TSL F. vs H-46 F.

  • Autor subiect DeletedUser20252
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser25957

Forta este si va fi cu noi! :) -SW- este acum, oficial, adoptat si integrat in TSL forever. No more Jedi, long live The Sith!

Este o energie care s-a unit dincolo de sate si puncte. O energie ce va raspandi adevarul si dreptatea. Care va proteja sufletul bun si curat in fata inselaciunii si cruzimii.

Suntem ceea ce credem ca suntem, pentru ca dorinta e cea care iti provoaca faptele in consecinta!
 

DeletedUser25957

Felicitari R-ZonE is Back pentru taria ta. Incrancenarea poate fi de 2 feluri - abstinenta sau elocventa. Cine poate intelege aceste 2 aspecte, poate vedea dincolo de ziua de azi sau de maine. Ai stiut de la inceput ce vrei si, asta te face sa castigi respect...betonat si inradacinat in adancurile constiintei :)
 

DeletedUser47247

Ce sa facem, de mult timp a disparut onoarea de pe joc, pentru cateva sate isi vand colegii cu care au colaborat si care i-au ajutat.
Insa macar se potrivesc la caracter cu cei din noul trib, cine se aseamana se aduna:)
Oricum, la cum se prezinta pe L46, hegemoneii nu merita in top 3, ce sa mai zic de locul 1 ocupat in prezent. O enigma ramane totusi cum i-au pacalit pe cei din united, cred ca lotus are doctorat in asa ceva:))
:)) cine vorbeste de onoare ?!?!?
Bai, sa tineti minte ca NG-ul asa face peste tot, pe toate lumile, daca nu-l starpiti repede si fara sa stati la discutii vor suci alianta mereu. Nici nu stiu de cand vorbeste el de caracter si onoare :)) N-am ras de mult asa bine la un post si m-a facut sa-mi fac si cont pe extern cand am vazut cine vorbeste de onoare, caracter si vandut colegi. :))
 

Zone

member
Scor reacție
15
:)) cine vorbeste de onoare ?!?!?
Bai, sa tineti minte ca NG-ul asa face peste tot, pe toate lumile, daca nu-l starpiti repede si fara sa stati la discutii vor suci alianta mereu. Nici nu stiu de cand vorbeste el de caracter si onoare :)) N-am ras de mult asa bine la un post si m-a facut sa-mi fac si cont pe extern cand am vazut cine vorbeste de onoare, caracter si vandut colegi. :))

Tu cine mai esti, unul invins de NG de-a lungul timpului?:)) Nu pune la suflet daca te-am scos la margine, ia-o de la capat, nu e nici o rusine.
Sau iti faci reclama pe spatele nostru?
 

DeletedUser47247

Tu cu tribul ala de rasuciti nu cred sa fi scos vreodata pe cineva! Nu te flata! :))
Incerci sa faci lumea sa creada ca ai scos vreodata pe cineva sau iti dai importanta crezand ca ai fost vrodata altceva decat o unealta ii mana triburilor serioase.
Si aia cu reclama e la fel de tare ca aia cu onoarea!:) Ai incercat un stand up comedy? ai stofa de comediant cand te apuci sa scrii:))

Nicolae iorga a zis "Şarpele e odios nu pentru că muşcă, ci pentru că se ascunde ca să muşte." si asta ar trebui pusa la descrierea tribului NG

Ps. Lute aici
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25957

Sven, pe 46 sunt doar 2 tabere. Iar din cauza ca lumea e, relativ mica, nu se pot face prea multe artificii diplomatice. In cazul NG-ului, ei au fost cei tradati pe lumea asta. Practic, in acest moment, NG-ul e cel mai dezavantajat trib de pe harta. Acuzatiile tale nu au "substanta lui Happy" aici. NG-ul lupta eroic pe front si asta este un lucru de laudat. Chiar ieri am vazut niste rapoarte cu tone de sprijin, splituri si recuperari...toate astea facute de jucatori mici. Iar jucatorul bosdebos, care are peste 150k puncte, a inghitit de 2-3 ori in gol iar dupa aia a zis un mare DA! PSD-ului. DNA-ul chiar nu vede ce se intampla aici...
 

DeletedUser45031

iti multumesc pentru ca ai cenzurat urmarea in care pana la iesirea din clasa / trib, nefericitul era batut cu bate si pietre, umplut de sange si scuipat. nu ar fi dat bine la imaginea generala, asa mai avem o sansa sa prostim si alti jucatori sa vina la noi pentru ca nu stiu ce-i asteapta cu adevarat...

intre timp o sa vorbesc la directiune / admini si umil, o sa-i rog adanc sa mai bage barbare pe harta ca sa aiba safyr activitate bogata. el pribegeste din barbar in barbar, expune filozofia onoarei si cinstei absolute si unice, apoi, ca o incununare fireasca a muncii, spre seara, cand soarele coboara agale dupa dealuri, barbarii renasc, mai curati, mai puri, mai perfecti si urmandu-si invatatorul, infaptuiesc marea corectie a lumii 46, starpirea clanului H de la centrul hartii... suspin in suferinta mea dar trebuie sa le dau dreptate, aceasta e calea adevarului si a luminii (rosii). cand va veni clipa, sper sa pot si eu sa gust din aceasta cupa a zeilor, intelepciunea lui safyr, chiar daca capul imi este in cadere spre pamantul de la picioare...

daca nu pe 47 poate pe 48 ...
 

Zone

member
Scor reacție
15
Tu cu tribul ala de rasuciti nu cred sa fi scos vreodata pe cineva! Nu te flata! :))
Incerci sa faci lumea sa creada ca ai scos vreodata pe cineva sau iti dai importanta crezand ca ai fost vrodata altceva decat o unealta ii mana triburilor serioase.
Si aia cu reclama e la fel de tare ca aia cu onoarea!:) Ai incercat un stand up comedy? ai stofa de comediant cand te apuci sa scrii:))

Nicolae iorga a zis "Şarpele e odios nu pentru că muşcă, ci pentru că se ascunde ca să muşte." si asta ar trebui pusa la descrierea tribului NG

Ps. Lute aici

Nu stiu cine esti si sincer nici nu ma pasioneaza sa aflu:)) Daca nu ai cont pe 46 si nu ai contact cu acest razboi esti in plus.
 

Eight

member
Scor reacție
2
Era frumos să nu poți invita foști/actuali inamici în timp de război și după o perioadă.

Dar ce ati spune de o lume fara familii de triburi, fara n academii, fara forumuri si planificatoare comune si colac peste pupaza la diplomatie sa poti adauga doar dusmanii, aliatii si pna-urile sa lipseasca. Sprijin sa poti da doar in trib si eventual pe barbari pentru diverse manevre.
 

DeletedUser44695

Eu propun sa ne intoarcem la origini , o lume fara scrypturi , fara biserica , arme la paladin , fara manager de sate cu o viteza decenta, poate asta ar atrage o gramada de oameni vechi , dornici sa redescopere jocul de altadata. Bineinteles acesata lume sa fie promovata intens ca sa atraga.
 

DeletedUser40689

Dar ce ati spune de o lume fara familii de triburi, fara n academii, fara forumuri si planificatoare comune si colac peste pupaza la diplomatie sa poti adauga doar dusmanii, aliatii si pna-urile sa lipseasca. Sprijin sa poti da doar in trib si eventual pe barbari pentru diverse manevre.

Ce ai scris aici mi se pare cam fara logica .

Eu propun sa ne intoarcem la origini , o lume fara scrypturi , fara biserica , arme la paladin , fara manager de sate cu o viteza decenta, poate asta ar atrage o gramada de oameni vechi , dornici sa redescopere jocul de altadata. Bineinteles acesata lume sa fie promovata intens ca sa atraga.

Biserica face o lume mai interesanta , trebuie gandite mai bine cuceririle , nu se se pot lua sate aiurea peste tot , adica se pot lua , dar ... risti sa te arzi , armele la paladin la fel , aduc un strop de culoare , ca si scripturile , nu cred ca sunt ceva negativ , idem managerul de sate .
 

VaruFashion.

member
Scor reacție
1
nu academiile si managerul de cont sunt problemele. problema principala e ca a scazut popularitatea acestui joc si il joace din ce in ce mai putin. astfel lumile devin banale in 2 luni de joc , se accelereaza cresterea cu zeci de mii de puncte premium la jucatorii de top astfel strica balansul jocului si acel sentiment de sa vedem care e mai bun.
multi zic ca punctele nu conteaza. dar daca vine 1 si baga 20k pp si face curte intr-o saptamana, si tu la viteza 1 debea ai cativa usori. poti fii cel mai bun ca nu ai cum sa mai fie o balanta egala.
deci asteas defapt problemele acestui joc nu managerul tau sau acedemiile lu x sau diplomatia lu y.
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Ce ai scris aici mi se pare cam fara logica .



