TSL F. vs H-46 F.

  • Autor subiect DeletedUser20252
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser20252

Bre happy,stiu ca te oftici,dar hai sa fim seriosi,voi chiar nu aveti ce vorbi din moment ce va milogiti la jucatori sa intre la voi in trib sa mai castigati cate un razboi.
Ieri,dupa gluma aia de organizat a voastra,pentru care vroiati sa primiti si felicitari,ralph a venit la noi si a zis ca vrea sa ne dea satele,dupa ce si-a rupt tot atacul intr-un sat cu flama,sat unde stiati ce trupe sunt,stiati ca se va suplimenta si stiati ca nu se va lua cu ce atacuri trimite jucatorul vostru.Cu toate asta,conducatorul vostru D4 a insistat ca ralph sa atace satul ala si sa mai ceara ajutor pe la altii in jur.Poi iti trimiti jucatorul la moarte sigura in stagiul asta al jocului?Si ralph era activ,ne-a luat si un sat de la winter.

Pe scurt,conducatorul vostru si-a batut joc de el.Ca a facut-o dinadins sau pentru ca atat stie,si nu se pricepe,nu prea conteaza.Conteaza ca si-a rupt fullurile undeva unde se stia ca nu va supravetui nimic.


Noi ce vina avem ca el a ales sa ne cedeze noua satele?Trebuia sa il refuzam?
Eu zic mai bine sa va uitati la voi in ograda,si sa jucati cu oamenii aia,nu sa va bateti joc de ei.

In rest,iti respect opinia,cu toate ca nu prea.Dar intelegi tu.
 

DeletedUser11501

TSL va dadusem inca 2 luni pe harta, acuma va dau inca una in plus
Sa-ti tatuezi asta undeva...unde te uiti tu mai des.;) Inaintea ta multi au ramas cu tatuajul...ai grija unde ti-l faci.:rolleyes:
Pe unde am jucat numai de prooroci ca tine am avut parte...oi fi si tu un pui de nostradam.
Spor la joaca!

p.s. Hello my little happy fish! :)))
 

DeletedUser32874

Ma,nu mai plange atat pe aici.

Atac sincronizat?Pacat ca nu mai am printurile de pe 34 si de pe 40,in care jucatori inamici aveau cate 3-4k atacuri trimise in aceeasi secunda,de se bloca serverul cateva minute bune.Lor le-am aratat respectul meu si dupa ce am renuntat sa joc acolo i-am felicitat pe o parte din ei pentru jocul prestat.


:))) buna asta cu felicitatul. Cand erati acolo strigati cu totii ca boti, ca admini, ca nu stiu ce, ca nu stiu cum :)))
 

DeletedUser20252

:))) buna asta cu felicitatul. Cand erati acolo strigati cu totii ca boti, ca admini, ca nu stiu ce, ca nu stiu cum :)))

S-a folosit la inceput,de asta au si fost banuri acolo.
Mai tarziu altfel au stat lucrurile in mare parte,am vorbit chiar si azi cu titanul despre ce a fost pe acolo,cu toate ca unele lucruri nu se vor afla vreodata.
In fine,nu stau sa ma scuz eu de ce ziceam sau nu pe 40,ca nu am de ce si nici nu stau sa ma justific tie.


Ma duc sa dorm.Noapte buna.
 

DeletedUser25957

Cred ca TSL a capatat astm dupa cat s-a batut in piept pentru principiile pe care le respecta.
Astazi lasitatea a devenit un act de eroism, iar pomenile sunt la loc de frunte in detrimentul luptei onorabile.
Puteti inchide topicul. Razboiul a murit.

babuin safyr, fan happyfish :)
 

DeletedUser26729

As vrea sa clarific un lucru. In ciuda zvonurilor de femeie usuratica, domnisoara delicata si sensibila pe nume Ralph Boxiorul avea sentimente pentru H. Asta nu dadea dreptul nimanui altcuiva sa reclame ce nu era de drept al sau sau sa ia cu forta ceea ce altii au construit prin incredere si iubire reciproca. Domnilor si mai putin domni, ceea ce voi considerati ca a fost o posta, a fost de fapt un viol in grup, in care victima, un pic dezamagita in dragoste, a fost ademenita cu promisiuni desarte si batjocorita la marginea unui sat.
Asa ca Safyr, king of this jungle, te rog sa iei masurile cuvenite, pedepseste-i pe cei 6 violatori si reda demnitate grupului tau, daca se mai poate face ceva care sa stearga abominabila fapta.
 

