SP@RT@ vs academii

PIETRARU

member
Scor reacție
0
Parte 1:
Triburi: SP@RT@
Parte 2:
Triburi: SP@RT@, 300-0, 300-1, 300-2, 300-3, 300-4, 300-5, 300-6, 300-7., 300-8, STONE

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 193
Tabăra 2: 102
Diferență: 91

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,124,132
Tabăra 2: 574,647
Diferență: 549,485

chart



Asta e adevarata batalie a lumii 43!!! Oare cine va castiga? Sparta sau academiile sale? :D
 

DeletedUser38023

Sunt sigur ca nu multi gasesc penibilul din statistica de mai sus si, din cauza asta, imi pare rau..
Imi pare rau ca a ajuns ceva nu normal, ci motiv de impaunare, sa joci numai pentru clasament si sa-ti alimentezi scopul doar din interne, fara sa faci nimic in rest..

Graficele de mai sus sunt si o consecinta a mizeriilor de atacuri organizate esuate pe noi, pentru ca aproximativ 90% din trupele de atac care au fost puse in miscare de catre SP@RT@ nu s-au mai intors..
Si-au batut joc de membrii, au profitat de naivitatea lor si le-au cerut curatarile, iar rezultatul a fost catastrofal pentru saracutul lor trib spartan..
Cum o fii ma sa stai in SP@RT@? Sa iti ceara un n00b de mana 3-a care-si spune "conducere" curatarile de la 60 de ore ca sa innobileze alti n00bi cu 0.0016% sanse de reusita si refuzul sa te aduca in situatia de innobilare interna.. HAHAHA!

P.S. Sansele de reusita de 0.0016% sunt rezultate in urma unor calcule cu date foarte generale si cu numere rotunjite prin adaos..
 

DeletedUser43196

Radule de acord cu tine ,dar oare cati inteleg asta?:) Iti spun eu ,sunt multi care nu au la inima conducerea sparta dar inca nu au ocazia si posibilitatea sa faca ceva:)) . Am dat o circulara asemanatoare celor spuse de tine zilele trecute iar raspunsul a fost care? ”Ai dreptate” doar acei ”mari” jucatori au avut ceva de obiectat si a incerca sa se dea interesanti ,spun mari deoarece atunci cand m-am uitat la cuceririile lor SURPRIZAAAA ,nici un sat extern cucerit doar interne si barbare:)) si eu mas crede mare jucator cu toate satele luate de la interne :3
 

DeletedUser26181

Doar eu vad sparta ca pe niste oi?:D De cand a inceput lumea ii pune sa atace si dupa ce se rup ii innobileaza.Ce-i curios e ca le place si toti sunt de acord cu asta.
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Pai ce sa faca?Sunt prinsi in mijlocul lor.Macar isi amana un pic sfarsitul de a fi innobilati intern.Se tot vorbeste de protectia jucatorilor incepatori..nimic nu le face mai mult rau decat acesti jucatori slabi dar cu smecherie de doi lei .Astia aduna un mare numar de jucatori pe fiecare lume si isi bat joc de ei .Si sunt sute de jucatori amarati care nu au nici o sansa sa joace .Ei nu se dezvolta pentru ca desteptii nu ii lasa sa ia barbari ,la interne nu au portie ,asa ca destinul lor e clar.10 academii-carne de tun..nici una din setarile menite sa protejeze incepatorii nu ii poate ajuta in fata marsaviei si lacomiei.Ne scriu disperati ca ii innobileaza sa le luam noi satele...
 

DeletedUser34078

Oricata organizare ai incerca la atatea triburi n-ai cum sa reusesti si sunt constienti si ei de treaba asta, d'aia trag tare pe interne. Motive sunt usor de gasit.
Si da sunt multi acolo revoltati, multi care intra pe cont din inertie si mai sunt lingaii care asteapta cate-un os...e si cazul aliatilor lor, care in afara de multiconturi, inclusiv plantate prin Find, merg pe aceasi reteta... totusi consider ca le dam prea multa atentie cu topicul asta...in maxim o luna se vor bate intre ei, intotdeauna s-a intamplat asa cu "chinezii", mai ales cu "dictatori" megalomani la varf.
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
RobertViorel23 mai 12, 14:11
Din acest moment [player]Herta.ua[/player] este conducator in acest trib si toata lumea se va conforma cererilor lui.

O sa va rog din moment ce ati citit acest mesaj sa ii lasati sitter fara nici un fel de restrictii la mesaje,rapoarte,etc...si nu retrageti cererea pana nu intra el sa faca verificarile.

Cine nu se conformeaza ,va suporta consecintele.

multumesc

[player]palyuka[/player]

Fara restrictii la mesaje.Astia se cred dumnezei.Cu ce drept impun jucatorilor sa le permita citirea mesajelor private ?Nici macar adminii din cate stiu eu, nu fac asta.Poate sunt mesaje cu prieteni,detalii din viata reala,Asa ca trebuie sa le stergi sau sa iti pierzi contul.
Restrictiile de sitter au fost puse pentru a proteja jucatorii de abuzuri din partea oricui,inclusiv a ”conducatorilor”.Dar stia sunt deasupra Regulamentului ,dispun de conturile oamenilor cum vor ei.

