Propunere Impartirea legaturii de internet

  • Autor subiect DeletedUser48705
  • Data de început

DeletedUser48705

Va salut. Probabil toti care impartiti o legatura de internet cu cineva sunteti in asentiment cu mine. Zic cazul meu, problema ulterior propunerea-solutie. Sunt student si impreuna cu colegii mei de casa, cu care impart aceeasi legatura la internet, ne-am realaturat jocului, insa intampinam o problema. Toti am mai jucat inainte, insa nu putem sa facem combinate sau sa ne sprijinim acum din cauza botului care detecteaza "aceeasi legatura de internet". Am facut un ticket si am intrebat despre acest aspect, mi s-a spus ca este imposibil sa facem aceste combinate sprijin intre noi etc din cauza lui. Ceea ce propun este: Avand in vedere ca este un script, ar fi foarte usor sa se creeze o exceptie ( cu if clause pentru cunoscatori) care doar adminul sa o poata atribui. gen : noi suntem 3 care impartim legatura de internet. Facem o cerere undeva, cu dovezi ca suntem persoane distincte si ca impartim legatura de internet; poze ci cu nume user etc. adminul o verifica ii vede veridicitatea si o valideaza. In urma validarii noi sa putem combina atacurile. sa fie ca si cum nu am imparti legatura de internet, dar totusi sa o facem. Ideea e ca noi suntem foarte dezavantajati pentru ca nu ne putem acoperi unii pe altii ceea ce nu este corect fata de ceilalti care, spre exemplu sunt vecini. diferenta nu este mare intre colegi de casa si vecini de casa si totusi faptul ca au ip diferit ii ajuta sa lucreze impreuna, noi cei care suntem in aceasta problema suntem siliti sa lucram " pe cont propriu" sau sa intram in triburi diferite etc..
 
Sus