DeletedUser11501

Dragul meu pestisor(deja e stiut ca-mi esti drag), ar trebui sa fiu surprins de modul in care descrii conflictul amoros. Dar, dat fiindu-ti nickname-ul, poate fi o urma de adevar in spovedania ta. Dama(aprecierea ta) n-a mai dorit ''protectia'' pestelui care totodata o exploata material...a preferat gustul libertatii si o ultima palma data arogantei stapanilor.

Vezi tu, nu ne cunosti, TSL nu a facut niciodata promisiuni de care nu se poate achita pe nici o lume unde echipa asta a jucat. Din cauza asta am stat intotdeauna prost la diplomatie. Decat sa ne folosim de un aliat de convenienta, preferam un refuz.

Hai, nu mai fii trist! Fii happy fish! :))
 

DeletedUser20252

Happyfish se uita prea mult la televizor din cate vad.
Mai lasati naibii fata aia din Vaslui,ca sughite intr-una de la cat o mai pomeniti.
Ralph nu fu nici domnisoara,nici nebun,avea toate tiglele pe casa,asa ca incercati sa nu ii mai cautati lui nod in papura din cauza a ceea ce s-a intamplat.Invidia va roade si nu va vine sa credeti ca jucatorii prefera sa joace cu noi,un trib ce mai are de stat o luna pe harta,decat voi ce sunteti rang 1.
E bine de stiut ca pe jocul asta mai sunt si oameni,nu doar pioni si lingai.


Asta e,invatati-va cu lucrul asta.
 

DeletedUser25957

Presupun ca nu a fost o mare pierdere ralph :) Cum sa fie cand e inlocuit, defapt, de unu mai gras si mai bun :)

Am presimtit ca se intampla ceva in =NG= in momentul in care anumiti jucatori mari mi-au refuzat ajutorul. Sa-ti refuzi aliatii care vin in ajutorul tau, iar apoi sa-ti tradezi tribul plecand la dusmani...asta inseamna sa fii hegemon :]
 

Zone

member
Scor reacție
15
Presupun ca nu a fost o mare pierdere ralph :) Cum sa fie cand e inlocuit, defapt, de unu mai gras si mai bun :)

Am presimtit ca se intampla ceva in =NG= in momentul in care anumiti jucatori mari mi-au refuzat ajutorul. Sa-ti refuzi aliatii care vin in ajutorul tau, iar apoi sa-ti tradezi tribul plecand la dusmani...asta inseamna sa fii hegemon :]

Ce sa facem, de mult timp a disparut onoarea de pe joc, pentru cateva sate isi vand colegii cu care au colaborat si care i-au ajutat.
Insa macar se potrivesc la caracter cu cei din noul trib, cine se aseamana se aduna:)
Oricum, la cum se prezinta pe L46, hegemoneii nu merita in top 3, ce sa mai zic de locul 1 ocupat in prezent. O enigma ramane totusi cum i-au pacalit pe cei din united, cred ca lotus are doctorat in asa ceva:))
 
Ultima editare:

DeletedUser45031

cata cinste si onoare... daca Ralph a facut un gest in favoarea TSL este ceva nobil si justificat, dar cand cineva a facut acelasi gest in favoarea H este crima si tradare...

avand in vedere unde au facut achizitii de sate jucatorii din NG este clara intentia lor.

domnu R-ZONE, ce nu ai inteles tu este ca rolul de "carne de tun" nu ti-a fost dat de catre cineva ci l-ai ales tu prin actiunile tale.

esti intre H si TSL, singura alegere care-ti apartine este pentru cine esti carne. ai preferat sa te bati cu H care era mai aproape. o alegere buna chiar si pentru noi...

apropo... a fost ceva atac organizat de TSL... ceva impresii? statistici? amanunte?
 

DeletedUser

Da, mi se pare ca a fost un pic mai bun organizatul TSL decat cel Hegemony ... Oricum felicitari pentru splituri si apararea in general..
 

