TSL F. vs H-46 F.

  • Autor subiect DeletedUser20252
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Mie nu imi place incrancenarea de pe topicul asta, si asta o spune unu care a facut spume la gura ani de zile pe extern :)...
Haideti sa ne vedem de joc, si cel mai bun sa castige...
Eu sper ca aceasta lume sa o castige un trib, nu o alianta (la ora asta nici nu stiu care sunt conditiile de castigare).. Dar in ultimii ani, cam toate lumile de pe .ro sunt castigate fara prea mare glorie.
 

DeletedUser

Nu se lauda nimeni cu ceva obtinut cu ajutorul carnii de tun, punctez unele detali care v-au dus unde sunteti acum cum ar fi recrutarile in masa din ww si nu numai, modul josnic de a trata pe cel care ti-a fost alaturi si lasitatea de diplomatie pe care o ave-ti, e vorba de caracter nu de punctaj ori clasament, de ce nu a-ti dat war cu united altfel va vedea lumea si da nu am scoala si ma adresez mai simplu pe intalesul tuturor, nu are nimeni treaba cu jucatorul din spatele monitorului ci cu stilul josnic de joc pe care il prezentati. Zici ca te bati cu toti cand defapt tu nu mai sti cum sa recrutezi, zici ca ai inamici invinsi cand tu stai pitit si aia micii fac tunul, zici ca ai diplomatie scurta cand defapt tu ai primul trib, dai in toti si sa sti ca si cel mai puternic fara restul e zero pt ca nu ar mai avea cine sa-i faca statistica
 

DeletedUser20252

Mie nu imi place incrancenarea de pe topicul asta, si asta o spune unu care a facut spume la gura ani de zile pe extern :)...
Haideti sa ne vedem de joc, si cel mai bun sa castige...
Eu sper ca aceasta lume sa o castige un trib, nu o alianta (la ora asta nici nu stiu care sunt conditiile de castigare).. Dar in ultimii ani, cam toate lumile de pe .ro sunt castigate fara prea mare glorie.

Lasa bre sa mai fie activitate si pe forumul extern.
Ia intra pe forumul la 7 sa vezi cum erau sute de pagini la teme facute intre TSL -HK sau DIABLO-VIKING.
Face jocul mai interesant si te mai amuzi nitel pe deasupra.Prea serios a devenit jocul asta de la un timp.

Ma dezamagesti motane,in tine imi puneam toata baza aici,tu erai Sforta.
 

DeletedUser39910

2d99owm.png



Multumim tribului H pentru atentia acordata aseara tribului TSL,chiar ne-am simtit onorati ca ne-ati vizitat si sper ca v-ati simtit bine. :)
Va plangeati ieri ca TSL nu e pe nicaieri ca aparatori.Trebuie sa va multumim si pentru asta,ne-ati adus pe locul 3 ca aparatori.
Sate nu ati luat,dar nu e timpul pierdut,poate ciupiti unul pana la urma.

Mai fratele meu ce varsta ai ? ca asa am o curiozitate de ard!! din propozitiile tale reiese ca nu esti matur absolut deloc si te bucuri precum un copil cand se joaca cu alti copii de fiecare data cand e in avantaj.
daca tu incerci mereu sa fii ironic , sa comentezi aiurea la orice mesaj si incerci sa iesi in evidenta prin orice mijoloc eu vreau sa ii felicit pe baietii de langa mine pe care am avut organizat aseara.
meritul este al lor, chiar daca au avut suport din partea voastra s-au descurcat destul de bine si nu o sa fiu ironic sau o sa gasesc scuze ca au jucat doar la blindaj si ca sebastos a reusit sa faca un split la o diferenta de 2 sec, una pe ste alta s-au miscat bine, si bravo lor.
eu imi respect adversarul, ca la urma urmei e doar un joc insa eu privesc lucrurile altfel decat o faci tu :portile iadulu!
La acest nivel de joc pe lumea asta ced ca este cel mai bun atac organizat care s-a dat pana acum , INDIFERENT ca nu s-au luat sate, este cel mai mare atac cu cele mai multe fuluri aruncate si din nou INDIFERENT ca am spionat inainte cu 2 zile si am vazut 900 de cata cu flama + 4,5k infanterie tot mi-am respectat planul si l-am dus la capat.
Sebastos stie cum i-au venit atacurile pe sat si nu cred ca e nevoie sa arat si eu un printscr pt ca de fapt nu vreau sa dovedesc nimc!

Eu nu ma bat cu satele de barbari, nu stau la capac si tin de trupe si caut clasamentul, imi place jocul si il voi juca dupa regulile care sunt puse si de fiecare data cand voi avea vreun avantaj voi profita de el, ca de altfel oricine alt jucator ar face la fel.

