Roma vs Gentle

ERENARUN

member
Scor reacție
0
Joc: Gasiti un adevar in urmatorul text:

"Un conducator RS care incepe cu ME" data de 07.03. la ora 12:28
37 castigat cu sh in fuziune,41 castigat pe cont propiu,51 am zis ca bat woc si l-am batut,pe 60 ne-a batut dt-dar i-a costat razboiul cu noi
A uitat sa puna o alta lume pierduta in favoarea judecatorilor lumea 32
 

DeletedUser42954

Ce pot sa iti raspund? Decat ca vorbesc vorbele fara tine. Iti dau un exemplu de pe lumea asta ca e mai recenta (putem posta si mesajele daca ne lasi sa iti etalam talentul de negociator).
De exemplu, luni ii promiteai satele tale lui le vagabond, dar, cum noaptea e lunga, pana marti uitai cui i le-ai promis,. Marti ii dadeai satele lui djionut, alta noapte , iar uitai cui i-ai promis lsatele, asa ca miercuri ii promiteai satele tale lui wyorelu...
De fapt tu promiteai ce nu aveai, satele respective nu mai erau ale tale, erau propietatea gentle-rs.
Asa ca, cu tot respectul pentru tine,nu te acuz ca minti, doar ca memoria iti joaca feste,daca tu nu retii de azi pe maine, ce sa iti cer sa iti amintesti evenimente care au avut loc acum 5 ani?!!!!!!!!!!!
 

l-.-l

member
Scor reacție
0
holeeeeeee ...ce faceti praduitorilor ? stati pe burta ? e apa mica ah ? :D:D:D
sau dupa ultimul organizat v-ati uitat parola pt extern ? ahahahhaha =)

dicksie .. ia-l pe dolanescu ! :rolleyes:
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Dragule, cand pierdeati sate pe banda ai uitat? sau cand te credeai mare immortal? :]]]]

Afara de asta, si de faptul ca sunteti 3 k vs 1 k si tot sunteti pe minus, si va miscati ca melcul ce s-a facut din partea voastra? Intentiile noastre eu zic ca sunt clare ;]

Poti sa-mi spui doar "Sie", restul iti ramane tie sa te pupi cu ea :D
 

DeletedUser48261

Da, facem si noi ce putem.
Suntem slabi rau de tot. Ce sa faci...
 

samY.

member
Scor reacție
0
Just elite, naaaabbbb, unde ati fugit de pe 60, barbarule?:))) pe speciala unde esti? Sau ai probleme la firma :rolleyes:

Macar da-ti logout de pe extern ca toata comunitatea stie ca ti-o furi pe toate lumile, numa texte pe extern stii sa faci..

Tu si devil, doi frustrati, o incasati oriunde intrati
 
Ultima editare:

DeletedUser48261

Nu stiu pe unde am avut eu glas si unde nu am fost obiectiv. E clar ca discutii cu voi nu se pot purta deloc.
Intreaba green ce s-a intamplat pe ro60 :)
Iar pe speciala...ce sa zic, bravo celor din Fame. Au destabilizat, au cucerit, au castigat.
Contributiile tale samy sunt minime cand vorbim de munca intr-o echipa. De cele mai multe ori iti vezi interesul, cautand joc usor individual. Spre deosebire de tine cred ca am 20 clase peste si nu exagerez cu nimic.
Sunt lumi si lumi cu diferite componente.
Cat despre viata de zi cu zi, da, am treaba multa pentru ca ma intereseaza ceea ce fac atata timp cat imi vad interesul. Ca am ales sa joc in continuare e altceva...ca se pierd niste lupte pe bune e ceva normal. Numai ca eu stiu sa pierd si recunosc cand o echipa a facut un joc bun din toate punctele de vedere.
Te salut din mers...guralivule
 
Scor reacție
0
Contributiile tale samy sunt minime cand vorbim de munca intr-o echipa. De cele mai multe ori iti vezi interesul, cautand joc usor individual. Spre deosebire de tine cred ca am 20 clase peste si nu exagerez cu nimic.
Cred ca samy e cel mai altruist om pe care-l cunosc pe jocul asta. Daca nici samy nu joaca pentru echipa atunci nu stiu sincer cine joaca:)))
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Just elite, naaaabbbb, unde ati fugit de pe 60, barbarule?:))) pe speciala unde esti? Sau ai probleme la firma :rolleyes:

Macar da-ti logout de pe extern ca toata comunitatea stie ca ti-o furi pe toate lumile, numa texte pe extern stii sa faci..

Tu si devil, doi frustrati, o incasati oriunde intrati

Nu sunt de acord cu tine :]]] au un mare avantaj si acum fac gura amandoi, devil ma lua cum ca dupa poza de pe skype am undeva la 17 ani...si am aceeasi poza pe skype ca cea de aici, olandezul stie...cine stie cine ce skype i-a dat cat sa rada de el :]]]

Elite...pupa-te singur din mers, caci pe harta ai fost fix 0. La fel ca si multi de la voi.

@samY. @Olandezul Zburator , o revansa roma-mnk suna mai bine, caci gentle daca nu sunt 3 vs 1 am vazut ce pot, nimic, si daca eram de la egal la egal zburau ca la inceput de lume, unde erau disperati.
 

DeletedUser46152

Hai sa incetam putin cu acest "3 vs1" pentru ca a fost destul de clar ca harta a fost 50 cu 50.. rs cu gentle contra roma-united...
Dacă s a ajuns la acest raport este ca alianta gentle-rs a fost peste roma-united .
Simplu.. .nu?



Dacă considerati ca gentle sunt asa slabi... mă intreb in conditiile in care eram atacați si de voi si de united de ce inca am mai ramas pe harta? Si nu am dispărut ca united?

Considerați că suntem slabi? E parerea voastra..nu ma deranjează cu nimic. .
Dar ca idee, nu stiu cate triburi pot scrie aici pe extern ca au batut gentle.
Si in al 2 lea rand... dacă luam toate lumile la rand o sa vedem ca tribul sau triburile care câștigă sunt intotdeauna considerati mai slabi ca cei care pierd si cunoastem mesajele de genul care apar. ..oare chiar pe fiecare lume sa fie asa sau este doar frustrarea celor care pierd?







Chiar daca sunteti jucători buni.. nu vă mai arătați "talentele" prin scuze si acuzatii pe extern .
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Hai sa incetam putin cu acest "3 vs1" pentru ca a fost destul de clar ca harta a fost 50 cu 50.. rs cu gentle contra roma-united...
Dacă s a ajuns la acest raport este ca alianta gentle-rs a fost peste roma-united .
Simplu.. .nu?



Dacă considerati ca gentle sunt asa slabi... mă intreb in conditiile in care eram atacați si de voi si de united de ce inca am mai ramas pe harta? Si nu am dispărut ca united?

Considerați că suntem slabi? E parerea voastra..nu ma deranjează cu nimic. .
Dar ca idee, nu stiu cate triburi pot scrie aici pe extern ca au batut gentle.
Si in al 2 lea rand... dacă luam toate lumile la rand o sa vedem ca tribul sau triburile care câștigă sunt intotdeauna considerati mai slabi ca cei care pierd si cunoastem mesajele de genul care apar. ..oare chiar pe fiecare lume sa fie asa sau este doar frustrarea celor care pierd?







Chiar daca sunteti jucători buni.. nu vă mai arătați "talentele" prin scuze si acuzatii pe extern .

E simplu, noi nu am recrutat si nu am dat mesaje sa recrutam si am refuzat, tu stii cel mai bine asta ca doar ti-am dat pe skype si whats cei care voiau, plus altii care am zis ca n-are rost, desi unii dintre voi a recunoscut ca erau la un pas de stergere si la un pas de alianta cu roma, nu inteleg de ce va bateti cu pumnii in piept si va "faceti mari" acum, pt ca atunci cand era 50/50, era clara treaba. Sau nu mai stii circulara lui Stamatescu cu: "Nu merge nimic " :D
 
Scor reacție
98
E simplu, noi nu am recrutat si nu am dat mesaje sa recrutam si am refuzat, tu stii cel mai bine asta ca doar ti-am dat pe skype si whats cei care voiau, plus altii care am zis ca n-are rost, desi unii dintre voi a recunoscut ca erau la un pas de stergere si la un pas de alianta cu roma, nu inteleg de ce va bateti cu pumnii in piept si va "faceti mari" acum, pt ca atunci cand era 50/50, era clara treaba. Sau nu mai stii circulara lui Stamatescu cu: "Nu merge nimic " :D

Asa-i, nu ati recrutat nimic, nu s-a pus cand ati transformat 4 triburi NWO in academii sau tribul HNR, nu ati avut ce recruta nu ca nu ati vrut voi.. in fine
 

DeletedUser47204

Eu inca sper la o intoarcere de situatia la ROMA :D

Pica ROMA acum, ce inseamna? trib de 300 oameni ? naspa :(

Am auzit ca intra pe L63 , si roma si jucatori din rs si din gentle, o luam de la capat ?:))
 

DeletedUser48261

O atitudine corespunzatoare.


Enyx88 ieri la ora 23:24
Salutare tuturor,

Au fost multe discutii in ultima perioada pe marginea participarii noastre pe lumea 63, dat fiind situatia grea pe care o infruntam pe lumea 61.
Dupa cateva dezbateri interne pe care le-am avut cu o parte din conducere am luat decizia sa continuam pana la capat aici. Nu as putea sa fiu impacat cu mine daca am pierde lumea asta prin abandon, si nu as putea sa cer asta nici celorlalti jucatori. Nu suntem lasi. Lupta se duce mai departe indiferent de conditii.
Cred ca mai avem un cuvant de spus pe lumea asta si putem sa luptam pana la capat.
Am intrat pe lumea asta sa conduc tribul spre o noua aventura cu toate ca timpul in mare parte nu imi permitea sa joc la nivel inalt. Cu toate astea am facut-o pt grupul care a crescut in interiorul tribului Roma.
Nu intodeauna conteaza sa castigi cu orice pret. Conteaza sa lupti alaturi de cei apropiati, alaturi de prieteni !!!
Nu o sa condamn pe nimeni din cei care aleg sa se lasa de aceasta lume si sa intre pe L63. E alegerea fiecaruia. Jocul pe lumea 61 a devenit foarte dificil pt noi si e nevoie de nervi tari si multa disponibilitate la efort.

Am urmatoarele recomandari:
- cei care aleg sa joace pe 63 sa ma anunte si sa cedeze satele in trib pe aceasta lume; Impreuna cu mine le putem distribui jucatorilor care stiu ca vor continua aici
- cei care raman sa joace, cautati-va un coplayer daca nu aveti suficient timp; e nevoie sa fim de 2 ori mai activi decat inamicii

O sa schimbam un pic strategia de joc in asa fel incat:
- pe satele aflate la o distanta mai mare de 7 ore de granita o sa jucam 90% defensiv (din 10 sate, 9 le facem defensive)
- pe satele aflate direct in granita cu inamicul vom juca 80% atac (din 10 sate 8 vor fi de atac in granita)

Ca lucrurile sa functiuoneze o sa trebuiasca sa marim activitatea asa ca va rog sa va analizati cu atentie timpul petrecut pe joc si daca voi credeti ca nu faceti fata acestui program incarcat intrati ori coplayer, ori lasati satele in trib.

In zilele urmatoare cei din gentle si rs ne vor ataca. Se pare ca in data de 21 ajung majoritatea atacurilor lor.
Va rog, cooperare si atentie pe forum unde cei atacati posteaza timpii atacurilor. Doar impreuna putem avea succes. Chiar daca, realist vorbind, sansele noastre de castig sunt reduse, ne jucam sansa pana la capat.
Va rog sa incepeti sa inlocuiti mare parte din satele de atac din centru cu def si cei care din diferite motive nu mai pot continua aici sa ma anunte.

Cu respect,
Enyx88
 

l-.-l

member
Scor reacție
0
Mari razboinici romales astia domle =) .. au inceput cu cereri de sitter si motive de 2 bani ca ei se lasa .. bai copii ... voi credeti ca ne-am nascut ieri ? sunteti jalnici .. si asta e de incurajare ! 0-urilor :))))
 
Sus