Vndhl

member
Scor reacție
2
domnu R-ZONE, ce nu ai inteles tu este ca rolul de "carne de tun" nu ti-a fost dat de catre cineva ci l-ai ales tu prin actiunile tale.

esti intre H si TSL, singura alegere care-ti apartine este pentru cine esti carne. ai preferat sa te bati cu H care era mai aproape. o alegere buna chiar si pentru noi...
mi se pare ca ai ales tu pentru el si nu invers:
i-am scos de la alianta nu pentru ca pierdeau sate ci pentru ca nu s-au adaptat la ritmul si stilul nostru. .

Cat despre:
apropo... a fost ceva atac organizat de TSL... ceva impresii? statistici? amanunte?

Nu stiu,intreaba-ti colegii,mai au trupe defensive ?Atacul nostru,se intoarce mai mult de jumatate,ghici ce vom face cu el ? :rolleyes:

Saracul roitvali cred ca se uita la sate si bate vantul prin ele :D

Dar nah,pe viitor poate va fi si el carne de tun intre H si TSL ,ca asa "alege" el cand va fi concediat :rolleyes:
 

Zone

member
Scor reacție
15
D4alicios sep 26, 16:12
Crezi ca noi 2 am putea avea o conversatie fara sa ne certam atat tinp cat nu am schimbat niciodata 2 vorbe si nu ne cunoastem?

R-ZonE is Back sep 26, 16:14
De ce sa ne certam?

D4alicios sep 26, 16:19
pai lipo cica nu s a inteles cu tine si nu mai stiu cu cine ai mai ** din United si la fel.
in fine, man eu pe lumea asta am intrat dupa 2 zile la misto fara macar sa ** cu gasca mea care am terminat atatea lumi si an zis sa raman o perioada sa ii ajut, nici nu m am bagat sa fac vreo diplomatie ceva , am vrut sa fiu simplu juct.
mi s a pus pata rau pe tsl si voi mai ramane o perioada pt ei.
vrea sa stiu ce sanse sunt ca tribul meu sa ajunga langa tsl fara ca voi sa fiti implicati sa ni se mai reproseze ca va folosim si sa le rupem fasu?
pe noi nu tribul tau ne intereseaza ci Tsl, dar ca sa ajungem la ei tre sa trecem peste voi si se va face orice si se va trece peste orice blindaj sa ne atingem scopul, insa asta nu e bine lungeste jocul si nu vreau, plus de asta nici voi nu o sa va puteti dezvolta sau evolua cu h ul langa voi oricat va ajuta tsl ul nu au mai multa forta decat h.
ce solutie se poate gasi ca h sa aiba granita directa cu tsl si voi sa nu fiti expusi?

R-ZonE is Back sep 26, 16:27
lotus si-a facut clara decizia cand a ales sa ne tradeze dupa ce am intrat in razboiul lui cu tsl.
cand un om ma tradeaza o data, bravo lui ca m-a pacalit, cand ma tradeaza a 2-a oara sunt deja fraier...
eu chiar aveam de gand sa-mi indeplinesc promisiunile facute pe acea conferinta,.
pe extern chiar a scris ca de unde pana unde ne-am crezut egali in acea tripla alianta cu voi si united:)
eu nu raman dator niciodata, iar fata de membrii mei care stau alaturi si in vremurile grele am de demonstrat ceva.
am vrut sa joc corect si sincer, dar nu am avut cu cine.

D4alicios sep 26, 17:27
tu vorbesti despre trecut eu vorbesc de viiotr, nu se pot lasa orgoliile din amandoua parti?

R-ZonE is Back sep 26, 17:30
:) daca iti vorbesc despre ipocrizie zici ca am chef de cearta :)
dupa ce suntem tradati, atacati, o parte din membrii deja intrati la voi, imi cer sa las totul in urma? ca sa va ajut inca o data?

D4alicios sep 26, 17:32
cum vrei tu, eu am explicat altceva in mesaj ,am zis clar de o solutie care sa nu va implice pe voi in razboiul cu tsl, dar na decizia e a ta, eu nu fac decat sa o respect

R-ZonE is Back sep 26, 17:33
stiu ce ai explicat tu, dar se bate cap in cap cu actiunile lui lotus.

