M-SQD vs Shock

DeletedUser42770

Eu sunt cu familia aici cum sa nu fiu cum sa lipsesc eu de langa ei :)
 

DeletedUser523

Asa asa, tine aproape de familie ca e cel mai important bun de pe lumea asta ;)
 

DeletedUser42593

sigur ca nu :D
oricum squad va castiga lupta ;)

Stai linistit ca prea mare incredere au ei.
Urmeaza si contraatacul nostru...cred ca sare harta in sus cu satele din MSQD.
Eu am rupt ofensiva tuturor...i-am pus pe linie moarta pentru 2-3-4 saptamani pe multi de acolo.
Pe artemis ala nu il mai postati voi pe aici ca e prea slab ca sa vorbiti de el.
Daca din nefericire maine avem vreun cutremur, si o sa se intample totusi asta zic eu, asta e primul care sare pe geam de la 8 :))
2 sate am pierdut si am rupt ofensiva a 12-14 jucatori cel putin.
Spuneti la marele "Mustar" ca lucrurile nu sunt asa de simple...le-a trecut glontul pe la ureche cand am dat recuperare si am lasat adeziunea 1. Daca recuperam satul, nu mai pierdeam nimic si ei tot.
Dar au avut oarecum bulan...
Organizarea lor a fost bunicica dar e loc de mult mai bine.
Bravo Pietrarule cu actiunea aia :))
Te-am lasat fara atac si nobili :D dar te refaci tu
 

DeletedUser43756

Ai rupt ofensiva aparat de trib . Nu te da cocos pe apararea altora
 

DeletedUser38225

Trupele si nobilii se refac, satele nu cresc la loc. Oricum lumea asta e de pensionari, o sa fie o lume castigata din jocuri de culise si manarii, mai ales ca e o prostie cu secrete, dar pana apar secretele mai rupem si noi cate un topor. Prea multi zmei pe lumea asta, in fiecare trib, in fiecare razboi. Ati uitat toti de unde ati plecat si cine ati fost pe alte lumi. :)
 

DeletedUser

Ai rupt ofensiva aparat de trib . Nu te da cocos pe apararea altora
sa stii ca, la final, ramane doar realitatea crunta:
1. nu conteaza cum ai luat un sat (discutam despre situatia regulamentara). daca l-ai luat si l-ai mai si pastrat, jos palaria! ca ataci cu apararea sau te aperi cu atacul, e total irelevant.
2. daca intr-un organizat se ia macar un sat, acel sat e luat si ramane mereu un castig. zidul unei case incepe cu prima caramida...
3. tribul de aia e trib, sa incerce sa prospere. prosperitatea creste cu fiecare sat luat si pastrat. de aceleasi arme beneficiem toti. doar ca nu stim sa ne folosim de toate. istoria o scriu invingatorii. invinsii doar ii cauta nod in papura, fara sa priceapa ca realitatea nu se schimba. daca dupa gongul final am castigat, nu mai conteaza ca am facut-o cu topoare sau din jocuri de culise. nimeni nu impiedica pe nimeni sa cistige din jocuri de culise. prin urmare, si invinsii din jocuri de culise au avut aceleasi oportunitati. a fost o problema de alegere personala sa nu faca la fel. nu e vina invingatorilor. aici nu discutam despre onoare, ca nu se fac clasamente pe joc pentru asa ceva. daca reusim sa castigam o lume din topoare si din onoare ne facem rost si de statutul de legenda. bun pentru noi. daca am castigat din jocuri de culise, doar am castigat o lume dintre multe altele.

- uite un exemplu unde onoarea e prost inteleasa si nu are ce cauta: discutii peste discutii, pe forum ca unii sau altii cresc din barbare iar altii doar din sate luate de la jucatori activi. si? satul e tot sat si intra in trib. colegilor mei de trib, pe unde am jucat, le-am spus sa ia INTAI barbarele si apoi celelalte. de ce? pragmatism pur: barbarele nu riposteaza si sunt extrem de tentante. nu-ti doresti un cap de pod in coaste facut pe un barbar. satul barbar sta mai bine in ograda ta si produce pentru trib. este timp si de sate active. in momentul cand se termina barbarele, nu au de ales si fie se dau la sate active, fie se autoexclud si jucatorii sunt eliminati.

- spui ca a rupt ofensiva aparat de trib. pentru mine asta inseamna ca atacul a fost PROST organizat. un organizat bun nu ar fi dat ocazia tribului sa sprijine pe nimeni. i-ar fi obligat pe toti sa se descurce cu propriile trupe, cu indemanarea si experienta personala. care rezista, bine, care nu, la pascut la marginea hartii. prin urmare, vina este a atacatorilor, nu a tribului care a avut ocazia sa-si apere un jucator. sper ca nu vrei sa pretinzi ca tu nu iti sprijini colegii cand sunt atacati. :d
 

DeletedUser43756

M-sqd conduce oricum . Iar sub o conducere ca a ta as da stergere . Pur si simplu vezi doar la un metru in fata
 

DeletedUser

sa stii ca, la final, ramane doar realitatea crunta:
1. nu conteaza cum ai luat un sat (discutam despre situatia regulamentara). daca l-ai luat si l-ai mai si pastrat, jos palaria! ca ataci cu apararea sau te aperi cu atacul, e total irelevant.
2. daca intr-un organizat se ia macar un sat, acel sat e luat si ramane mereu un castig. zidul unei case incepe cu prima caramida...
3. tribul de aia e trib, sa incerce sa prospere. prosperitatea creste cu fiecare sat luat si pastrat. de aceleasi arme beneficiem toti. doar ca nu stim sa ne folosim de toate. istoria o scriu invingatorii. invinsii doar ii cauta nod in papura, fara sa priceapa ca realitatea nu se schimba. daca dupa gongul final am castigat, nu mai conteaza ca am facut-o cu topoare sau din jocuri de culise. nimeni nu impiedica pe nimeni sa cistige din jocuri de culise. prin urmare, si invinsii din jocuri de culise au avut aceleasi oportunitati. a fost o problema de alegere personala sa nu faca la fel. nu e vina invingatorilor. aici nu discutam despre onoare, ca nu se fac clasamente pe joc pentru asa ceva. daca reusim sa castigam o lume din topoare si din onoare ne facem rost si de statutul de legenda. bun pentru noi. daca am castigat din jocuri de culise, doar am castigat o lume dintre multe altele.

- uite un exemplu unde onoarea e prost inteleasa si nu are ce cauta: discutii peste discutii, pe forum ca unii sau altii cresc din barbare iar altii doar din sate luate de la jucatori activi. si? satul e tot sat si intra in trib. colegilor mei de trib, pe unde am jucat, le-am spus sa ia INTAI barbarele si apoi celelalte. de ce? pragmatism pur: barbarele nu riposteaza si sunt extrem de tentante. nu-ti doresti un cap de pod in coaste facut pe un barbar. satul barbar sta mai bine in ograda ta si produce pentru trib. este timp si de sate active. in momentul cand se termina barbarele, nu au de ales si fie se dau la sate active, fie se autoexclud si jucatorii sunt eliminati.

- spui ca a rupt ofensiva aparat de trib. pentru mine asta inseamna ca atacul a fost PROST organizat. un organizat bun nu ar fi dat ocazia tribului sa sprijine pe nimeni. i-ar fi obligat pe toti sa se descurce cu propriile trupe, cu indemanarea si experienta personala. care rezista, bine, care nu, la pascut la marginea hartii. prin urmare, vina este a atacatorilor, nu a tribului care a avut ocazia sa-si apere un jucator. sper ca nu vrei sa pretinzi ca tu nu iti sprijini colegii cand sunt atacati. :d

cate argumente......

dar la sfarsit de joc sunt trecuti cei cu care s-au infruptat cei din triburile de loc 1,2,3????
se spune acolo ca x jucator a fost sprijinit de cateva academii sa nu ramana tribul pe minus la acel moment?
se trec la clasamente si schimbarile de triburi?...eu as limita aceste schimbari la 200... se presupune ca deja se stiu acesti gameri....

in rest... o seara frumoasa va doresc...:)
 

DeletedUser

astea sunt conditiile in care se joaca. daca ai decis sa joci, e inutil sa pierzi vremea facand filosofie ieftina. joaca-ti cartile cum stii mai bine. fii fatalist, ca e gratis.
:)
 

DeletedUser

ooouch..... nu am cum sa fiu fatalist cand dau de asemeni gandiri.......

am spus si cu alta ocazie, ....cum draq se face ca din 300 spartani, aia mari si cu maretie si mai mare, pe aceasta lume se apropie de 400... oare s-au inmultit cu Hector cel imblinzitor de cai???.....
 

