TSL F. vs H-46 F.

  • Autor subiect DeletedUser20252
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Vorbesti de parca te-ai pricepe :). De ce nu zici ca pe 29 am intrat cand am intrat, nu am avut sansa unei diplomatii decente, ca toti acuma se cunosc intre ei .. Si totusi am jucat, si am salvat lumea aia, altfel s-ar fi inchis la 3 luni de la deschidere :).
 

DeletedUser20252

[I
TSL=cel mai unit trib ,dar mult mai slab decat H,CEL putin asta s-a intamplat pe 29, cand fum si clasic au castigat
[/I]

Tu vezi ce tampenie ai scris? :))
Fum si clasic au castigat.Am jucat un sfert de harta TSL contra 3 sferturi de harta voi.Am tinut granitele mai mult decat v-ati asteptat si pe alocuri am si inaintat in granita.Intr-un final,nu a fost sa fie.
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Tu vezi ce tampenie ai scris? :))
Fum si clasic au castigat.Am jucat un sfert de harta TSL contra 3 sferturi de harta voi.Am tinut granitele mai mult decat v-ati asteptat si pe alocuri am si inaintat in granita.Intr-un final,nu a fost sa fie.

o lume de tradatori si ciocoflenderi 29 aia, dixit Fum x Clasic
 

DeletedUser41807

Vorbesti de parca te-ai pricepe :). De ce nu zici ca pe 29 am intrat cand am intrat, nu am avut sansa unei diplomatii decente, ca toti acuma se cunosc intre ei .. Si totusi am jucat, si am salvat lumea aia, altfel s-ar fi inchis la 3 luni de la deschidere :).

chiar am jucat acolo ,chiar foarte bine:)
ati intrat in acelasi timp cu noi ,am fost 2 triburi care am fuzionat ,impotriva la toata harta ,nu am avut alti aliati ,deci nu cauta scuze,ca domne a fost un razboi incorect ,,, voi ati luat barbare in prostie si era normal sa pierdeti ,,,
in fine ,aici chiar va urez mult noroc si aveti grija cu cine face h-ul alianta , in asta consta castigatorul lumii ,in rest toate bune:)
 

DeletedUser20252

Doua triburi,anume locul 1 si locul 2,care impreuna aveau mai mult de jumatate de harta si ati mai recrutat si tribul ala din nord ca sa ajungeti sa aveti 3 sferturi de harta,sa puteti sa bateti TSL.Noi normal ca a trebuit sa innobilam barbarii dintre noi sa putem sa atacam mai bine si sa ne putem apara mai bine,avand in vedere ca ne bateam cu un trib de 3 ori cat marimea noastra.
Ati facut o mare realizare acolo,ati recrutat o harta intreaga si v-ati batut cu singurul trib ce v-a stat in fata.
Si pe cat de mari erati si acum mai tin minte posturile voastre de pe forum,"De unde dracu scoate TSL atata aparare la atacurile noastre?",zicea adiilie23.Din barbari ma,din barbari.Pe cat de mari erati,in sud v-am macelarit de v-am furat un continent de sub nas,lui sowhat? si cine mai era acolo.Noroc de problemele noastre interne,ca mai tinea lumea aia mult si bine.
In fine,oricum ar fi,fiecare o sa o tina pe a lui.Adevarul e mereu la mijloc.
 

DeletedUser25957

Nu te joci cu TSL-ul...niciodata nu poti fi sigur ca ai luat suficiente precautii...
 

DeletedUser41807

noi am intrat impreuna ,clasic plus fum , eram in acelasi continent la inceput , am avut un start prost din cauza ca farmam acelasi sate 100 de persoane ... am avut 3 sferturi de harta prin innobilare , invitatii dadeam foarte greu , si voi erati pe harta de la inceput ... decii nu gasii scuze ...
Oricum ce a fost a fost , sper sa castigati aceasta lume .Dar ascultati-ma aveti mare grija la h- in rest e umplutura,doar zig-ul ce va poate ajuta , sunt ai mai ai dreacu defferi :))
 

DeletedUser

noi am intrat impreuna ,clasic plus fum , eram in acelasi continent la inceput , am avut un start prost din cauza ca farmam acelasi sate 100 de persoane ... am avut 3 sferturi de harta prin innobilare , invitatii dadeam foarte greu , si voi erati pe harta de la inceput ... decii nu gasii scuze ...
Oricum ce a fost a fost , sper sa castigati aceasta lume .Dar ascultati-ma aveti mare grija la h- in rest e umplutura,doar zig-ul ce va poate ajuta , sunt ai mai ai dreacu defferi :))