D4alicios sep 26, 17:41
si se bate la cap cu trecutul, e normal sa nu pot intoarce nimic acum , asta stiu, insa ce vorbesti cu mine aia vorbesti, ma cunoaste jumate de harta si atatia juct, si nu am dezamagit pe unde am jucat, ca nu am fost pe placul multora sau ca nu am gandit ca ei asta e altceva.

oricum ce ti-am zis e in avantajul tau mai mult, noi castigam timp sa ne indeplinim ce ne-am propus mai repede

R-ZonE is Back sep 26, 17:46
ce e facut e bun facut.
daca va fi sa disparem din zona, o vom face cu capul sus, nu in genunchi.

D4alicios sep 26, 19:58
dar nu e vorba sa cazi in genunchi aici, eu am venit la tine nu tu la mine.
am venit cu o oferta care va avantajeaza, nu tin neaparat sa iau satele voaatre,vreau doar sa castigam granita cu tsl, si daca ar fi ceva de genul asta ne putem muta noi pe granita si va dam pe voi in spate, putem merge impreuna sub acelasi echipa, solutii sunt. insa trebuie lasate orgoliile la o parte atat din partea lui lotus cat si din partea voastra. ca a am gresit noi mai mult sau voi asta apartine trecutului.
eu ce pot face e sa imi dau cuvantul in fata voastra ca o sa va protejez si ce zic aici va fi epic fara nici o schimbare, iar daca tu tii la juct tai ar trebui sa te gandesti la lucrurile astea si sa le oferi ceva mai bun. in momentul de fata tsl e in spatele vostru ca si un scut insa noi nu vrem asta: noi vrem sa trecem de voi,poate o sa ne ajutati si voi putin si luam toata granita noi, noi vrem razboi cu ei, voi doar sunteti la mijloc .
ia si te gandeste, niciodata nu e prea tarziu pentru un nou inceput, lasand in spate ce s a intamplat.


Hotareste-te mai lotus, ori e bine pentru tine ca suntem dusmani, ori ne vrei de partea ta iar, vazand ca nu disparem atat de repede cum iti inchipuiai tu?
Dati mesaje membrilor NG zilnic de invitatie, iar dupa ce sunteti refuzati (pentru ca unii mai au si onoare, cuvant strain pentru voi) veniti aici si spuneti ca oricum suntem slabi. Pai daca suntem slabi, carne de tun sau cum vreti sa ne numiti, de ce ne mai invitati?

Iar acei cativa care au intrat la voi au simtit pe pielea lor ce trib sunteti, unii norocosi au fost innobilati intern chiar din primele 2 zile:))
Mie personal mi-ar fi jena cu astfel de joc sa fiu pe locul 1.
 

DeletedUser11501

Parte 1:
Triburi: H-46, H-46a, H-46b
Parte 2:
Triburi: TSL, TSA

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 11
Tabăra 2: 18
Diferență: 7

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 39,315
Tabăra 2: 75,714
Diferență: 36,399

chart



Parte 1:
Triburi: H-46, H-46a, H-46b
Parte 2:
Triburi: TSL, TSA

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 4
Tabăra 2: 6
Diferență: 2

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 19,830
Tabăra 2: 30,184
Diferență: 10,354

chart
 

DeletedUser20252

Lotuss,in locul tau astazi nici nu apaream pe aici.
=NG= nu sunt carnea noastra de tun,sunt aliatii nostri pe care ii respectam si ajutam asa cum putem noi.Asta ar trebui sa faca aliatii,sa se ajute intre ei pentru binele comun,nu sa stabileasca unul celuilalt ce are de facut si ce nu.
Organizatul de azi a fost un real succes pentru TSL.Jumatate din satele de atac se intorc vii si nevatamate acasa,am rupt deff mai mult decat ma asteptam,si am mai ramas si cu 2 sate,din 6 luate.
A fost un prim organizat al locului 3 asupra locului 1 pe lumea asta,si voi tot nu ati reusit sa faceti mare lucru,ba ati mai pierdut si sate.

Una peste alta,m-am amuzat copios pe seama mascotei din tribul vostru,D4,care timp de vreo 4 zile incearca sa faca un jucator de la noi sa tradeze,nestiind saracul ca sunt eu sitter acolo.Absolut hilar episodul.Va invit sa vedeti o parte din miloaga ce deja e specifica tribului H-46.

nb6e88.png



2mfofk.png


Forta fie cu voi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Era frumos să nu poți invita foști/actuali inamici în timp de război și după o perioadă.
 

DeletedUser40689

Una dintre cele mai bune si interesante idei pe care le-am auzit vreodata .
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus