(Pokemonii) Gentle vs Green

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Azi ești, mâine nu mai ești.

Ce atâta drama pe aici, îmi vine să și vomit. Multi zmei dau in taste acum după cele întâmplate când înainte nu aveau tupeu nici măcar sa salute.
Și e vorba de tine Alex, și să nu comentezi,taci că îți trag și două palme.
La fel ca pe 51, zmeu pe forum, bufon in trib și preș pe hartă, te luai de alții (și de mine de altfel) care tu erai top 1000, te bătea un noob care de-abia de apucase de triburile(învățat de enyx și ceilalți) și găseai de comentat. Când o să ajungi tu,nu zic loc 1 sau top 3 că cer prea mult, dar macar top 10-25 atunci sa dai in tastatura aia(nici aia nu e luată de tine vezi că îți superi părinții), deci mai moale că două zile îți patinează buricul.
Când o să înveți să joci, atunci sa comentezi până una alta ramai in umbra și nu mai iesii in fata că tot acolo ramai(adică în umbra ba!)
Hahaha mi-e lene sa aduc mesajele cand ne felicitai pe mine si natasha ca jucam bine,ca in fond jucam doar noi doi in tribul ala,dar na,iar ai dat-o pe legale,ce aduci in discutie roma,stim cu totii ca lumea aia au cumparat in 5minute taleri cat puteam noi omeneste sa farmam intr-o luna,deci despre ce vorbim(remember ca ne-au scos trupele din sat prin sitter o.o,atat de noobi am fost <3 )
Niciodata nu am afirmat ca-s eu vreun mare jucator,ma joc de fun alaturi de prieteni,de cand e mare performanta ca ai ajuns pe locul 1....e ca si cum te-ai lauda ca ai fost pe primul loc 99% din timp intr-o cursa de masini,si ghici ce ,la sfarsit ai ajuns pe ultimul loc #zeus :D
 

DeletedUser41586

ingeraso nu vreau sa te opresc din mancat ... dar intr-adevar, zeus a crescut numai pe interne. ai niste concempte de bate orice:)) cred ca esti singura de aici care nu are dreptul de a comenta. te mai iei si de altii ca nu stiu sa faca split-uri, chiar tu te iei de calitatea altora de a juca triburile. cred ca faci minuni cu gura, ca esti cea mai buna la dat din ea.

Parte 1:
Jucători: Zeuss.
Parte 2:
Triburi: green, black

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 43
Tabăra 2: 33
Diferență: 10

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 277,666
Tabăra 2: 210,424
Diferență: 67,242

chart


Înțeleseseram de la sorin, nu era nevoie sa o mai pui și tu. Eu unul nu am nimic cu zeuss sau cu maram, sau cu oricare alt membru din green, ideea e ca maram si-a facut-o cu mana ei (știe ea), crezând că ea e dumnezeu, ea taie și spânzură(așa a fost) până la un moment dat(momentul de față). Sunt mulți invidioși pe aici, sunt mulți gen gura Sparta(vezi exemplu mai sus(exemplul viu:)) )) ideea e că zeuss e un bun jucător și știu asta de pe 33, de altfel și maram, insa caracterul te trage in jos, in green totdeauna a fost și este o dictatura comunistă, cei noi au fost luați peste picior, puși la margine, puși la colț, însă niciodată nu te gândești că probabil lucrurile se pot întoarce împotriva ta și atunci te gândești (oare situația ar fi fost altfel daca...? Oare acei jucători m-ar fi putut ajuta daca....?Da! Te-ar fi putut ajuta, îngerașa, ToDT(aceștia sunt cei care trădează?) Sincer ați meritat, mult mai rău trebuia dar poate nu s-a putut, dar nu e timpul pierdut.
 

DeletedUser41586

Hahaha mi-e lene sa aduc mesajele cand ne felicitai pe mine si natasha ca jucam bine,ca in fond jucam doar noi doi in tribul ala,dar na,iar ai dat-o pe legale,ce aduci in discutie roma,stim cu totii ca lumea aia au cumparat in 5minute taleri cat puteam noi omeneste sa farmam intr-o luna,deci despre ce vorbim(remember ca ne-au scos trupele din sat prin sitter o.o,atat de noobi am fost <3 )
Niciodata nu am afirmat ca-s eu vreun mare jucator,ma joc de fun alaturi de prieteni,de cand e mare performanta ca ai ajuns pe locul 1....e ca si cum te-ai lauda ca ai fost pe primul loc 99% din timp intr-o cursa de masini,si ghici ce ,la sfarsit ai ajuns pe ultimul loc #zeus :D

În aceeași situație eram și eu mă jucătorule, și eu eram top 3(farmand nu cumpărând taleri, farmam că sa-i bat) am avut tribul(condus de mine și posesion) loc 1, mult timp(cat am jucat). E o diferența dintre mine și tine, eu știu să joc, tu nu. Mă contrazici?
După ce am renunțat să joc acolo, jucătorii pe care i-am avut în trib, închid aceea lume, tu nu(voi nu). Eu mi-am făcut treabă acolo, tu nu.
Tu, personal ești un jucător mediocru(sincer îți zic)

Cat despre felicitat, am felicitat pe toti, și dușmanii și aliații, când aveam război și organizat, îmi felicitam adversarii. Nu ieșeam pe extern să râd de ei sau să comentez cum faci tu acum.

Uite, și că să îți dovedesc că ești un jucător slab, hai sa intram sat lângă sat pe 57, fără niciun pp și îți arăt că ești slab!
Anunta-ma dacă ești de acord
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
În aceeași situație eram și eu mă jucătorule, și eu eram top 3(farmand nu cumpărând taleri, farmam că sa-i bat) am avut tribul(condus de mine și posesion) loc 1, mult timp(cat am jucat). E o diferența dintre mine și tine, eu știu să joc, tu nu. Mă contrazici?
După ce am renunțat să joc acolo, jucătorii pe care i-am avut în trib, închid aceea lume, tu nu(voi nu). Eu mi-am făcut treabă acolo, tu nu.
Tu, personal ești un jucător mediocru(sincer îți zic)

Cat despre felicitat, am felicitat pe toti, și dușmanii și aliații, când aveam război și organizat, îmi felicitam adversarii. Nu ieșeam pe extern să râd de ei sau să comentez cum faci tu acum.

Uite, și că să îți dovedesc că ești un jucător slab, hai sa intram sat lângă sat pe 57, fără niciun pp și îți arăt că ești slab!
Anunta-ma dacă ești de acord
ce tot aberezi acolo mai,ai citit macar ce am scris?
 

DeletedUser47488

ce va mai ciondaniti, acum 2 luni va pupati :oops:
 
Ultima editare de un moderator:

DEVIL32

member
Scor reacție
0
Dar vai, cat de activ e tribul green, cand e vorba de "dat din taste".

Ia povestiti voi, cat de jucatori erati, cand v-au plecat colegii? De ce nu ati pastrat regula aia de... "dulce", impusa de cineva cu multa stiinta? Aia... Cu delimitarea continentelor :)))

Valoarea si "talentele" se vad si pe harta, din dominanta ;)

Pokemoni, nepokemoni.. colegii mei , din Gentle , sunt de X ori, deasupra voastra.. din orice unghi ati privi lucrurile.

Va scriu, in calitate de fost membru green, pe 42 (trebuie sa va multumesc la faza asta, pentru ca datorita voua, mi-am cunoscut amicii de pe l43 si in acelasi timp si INamicii).

Diferenta dintre triburi, e vizibila cu ochiul liber , pentru oricine.. daca nu are un singur ochi... de sticla...

Ar trebui sa ii multumiti lui Alin, pentru ca v-a tinut in spate si pe voi.

Orice s-ar intampla pe 53, pot mentiona cu mandrie , oricand, faptul ca sunt sau am fost (dupa caz) membru Gentle si chiar e o onoare.

La polul opus, am aproape o lamaie, intotdeauna cand imi amintesc de lumea 42 si interactiunea mea cu green.

Pe lumea asta, va primiti arogantele inapoi, pentru toti cei care au scuipat, macar odata, cand au mentionat de Zeuss. , Maram sau green.

Succes ...

