(Pokemonii) Gentle vs Green

DeletedUser48075

Bo$$ du-te bate-ti coasa ...Ati profitat de razboiul green-zig recrutand toata harta si planuind backstabul de la final..Voi sunteti cei ce ati crescut pe spatele green-ului..iar acum cand v-ati vazut multi si mari va credeti invincibili...Atentie! Multi si mari nu inseamna neaparat si tari! :)

Limbaj de cartier si pietre multe impinse la vale,degeaba ca tot va innobilam.

NeaȚache,la spam tu si cu grupul tau de jucatori de elita sunteti buni de tot,macar la atat ca la triburile sunteti cum a fost Realu in seara asta,au tras au impins au sarit,dar tot la vale s-au dus.



 

DeletedUser43947

Limbaj de cartier si pietre multe impinse la vale,degeaba ca tot va innobilam.

NeaȚache,la spam tu si cu grupul tau de jucatori de elita sunteti buni de tot,macar la atat ca la triburile sunteti cum a fost Realu in seara asta,au tras au impins au sarit,dar tot la vale s-au dus.


Hai mă Ștergare, cum să zici așa ceva de noi :( ne-ai rănit profund cu bășinica asta :)))
Eu zic să mai schimbați puțin placa, în afară de „tot vă înnobilăm” și „adminii bă!”, miroase a metan.
 

DeletedUser29124

Limbaj de cartier si pietre multe impinse la vale,degeaba ca tot va innobilam.

NeaȚache,la spam tu si cu grupul tau de jucatori de elita sunteti buni de tot,macar la atat ca la triburile sunteti cum a fost Realu in seara asta,au tras au impins au sarit,dar tot la vale s-au dus.


Bo$$ ..limbajul aceste e special pentru voi...Ne luam si cizme de cauciuc uneori...Prea putin ne intereseaza innobilarile voastre...Pentru noi e important cu ce ne alegem real daca tot jucam acest joc.Si crede-ma , cu totii am castigat cate ceva.
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Bo$$ du-te bate-ti coasa ...Ati profitat de razboiul green-zig recrutand toata harta si planuind backstabul de la final..Voi sunteti cei ce ati crescut pe spatele green-ului..iar acum cand v-ati vazut multi si mari va credeti invincibili...Atentie! Multi si mari nu inseamna neaparat si tari! :)
=))))))))))))) am cazut de pe scaun,nu mai pot de ras,gentle a crescut pe spatele greenului =)))) iar fumezi legale?
 

DeletedUser29124

=))))))))))))) am cazut de pe scaun,nu mai pot de ras,gentle a crescut pe spatele greenului =)))) iar fumezi legale?

Da bo$$..asa a crescut Gentle...noaptea..ca hotii!
Nu stiu de ce tot postezi tu aici...cred ca ai gresit forulul...aici e lumea 53.
A...am inteles..ai vazut ca e despre pokemoni si ti neaparat sa te faci si tu remarcatA..
 

DeletedUser48075

Nu inteleg de ce mai postati,va faceti atata neseriosi,nu ne putem vedea pe harta fara sa scriem pe extern? :))

Sau nu se poate abtine sorin si neatache?:))
 

DeletedUser29124

Nu inteleg de ce mai postati,va faceti atata neseriosi,nu ne putem vedea pe harta fara sa scriem pe extern? :))

Sau nu se poate abtine sorin si neatache?:))

Nu ne putem vedea, Bo$$...nici in realitate nici macar "pe harta"...pentru ca acum stim ca voua nu va place decat noaptea..ca hotii!
 

DeletedUser43947

Nu inteleg de ce mai postati,va faceti atata neseriosi,nu ne putem vedea pe harta fara sa scriem pe extern? :))

Sau nu se poate abtine sorin si neatache?:))

Da' meri mă pe hartă, te ține cineva cu lesa aici ?
Cum nu înțelegi man?! vă deranjează că află lumea de backstab ?

