GOOD la rāzbel

DeletedUser47179

Ei haide, că nu e chiar rău:
http://i.imgur.com/mOvOhFI.png

E amuzant, dap. :)
Mă explic:
Ca și Ciura Octav, eu sunt detașat: doar vând resurse. Dar văd totuși o diferență bunicică între trupele puse în joc de unii și de alții. Și bănuiesc eu, așa, că asta contează nițel. :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser40689

Eu joc dar sunt oricum detasat , e doar un joc si niste sate care nu ele sunt cele mai importante in joc .

Trupele puse in joc ... oare , doar despre trupe e vorba ? pp-urile bagate in joc de contul pe care joc eu nu cred ca se compara nici pe departe cu cele bagate de zi si noapte , asa ca ... nu e vorba doar despre trupe , mai curand despre pp-uri , nu ma deranjeaza asta , vroiam doar sa arat ce inseamna '' trupe '' de fapt .

Statisticile nu inseamna mare lucru , daca nu ma insel , de la noi au fost inobilati doi jucatori care nu au fost dati afara ca sa nu strice '' statistica '' iar la voi unul care a preferat sa dea inceput nou ca sa dea bine ... zice si asta ceva , ce ... nu stiu :)
 

DeletedUser34078

Ei haide, că nu e chiar rău:
http://i.imgur.com/mOvOhFI.png

E amuzant, dap. :)
Mă explic:
Ca și Ciura Octav, eu sunt detașat: doar vând resurse. Dar văd totuși o diferență bunicică între trupele puse în joc de unii și de alții. Și bănuiesc eu, așa, că asta contează nițel. :p

Are sate multe bre zi si noapte... pai avem noi potenta lui financiara?:rolleyes:
Lejer a bagat 3-400 E in pp'uri....si pentru ce? 8 nobili pierduti ... te las pe tine sa faci scoru' ;)
Asta nu se cheama joc! Asta e trisat cum s-ar zice... pe intelesul astora mai modesti!
 

DeletedUser47179

Se bagă E-uri și în pp-uri? Ptiu, Doamne... nu mă mai ating de ele de-acum. :) :p

Da, Quitana, știu exact ce spui. Și eu sunt nițel frustrat din cauza asta: nu sunt omul care să exagereze cu cheltuiala pe pp-uri și am luat-o frumușel în freză pe 46 de la unul care-a cheltuit în prostie. Bine, că mult tot nu i-a folosit.... Ionne știe. :)
Iacă, de-aia fac acum pp-uri. La vară, în vacanță, să mă sparg și eu în figuri pe ce lume-o fi atunci, să se oftice vecinii când i-oi păpa de vii. :cool:
Cheltuială merită nițel, dar așa... ca la bâlci. Un carusel, o vată pe băț...:rolleyes:
 

DeletedUser40689

Ala pe 46 nu avea destule :))

Da vezi , e musai sa scrii la profil ca ai pp-uri multe si nu ti-e frica sa le folosesti , asa poate isi dau unii direct inceput nou :)
 

DeletedUser42770

Se dovedeste inca odata ca Vorba multa e saracia omului :))
Trist
 

DeletedUser25957

puncte, pp-uri, demonstratie si, multa mandrie...

Toata lumea vorbeste de acelasi lucru, in acelasi mod, dar toti suntem diferiti pentru ca asa ne dicteaza mandria.

Daca ai avea puterea, macar o data, sa te supui in fata cuiva de buna voie si in deplina fericire...acea data va fi drumul tau spre intelepciune. Desigur, la ce iti foloseste intelepciunea, cand nimeni nu o cauta.

Intimidare, frica, ironie, indiferenta, disperare. Este asta ceea ce vezi in jurul tau? Platesti cu aceeasi moneda? Da! Esti tot ceea ce vezi in jurul tau.

Daca vrei un coleg bun si un trib unit, fii primul care se sacrifica. Sacrifica tot ceea ce vrei sa ai pentru tine. Vezi apoi rezultatul. Indiferent de rezultat, fii sigur ca va fi unul pe care nu l-ai mai avut niciodata. In fiecare zi pierzi lucruri dragi si lucruri de valoare. Le pierzi in conditii in care nu mai este posibila recuperarea. Acele conditii te fac sa accepti situatia asa cum e. Sa inghiti in sec si sa plangi de durere, dar totusi ai pierdut...