Le vad trupele,ii pun sa trimita sprijin ..apoi ii innobileaza pentru ca sunt ”slabi”.Ar trebui sa se interzica impunerea sitterului pentru ca se incalca regula ”Asiguraţi-vă că aveţi încredere în persoana desemnată ca locţiitor” cum te poti asigura de asta cand esti abuzat si amenintat?
 

DeletedUser26181

RobertViorel23 mai 12, 14:11
Din acest moment [player]Herta.ua[/player] este conducator in acest trib si toata lumea se va conforma cererilor lui.

O sa va rog din moment ce ati citit acest mesaj sa ii lasati sitter fara nici un fel de restrictii la mesaje,rapoarte,etc...si nu retrageti cererea pana nu intra el sa faca verificarile.

Cine nu se conformeaza ,va suporta consecintele.

multumesc

[player]palyuka[/player]

Fara restrictii la mesaje.Astia se cred dumnezei.Cu ce drept impun jucatorilor sa le permita citirea mesajelor private ?Nici macar adminii din cate stiu eu, nu fac asta.Poate sunt mesaje cu prieteni,detalii din viata reala,Asa ca trebuie sa le stergi sau sa iti pierzi contul.
Restrictiile de sitter au fost puse pentru a proteja jucatorii de abuzuri din partea oricui,inclusiv a ”conducatorilor”.Dar stia sunt deasupra Regulamentului ,dispun de conturile oamenilor cum vor ei.

Le vad trupele,ii pun sa trimita sprijin ..apoi ii innobileaza pentru ca sunt ”slabi”.Ar trebui sa se interzica impunerea sitterului pentru ca se incalca regula ”Asiguraţi-vă că aveţi încredere în persoana desemnată ca locţiitor” cum te poti asigura de asta cand esti abuzat si amenintat?


Inca mai joaca campionul conturilor de suport?:)) La inceput de lume avea doar vreo 10 conturi.Astuia merge sa ii faci ticket saptamanal ca de fiecare data ii mai prind cate un cont adminii.Acum e mare conducator..
 

DeletedUser38225

E atat de loial, incat omu voia sa atace pe fix persoana care ii daduse contul acest mare de conducator, injurand respectiva persoana si facand "misto" de ea, pentru ca mai tarziu sa ii "descamoseze" hainele plecand in noul lor trib adoptiv spartan. Hal de oameni :)
 

DeletedUser27882

Radule de acord cu tine ,dar oare cati inteleg asta?:) Iti spun eu ,sunt multi care nu au la inima conducerea sparta dar inca nu au ocazia si posibilitatea sa faca ceva:)) . Am dat o circulara asemanatoare celor spuse de tine zilele trecute iar raspunsul a fost care? ”Ai dreptate” doar acei ”mari” jucatori au avut ceva de obiectat si a incerca sa se dea interesanti ,spun mari deoarece atunci cand m-am uitat la cuceririile lor SURPRIZAAAA ,nici un sat extern cucerit doar interne si barbare:)) si eu mas crede mare jucator cu toate satele luate de la interne :3

Mihnea, esti aceeasi persoana care a ingropat tribul Find pe 35 intr-un timp record din postura de conducator?:)
 

DeletedUser43196

Mihnea, esti aceeasi persoana care a ingropat tribul Find pe 35 intr-un timp record din postura de conducator?:)

Nu stiu daca ai observat dar ma abtin in afirmatii si din prea multe comentarii , nu cred ca stii povestea find de pe 35 asa ca zic sa stai in banca ta ,acolo nu a fost vorba de "picat" ,de "ingropat" sau altele pur si simplu au fost unele treburi care ne-au suparat foarte rau cat si pe mine,cat si pe membrii tribului incat am decis sa plecam in woc,alte explicatii doresti ?
 

DeletedUser22839

Sunt sigur ca nu multi gasesc penibilul din statistica de mai sus si, din cauza asta, imi pare rau..
Imi pare rau ca a ajuns ceva nu normal, ci motiv de impaunare, sa joci numai pentru clasament si sa-ti alimentezi scopul doar din interne, fara sa faci nimic in rest..

Graficele de mai sus sunt si o consecinta a mizeriilor de atacuri organizate esuate pe noi, pentru ca aproximativ 90% din trupele de atac care au fost puse in miscare de catre SP@RT@ nu s-au mai intors..
Si-au batut joc de membrii, au profitat de naivitatea lor si le-au cerut curatarile, iar rezultatul a fost catastrofal pentru saracutul lor trib spartan..
Cum o fii ma sa stai in SP@RT@? Sa iti ceara un n00b de mana 3-a care-si spune "conducere" curatarile de la 60 de ore ca sa innobileze alti n00bi cu 0.0016% sanse de reusita si refuzul sa te aduca in situatia de innobilare interna.. HAHAHA!

P.S. Sansele de reusita de 0.0016% sunt rezultate in urma unor calcule cu date foarte generale si cu numere rotunjite prin adaos..

gogule,daca vreau neaparat clasament ,imi aduc oamenii mari din academi. dar scuteste-ma de prea multe explicatii ca nu dau eu [editat de tt]
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38023

Eu daca as fi un noob neputincios, cum e Palyuka ala, stiti ce-as face?

La fiecare login mi-as felicita dusmanii si i-as intreba cum de sunt atat de buni incat sa ia de la tribul meu zeci de sate zilnic..
Si mi-as pune muuuulte intrebari legate de mine: Oare eu de ce nu sunt destept? Oare eu de ce incerc sa cumpar conturi? Oare eu de ce nu joc nimic? Oare mie de ce nu imi e rusine sa fac numai innobilari interne? Oare pe mine de ce nu ma asculta nimeni? etc.

Dar asa se intampla cand ai in jurul tau niste oameni care, cu sau fara interes, te lingusesc si iti dau impresia ca esti tare..

Pai, in cazul de fata, pe Palyuka, sa fim seriosi si fara lipsa de modestie, nu l-as invita nici in cea mai prapadita academie daca as avea asa ceva.. Poate ca omul stie sa trimita sprijin si sa scrie cu litera mare, dar imi pare rau, mi-ar fi rusine si sa-l bag copil de mingi..
Sa joace nu stie, urat vorbeste, siguranta colegilor ar pune-o in pericol.. Nici nu stiu la ce e bun, ca portar avem..

P.S. Sa fie oare cele peste 200 de curatari ale SP@RT@ rupte si cele 23-24 de sate cucerite de la ei de catre contul LadyLethal motivul pentru care a vrut sa il cumpere? :eek:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser27882

Nu stiu daca ai observat dar ma abtin in afirmatii si din prea multe comentarii , nu cred ca stii povestea find de pe 35 asa ca zic sa stai in banca ta ,acolo nu a fost vorba de "picat" ,de "ingropat" sau altele pur si simplu au fost unele treburi care ne-au suparat foarte rau cat si pe mine,cat si pe membrii tribului incat am decis sa plecam in woc,alte explicatii doresti ?

A fost o intrebare inocenta te asigur si-ti apreciez bunul simt in exprimare. Daca nu-mi ziceai sa stau in banca mea chiar treceam peste, tot din bun simt evident. Din fericire, chiar stiu povestea, ati picat sub comanda ta dupa fix 2 organizate. E adevarat, unii care meritau sa termine lumea au trecut in woc, insa tu nu te aflai printre ei. N-am nevoie de alte explicatii, doream doar sa stiu daca sunteti una sau aceeasi persoana. Multumesc.
 

DeletedUser6843

Majoritatea certurilor din triburi MAMUT sau cu multe academii (tot aia e ...am trecut prin amundoua ) pleaca de la MOCA , ca lider iti petreci mai mult timp alimentand si indrumand membrii din trib inspre MOCA ca deh ti se pare(chiar e ! ) mai usor sa organizezi atacuri spre persoane "moarte" si implicit o sa cresti un trib de papa lapte.

In acelasi timp trebuie sa alimentezi cu MOCA pe majoritatea din trib si doar cu sfaturi pe cei care "joaca"(aici pierzi din rating .

Esti un erou printre mocangii , are cine sa iti tina partea cu altii (ofrande si bla bla) , majoritatea vor sate "gratis" ,iar din cate observ palyuka se crede si smen , iar aici lucrezi cu / complexatii ca el si sta toata noaptea pe skype si adoarme cu ei la microfon (asta nu am facut-o , dar sunt convins ca el o face) - (aduc oamenii din academii cu multe puncte - BINE BA! dar aia vor functii in tribu' mare si tu ii jonglezi mai bine de acolo ), ai vrajeala ieftina.

Intr-un final ceva de undeva se impute (monotonia de a lua MOCA , unul ia mai mult moca ca altu , iar "liderii zonali" care nu au functii si coopereaza cu vecinii intr-un final vor dezbina tribul , asta daca nu intervine monotonia :)) (eu am trecut prin ambele,asta ca sa nu o "bag" pe aia cu timpu' :)))

La moca am fost campion (s-a dat si regula atunci din cauza mea cand trimitea trupele in deplasare), asa ca imi permit sa-mi dau cu parerea .
 

DeletedUser45262

Sparta o ajuns in trib doar cu jucatori crescuti din interne si va zic asta ca am jucat acolo ,am fost si conducator in o academie ,cum nu le convine ceva hopa la interne si nu oricine lua interne ci doar uni mai smecheri.

Oricum nu Sparta e locu 2 in clasament , ACADEMIILE ei aia ataca si se apara

Cu asa conducere sa tot joci
 
Sus