Tare, noi suntem neserioși și vreo trei de la voi sunt în vacanță. :rolleyes:
Tenerifeeee
 

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
Cum spuneam, backstabberi si plagiatori =))))))))
Nu sunteti in stare sa veniti cu nimic nou... hai cu linia de barbare :)))
 

DeletedUser45667

Te deranjeaza adevarul ?! :rolleyes:

Sti care e adevarul? Va plangeti aici ca niste copilasi ramasi fara bomboane. Va simtiti inselati, frustrati si pierduti. Mereu ati fost campioni la postari. Ati primit "backstab". Multumim Domnului pentru limba engleza, altfel nu stiam ce ne facem. Daca erati un trib asa de bun, maret si glorios pe cum va dati, reactia potrivita era sa acceptati situatia si sa va faceti antijocul linistiti. Dar voi ati ales sa va bateti joc,sa jigniti, sa faceti amenintari, sa aruncati cu ofende in stanga si dreapta. Ce e mai frumos si mai matur decat sa modifici numele unui jucator in asa fel incat sa il ofensezi si sa poti rade cu gasca ta de el? Din cate se pare, e un deliciu pentru multi. Apoi arati cu degetul pe "aia" ce au facut cutare si cutare. Eu ma intreb de ce toata lumea a avut treaba cu voi? De ce nimeni nu v-a prea inghitit? Noi toti suntem niste prosti iar voi detineti adevarul suprem? Un batran zicea odata ca daca Ion are o problema cu Gheorghe, si Aurel are o problema cu Gheorghe dar si Petrica are o problema cu Gheorghe, atunci problema e Gheorghe! Asa a fost si aici. Stiu ca unora dintre voi le place sa fie cu nasul pe sus..sa spuna ca ei au pus coada la pruna si au incarnit virgula. Dincolo de vorbe, faptele trebuie sa vorbeasca. Daca erati asa de grozavi, trebuia sa aratati superioritate fata de niste "backstaberi". Dar nu ati facut-o. Cineva spunea odata ca nu conteaza cat zahar pudra pui pe o bucata de pamant, nu va deveni o gogoasa. Tot pamant va ramane. Vreti sau nu vreti, suntem toti la acelasi nivel. Toti o apa si un pamant.

Preamarite Zeus, aminteai mai sus parca de un exemplu cand voi ne-ati vorbit superior cand eram aliati. Au fost niste discutii cu ceva timp in urma pe forumul comun intre Gentle si Green. Daca nu ma insel, era despre luatul satelor in k-ul vostru inainte sa "avem voie" sa o facem. Unul dintre colegii mei a deschis subiectul pe forumul comun despre acest lucru insa a facut-o fara sa foloseasca un ton ofensiv sau urat. Pur si simplu a intrebat despre acea regula. Raspunsurile venite atunci au fost foarte urate si tonul mult prea superior. E drept, nu ai fost tu persoana in cauza ci Doamna Maram. Dansa a tinut mortis sa arate lumii ca ea e in control a toate si nimic nu trece de cuvantul ei. Daca imi amintesc bine, au fost si jucatori din Green ce au spus ca nu era nevoie de atata scandal si cuvinte nepotrivite atunci. Vorba ei preferata pe care o spunea de fiecare data cand avea ocazia : " Nu esti parte hotaratoare in aceasta alianta" se pare ca a urmarit-o. Pana una-alta, bucurati-va de viata. E mai buna decat jocul.
 

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
Daca erati un trib asa de bun, maret si glorios pe cum va dati, reactia potrivita era sa acceptati situatia si sa va faceti antijocul linistiti. Dar voi ati ales sa va bateti joc,sa jigniti, sa faceti amenintari, sa aruncati cu ofende in stanga si dreapta.

Eu nu stiu ce intelegeti voi prin antijoc.Dex-ul vad ca da definitia exact la ceea ce facem noi :eek:
antijóc s.n. Joc care prin calitatea lui și prin modalitatea de comportare a jucătorilor sau a echipei contravine idealurilor sportive și ideii de spectacol.

Si n-am prins ideea "sa va faceti antijocul linistiti" (desi insusi explicatia termenului denota contrariul). Deci, aliatii nostrii care spuneau "Green&Gentle forever" declara razboi la 2 noapte, cu o granita blindata, bonusuri active, noi trebuia sa ne ascudem ca dl. intemeietor Gentle (care face promisiuni "in stanga si dreapta") in momentul tradarii? Eh... asta e, ghinion, o sa stie toata comunitatea ce fel de trib se da a fi aparatorii "gentlemen" pe serverul asta.

Apoi arati cu degetul pe "aia" ce au facut cutare si cutare

Imi place ca doar subliniezi faptul ca suferiti pentru chestia asta si cea mai urata parte este ca nu aveti contraargumente impotriva faptului ca veti fi catalogati doar ca "backstaberi" de acum incolo (pai nu stiu, intreaba-i pe colegii tai care si-au schimbat numele satelor si au numit toata miscarea asta "Backstab" ce ne facem fara engleza).

Eu ma intreb de ce toata lumea a avut treaba cu voi?

Din nou... si din nou... si din nou...
Nimeni nu v-ar fi blamat daca nu ati fi venit sa spuneti frumos: "Noi ne-am schimbat principiile ce le-am discutat cu voi cu 3 luni inainte sa inceapa lumea, suntem mari si tari si ne credem tribul numarul 1 de pe .ro (cine stie, cunoaste) si vrem sa inchidem lumea singuri. Aveti 12-24-48h sa va pregatiti de razboi!" . Alin sa ne explice si el ca nu se poate baga din diverse motive si probabil era si momentul in care noi ne dadeam stergere.

Dar nu, voi ati facut probabil una din cele mai urate chestii ce pot exista pe jocul asta. Alianta de final, rupta peste noapte cu atacuri din scurt. Si va mai laudati prin trib si cu marea voastra statistica in fata unui trib ce face 25% din harta, prins fara trupe si cu jucatorii... dormind la 2 noapte ca nu toti s-au gandit sa isi ia liber de la lucru pentru o tradare pe triburi.
V-ati pregatit sa rupeti alianta cu 2 saptamani inainte!!! Timp in care cu noi se batea palma pentru fuziune.

Penibil si urat si tot noi suntem aia care ne batem joc?


Daca nu ma insel, era despre luatul satelor in k-ul vostru inainte sa "avem voie" sa o facem

Eu nu stiu de ce nu s-a spus din timp ca e vreo problema cu chestia asta? A fost o decizie de comun acord a ambelor tabere, o decizie logica pentru 2 triburi ce mergeau 50-50 pe harta, sa isi vada fiecare de tribul propriu. De ce conducatorii nu au ridicat vreodata problema asta? In momentul in care Kick&co au plecat, noi am spus ca nu ne mai pasa care pe unde innobileaza, nu stiu sa fi fost viceversa.
Si uite ca din cauza acelei reguli pe care am scos-o, vi s-a mai oferit un avantaj voua (granita ar fi trebuit sa fie linia continentului... dar deh, tot serverul e impotriva gentle).

Faptul ca noi nu ni s-a spus nimic niciodata despre asta ori arata ca cei din conducere ne pregateau de mult tradarea (ceea ce nu e deloc ok pentru Alin si Elijah), ori voua vi s-a spus ca Maram si Zeuss sunt bau bau si nu sunt de acord deloc (desi nu a existat nicio discutie, decat cea initiala.) si... ce or sa faca? Or sa ne tradeze... ? Dar parca "noi" ne puteam bate cu orice trib de .ro... :eek:

Cum ai spus si tu... patetic.
 

DeletedUser45667

Da, patetic. Te invarti in jurul cozii tale. Ai grija sa nu te musti.
 

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
Lipsa de argumente. Si dupa aia te miri de ce raspund colegii pe limbajul vostru si doar fac si aici ce va fac si pe harta, va iau la misto si isi bat joc de voi ;)
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Ce tot suferi sorine atata cu granita aia,ati scos regula ca va calcau aia pe cap cu organizatul ala de 2 lei.....n-ati fost in stare sa scoateti BL si faceati gura cand innobilam noi sate de la ei,normal ca li s-a acrit jucatorilor nostri de tribul vostru care vinde gogosi la colt de strada
Din 2 organizate am scos BL si EOEL, voi n-ati scos ZIG pana sa intram noi in ei....si apoi apare cate un terchea berchea de la voi si afirma ca Gentle a crescut pe spatele Green-ului?! Serios?
Oricum majoritatea de pe .ro nu va are la suflet,dar e ok,mintiti-va in continuare,straduiti-va sa ne faceti o imagine proasta,in zadar totusi,avand in vedere ca toti stiu ce va poate pielea si ce meritati :D
Iar ofertele din winter,cu care va laudati ca le-ati refuzat...stii ca alea au ajuns la noi prima data,evident.Ar trebui sa va fie rusine ca dupa 6-7 luni de joc,abea bea ati reusit sa acaparati propriul continent,si asta cu ajutorul Gentle,dar noi sa fim sanatosi,cainii latra ursul trece.
Lingeti-va ranile,altceva nu puteti face.
JUSTICE HAS BEEN SERVED
 

DeletedUser45667

Lipsa de argumente. Si dupa aia te miri de ce raspund colegii pe limbajul vostru si doar fac si aici ce va fac si pe harta, va iau la misto si isi bat joc de voi ;)

Eu am spus ce am avut de spus. Daca tu nu intelegi sau altii, e treaba voastra. Nu am timp sa va fac desene sau schiite. Deocamdata pe harta nu ati demonstrat nimic. Va bateti singuri joc de voi.
 

DeletedUser29124

Pokemonii astia sunt unul ca celalalt...Sorine...din ce vad eu pe aici ati facut alianta cu tribul frustratilor?
Ce tot suferi sorine atata cu granita aia,ati scos regula ca va calcau aia pe cap cu organizatul ala de 2 lei.....n-ati fost in stare sa scoateti BL si faceati gura cand innobilam noi sate de la ei,normal ca li s-a acrit jucatorilor nostri de tribul vostru care vinde gogosi la colt de strada
Din 2 organizate am scos BL si EOEL, voi n-ati scos ZIG pana sa intram noi in ei....si apoi apare cate un terchea berchea de la voi si afirma ca Gentle a crescut pe spatele Green-ului?! Serios?
Oricum majoritatea de pe .ro nu va are la suflet,dar e ok,mintiti-va in continuare,straduiti-va sa ne faceti o imagine proasta,in zadar totusi,avand in vedere ca toti stiu ce va poate pielea si ce meritati :D
Iar ofertele din winter,cu care va laudati ca le-ati refuzat...stii ca alea au ajuns la noi prima data,evident.Ar trebui sa va fie rusine ca dupa 6-7 luni de joc,abea bea ati reusit sa acaparati propriul continent,si asta cu ajutorul Gentle,dar noi sa fim sanatosi,cainii latra ursul trece.
Lingeti-va ranile,altceva nu puteti face.
JUSTICE HAS BEEN SERVED

Eu am spus ce am avut de spus. Daca tu nu intelegi sau altii, e treaba voastra. Nu am timp sa va fac desene sau schiite. Deocamdata pe harta nu ati demonstrat nimic. Va bateti singuri joc de voi.

Cumetrelor...aveti dreptate...sunteti in majoritate si pe joc si in realitate...de asta si castiga acelas partid alegerile in Romania desi va fura si va umilesc cat pot de mult...Minoritatea a plecat si mai pleaca pe unde apuca...departe de VOI. La fel o sa ramaneti si in tara si pe joc, doar voi, majoritatea...Ma intreba atunci cum o sa va dati backstaburi si cum o sa va furati intre voi..tot noaptea, ca hotii?
 
Sus