Oare exista o solutie de a pierde controlat, prin vointa proprie? Sa zambesti stiind ca planul tau de a pierde a functionat...si a facut fericit pe cineva. Oare cat de serioasa este viata ta incat, mesajul asta ti se pare atat de anost?!
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Ma uit pe harta si nu mai vad GOOD, a pierdut razboiul? A castigat cineva? S-a meritat? Despartirea a avut un rol benefic?

In alta ordine de idei, dragilor, lumea noastra-i desenata in creioane colorate:

[video=youtube;PIxemld-QA0]https://www.youtube.com/watch?v=PIxemld-QA0[/video]
 

DeletedUser42770

Pai rezultatul e simplu se vede pe harta Aden :)
Angel a facut cateva greseli pe care cred ca si el le recunoaste iar acum trupa lui sufera vizibil ...
Organizarea celor din CIRC plus Omerta impecabila Si nu ma refer doar la cucu ma refer la toti :) ...
Deznodamantul il vom afla curand !
 

DeletedUser40689

puncte, pp-uri, demonstratie si, multa mandrie...

Toata lumea vorbeste de acelasi lucru, in acelasi mod, dar toti suntem diferiti pentru ca asa ne dicteaza mandria.

Daca ai avea puterea, macar o data, sa te supui in fata cuiva de buna voie si in deplina fericire...acea data va fi drumul tau spre intelepciune. Desigur, la ce iti foloseste intelepciunea, cand nimeni nu o cauta.

Intimidare, frica, ironie, indiferenta, disperare. Este asta ceea ce vezi in jurul tau? Platesti cu aceeasi moneda? Da! Esti tot ceea ce vezi in jurul tau.

Daca vrei un coleg bun si un trib unit, fii primul care se sacrifica. Sacrifica tot ceea ce vrei sa ai pentru tine. Vezi apoi rezultatul. Indiferent de rezultat, fii sigur ca va fi unul pe care nu l-ai mai avut niciodata. In fiecare zi pierzi lucruri dragi si lucruri de valoare. Le pierzi in conditii in care nu mai este posibila recuperarea. Acele conditii te fac sa accepti situatia asa cum e. Sa inghiti in sec si sa plangi de durere, dar totusi ai pierdut...

Oare exista o solutie de a pierde controlat, prin vointa proprie? Sa zambesti stiind ca planul tau de a pierde a functionat...si a facut fericit pe cineva. Oare cat de serioasa este viata ta incat, mesajul asta ti se pare atat de anost?!

Nu prea inteleg ce ai vrut sa spui iar multe idei mi se par gresite , in primul rand , nu mandria ne face diferiti , oamenii sunt diferiti dar in acelasi timp la fel , iar factorul principal care face diferenta e dorinta . Intelepciunea o acumulezi ca vrei ca nu vrei pe parcurs :)

Sacrificarea nu rezolva nimic , cimitirele sunt pline de oameni de neanlocuit .

Ca sa pierzi controlat nu e mare problema , intai trebuie sa ajungi la un anumit punct ( aia e partea mai grea ) apoi ajunge doar sa te uiti putin sau mai mult in alta parte si caderea incepe .

Intrebare : viata mea e serioasa ori neserioasa ,mesajul mi s-a parut ori nu anost ?
 

zekmes

Game Suport
Scor reacție
7
:eek:

#LupulDeAur (477|413) K44 2,621 zi si noapte [AUTO] angel [Omerta] 2015-11-02 16:50:47
cade ba cade (474|417) K44 9,719 zi si noapte [AUTO] angel [Omerta] 2015-11-02 13:22:23
05. Cucugalben (467|424) K44 4,112 zi si noapte [AUTO] cucumov [CIRC] 2015-11-02 07:35:01

Avem un noi lider pe L47. Interesanta lume la inceput.
 

DeletedUser

Ma uit pe harta si nu mai vad GOOD, a pierdut razboiul? A castigat cineva? S-a meritat? Despartirea a avut un rol benefic?

]


Salut,
GOOD-ul a disparut de mult, angel dust intre timp si-a format alt trib, si anume AUTO
In cele din urma angel dust a fost trimis la margine, s-a mutat pe contul lui zi si noapte (care a fost locul 1 datorita investitiei enorme in pp-uri) Dar astazi ne-am luat ramas bun si de la zi si noapte, mai are 3 sate amarate, pana maine pica si ele.

Greseala a fost in totalitate a conducerii tribului AUTO, membrii tribului nu au nici o vina deoarece si-au comasat toate trupele in sat la angel dust, iar zi si noapte era gol golut... Asta e, pierzi atunci cand sacrifici o mana de oameni pentru interese personale.

In calitate de conducator al Omertei declar razboiul dintre Omerta-Good, demult castigat. Tribul Auto se stinge si el incet,incet...probabil il vom castiga si pe asta.

Ca sa raspund si la ultima intrebare, consider ca a avut un rol extrem de benefic despartirea deoarece atunci cand am facut pasul acesta am urmarit interesele tuturor colegilor CARE AVEAU CHEF DE JOC! Nu am picat in capcana unor interese personale si nici in capcana cuvintelor (cum zicea Angel Dust). Nu mi se pare nimic iesit din comun ca o mana de oameni (Omerta), care s-a saturat de aberatiile domnului mai sus mentionat, sa-si faca un trib si sa rezolve aceasta problema pe harta. Ceea ce s-a si intamplat.
 

DeletedUser47249

:eek:

#LupulDeAur (477|413) K44 2,621 zi si noapte [AUTO] angel [Omerta] 2015-11-02 16:50:47
cade ba cade (474|417) K44 9,719 zi si noapte [AUTO] angel [Omerta] 2015-11-02 13:22:23
05. Cucugalben (467|424) K44 4,112 zi si noapte [AUTO] cucumov [CIRC] 2015-11-02 07:35:01

Avem un noi lider pe L47. Interesanta lume la inceput.


S-a vrut razboi si ne razboim :) nu cred ca se astepta ca in cateva ore sa piarda satul principal unde a bagat multe pp-uri si o sa mai piarda :)
 

Black Prince

member
Scor reacție
11
toate ca toate, dar sper sa dea inceput nou tot in zona noastra. ar manca si gura colegilor nostri niste zeci de mii de pp-uri. in plus, nu ne creste nimeni niste sate, mai bine decat el.
 

Black Prince

member
Scor reacție
11
[10/27/2015 1:57:34 AM] An.Du ˘: am timp berechet
[10/27/2015 1:57:46 AM] An.Du ˘: ma bag coplay cu zi si noapte
[10/27/2015 1:57:49 AM] An.Du ˘: si tot va bat
[10/27/2015 1:57:53 AM] An.Du ˘: de va suna apa-n cap
[10/27/2015 1:57:56 AM] An.Du ˘: :))
[10/27/2015 1:58:01 AM] An.Du ˘: bine bineeee
[10/27/2015 1:58:04 AM] An.Du ˘: abia astept
[10/27/2015 1:58:05 AM] An.Du ˘: :D
[10/27/2015 1:58:17 AM] An.Du ˘: sa te bag pe casual cu afurisitul



asta inseamna sa fii mafiot: sa-ti pierzi satu, sa te muti pe alt cont si-n 24 de ore sa pierzi si contul ala. si cate ne mai promitea, cu cate ne mai ameninta...
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Salut,
GOOD-ul a disparut de mult, angel dust intre timp si-a format alt trib, si anume AUTO
In cele din urma angel dust a fost trimis la margine, s-a mutat pe contul lui zi si noapte (care a fost locul 1 datorita investitiei enorme in pp-uri) Dar astazi ne-am luat ramas bun si de la zi si noapte, mai are 3 sate amarate, pana maine pica si ele.

Greseala a fost in totalitate a conducerii tribului AUTO, membrii tribului nu au nici o vina deoarece si-au comasat toate trupele in sat la angel dust, iar zi si noapte era gol golut... Asta e, pierzi atunci cand sacrifici o mana de oameni pentru interese personale.

In calitate de conducator al Omertei declar razboiul dintre Omerta-Good, demult castigat. Tribul Auto se stinge si el incet,incet...probabil il vom castiga si pe asta.

Ca sa raspund si la ultima intrebare, consider ca a avut un rol extrem de benefic despartirea deoarece atunci cand am facut pasul acesta am urmarit interesele tuturor colegilor CARE AVEAU CHEF DE JOC! Nu am picat in capcana unor interese personale si nici in capcana cuvintelor (cum zicea Angel Dust). Nu mi se pare nimic iesit din comun ca o mana de oameni (Omerta), care s-a saturat de aberatiile domnului mai sus mentionat, sa-si faca un trib si sa rezolve aceasta problema pe harta. Ceea ce s-a si intamplat.

Felicitari pentru organizare si pentru rezultate. Acum am observat ca domnul Angel Dust s-a autoproclamat "Seful la ODD" ceea ce e nitel cam urat din partea lui deoarece probabil toata defensiva era primita sprijin de la unii sau altii.
Deci, da, felicitari!
 
Sus