DeletedUser42593

Ai rupt ofensiva aparat de trib . Nu te da cocos pe apararea altora

Onra, nu stiu ce definitie iti este mai bine de explicat pentru jocul asta.
Cert este ca se numeste "triburile", nu solitarul.
Am fost atacat organizat de mai multi jucatori. Nu era normal ca sa fiu aparat de mai multi jucatori si eu ? :)
Cred, si nu mi se pare doar, ca multi dintre voi nu stiu decat sa arunce cu noroi in ceea ce este bine facut de echipa adversa.
La felul cum am fost atacat nu s-a raspuns decat cu aceeasi moneda.
Ca nu s-a putut pastra contul meu intact, asta este problema a mea, a echipei mele. Nicidecum a ta.
Daca vrei sa jucam noi doi, 1 vs 1, anunta-ma te rog cu 2 saptamani inainte ca sa te programez...te asigur ca nu ai ficat nici tu si nici altcineva din tribul tau ca sa reziste pe harta.

P.S : Sa ii spuna cineva acestui "onra" ca nu un jucator castiga un razboi, ci echipa din care face parte.
 

DeletedUser

la 1:1 cu tine ma bag si eu, si fara CP...
creaza acel joc si apoi **., nu te da cocos...... ai vazut unde a ajuns cocosul...:rolleyes:
 

DeletedUser43756

Pe orice lume oricand te fac sa plangi . :) promit ca te las si cu doi suporti ca sa ma distrez.
 

DeletedUser43756

Si sa stii si tu ca atunci cand ai organizat pe tine. Se poate si fara sa oracai ca din gura de sarpe dupa deff . Omu mai face si un split mai scade o adez si mai buleste un atac in sat etc . Hai ca stii tu ca esti baiat mare . Dar daca nu stii mai da o circulara sa rogi lumea sa te blindeze :) si dupa top pe extern sa te dai mare
 

DeletedUser

onra, da-le si 2 saptamini avans..... atunci ar fi si egalitate....:)))))))
 

DeletedUser43756

Are vise de grandoare cand e blindat baietelul :) . Are la profil moartea alba :)))) . Am rad nitel . Se da spartan cu tancu asta .
 

DeletedUser46530

Onra... De ce nu meri si tu in msqd daca te-a fascinat mastăr așe tare? :)))
 

DeletedUser43756

Daca as fi fost in sfertu ala de harta . Eram in m-sqd acum


Parte 1:
Triburi: M-SQD, M-SQD$, M-SQDN, M-SQDC, M-SQDR, M-SQDS, M-SQDT
Parte 2:
Triburi: Sh0cK, Sh0ck., ShocK, ShocK,, ShocK.

Timeframe: Săptămâna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 18
Tabăra 2: 5
Diferență: 13

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 70,886
Tabăra 2: 17,881
Diferență: 53,005

chart
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser42593

Are vise de grandoare cand e blindat baietelul :) . Are la profil moartea alba :)))) . Am rad nitel . Se da spartan cu tancu asta .

:))
Bai patratel...lasa-ma frate ca in fata la pc acasa toti sunteti zmei. Stai potol ca te alerg pe harta cu lancele.
Ce am eu la profil se pare ca nu o sa intelegi vreodata :)
Du-te pe la istorie, ia-ti un meditator :)))
Tu ai ajuns sa vorbesti de mine ? De ce pot eu sa fac si cum o dai tu cu mine ?
Si TheBrute ala la fel...pai scuzati-ma, dar cred ca va cauta posta sa va lase alocatiile.
Doamne ce fel de oameni sunteti :)))
 
Sus