Roma vs Gentle

l-.-l

member
Scor reacție
0
pai cum ziceam ... de 5 pagini incoace numai spam ... astia care se umflau si isi aratau penajul cu vreo 5 pagini in urma .. ori sunt pe stergere .. ori de-al de dicksie si mangotarita care doar cand iau si tribul lor vreo 20-30 sate apar aici cu statistici .. enyx cu povestile lui vad ca a incetat .... oricum, numai de bine ... nu le duce nimeni lipsa :)))))))))
facsala nu mai are volum ... are rs-ul in coaste si orice afirmatie ii poate fi fatala :D
si lista poate continua ... cel mai haios e cand incepi sa recitesti de la inceput toate eroismele unora..si apoi brusc arunci o privire pe harta ... =))))))))))))))))))))))))))))))))
 

Facsala123

member
Scor reacție
0
facsala nu mai are volum ... are rs-ul in coaste si orice afirmatie ii poate fi fatala :D

Stai linistit, paleta. In fiecare zi imi bat joc de "colegii" tai din R.S. https://imgur.com/a/5EdQZ (x3, ca na, de ce sa nu atacam pe bonus? :D), care sunt suficient de draguti sa imi curete sate si sa ma atace cu def https://imgur.com/a/p0xPQ . Nu cred ca am spart pana acum 5-6 fulluri de atac la cate sate le-am luat.

Vorbe mari pentru un jucator dintr-un trib de mana a 2 a, care nici macar nu are granita (dar se rezolva, vad ca inca se apropie granita de tine).

Si era cineva mai sus care a pomenit ceva de statistici.. Hai sa vedem cat de bine sta maretul gentle

Parte 1:
Triburi: Roma, R II, R III, R IV
Parte 2:
Triburi: Gentle, Gentla, Gentlb, Gentls, Gents

Timeframe: Luna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 169
Tabăra 2: 44
Diferență: 125

Parte 1:
Triburi: Roma, R II, R III, R IV
Parte 2:
Triburi: RS, RS 1, RS 2, RS 3, RS 4, Sp@rt@, SP@RTa, CONTRA

Timeframe: Luna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 53
Tabăra 2: 26
Diferență: 27

2 triburi de mana a 2 a, cu jucatori slabi si gura mare (avem exemplu de un asemenea specimen putin mai sus). Sunteti la ani lumina de valoarea Romei... Inca nu stiu sigur cine sunt mai slabi, cei care nu sunt atacati si pierd sate in mijlocul lor, sau cei care pierd 100+ sate si inca au tupeul sa comenteze pe extern..

Mai aveti nevoie de 2 ani pana ne scoateti pe noi, chiar si cu 70% din harta. Oricum, sunt curios cine pe cine o sa tradeze prima oara, avand in vedere ca ambele triburi sunt renumite pentru orgoliile lor si aliantele intretinute cu succes :)))
 

DeletedUser48627

Daca tot zici ca suntem de mana a 2-a ... de ce nu faceti organizat si pe RS?Sa luati si mai multe sate :)
 

Facsala123

member
Scor reacție
0
Il lasam pe mesagerul sa doarma, la cate petarde are in trib, l-ar umple de sittere :))

Cred ca este normal sa ataci mai intai veriga slaba, nu? Plus, se pare ca nu avem nevoie de organizate sa avansam si in granita R.S.
 

DeletedUser48627

Mai Facsala...ne multumim momentan cu satele din United.
Cu drag vin cu sate langa tine caci oricum ma plictiseste zona mea acum ... ma primesti?
 

Facsala123

member
Scor reacție
0
Te astept... De la cine vrei sa mai iau sate? Nu de alta, dar sa il bagati la interne si pe asta, sa ai pe ce sate sa vii.
 

DeletedUser48627

Scuza-ma dar ... pe cine am bagat noi la interne?Daca tu imi spui un jucator bagat la interne ca a pierdut sate in favoarea Romei atunci eu iti cedez atatea sate cate interne am bagat noi.Facem?
 

Jason.Statham

member
Scor reacție
0
pai cum ziceam ... de 5 pagini incoace numai spam ... astia care se umflau si isi aratau penajul cu vreo 5 pagini in urma .. ori sunt pe stergere .. ori de-al de dicksie si mangotarita care doar cand iau si tribul lor vreo 20-30 sate apar aici cu statistici .. enyx cu povestile lui vad ca a incetat .... oricum, numai de bine ... nu le duce nimeni lipsa :)))))))))
facsala nu mai are volum ... are rs-ul in coaste si orice afirmatie ii poate fi fatala :D
si lista poate continua ... cel mai haios e cand incepi sa recitesti de la inceput toate eroismele unora..si apoi brusc arunci o privire pe harta ... =))))))))))))))))))))))))))))))))

Unde e Gentle pe harta? Unde este Gentle in statistica? Unde esti tu in acest razboi?
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
l-.-l - Am vazut ca iti place sa stai doar cu dicksie in mana / gura toata ziua la voi pe forum, imi pare rau daca te-am deranjat. Am auzit deasemnea ca te lauzi, si te mai si lauda altii ca faci parte din echipa IMMO / nbz, whatever, ca ai facut...am intrebat in stanga si dreapta si de tine si de deliriouss care imi spunea acelasi lucru, sincer nimeni nu a stiu sa-mi spuna cine sunteti, doar pe Vladcs1 il stiu, dar nu a terminat cu noi o lume din cate stiu.

In alta ordine de idei, exista inamici, si aliati, invinsi si invingatori, asta e natura jocului. A pierde nu trebuie sa fie o rusine pentru nimeni, dar sa incerci sa recrutezi / "acapara" conturi din roma, ca sa va "pregatiti" terenul, asa cum imi spuneau cativa din RS zilele trecute, sincer...da, asta e rusinica, atunci cand ai 70% din harta, si mergi spre 75% :D

Roma a jucat cu alianta United datorita faptului ca si ei au intrat pe lumea asta, nu a fost nimic "pregatit" sau aranjat, asa a fost sa fie jocul, atat RS cat si Gentle, au inteles ca jucam la comun si ori noi, ori alte triburi la randul lor au refuzat relatii diplomatice cu Roma din cauza acestui aspect.

Mi se pare ceva normal sa postezi statistici de la un organizat, asa cum a facut si RS cand a dat pe United, nu vad ce e rau in asta, iar noi daca verificati pe alte lumi am postat si cand a mers bine si cand nu. Patriotism asa ca la profu71, nici Ceausescu n-a vazut...keep calm, reusiti si voi sa scoateti un trib dupa atatea esecuri, e ok, meritati sa fiti felicitati pentru asta :]

Pana la urma e un joc de strategie / diplomatie, dar totusi, sunt curios, peste cam 2 luni, cum ramane lumea.


Unknown "stiti voi cine"în data de 14.02. la ora 00:11
pot sa atac totusi pe oricine de pe contul tau ? ma vor vedea sitter si vor sti ca eu atac. avem nevoie sa castigam cat mai multe sate in zona pt ca nu stim ce se intampla cu
"TRIB SURPRIZA"...


Restul stiti si voi, e can-can, si castiga doar un trib.

Have fun.
 
Ultima editare:

DeletedUser48627

O intrebare pentru Dicsie : Prin ce mijloace se castiga un razboi?
PS : Nu fac referinta la triburile.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Prin ce mijloace se castiga un razboi?

Iti recomand "Moscova, 1941 - Sfarsitul Blitzkrieg-ului" de John Lloyd.

Ma poti anunta mai tarziu prin ce ai inteles tu ca se castiga.
 

DeletedUser48627

In cazul acesta atunci iti recomand si eu “Fabrica de spioni” de Nelson Demille.
Lasand la o parte razboiul ‘fulger’ dus de Germania in WW2 ... tu cum consideri ca se castiga un razboi?Strict din punctul tau de vedere.
 

DeletedUser47018

Este 12%.
Eu cred ca ar fi bine sa taceti inainte de a mai scoate porumbei pe gura despre marile statistici negative sau pozitive ale oricaror triburi. Un razboi nu se castiga cu statistici deloc.
Roma pana acum isi face bine jocurile. Dar pana cand ? :)
Ganditi-va ca nu s-a atacat deloc organizat masiv la Roma. Ganditi-va ca multi din Roma vorbesc pe burta goala. N-au nici o realizare personala, doar anumiti jucatori de acolo care fac lucrurile sa mearga.
Ganditi-va ca jocul este la inceput iar Gentle are in joc lung cea mai buna componenta de jucatori de granita.
Ganditi-va inainte sa mai scoateti perle de genul celor ce am citit mai sus si incercati sa comentati echilibrat. Este cel mai bine asa.
Rautati si frustrari poate etala oricine, oricand.
Spor la treaba !
 

DeletedUser42954

l
Roma a jucat cu alianta United datorita faptului ca si ei au intrat pe lumea asta, nu a fost nimic "pregatit" sau aranjat, asa a fost sa fie jocul, atat RS cat si Gentle, au inteles ca jucam la comun si ori noi, ori alte triburi la randul lor au refuzat relatii diplomatice cu Roma din cauza acestui aspect.
.
Coincidenta, pe 56 s-au intalnit intamplator si au castigat lumea si pot continua cu coincidentele, dar sa nu ne intoarcem la Adam si Eva.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Dacă tăceai te credeam mai înțelept. Sau nu ti-a zis legend ca Roma cu united au fost inamici pe 56 o perioada mare de timp?

PS. Probabil ii este rusine sa îți spuna după ce a trădat ca sa meargă “la caldura”. Căci după imi cerea invitație.

Văd ca hannibal cum deschide gura cum merge in Maldive in vacanța :]]

@Acer. Un război se câștiga prin orice mijloc. Atât de simplu atât de greu
 

DeletedUser42954

Dacă tăceai te credeam mai înțelept. Sau nu ti-a zis legend ca Roma cu united au fost inamici pe 56 o perioada mare de timp?
Tu chiar atentezi la inteligenta noastra, vrei sa faci din negru-alb si invers.
Pentru cultura ta "tribala" vreau sa iti spun ca Roma cu United au inceput si lumea 51(nu numai 56) ca inamici si au terminat ca aliati si pot continua.
Cam asa e joaca, incep ca "inamici" si termina ca fratii cand nu mai sunt triburi pe harta.
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Tu chiar atentezi la inteligenta noastra, vrei sa faci din negru-alb si invers.
Pentru cultura ta "tribala" vreau sa iti spun ca Roma cu United au inceput si lumea 51(nu numai 56) ca inamici si au terminat ca aliati si pot continua.
Cam asa e joaca, incep ca "inamici" si termina ca fratii cand nu mai sunt triburi pe harta.
Nu stiu daca ti se trage de la varsta de confunzi lucrurile dar o sa iti fac un scurt rezumat:
1. Roma si United au fost aliati pe 51. Nu am avut niciodata razboi acolo. La un moment dat United a mers in WW cu care am inchis lumea.
2. Cu United am avut razboi la inceput de lume. Am renuntat la razboi acolo dupa ce am aflat ca aliatii nostri de atunci (Mnks) complotau impotriva noastra ca sa se asigure ca inchid lumea singuri. Asa s-a transformat razboiul nostru cu United in alianta.

Lasa deoparte dezinformarile astea securisto-comuniste pt ca oricum nu te mai crede nimeni pe serverul asta cand aberezi.
 

DeletedUser42954

:)) Chiar esti amuzant,e un grup de jucatori care au jucat de-a lungul timpului in united,ak,roma,woc, care joaca acuma in United si Roma (Woc si Aka s-au desfiintat demult) .Indiferent de ce se intampla pe harta,sfarsesc intr-un trib, castigator sau nu. Da, e doar o coincidenta.
 

DeletedUser42487

Au ramas 3 echipe pe harta. Haideti sa ne intoarcem acolo si sa jucam.Care, cum si unde... sunt de pe alte lumi. reveniti la 61.
 
Sus