Ce nu intelegi tu este ca orice atac organizat( primul ) va fi cu esesc, pt ca toti au trupele def neatinse,toti au moralul ridicat insa este demonstrat teoretic si practic ca trupele def se refac mai greu decat cele de atac, la fel si un juct ofensiv se va devolta mai repede decat un juct defensiv deci la un moment dat acele trupe de aparare se vor duce usor usor din cateva organizate si apoi va fi doar chestiune de timp.
Am incercat o strategie, si sunt sigur ca atat Ssebastos cat si bomb au remarcat acest lucru cand zidul s-a dus jos asa de repede, insa Da am pierdut 5 fuluri numai eu de care nu imi pare rau, intr-o sapt le am la loc si voi aplica alta strategie, voi fi mult mai motivat dcat am fost pt ca asta este secetul acestui joc, nu sa te bati cu barbarele, nu sa faci 80% din cont defensiv ca sa te poti apara si sa te bati cu pumnul in piept ca esti rank 1 la aparatori si rezistati pe harta.
Avand in vedere ca grupul de juct care l-am atcat este separat de restul tribului TSL, si avand in vedere ca tribul TSL nu are o granita in acest moment care sa ii puna probleme si sa fie blocate trupe defensive acolo si fiind moble acele trupe pt grupa de juct de aici noi tot am atacat cu un grup restrans de juct din zona , atac organizat lansat de la maxim 10h, bine pus la punct cu sincronizare buna, exceptie facand tibishor care a trimis nobilii la 2 sec dif si din care au iesit trupe pierdute atat pt noi cat si pentru voi.
atat am avut de zis, iar daca tu portile iadului nu esti in stare sa vezi aceste lucruri si sa iti respecti adverasul cum si eu va respect de asemenea si continui cu figuri d copii mici eu o sa iau leg cu toti de la mine care ii cunosc si care scriu pe acest forum extern sa nu isi mai faca aparitia nimeni sa poti vorbi tu oricand vrei, sa faci ce statistici vrei si sa fii doar tu cu cei de la tine precum ati vorbi pe forumul vostru..
va doresc spor la joc si cel mai bun sa castige! succes la toti!
 

PRADA

member
Scor reacție
6
strategii mari, mes chers! asteptam statistici noi, spor la recrutat acum, berbeci, catapulte, tot ce=ncape
 

DeletedUser20252

Ma,nu mai plange atat pe aici.
Ce vrei acum?Sa fac plecaciuni in fata ta pentru ca ai facut un organizat?
Considera-l drept respect faptul ca te bag in seama si imi storc singurul neuron existent(dupa vorbele lui happyfish) sa iti dau un raspuns.
Daca nu te respectam,nu dadeam doi bani pe tine si imi vedeam de ale mele,lucruri care voi vreti sa le faceti.

E un joc de razboi,externul are anumite utilizari pe care tie din pacate iti sunt straine,nu stii sa il folosesti si atunci cand incerci sa o faci,o faci prost.

Atac sincronizat?Pacat ca nu mai am printurile de pe 34 si de pe 40,in care jucatori inamici aveau cate 3-4k atacuri trimise in aceeasi secunda,de se bloca serverul cateva minute bune.Lor le-am aratat respectul meu si dupa ce am renuntat sa joc acolo i-am felicitat pe o parte din ei pentru jocul prestat.
Vrei sa fii felicitat,dovedeste ca meriti.

Pana atunci,mai lucreaza la colaborarea cu jucatorii proprii si arata-le lor respect,ca sunt care se plang de lipsa lui din partea voastra.


Auzi la el,cat tupeu dom'le.
 

DeletedUser25957

Nu se lauda nimeni cu ceva obtinut cu ajutorul carnii de tun, punctez unele detali care v-au dus unde sunteti acum cum ar fi recrutarile in masa din ww si nu numai, modul josnic de a trata pe cel care ti-a fost alaturi si lasitatea de diplomatie pe care o ave-ti, e vorba de caracter nu de punctaj ori clasament, de ce nu a-ti dat war cu united altfel va vedea lumea si da nu am scoala si ma adresez mai simplu pe intalesul tuturor, nu are nimeni treaba cu jucatorul din spatele monitorului ci cu stilul josnic de joc pe care il prezentati. Zici ca te bati cu toti cand defapt tu nu mai sti cum sa recrutezi, zici ca ai inamici invinsi cand tu stai pitit si aia micii fac tunul, zici ca ai diplomatie scurta cand defapt tu ai primul trib, dai in toti si sa sti ca si cel mai puternic fara restul e zero pt ca nu ar mai avea cine sa-i faca statistica

Aici gasesti raspunsul meu deliciosule. Aici gasesti si rusinea mea de a fi om, de a respecta si de a oferi o mana de ajutor. Tu esti doar o iluzie. Esti aievea, atat in lumea ta, cat si in lumea altora.

Rusinea ta, daca nu a venit pe alte lumi, va veni pe lumea asta. Va fi mare si iti va coplesi existenta, stergandu-ti toate inceptiile care le-ai facut vreodata. Vei deveni pur, curat, binecuvantat.
 

DeletedUser

Ma Poarta am spus doar ca e prea multa incrancenare pentru un inceput de lume, un razboi de abia aparut, pana la urma eu cand faceam spume pe extern contra HK, aveam de o mie de ori mai multe motive sa o fac ..
Foarte bine ca se posteaza pe extern, mie unu doar mi-ar place sa ne respectam mai mult unii pe altii, cand cineva o sa sara calul, sigur va primii si raspunsul cuvenit... Dar eu zic ca inca nu sunt motive sa sarim unii la gatul celorlalti :)
Eu sunt departe de zona de razboi TSL-Hegemony , felicit colegii pentru ca s-au descurcat minunat, sper sa vad si o reactie din partea noastra
 

DeletedUser20252

Poi ma Teo,tu nu vezi ca acum razboaiele mai tin doar cateva luni,nu ani cum tineau odata?
Daca nu acum,atunci cand?:))
Tre' sa profitam de putinul timp ce il avem la dispozitie si sa ne spintecam unii pe altii :))
Vreau sanje,mult sanje. :D
 

DeletedUser25957

S-au sarit destui cai :) Si nu doar intr-o directie. Cand sari caii invartindu-te, esti mereu cu spatele la inamic. Mai ales cand nu mai stii care iti este calul, doar din motivul ca ai aderat prea mult la caii altora.
 

DeletedUser20252

S-au sarit destui cai :) Si nu doar intr-o directie. Cand sari caii invartindu-te, esti mereu cu spatele la inamic. Mai ales cand nu mai stii care iti este calul, doar din motivul ca ai aderat prea mult la caii altora.

Safyre,cred ca iti iau postul si mi-l pun semnatura :))
Esti fenomenal. :))
 

Zone

member
Scor reacție
15
Titlu Tribul Hegemony a declarat război tribului Noua Generatie!
Expediat sep 23, 2015 19:24:00
Tribul este acum în război cu Hegemony!

Nume război: ...

Declaraţie:
acesta este un razboi serios...

jucatorii care vor sa continue jocul pot cere invitatii in H.

sa castige cei mai buni !

pai ori e razboi serios ori e rost de recrutari?:))
hai mai lotus, spuneai ca sunteti cei mai buni, iar cei mai buni nu mai au loc de altii in echipa.
 

DeletedUser25957

Deja la ce bataie de joc s-a ajuns...pana si cel mai fricos jucator va alege sa piarda satele impotriva lor, decat sa se duca in gura lupului de buna voie. Vorba lui Ion Creanga...

Sunt curios ce se va alege pana la urma de academiile lor. :) Ma simt de parca a aparut un nou film din seria mea preferata si, abia astept sa-l vad HD
 

DeletedUser20252

Adevar graiesti safyre,mare adevar. :D

Mai hegemonilor,mi se pare mie sau au mai aparut niste puncte rosii pe langa voi? :confused:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser40689

Titlu Tribul Hegemony a declarat război tribului Noua Generatie!
Expediat sep 23, 2015 19:24:00
Tribul este acum în război cu Hegemony!

Nume război: ...

Declaraţie:
acesta este un razboi serios...

jucatorii care vor sa continue jocul pot cere invitatii in H.

sa castige cei mai buni !

pai ori e razboi serios ori e rost de recrutari?:))
hai mai lotus, spuneai ca sunteti cei mai buni, iar cei mai buni nu mai au loc de altii in echipa.

In orice razboi se folosesc diferite chestii psihologice , eu as zice ca e indicat si frumos in acelasi timp cat exista o anumita decenta , acum , nu stiu cat e de decenta o ba asta cu recrutarea dar mie mi se pare cam penibila , nu-mi sariti in cap , nu am intentia sa jignesc pe nimeni dar asa mi se pare , nu cred ca are rost sa spun si de ce .
 

DeletedUser20252

Nu e penibil bre,e ceva ce doar triburile bune si de calitate folosesc.
Ce stim noi restul?Noi suntem niste nubi.Oricum,a mai ramas o luna si ceva si TSL dispare de pe harta,facem implozie.

Baba Vanga a prezis.
 

DeletedUser26729

Cred ca TSL a capatat astm dupa cat s-a batut in piept pentru principiile pe care le respecta.
Astazi lasitatea a devenit un act de eroism, iar pomenile sunt la loc de frunte in detrimentul luptei onorabile.
Puteti inchide topicul. Razboiul a murit.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus