Roma vs Gentle

DeletedUser42954

Pai tot trei erau si inainte ,voi contra Gentle -RS,( contul de intemeietor in united e in siter la enyx)
 

DeletedUser2786

Dacă tăceai te credeam mai înțelept. Sau nu ti-a zis legend ca Roma cu united au fost inamici pe 56 o perioada mare de timp?

PS. Probabil ii este rusine sa îți spuna după ce a trădat ca sa meargă “la caldura”. Căci după imi cerea invitație.

Văd ca hannibal cum deschide gura cum merge in Maldive in vacanța :]]

@Acer. Un război se câștiga prin orice mijloc. Atât de simplu atât de greu
da, un razboi se castiga prin orice mijloace, dar acum discutam despre o lume virtuala. pacat ca ea uneori atenteaza si in viata reala (eu eram alergat prin craiova de baieti musculosi pentru ca deranjam :d)...peste o luna 2-3..un an..cine stie cand se termina lumea, vor conta decat cei 60 de jucatori din tribul castigator. restul sunt doar niste rotite care invart mecanismul. o alianta este facuta pe principiul: dusmanul dusmanului meu imi este prieten, dar e ceva efemer, pentru ca odata scopul atins, pana si cei mai buni prieteni se dau dracu. alta chestie draguta(deh limitarea asta de membrii)..o sa fie nasol pentru jucatorii buni care au tras pentru trib dar care nu prind primul 60. de academii nici nu se mai pune problema, carne de tun, cantitati inexistente. spor la innobilat, ca roata se invarte, si multi vor ramane pe dinafara
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
da, un razboi se castiga prin orice mijloace, dar acum discutam despre o lume virtuala. pacat ca ea uneori atenteaza si in viata reala (eu eram alergat prin craiova de baieti musculosi pentru ca deranjam :d)...peste o luna 2-3..un an..cine stie cand se termina lumea, vor conta decat cei 60 de jucatori din tribul castigator. restul sunt doar niste rotite care invart mecanismul. o alianta este facuta pe principiul: dusmanul dusmanului meu imi este prieten, dar e ceva efemer, pentru ca odata scopul atins, pana si cei mai buni prieteni se dau dracu. alta chestie draguta(deh limitarea asta de membrii)..o sa fie nasol pentru jucatorii buni care au tras pentru trib dar care nu prind primul 60. de academii nici nu se mai pune problema, carne de tun, cantitati inexistente. spor la innobilat, ca roata se invarte, si multi vor ramane pe dinafara

Poate așa e in rs. La noi pe 56 și acum sunt jucatori pe harta care nu sunt in tribul câștigător.

După merit și rasplata. Fiecare își câștiga locul dacă a muncit. Daca sunt 50 de locuri și tu ești nr 51, înseamnă ca cineva a muncit mai mult.

Asta pentru noi nu a însemnat ca băgăm la interne.

Dar m-am convins definitiv de mesagerul. Este atât de bun și de bine informat ...încât nu-mi dau seama dacă vorbește din “așa îmi doream eu sa fie “ sau dacă măcar el crede sau verifica ce spune sau aude
 

DeletedUser42954

Singurul lucru cert este ca in momentul de fata Roma are alte griji nu sa stabileasca cine merita sa castige de la ei sau nu.
In triburile de samurai exista aceeasi regula ca la voi cu amendamentul ca majoritatea celor care joaca in triburile de samurai( de 5-6 ani) dau stergere cont in momentul in care Roma dispare de pe harta(vezi 37 unde in mare parte au fost aceasi jucatori si s-a facut fuziune cu sh)
 

DeletedUser42487

Pai na... daca scopul unora in viata e doar sa joace contra Roma... Fiecare cu prioritatile lui :)
 

DeletedUser42954

Au castigat 3 lumi consecutive,nu e normal sa lupti impotriva celor care se cred cei mai buni?
 

DeletedUser42487

Ba da, dar nu sa-ti faci un scop din asta.. sau na... eu nu imi pot face. Eu joc cu oamenii din spatele jucatorilor, nu contra cuiva.
 

DeletedUser48627

Dicsie : Corect.
So ... de ce va plangeti de jocuri de culise, tradatori, oameni infiltrati in celelalte triburi?
De ce sa duci un razboi de uzura si sa termini lumea in 3-4 ani de zile cand poti sa o termini intr-un an prin ‘diverse metode’?
Nu am nimic impotriva cu nimeni dar atata timp cat ceilalti participanti ai jocului incearca sa castige teren in fata adversarului prin tradari, vanzari de conturi, oameni infiltrati de la inceputul lumii atunci este logic si de bun simt ca toti sa faca aceste manevre strategice la un moment dat.
Lasati reprosurile de pe alte lumi si dovediti pe L61 de ce sunteti in stare si cum(in special).

By the way ... pentru cei ce s-au plans ca RS-ul a recrutat numatate din membrii United : majoritatea celor ce au plecat din United in RS nu au tradat, au venit inapoi. :)

O saptamana usoara tuturor!
 

DeletedUser42954

*Celor care deja m-au scos de pe harta. Mai bine zis.

Nu stiu daca suntem asa buni, dar incercam no?
?!( vezi tw stas 51 )
Revenind la 61,incearca sa traiesti clipa. Poate ca Roma a fost un trib bun. Aici unde trebuie sa isi arate valoarea, nu arata nimic.
Toata lumea e de vina ca Roma ia bataie.
 
Scor reacție
0
De patrykana ce mai stiti ?:)))ma gandeam ca a invatat si el de pe 56 cat de slab e impreuna cu 90% din united si doar cu ajutorul romei au facut ceva :D
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
?!( vezi tw stas 51 )
Revenind la 61,incearca sa traiesti clipa. Poate ca Roma a fost un trib bun. Aici unde trebuie sa isi arate valoarea, nu arata nimic.
Toata lumea e de vina ca Roma ia bataie.
Daca ne poti arata totusi unde am luat pana acum bataie pe lumea 61 te credem. Pana atunci, vorbesti iar fara tine :)
 

DeletedUser45611

Imi pare ca o intervin si eu dar atat snobism intr-un trib de mult nu am mai vazut.
Pacat ca RS aveau niste jucatori buni si care erau coordonati de niste oameni culti si cu capul pe umeri.
Dar atat timp cat jucati cu fenome ca .tobi ? Bakura , giubilancamataru si altii tribul vos
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser42954

Imi pare ca o intervin si eu dar atat snobism intr-un trib de mult nu am mai vazut.
Pacat ca RS aveau niste jucatori buni si care erau coordonati de niste oameni culti si cu capul pe umeri.
Samuraii au avut un singur conducator pana pe lumea asta... :)) adica eu. Mi-am dat demisia dintr-un singur motiv,numai enyx si ceausescu par sa fie in functie de conducatori pe viata.
:D Ma bucura parerea ta buna despre mine.
 

DeletedUser45611

Samuraii au avut un singur conducator pana pe lumea asta... :)) adica eu. Mi-am dat demisia dintr-un singur motiv,numai enyx si ceausescu par sa fie in functie de conducatori pe viata.
:D Ma bucura parerea ta buna despre mine.


Ma bucur ca am reusit sa te fac cineva fericit.
Roma nu este un om sau o persoana suntem un grup dar mie greu sa iti explic ca tu ai mentalitate de conducator , NU de lider!
 

DeletedUser48627

Nu vreti oare sa aflam si ce tip de comportament organizational avem?
De unde si pana unde mentalitatea de conducator a lui Mesagerul(si nu de lider), te-a condus pana acum si nu stim?
 

DeletedUser48627

Mai lipseste sa spuneti ca se foloseste si leadership-ul de tip manipulativ in triburile de samurai, sincer.
Of, Goleman ... mai da-mi cu EQ-ul in cap ca pă unii nu ii inteleg :(
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Acer, nu te supara, dar...esti purtatorul de cuvant al lui Mesagerul? Sau ce esti? Nu de alta, dar sa stim cui ne adresam.
 
Sus