Biserica face o lume mai interesanta , trebuie gandite mai bine cuceririle , nu se se pot lua sate aiurea peste tot , adica se pot lua , dar ... risti sa te arzi , armele la paladin la fel , aduc un strop de culoare , ca si scripturile , nu cred ca sunt ceva negativ , idem managerul de sate .

hahaha tu cu cavalerul violet te-ai pus la taclale? v-ati gasit bine :)))))

Varule hai pe 47 man nu mai fi nebun sa le arati la astia pe 46 cum se face treaba;
doar laaaaasaaaa-i; lasa-i, LASA-I !!! :))
 

DeletedUser40689

Cum adica ne-am gasit bine ?
Astia de pe 46 sunt prosti , nu stiu cum se face treaba crezi ?

prea mult spam la un razbel asa serios....
 

DeletedUser20252

Parte 1:
Triburi: Sith, TSL, TSA
Parte 2:
Triburi: H-46a, H-46b, H-46

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 517
Tabăra 2: 633
Diferență: 116

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 26
Tabăra 2: 12
Diferență: 14

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 1,306,538
Tabăra 2: 1,890,297
Diferență: 583,759

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 104,226
Tabăra 2: 41,995
Diferență: 62,231

chart





E randul H-urilor la atac organizat din cate stiu.Oare o sa recupereze diferenta sau o sa ramana tot cu un mare 0 pe atacurile organizate?:rolleyes:
 

DeletedUser25957

iti multumesc pentru ca ai cenzurat urmarea in care pana la iesirea din clasa / trib, nefericitul era batut cu bate si pietre, umplut de sange si scuipat. nu ar fi dat bine la imaginea generala, asa mai avem o sansa sa prostim si alti jucatori sa vina la noi pentru ca nu stiu ce-i asteapta cu adevarat...

intre timp o sa vorbesc la directiune / admini si umil, o sa-i rog adanc sa mai bage barbare pe harta ca sa aiba safyr activitate bogata. el pribegeste din barbar in barbar, expune filozofia onoarei si cinstei absolute si unice, apoi, ca o incununare fireasca a muncii, spre seara, cand soarele coboara agale dupa dealuri, barbarii renasc, mai curati, mai puri, mai perfecti si urmandu-si invatatorul, infaptuiesc marea corectie a lumii 46, starpirea clanului H de la centrul hartii... suspin in suferinta mea dar trebuie sa le dau dreptate, aceasta e calea adevarului si a luminii (rosii). cand va veni clipa, sper sa pot si eu sa gust din aceasta cupa a zeilor, intelepciunea lui safyr, chiar daca capul imi este in cadere spre pamantul de la picioare...

daca nu pe 47 poate pe 48 ...

Oamenii se pot indoi de ceea ce spui, dar vor crede ceea ce faci.
 

DeletedUser41102

Tu cine mai esti, unul invins de NG de-a lungul timpului?:)) Nu pune la suflet daca te-am scos la margine, ia-o de la capat, nu e nici o rusine.
Sau iti faci reclama pe spatele nostru?

Pai eu nu te inteleg, toata lumea stie ca NG-ul te arde' pana la urma, ca nu sunt capabili sa mentina o alianta. Asa au facut peste tot, asa vor face mereu.. Are drepate oaia neagra, voi duceti lipsa totala de " onoare si respect " . Nu-i de voi ok, dar si mai ciudat ii faptul ca mai sunt triburi care fac diplomatii cu voi :)))

Ce bine de voi, nu se termina lista niciodata
 

DeletedUser41807

h=cea mai proasta pozitie pe harta ,dar cum au facut magarii mereu ,este si normal sa se alieze cu toata harta si dupa sa ii innobileze ,remember lumea39,bk
TSL=cel mai unit trib ,dar mult mai slab decat H,CEL putin asta s-a intamplat pe 29, cand fum si clasic au castigat
Zig=buni aparatori
NG=rzone,spubera-i visele lu d4:)))
ps:CORSARE sa nu mai cumperi pp-uri din banii de lapte ai copilului:)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus