy este un ..., nu are nici un fel de caracter ratatul, niciodata nu am vazut asemenea caracter.

Spor la lecturat!
 
Ultima editare de un moderator:

Alex2peu

member
Scor reacție
9
interesant :)))) te-a jignit andrhea? :D
gen " bati clicu si pierzi timpu pe triburi in loc sa ai o viata?" :)))) cam astea sunt glumele ei
 

DeletedUser

interesant :)))) te-a jignit andrhea? :D
gen " bati clicu si pierzi timpu pe tribuine stergere de account.ri in loc sa ai o viata?" :)))) cam astea sunt glumele ei

Printre multe altele a spus si ce ai amintit tu alex, parca ne cunostea si o dadeam in diverse. Lasand la o parte jocul, e vorba de educatie. Nu te dai la glume cu niste oameni pe care nici nu-i cunosti, nu mai vorbesc ca nici macar nu sunt de varsta ta.
Eu nu m-am reapucat de jocul asta sa suport "impresii" de genul.

Cat despre mine nu-mi pare absolut deloc rau unde am ajuns.
Andrehea are ocazia sa-si puna in practica "sfaturile": sa-i dea "gagicu" un martisor, o inghetata ca a terminat-o cu triburile.
 

DeletedUser46530

Ce faci baiatu, ai plans si cu ochiu maro cand te a luat andreea la misto?

Lasa, intelegem ca esti la o varsta dar exista implanturi... Medicamente... Etc... Stii tu...
 

DeletedUser

Dupa raspunsul tau imi dau seama ca toata conducerea voastra stia ca Mafy vrea sa-mi ia satul prin orice mijloc. Astia sunteti si va plangeti ca ati fost atacati pe PNA ca nu stiu ce v-a facut stirbucatalin. Dar aia meritati!
La ce aveti voi in cap, tu si prietenii tai, bine ca asa s-au invartit lucrurile sa ajung la dusmani. Nu-mi pare rau, aici am cu cine juca si glumi, voi balacariti-va acolo.

Si cu asta am incheiat, nu ma mai cobor la nivelul vostru.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser46551

Haha ce posturi amuzante :))).Mi-a facut ziua mai buna :D:D.


Astia sunt cei din M-SQD,gramatica lui ciolanu e de nota 10,nu ajuta cu def,am mai intalnit jucatori ca ei.

As mai sta o voce cu trash,dar as rade de vocea lui..
 

DeletedUser

Nu pako, astia sunt cei din Shock, nu din M-SQD.

Noi nu am vrut sa se ajunga la balacareala asta, de asta am si tacut pana acum. Nu-mi place sa se ajunga la jigniri pentru un joc.
 

DeletedUser45790

Cred ca glumesti, cu ce ati tacut?
Ce trib are 3-4 topicuri pe extern cu numeroasele lor razboaie ? Ce trib a facut valuri cand a atacat pe pna ? Ce trib are statisticile impotriva celor din shock peste tot pe extern, chiar si pe topicurile unde nu era cazul!
Ce mare conducator apare pe aici si se bate cu palmuta in piept ca el nu a facut nimic rau atacand pe pna, el doar a ripostat (e gen V. Putin ) =)..
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Da,deschide topic M-SQD vs CNOOBS dar ”uita” sa anunte ca s-a terminat cu recrutare in masa.O fi topic de interne,probabil:))
 
Sus