Nou sistem de Paladini - Feedback!

DeletedUser

parerea mea e ca ar fi mai ok sa poti face upgrade-uri de nivel 8 doar dupa ce ai 4/4 la cele de nivel inferior
 

Vndhl

member
Scor reacție
2
"Antrenamentul" ar trebui revizuit,parerea mea.Ce avantaj am ca il pun sa se antreneze mai mult de 4h?Experienta sigur pierd daca il pun sa se antreneze 8,16,24,48.....
 

DeletedUser40036

o intrebare de la mine: ce se intampla daca pe o lume viitoare pe langa acest sistem pentru paladin mai apar si armele paladinului?as prefera sa aud un raspuns de genul: fiecare paladin va putea sa descopere cele 10 arme(sau cate sunt).ar face jocul si mai dinamic...
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
o intrebare de la mine: ce se intampla daca pe o lume viitoare pe langa acest sistem pentru paladin mai apar si armele paladinului?as prefera sa aud un raspuns de genul: fiecare paladin va putea sa descopere cele 10 arme(sau cate sunt).ar face jocul si mai dinamic...


Sistemul cu arme a fost practic inlocuit de cel bazat pe abilitati/carti (nu ma refer insa si la lumile vechi). Nu vor fi active ambele in paralel, cel putin nu in viitorul apropiat; daca le vor imbina pana la urma, cu siguranta se va anunta schimbarea din timp, dar si ce implica totodata.
 

DeletedUser43917

"Antrenamentul" ar trebui revizuit,parerea mea.Ce avantaj am ca il pun sa se antreneze mai mult de 4h?Experienta sigur pierd daca il pun sa se antreneze 8,16,24,48.....

Nu trebuie revizuit . Oricum am dat-o in Metin2 din Triburile .

Daca ai un nr de 10 sate , farmezi 1,5 mil la zi + productia , iti administrezi resursele pentru recrutarea trupelor si cladiri si daca iti muti pe un sat resursele de pe celelalte sate , poti baga paladinul la antrenare si mai mult de 16 ore.
 

DeletedUser43917

o intrebare de la mine: ce se intampla daca pe o lume viitoare pe langa acest sistem pentru paladin mai apar si armele paladinului?as prefera sa aud un raspuns de genul: fiecare paladin va putea sa descopere cele 10 arme(sau cate sunt).ar face jocul si mai dinamic...

Iti dai seama ca daca s-ar introduce armele la noul sistem de paladin , imbunatatite de altfel , ar aduce un plus jocului (apreciat de cei care iubesc si inteleg evoluarea ) , parerea mea.
 

DeletedUser40036

Sistemul cu arme a fost practic inlocuit de cel bazat pe abilitati/carti (nu ma refer insa si la lumile vechi). Nu vor fi active ambele in paralel, cel putin nu in viitorul apropiat; daca le vor imbina pana la urma, cu siguranta se va anunta schimbarea din timp, dar si ce implica totodata.

pff,parca ma asteptam la acest raspuns...pacat.cred ca triburile ar fi avut de castigat dintr-o lume cu abilitati si arme.in teorie suna frumos o lume mai avansata cu 7-8-9-10 paladini de fiecare jucator
 

DeletedUser40036

o scurta rugaminte in ceea ce priveste acest sistem de paladini...se poate adauga carti de abilitati pentru arcasi si/sau cavalerie grea?nu mi se pare foarte corect pentru cei care folosesc arcasi in aparare(fara spade,cum joc eu de obicei) sau unde nu exista arcasii activitati,se foloseste o formula de aparare doar cu lancieri si grei.
 

DeletedUser13947

servus, o întrebare: vechea armă a paladinului (flama) pe ce carte a prezentului îmbunăţit paladin se regăseşte?
ms :)
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
servus, o întrebare: vechea armă a paladinului (flama) pe ce carte a prezentului îmbunăţit paladin se regăseşte?
ms :)

Chiar la fel, ca si efect, pe niciuna. Ai insa in prima categorie (ofensiv) un bonus de 5% pentru catapulte (paladin nivel 16) dar si pe partea defensiva castigi un bonus de 10% in cazul cladirilor atacate de catapulte/berbeci (tot paladin nivel 16)
 
Sus