Macar pe 57, daca tot s-a deschis recent.
 

DeletedUser30525

Dar vai, cat de activ e tribul green, cand e vorba de "dat din taste".

Ia povestiti voi, cat de jucatori erati, cand v-au plecat colegii? De ce nu ati pastrat regula aia de... "dulce", impusa de cineva cu multa stiinta? Aia... Cu delimitarea continentelor :)))

Valoarea si "talentele" se vad si pe harta, din dominanta ;)

Pokemoni, nepokemoni.. colegii mei , din Gentle , sunt de X ori, deasupra voastra.. din orice unghi ati privi lucrurile.

Va scriu, in calitate de fost membru green, pe 42 (trebuie sa va multumesc la faza asta, pentru ca datorita voua, mi-am cunoscut amicii de pe l43 si in acelasi timp si INamicii).

Diferenta dintre triburi, e vizibila cu ochiul liber , pentru oricine.. daca nu are un singur ochi... de sticla...

Ar trebui sa ii multumiti lui Alin, pentru ca v-a tinut in spate si pe voi.

Orice s-ar intampla pe 53, pot mentiona cu mandrie , oricand, faptul ca sunt sau am fost (dupa caz) membru Gentle si chiar e o onoare.

La polul opus, am aproape o lamaie, intotdeauna cand imi amintesc de lumea 42 si interactiunea mea cu green.

Pe lumea asta, va primiti arogantele inapoi, pentru toti cei care au scuipat, macar odata, cand au mentionat de Zeuss. , Maram sau green.

Succes ...

Macar pe 57, daca tot s-a deschis recent.



Interesant post
Felicitari ca ai gasit un trib in care te simti bine
Sper totusi ca aici sa nu faci acelasi lucru ca pe 42 cand parca imi aduc aminte foloseai un limbaj mult mai colorat la adresa persoanelor de gen feminin.
Probabil de aici lamaia.
Si daca memoria nu ma inseala (posibil, ca varsta isi mai spune cuvantul cateodata) la inceputul 53 spuneai ceva de scuze si ca o sa scrii pana vei fi iertat?

:D
E usor sa vorbesti mai greu e sa iti argumentezi anumite afirmatii.
 

DEVIL32

member
Scor reacție
0
Nu.. am scris la inceputurile lumii 53, ca incerc sa las in spate ce e din trecut, dar nu s-a putut.. atunci, hai sa nu lasam.

Daca nu ne putem intelege, in ideea ca.. totusi am colaborat candva.. atunci, hai sa o lasam moarta si sa spunem lucrurilor pe nume. Intrasem pe 42, in ideea ca ajut, lipsit de interese, dar.. cineva a incercat sa ma ia de prost. Hai sa lasam lumea sa incerce, cu cine poate.

In continuare, pastrez pentru mine limbajul colorat. Poate a fost o reactie deplasata, la momentul ala, dar.. ramane cum am stabilit. Am inteles ideea.. las pe altii sa joace cum canta maram. Eu nu pot, pentru ca uneori falseaza, de cand si-a format noi prieteni ( nu o sa mai dau nume, de data asta) si ii lasa in spate, pe cei vechi.

Alex02dsa, iti poti pastra parerile, stimabile jucator. Daca vrei sa demonstrezi ceva, fa-o pe harta.. sau prin afirmatii inteligente sau macar pe subiect. Jignirile subtile, nu isi au rostul, cata vreme nu ai nici cea mai mica idee ;)
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Tu aduci in discutie alte lumi intr-un razboi de pe 53 si imi zici ca sa-mi vad de harta. Of, ironia! Tu ai o problema personala cu o cineva, pai du-te si rezolv-o, nu-i aici locul.
Cat despre comentariile mele, acestea sunt mereu inteligente, uneori prea inteligente :)
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
Nici macar confruntarile pe forum nu mai sunt ce a fost :)
Nu uitati ca inainte de toate ar trebuii sa existe respect. Iar cine trateaza lumea cu lipsa asa va fi tratata la randul ei.
 

DeletedUser41053

Doamne cat mai plangeti cu L42 ... sa va mai readuc o data aminte ca SH a venit cu propunerea de alianta si fuziune? Daca erati asa de buni cum va credeti ati fi terminat L42 fara green. A stai pierdati sate in favoarea greenului :eek: Aveam o statistica pozitiva foarte buna cu voi. Deci in loc sa plangeti ca pe 42 nu stiu ce mai bine mi-ati multi ca am acceptat alianta si am inchis lumea impreuna.
 

DEVIL32

member
Scor reacție
0
Tu aduci in discutie alte lumi intr-un razboi de pe 53 si imi zici ca sa-mi vad de harta. Of, ironia! Tu ai o problema personala cu o cineva, pai du-te si rezolv-o, nu-i aici locul.
Cat despre comentariile mele, acestea sunt mereu inteligente, uneori prea inteligente :)

Legat de razboiul de pe 53.. si un sitter inactiv, din Zig, poate sa va explice cat de buni sunteti..

Mai bine sa discutam banalitati si generalitati, pana se intampla inevitabilul. Stiu ca nu va dati seama la ce ma refer... Dar, nu mai e mult.

Asa cum ati dormit pana acum, in coltul ala de harta, o sa va zbateti putin, mai postati o vreme pe aici.. apoi, o sa iesiti pentru ca "v-ati plictisit" ..

Nu ati reusit sa puneti mana pe munca lui Alin si a echipei.. sa ne numim The Green Gentleman Squad si sa ne aratati voi, cum se conduce un trib... :( (mie chiar imi place cum suna numele... si un extraterestru, in fundul gol si cu papion, ca si emblema)

Dar.. poate data viitoare se intampla vreo minune :eek:

Statistici.. ceva?
Ai de aratat ceva anume, alex02dsa ? Macar sa ne impresionezi si cu altceva, in afara de inteligenta .. :rolleyes:
 

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
Statistici? Serios? O sa iesim pentru ca ne-am plictisit?

Voi sunteti reali? Voua chiar vi se pare un razboi egal? =)))) dar normal ca o sa iesim cand ne plictisim, cand v-am stricat de tot dominanta, sa stati voi si sa jucati inca 1-2 ani linistiti si sa va innobilati intre voi pana terminati in 20 de jucatori :D :D :D

E 30% vs 70% din harta, cu toate astea ati dat backstab peste noapte, cu atacuri pe o zona ferita, unde nu aveam deff pentru ca deh... incredere in aliati.
Suntem depasiti ca numar de sate total, depasiti ca numar de membrii (din nou, doar intelegerea era ca din green sa fie 33 jucatori, pentru ce sa recrutam?).

Statistica? Ati luat 200 sate in 4 zile in care granita noastra a goala de trupe, a voastra blindata, vi s-au facut splituri cu usori si spioni, din punct de vedere defensiv toti cei din granita si-au batut joc de voi in conditiile in care ati atacat miseleste.

Lumea e clar castigata de Gentle, oricum nu impresionati pe nimeni pentru felul in care ati facut-o. Noi am spus-o din prima zi, facem antijoc si jucam de distractie, daca voi inca considerati lumea asta echilibrata si razboiul asta de la egal la egal, inseamna ca habar nu aveti ce inseamna un razboi adevarat, de uzura.
 

DeletedUser29124

Statistici? Serios? O sa iesim pentru ca ne-am plictisit?

Voi sunteti reali? Voua chiar vi se pare un razboi egal? =)))) dar normal ca o sa iesim cand ne plictisim, cand v-am stricat de tot dominanta, sa stati voi si sa jucati inca 1-2 ani linistiti si sa va innobilati intre voi pana terminati in 20 de jucatori :D :D :D

E 30% vs 70% din harta, cu toate astea ati dat backstab peste noapte, cu atacuri pe o zona ferita, unde nu aveam deff pentru ca deh... incredere in aliati.
Suntem depasiti ca numar de sate total, depasiti ca numar de membrii (din nou, doar intelegerea era ca din green sa fie 33 jucatori, pentru ce sa recrutam?).

Statistica? Ati luat 200 sate in 4 zile in care granita noastra a goala de trupe, a voastra blindata, vi s-au facut splituri cu usori si spioni, din punct de vedere defensiv toti cei din granita si-au batut joc de voi in conditiile in care ati atacat miseleste.

Lumea e clar castigata de Gentle, oricum nu impresionati pe nimeni pentru felul in care ati facut-o. Noi am spus-o din prima zi, facem antijoc si jucam de distractie, daca voi inca considerati lumea asta echilibrata si razboiul asta de la egal la egal, inseamna ca habar nu aveti ce inseamna un razboi adevarat, de uzura.


Asteptam "oferte" de la cei 6...7 pretendenti la castigarea lumii...pe cine sa incetimim....in privat, va rog :)
 
Ultima editare de un moderator:

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Statistici? Serios? O sa iesim pentru ca ne-am plictisit?

Voi sunteti reali? Voua chiar vi se pare un razboi egal? =)))) dar normal ca o sa iesim cand ne plictisim, cand v-am stricat de tot dominanta, sa stati voi si sa jucati inca 1-2 ani linistiti si sa va innobilati intre voi pana terminati in 20 de jucatori :D :D :D

E 30% vs 70% din harta, cu toate astea ati dat backstab peste noapte, cu atacuri pe o zona ferita, unde nu aveam deff pentru ca deh... incredere in aliati.
Suntem depasiti ca numar de sate total, depasiti ca numar de membrii (din nou, doar intelegerea era ca din green sa fie 33 jucatori, pentru ce sa recrutam?).

Statistica? Ati luat 200 sate in 4 zile in care granita noastra a goala de trupe, a voastra blindata, vi s-au facut splituri cu usori si spioni, din punct de vedere defensiv toti cei din granita si-au batut joc de voi in conditiile in care ati atacat miseleste.

Lumea e clar castigata de Gentle, oricum nu impresionati pe nimeni pentru felul in care ati facut-o. Noi am spus-o din prima zi, facem antijoc si jucam de distractie, daca voi inca considerati lumea asta echilibrata si razboiul asta de la egal la egal, inseamna ca habar nu aveti ce inseamna un razboi adevarat, de uzura.
Ce va mai bateti joc....lasati fulluri de atac in sate =)) sa va tot bateti joc asa
 

Centorag

member
Scor reacție
0
Ce va mai bateti joc....lasati fulluri de atac in sate =)) sa va tot bateti joc asa
Hai minte ca tu ai mai avea chef sa joci cand arata harta asa :D:D Normal ca se fac greseli, ca nu-si mai da lumea interesul prea tare.
Dar stai linistit, ideea era sa cuceriti toata harta pana terminati, nu sa aratam noi ce jucatori suntem:D:D Fiecare satuc de barbari :D:D
 

DEVIL32

member
Scor reacție
0
Atat puteti, atat cuceriti si voi.. satuce de barbari .. ca sa incurcati (nu stiu pe cine) :))

Imi curge o lacrima, cand va citesc postarile...

Trebuia sa iasa din trib jumatate din membri, ca sa fie echilibrat razboiul? :)))

Zi mai degraba ca s-au dus invartindu-se, multi, pentru ca.. green. Au preferat unii sa stearga conturile, decat sa joace in green.

Dar, asta pentru ca jucati intr-un mod profesionist, probabil. Au preferat sa mearga pe alte lumi, ca niste amatori.

Alea 200 de sate s-au luat doar pentru ca suntem noi mai multi. Mai buni, nu.

Meritau unii dintre voi sa conduca FAMILIA Gentle, nu e asa? De fapt, nu era intrebare .. e o afirmatie: nu e asa. :)

Oare, de ce arata harta asa? Pentru ca v-a dat toata lumea "backstab peste noapte".

Cred ca nu va priesc sarbatorile religioase. A fost candva, Craciunul anului 2016 si ati primit backstab de la cei cu care ati inceput lumea. Apoi, a venit Pastele in 2017 si se intampla ca extorsiunea unui degajament intr-o apa, a facut in asa fel incat.. s-au pierdut 200 de sate, tot cu "backstab peste noapte" (conform informatiilor). O fi un complot al BOR sau vreo pedeapsa a fortelor divine.

Trebuie analizata situatia... :oops:
 
Sus