Discutii libere L46 !

DeletedUser45318

Alinutzule te plangi de diferenta de sate? Acum ceva timp, cand balanta era in favoarea voastra, v-ati laudat de cateva ori.. am impresia ca pe vremea aia era si TGN-ul pe harta..adica si mai multe sate pentru alianta voastra.

BTW: FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUM !


Loc Numele tribului Punctajul celor mai buni 40 jucători Punctaj total Membri Puncte pe jucător Sate Puncte pe sat
1 United 22.043.171 25.091.524 56 448.063 3203 7.834
2 H-46 20.755.764 23.513.258 60 391.888 2628 8.947
3 TSL 17.210.698 18.997.546 55 345.410 2255 8.425
4 Zig!?! 17.158.586 18.235.085 54 337.687 2277 8.008
 

DeletedUser45318

Merci, mi-a luat putin sa gasesc postarea in astea 50 pagini de abureli. Ma, Festina Lente o zis ca in partea de sud a tribului vostru sunt numa noobi si inactivi, deaia a rezistat si unu ca mine prin zona..l-am intrebat la ce ii mai tineti in cazu asta.. a zis ca daca era dupa el probabil i-ar fi concediat, dar conducerea e de alta parere si ca nu prea e democratie :)).. tristut
 

DeletedUser20252

Asta crede ca eu is unu din aia ce ia scos :))

Ghine we, ashie cum zhisi tu sa fie :))

edit: tu crezi ca eu joc blindat ? ahahha


1zly9ab.png


Ce ziceai ma scama,ca nu joci blindat?
Sau tu consideri blindajele de la 100k fiecare in sus.

Esti viteaz doar pe extern. :)
 

DeletedUser41102

Vai de capu tau :)) Alegi un sat din 20 ca si noobi ahahah

@ vezi ca nu mi'ai raspuns la ce am zis mai sus
 

DeletedUser20252

Nu raspund la intrebari stupide,te las pe tine sa o faci.
Din cate vad tu gasesti scuze la orice.
In fine,noua ne convine,tu cauti scuze iar noi luam satele.E un aranjament cu care ma pot obisnui.
 

sebastos1

member
Scor reacție
0
Ala era locul TSL inainte sa ia barbare , innactivi si conturi pe sub masa :*

-ar fi interesanta o statistica TSL vs Barbari respectiv United vs Barbari:D
Si asta nu ca o scuza,TSL-ul pe unde a jucat a cam innobilat barbarii,avem si noi placerile noastre

-in ce priveste inactivii,ar trebui sa stii ca unii atunci cand sunt sub asediu pur si simplu cedeaza,iar daca nu stii,sper ca o vei simti la un moment dat pe propria piele:)

-despre conturile pe sub masa,TSL-ul are pentru voi un raspuns foarte simplu :James Bond

Problema pe lumea 46 e foarte simpla,TSL-ul a reusit de la inceput sa ia decizii bune in momentele cheie,indiferent ca vorbim de fuziunea cu SW-ul lui Safyr,innobilarea conturilor problema si a inactivilor,respectiv aducerea pe granita a majoritatii jucatorilor activi,innobilarea barbarilor in k54 (zona TGN) sau alianta cu ZIG.In plus am reusit sa pastram un climat placut in cadrul tribului si sa mentinem la cote ridicate entuziasmul jucatorilor(dealtfel,in scurt timp vom reusi sa readucem entuziasmul si jucatorilor din ZIG,nu am nici o indoiala in privinta asta)
De partea cealalta,voi de la inceput ati privit pe toata lumea pe sus,ati facut o alianta paguboasa cu H-46 care practic va bloca accesul la o buna parte din harta,ati abandonat singurul om care putea aduce ordine in United si anume Ali Mos,l-ati abandonat si pe cel care a fost jucator de baza in United pe 36 si care banuiesc ca era garantia aliantei voastre cu H(cipibucsa)ati abandonat si H-ul si ce e mai grav,acum va abandonati proprii jucatori.Va spuneti United,dar faptele ne arata ca in momentul asta sunteti fiecare pe cont propriu.
Cu siguranta asta nu e United-ul pe care il stiu eu de pe lumea 36 si asta din punctul meu de vedere se datoreaza in primul rand lipsei din conducerea tribului a unui om cerebral,echilibrat,bun organizator si cunoscator al jocului, si ma refer aici la Ali Mos

TSL-ul nu a intrat de la inceput cu ideea de a castiga lumea,practic am decis cu baietii din conducere la o bere pe 1 August anul trecut sa intram aici.Personal,nici acum nu vad TSL-ul ca si castigator sigur,lumea asta va mai dura ceva vreme,de-a lungul timpului am vazut multe si nu sunt genul care da usor verdicte.Dar in momentul asta e clar ca avem un avantaj,dat in primul rand de modul in care cele doua triburi sunt organizate si daca in loc sa incercati sa schimbati ceva,veti continua doar sa plangeti pe extern,cu siguranta ca acest avantaj va deveni unul insurmontabil
 

DeletedUser34930

Gura mica joc de glezne tu .
Pe 36 ai fost un nimic , acum o dai in basme si in rime ? Pe 36 cand ai pierdut si ai inceput sa injuri tot United-ul .
Tu trebuie sa taci si sa vezi de jocul tau si aici erai la fel daca erai in pierdere.
Gura mica joc de glezne.

Vai de capul tau .
 

sebastos1

member
Scor reacție
0
Tu esti la a doua incercare cu united,ai mai incercat pe 44,ce isi aduce aminte lumea e ca ti-ai atacat aliatii peste noapte si apoi ai fugit la dusmani
Ce am facut eu pe 36 tu nu o sa poti face niciodata,v-am tinut in loc aproape un an de zile in conditiile in care jucam intr-un trib ce ocupa pe harta vreo 2 k-uri contra United original plus ce a provenit din absorbtia Ibidem.The bestia,dacz0ne,galateni,intreaba-ti jucatorii cum s-au aparat conturile alea si nu au fost singurele.Ii ai aici pe robertinio sau costel,ei stiu mai bine ce am facut eu acolo
Apropo,tu ce ai facut pe 36?

In ce priveste injuraturile,nu vei gasi nici un jucator care sa confirme ca eu am facut vreodata asa ceva si aici nu ma refer doar la lumea 36,niciodata in toti anii de cand joc nu am avut un conflict pe joc cu jucatori fie ca mi-au fost colegi fie ca au jucat in triburi adverse.Ce spui tu au fost niste postari ironice la adresa unor jucatori United pe forumul intern al tribului T-J,am si explicat cui si cand a fost cazul care a fost ratiunea lor,tu esti prea mic ca sa iti dau explicatii
Moshu,Atomm,Alexutzu28,Cipibucsa,sunt oameni cu care am ajuns in final sa am relatii foarte bune,nu faci asta cu oameni pe care in prealabil i-am jignit.Si asa,sa iti fac sange rau,mai sunt doi,dar despre ei vom discuta atunci cand vor face pasul spre tribul castigator:D
 
Ultima editare:

DeletedUser34930

Dute mah la culcare .
De aceea l-ai injurat pe Moshu ?
Nu are rost sa imi racesc gura cu tine , esti mult prea penibil pentru jocul asta .
Dute la culcare ca este mai bine ....
 

sebastos1

member
Scor reacție
0
Tu o tii pe a ta
Probabil e dureros ca un noname penibil sa conduca tribul care in momentul de fata te domina la toate capitolele

Intre timp vezi ca am luat un satuc mai aproape de tine,cu niste nobilasi trimisi de la vreo 20 ore.Poate puneti si voi pe acolo de o recuperare,macar asa,de ochii lumii:D
 
Ultima editare:

DeletedUser20252

Ca sa ii raspund individului de vorbeste tot timpul de barbarii luati de TSL:

Innobilari sate United

24vprpg.png


Innobilari sate TSL

2n01vkm.png



Ia zi domnu,care e procentajul?Noi avem 9000 de sate,si voi 6000,si avem 150 de barbari mai multi luati decat voi.
In fiecare zi te scot la tabla ca sa ma scoti cate o perla,si mereu te trimit la loc si iti dau nota 4.
Mai incearca,poate odata si odata iti iese.
 

DeletedUser45318

Ce-ai facut ma nene ma? "Jucatorul este incuiat din cauza aceasta nu poate fi atacat sau sprijinit" @scama @costel
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20252

Unde era corectitudinea.Voi dati atacuri automate si dupa aia iesiti pe extern sa vorbiti de cat de trisori sunt cei din TSL.
Cata ipocrizie,cata indolenta....
 

DeletedUser

Ce-ai facut ma nene ma? "Jucatorul este incuiat si din cauza aceasta nu poate fi atacat sau sprijinit" @scama @costel

Hmm, inca o caracteristica a " Efectului TSL " asta cu incercatul de a trisa... Trebuie sa completam lista baieti...
Se lasa cumva cu barbare? Stiti ca sunt mare fan de barbare....
 

DeletedUser45318

Mi-am adus aminte de o alta postare.. Cred ca mai bine pe locu 10000000 global pentru totdeauna, decat azi in top si maine cu curu in balta..
Tot ma intrrebam cine e Sarnak asta' , ma uit pe clasament, caut Sarnak si ce gasesc ? un jucator cu 50 sate, pe locu 10000000 global, agresor tot asa, nici macar in top 25 nu e. Asa ca ma intreb , cine va da voie la toti nimenii sa comentati aici ? United poti sa fugi ? LAnsez 2 atacuri pe tine sa vezi tu cum fugi

edit: Glumele tale is proaste rau
 

DeletedUser46525

Ma bag si eu un pic ca nu ma pot abtine .

Ia zi ma PDCH cu ce ne-ai tinut tu in loc ??
Care a fost mutarea voastra glorioasa ??(sa demolati satele la 100 puncte ) :)) penibili :))
pe L 44 am fost un trib care a rezistat nu a mai putut alin sa joace si am preluat eu unde m-am dus la prieteni de pe 40 nu dusmani....si din cate vad eu unii chiar termina lumea in tribul mare..
Pe cipibucsa nu l-am abandonat noi ,ci el pe noi..
Iar in legatura cu mosul da eu unu am remuscari in privinta asta ,dar sa nu uitam din ce cauza sa ajuns aici vestitul si fratii nostri de arme (si ai vostri) h-ul.
 

DeletedUser46525

Ca sa iti raspund Portile Iadului la aceasta afirmatie cu privire la barbare ..
Nu lua statistica TSL si a UNITEDULUI.
Nu compara UNITEDUL (trib de la inceputul lumii) cu TSL (trib format din mers dupa ce deja voi nu mai aveti barbare de inobilat)
 
Sus