Roma vs GluGlu

catallinu

member
Scor reacție
3
hakusho. Jocul este dezechilibrat din capul locului legat de timpul pe care si-l permite fiecare sa-l petreaca pe joc. este iarasi dezechilibrat din punctul de vedere al scripturilor suplimentare pe care le foloseste fiecare jucator. Pentru cineva ca mine, cu un job si copil acasa, pp-urile nu fac decat sa ma mentina la un nivel al resurselor cat mai apropiat de cel al jucatorilor care stau pe joc non stop si farmeaza. Mi se pare destul de echitabil. N-as putea sa joc fara pp cu unii care stau non stop. Daca ai putea sa cumperi trupe pentru pp ar fi intr-adevar altceva. Parerea mea

Daca ar baga Inno o taxa de inscriere pe joc....cati crezi ca ar mai ramane?
 

DeletedUser

Multumesc muntiu98, ma gandeam ca face mai bine fata GluGlu la razboi fata de Roma, dar m-am inselat... oricum abia este inceputul (cred)
 

osândă

member
Scor reacție
1
Bonyta, hotaraste-te si tu totusi al cui fan esti? pe extern esti fan glu, dar pe lume ne dai mesaje...



of of..

Si te am felicitat pentru dezvoltarea tribului , nu sunt fanul nimanui , te-a deranjat ca am ras la postul Alexului?:))))

Si pe cei din Gluglu i am felicitat la fe lel si pe cei din Minions :D
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
hakusho. Jocul este dezechilibrat din capul locului legat de timpul pe care si-l permite fiecare sa-l petreaca pe joc. este iarasi dezechilibrat din punctul de vedere al scripturilor suplimentare pe care le foloseste fiecare jucator. Pentru cineva ca mine, cu un job si copil acasa, pp-urile nu fac decat sa ma mentina la un nivel al resurselor cat mai apropiat de cel al jucatorilor care stau pe joc non stop si farmeaza. Mi se pare destul de echitabil. N-as putea sa joc fara pp cu unii care stau non stop. Daca ai putea sa cumperi trupe pentru pp ar fi intr-adevar altceva. Parerea mea

Daca ar baga Inno o taxa de inscriere pe joc....cati crezi ca ar mai ramane?

Iar visezi? Vorbim de un joc browser,ti se pare ca acest joc ofera ce ofera wow si alte jocuri de genul unde platesti 10-13euro/luna???
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Si te am felicitat pentru dezvoltarea tribului , nu sunt fanul nimanui , te-a deranjat ca am ras la postul Alexului?:))))

Si pe cei din Gluglu i am felicitat la fe lel si pe cei din Minions :D

Nu ma deranjeaza absolut deloc. Faceti si voi topicul vostru cu razboiul vs Who mai interesant..nu de alta dar sa nu fi nevoit sa ii canti in struna lui alex la fiecare postare :) zic si eu..
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Nu ma deranjeaza absolut deloc. Faceti si voi topicul vostru cu razboiul vs Who mai interesant..nu de alta dar sa nu fi nevoit sa ii canti in struna lui alex la fiecare postare :) zic si eu..

Da ce ai cu sustinatorii mei? :( of of ,ar trebui sa luati lectii de la Muntiu :) m-am inselat in privinta lui,chiar stie sa poarte o discutie,spre deosebire de catalinu :) #superioritate
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Da ce ai cu sustinatorii mei? :( of of ,ar trebui sa luati lectii de la Muntiu :) m-am inselat in privinta lui,chiar stie sa poarte o discutie,spre deosebire de catalinu :) #superioritate

Ai dreptate..muntiu stie sa poarte o discutie. De tine inca nu m-am convins .
 

osândă

member
Scor reacție
1
Ce discutie sa port cu gibonii?
Cand scrii ceva ma simt ca la circ. Zambesc un pic...parca mi-e si mila...dupa care plec acasa si am uitat. Imi vad de viata in continuare.

#frustrare :cool:

Ce-i cu tine, voinicule? Ti se pare ca esti inteligent, vrei sa pari ca esti ? Daca a zis cel de mai sus ca stii sa porti o discutie , ai deschis aripile?
Ce-i cu iesirea asta ? Fugi ma baiatule pe maidan , golanule si nu te mai bate cu pumnii in piept , hai iesi sa purtam o discutie de oameni mari daca Enyx isi pune speranta in tine ca poti.
 

DeletedUser45557

Idiot a spus:
Am nevoie de sprijin, sunt atacat cu nobil. Va rog sa ma ajutati cu cate trupe aveti disponibile. Multumesc!



Sat: [coord]440|427[/coord]
Nivel zid: 17
Apărător: 800 800 1 7 115 20 0 0 0 0 1 0 0

razvanclasic001 [coord]429|419[/coord] --> Ora de sosire: iun 27, 2016 09:08:11 :276 [player]razvanclasic[/player]
razvanclasic001 [coord]429|419[/coord] --> Ora de sosire: iun 27, 2016 09:08:11 :622 [player]razvanclasic[/player]
razvanclasic001 [coord]429|419[/coord] --> Ora de sosire: iun 27, 2016 09:08:11 :914 [player]razvanclasic[/player]
razvanclasic001 [coord]429|419[/coord] --> Ora de sosire: iun 27, 2016 09:08:12 :208 [player]razvanclasic[/player]

Dacă se cere sprijin, înseamnă ca se acționează "corect, corespunzător, aferent și cum ne place noua pe barosaneala!"
 

DeletedUser47803

hakusho. Jocul este dezechilibrat din capul locului legat de timpul pe care si-l permite fiecare sa-l petreaca pe joc. este iarasi dezechilibrat din punctul de vedere al scripturilor suplimentare pe care le foloseste fiecare jucator. Pentru cineva ca mine, cu un job si copil acasa, pp-urile nu fac decat sa ma mentina la un nivel al resurselor cat mai apropiat de cel al jucatorilor care stau pe joc non stop si farmeaza. Mi se pare destul de echitabil. N-as putea sa joc fara pp cu unii care stau non stop. Daca ai putea sa cumperi trupe pentru pp ar fi intr-adevar altceva. Parerea mea

Daca ar baga Inno o taxa de inscriere pe joc....cati crezi ca ar mai ramane?

dar eu te intreb ti se pare corect ca eu sa ii sparg zidul lu' unu si ala sa isi refaca tot zidul cu pp-uri in cateva min/h sau sa sparg trenulet de nobili si urmatoarea zi ala sa aiba iar trenulet...cum am zis unele facilitati gen cont-premium, manager de cont, asistent farmare, sau +20%productie sunt ok...dar alea cu depozit premium sau sa reduci durata de contructie a unei cladiri mi se pare ca dezechilibreaza jocul...adica unul care are 1000 de sate farmate e la egalitate sau in spatele lu' unu care are 10 sate farmate...si inca un lucru cand se creeaza un joc free to play cei care il fac scot bani in functie de userii jocurlui....care ii atragi cu calitatea jocului nu cu nu stiu ce chestii in care ei trebuie sa bage bani...ei ofera anumite facilitati pe bani dar ptr. ei asta reprezinta un bonus sau o dorinta de profit mai mare...uitate la league of legends cand a fost creat jocul cine baga bani la inceput in el?! nimeni si jocul a supravietuit timp de 6 ani....sau exemple mai vechi gen starcraft 1 warcraft(jocuri de mult apuse:D) etc.... jocuri care nu au costat niciun ban si dupa cum vezi blizzard este si acum in domeniu (chiar cei mai tari din domeniu)... in final: cei care fac aceste jocuri ei scot bani in functie de userii jocului...restul ptr. ei reprezinta doar dorinta de profit crescut...nu poti sa imi zici ca un joc nu ar supravietui daca lumea nu baga bani in el...atata timp cat oferta are calitate e si cerere:D...
 

DeletedUser47762

Ce-i cu tine, voinicule? Ti se pare ca esti inteligent, vrei sa pari ca esti ? Daca a zis cel de mai sus ca stii sa porti o discutie , ai deschis aripile?
Ce-i cu iesirea asta ? Fugi ma baiatule pe maidan , golanule si nu te mai bate cu pumnii in piept , hai iesi sa purtam o discutie de oameni mari daca Enyx isi pune speranta in tine ca poti.

Care e problema ta pana la urma? Razboiul asta e intre GluGlu si Roma, daca noi ne tiganim intre noi, ceea ce tipic la romani, lasane frate in pace. Daca vi cu argumente si e plauzibil ceea ce zici nu are nimeni nimic impotriva dar daca vi doar sa pui paie pe foc si sa bati apa-n piua dute la IMMO si canalizeaza-ti energia asupra problemelor voastre locale. Ai vazut ca Roma devine o amenintare pentru voi si acum incerci cu joculete psihologice. Imi place ca macar incerci ;). Faza asta nu merge cu oricine.

In concluzie, daca nu ai ceva inteligent de spus mai bine nu spune.
 

catallinu

member
Scor reacție
3
Baieti. Hai sa incercam si o discutie sa vedem daca merge.

Cel mai mult in viata ma enerveaza ipocrizia.
Sa incep cu pp-urile. E ok sa le folosesti pentru niste facilitati dar nu e ok sa le folosesti pentru altele? Pe bune? adica e bine sa le folosesti atunci cand te ajuta pe tine, dar cand ii ajuta pe altii nu e bine. Hakusho, daca erai tu ala care folosea pp sa ridice zidul nu cred ca mai aveai o problema. Sa nu-mi spui ca daca esti in situatie si ai si pp si resurse nu faci asta.
Daca reusesti sa-mi explici cum pot castiga astia bani prin numarul de membrii esti mare. Nu poti. Pentru ca nu exista asa ceva. Sunt 2 moduri de a face bani. Publicitate pe site ( nu cred ca v-au umplut bannerele ) si plati directe ale utilizatorilor. Asta cu gratuit este o poveste. Orice pe lumea asta este facut sa produca bani.
SF: Daca Romania ar intra in razboi cu Rusia...am urla pe forumuri sa nu foloseasca toti oamenii si toata tehnologia impotriva noastra ca noi nu avem si nu e corect?
E un discurs cam comunist asta cu egalitatea. Intelegeti ca nu se poate asa. Ca, de fapt, ce e gratuit are niste limitari si abia atunci cand platesti beneficiezi de jocul full sau de facilitati. Atata timp cat te-ai inscris si joci, inseamna ca ar trebui sa intelegi si sa accepti. Sa te plangi de asta pe forumuri nu e prea fericit.
Inteleg frustrarile. Si eu le-am avut acum 9 ani cand eram student si am inceput sa joc.

Revenind la jigniri. Lupul striga lupul.
Eu n-am pretins niciodata ca sunt vreun mare jucator sau ca stiu jocul asta. Voi, atunci cand ii luati in bataie de joc pe niste jucatori pe care nu-i cunoasteti exact asta faceti.
2peu..te-ai luat de propunerea mea cu % de trupe. Poate nici n-ai inteles despre ce e vorba. Ai fi putut sa ma intrebi mai multe. Dar tot ce e nou sau nu intelegi crezi ca e o prostie. As vrea sa fi un pic mai deschis la nou. Poate daca era o prostie ar fi fost frumos sa-mi explici de ce. Doar ai facut mishto cu aerul de superioritate de care ma acuzi pe mine. Pe de alta parte cand te-am intrebat de satele bonus ai sarit 10 metri in aer. Imediat dupa ce tot voi faceati mishto de cei care vor lua sate de barbari
:)))) Eu am auzit ca vor sa ia sate bonus de resurse , investitie?:)
Osanda....n-ai mai comentat nimic dupa. ca daca a luat prietenul 2peu atunci trebuie sa fie ok. Ipocrizie au ba?
Asta inseamna sa judeci cu dubla masura. Un caracter adevarat n-ar face asta.

Osanda/bonyta, sau ce nume ai defapt. Vorbesti de maidan si de discutii civilizate cand tu inventezi dialoguri ca sa distrezi prietenii pe un forum public fara sa-i anunti pe toti de asta si vorbesti de iesiri? Nu ti se pare nimic in neregula cu asta? Este nevoie sa intre player-ul sa spuna ca sunt minciuni? Cam cum vine asta?


O sa inchid aici ca nu mai stau sa fac analiza pe text legat de cine a provocat pe cine, si cine ii este superior cui.
As vrea sa intelegeti ceva din ce am scris mai sus si daca aveti vreo alta parere argumentata sunt gata s-o ascult.
Bonyta..sper ca nu vei da din nou raspunsul asta
Eu nici nu ma chinui sa citesc totul:)) Un rezumat Alex?:p
in acelasi timp in care ma acuzi pe mine de superioritate. :)

As vrea sa vad ca sunteti jucatori adevarati si ca nu va mai plangeti atat ca exista pp-uri. Sunt sigur ca si voi le-ati folosi fara sa clipiti daca le-ati avea. La fel cum sunt sigur ca le-ati si folosit.

Va doresc o zi buna in continuare.
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Eu as dori sa mutati discutiile despre pp-uri, bani, ziduri de lemn sau caramizi, la discutii libere si sa discutam aici despre conflictul dintre cele doua tabere. De asemenea, rugamintea este sa incercati sa fiti un pic mai prietenosi cu ceilalti utilizatori ai forumului, pana la urma, aveti in comun pasiunea pentru acest joc. Multumesc frumos.
 
Sus