Pai erati doua triburi pre-made, + alianta sau pna cu fum parca, si va bateati cu Patria, sa ce triburi fara valoare erau in centru.. Si noi am inceput foarte prost, eram cam prea rasfirati, cei innobilati la inceput dadeau inceput nou in zona mea, si de abia asa am reusit sa facem un nucleu.. A trebuit sa preluam ce a mai ramas din Patria, iar aliatii nostrii ATC uneori mai mult ne incurcau decat ne ajutau..
Asa ca normal ca am pierdut, eu am zis doar ca am facut un efort sa jucam acolo, mie imi era destul de clar ca nu prea avem nici o sansa sa castigam lumea..
In fine, e istorie l29, vedem aici ce o sa se intample.
 

DeletedUser43206

Mă scuzați că mă bag aici, nici nu e treaba mea dar poate pe mulți iar interesa.

Nu faceți Aliante, PNA-uri cu H-46, sunt oameni fără nici un fel de caracter și înșelatori, trădători, nu toți dar sunt câțiva.
Eu am jucat pe lumea 22 cu ei, din invidie si ca le iau eu pp-urile deoarece ma apropiasem de loc 2, după loc 1.. După ce le-a stat în cap? Să ma concedieze. In fine....

Strategia lor e ca să faca aliante, sa inoblileze intern, sa se foloseasca de aliante si pna-uri dupa usor scoate cate un trib pana va scoate pe toti. Sunt inselatori si fară niciun respect. Au si admini de partea lor ca sa stiti. Succes! " salut pe aceasta cale pe tataia"
 
Ultima editare de un moderator:

Zone

member
Scor reacție
15
Mă scuzați că mă bag aici, nici nu e treaba mea dar poate pe mulți iar interesa.

Nu faceți Aliante, PNA-uri cu H-46, sunt oameni fără nici un fel de caracter și înșelatori, nu toți dar sunt câțiva.
Eu am jucat pe lumea 22 cu ei, din invidie si ca le iau eu pp-urile deoarece ma apropiasem de loc 2, după loc 1.. După ce le-a stat în cap? Să ma concedieze. In fine....

Strategia lor e ca să faca aliante, sa inoblileze intern, sa se foloseasca de aliante si pna-uri dupa usor wcoate cate un trib pana va scoate pe toti. Sunt inselatori si fară niciun respec. Au si admini de partea lor ca sa stiti. Succes! " salut pe aceasta cale petataia"

Am aflat dupa ce am fost inselati:) Nu mai jucasem pana acum pe vreo lume in care au fost si ei, dar asta e. Omul din greseli invata:)
Insa vor ajunge in punctul in care nimeni nu va mai face diplomatie cu ei (pe lumile viitoare) deoarece le vor cunoaste caracterul, iar abia atunci se va vedea valoarea lor individuala. Mai rar trib de rang 1 care sa se milogeasca la jucatorii triburilor dusmane sa intre la ei, dar cand crezi ca le vezi pe toate mai apar si d-astea:)

In momentul de fata harta e dezechilibrata, dar nu mereu castiga cei ce par favoriti la inceput.
 

DeletedUser31911

Nu stiu ce e de laudat pe L29, faptul ca la un moment dat TSL inainta in sud si eram pe punctul sa luam tot sudul dupa care evident rasturnam toata harta sau faptul ca START sau cum dracu s-au tot numit ca au tot fuzionat, recrutat si schimbat numele de 100 de ori a cumparat efectiv cu bani conturi in ATC si au inceput sa bage strambe si raca pana s-a stricat si singura noastra alianta. Asa au castigat prin tradarea ATC, daca mai aveau loc in trib ii recrutau si pe aia...deci tot ce imi aduc aminte este ca un trib micutz TSL inainta non-stop in marea aia rosie.
 

DeletedUser25957

Mă scuzați că mă bag aici, nici nu e treaba mea dar poate pe mulți iar interesa.

Nu faceți Aliante, PNA-uri cu H-46, sunt oameni fără nici un fel de caracter și înșelatori, trădători, nu toți dar sunt câțiva.
Eu am jucat pe lumea 22 cu ei, din invidie si ca le iau eu pp-urile deoarece ma apropiasem de loc 2, după loc 1.. După ce le-a stat în cap? Să ma concedieze. In fine....

Strategia lor e ca să faca aliante, sa inoblileze intern, sa se foloseasca de aliante si pna-uri dupa usor scoate cate un trib pana va scoate pe toti. Sunt inselatori si fară niciun respect. Au si admini de partea lor ca sa stiti. Succes! " salut pe aceasta cale pe tataia"

Propaganda... :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus