Roma VS Gentle+ RS

DeletedUser29124

Asa gandeau si Gentle pe 53, dar vad ca inca plangeti pentru lumea aia :(

Noi plangem dupa lumea aia, nobule? Unde vezi tu aluzia dintre postul meu si lumea 53? Cei care plang pentru lumea aceea sunt jantlemanii ca -i batem pe unde-i prindem.
Acum ca ai avut onoarea sa ma citezi te poti intoarce la ierburile tale.Adios!
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Fiecare trib o sa rupa la un moment dat aliantele pentru ca o alianta nu poate castiga o lume. Fiecare trib are dreptul sa joace fara pna-uri aliante si academii...de ce nu o faceti?
L51 - castigata de alianta WW-Roma
L56 - castigata de alianta Roma-United
L61 - castigata de alianta RS-Gentle

Se castiga lumea si cu aliante..dar ambele familii de triburi din alianta se respecta reciproc si nu isi incalca in mod repetat regulile agreate impreuna. In plus,ambele triburi trag in mod egsl pt victoria finala pt ca numele lor sa fie in formula finala. Si astea sunt doar cateva lucruri de baza.
 

DeletedUser42954

Sa nu fac referire la lumea asta neaparat sa nu fim acuzati de ipocrizie.Incepand cu viitoarea lume unde va juca Roma (care evident doreste sa castige lumea pe care o joaca), orice trib care doreste sa o castige singur va avea alianta cu samuraii, iar in momentul cand Roma dispare de pe harta, samuraii le cedeaza satele, astfel incat sa castige lumea singuri.
 

urssmircea

member
Scor reacție
1
Samuraii :))) vrei sa facem o incercare sa vezi ca ke cedati inainte de termen ?

Facem pe lumea asta experimentul sau daca vrei pe alta care doresti tu, intram pe acelasi continent si ne apucam de treaba
 

DeletedUser42954

Consider revo la acelasi nivel cu dt cu un plus sau minus in favoarea unui trib.Am provocat dt-ul pe 60 si concluzie scurta ne-a umilit(consider ca i-am tratat ca pe un trib obisnuit si ne-a costat).Pot vorbi liber in ce priveste Roma ,deoarece sentimentul tribului pentru ei e clar( in plus e un trib mediu) si dorinta majoritati colegilor o cunosc in legatura cu ei.
Referitor la provocarea ta care e onoranta pentru noi (chiar daca eu nu am o parere buna despre tine) ,vei avea un raspuns in 48 de ore(timp necesar pentru a consulta colegi),deoarece din punctul meu de vedere daca nu vor fi dispusi macar 30 dintre ei sa investeasca pentru inceput minim 40-50 de mii de pp-uri ,nu are rost sa ne dam mai mari decat suntem.
 

urssmircea

member
Scor reacție
1
Bre eu ti-am zis duel pe harta nu la ppuri si nu vorbeam de revo, acolo au ei conducerea lor daca vor sa provoace oe careva, eu vin cu fratii mei din ts/bi, trib ca asta nu exista pe .ro asa ca te astept cu raspunsul si ma bucur sa vad ca ai nevoie de atatia oameni cu atatea ppuri pentru duel
 

urssmircea

member
Scor reacție
1
E simplu atunci,speciala iti convine?


Bine :))) urmatoarea da ?

Revo academia ts/bi , deci ramane asa .. speciala urmatoare rs vine acolo fara pp, dar vreau sa fie o miza la mijloc ca sa nu fie o bataie asa seaca... adica daca voi pierdeti Pe toate lumile de acum incolo o sa va numiti “Reintoarerea Pinguinilor” si daca castigati alegi tu ce vrei ok ?
 

catallinu

member
Scor reacție
3
De fapt RS sunt in total 30 oameni. Restul de 10 academii sunt numai conturi suport :)
Asa intra si pe speciala. Ca jocul corect 1 om = 1 cont nu e de ei.....
Ursule...el zicea 50 k pp in total toti jucatorii RS. Adica 10 pp pe sat sau cum vine :)
 
Scor reacție
98
De fapt RS sunt in total 30 oameni. Restul de 10 academii sunt numai conturi suport :)
Asa intra si pe speciala. Ca jocul corect 1 om = 1 cont nu e de ei.....
Ursule...el zicea 50 k pp in total toti jucatorii RS. Adica 10 pp pe sat sau cum vine :)

Nu inteleg de ce comentezi de altii cand Roma are destule conturi suport, se stiu ele pe forumul ascuns :)
 

DeletedUser48627

De fapt RS sunt in total 30 oameni. Restul de 10 academii sunt numai conturi suport :)
Asa intra si pe speciala. Ca jocul corect 1 om = 1 cont nu e de ei.....
Ursule...el zicea 50 k pp in total toti jucatorii RS. Adica 10 pp pe sat sau cum vine :)

Ia fa boss-ule tichete la toti jucatorii si vezi ce rezolvi cu conturile suport.
Frustrarile astea ...
 

DeletedUser48915

Am si eu o intrebare...Cand au acceptat alianta cei din LIKE + ACADEMIILE, ce credeau? Doar un trib poate castiga lumea asa ca nu mai fiti copii...Fiecare trib face acum aliante conjunctural..mai ales la inceput de lume si mai ales cad fiecare drib incearca sa-si faca academii cat mai multe.Fiecare trib o sa rupa la un moment dat aliantele pentru ca o alianta nu poate castiga o lume. Fiecare trib are dreptul sa joace fara pna-uri aliante si academii...de ce nu o faceti?

Ti-a scapat :))

Ce intelegem din declaratia acestui membru reprezentativ al tribului Roma?

1. FAME ar trebui sa isi puna intrebari serioase in privinta aliantei cu tribul Roma de pe aceasta lume. Chiar daca Enyx a incercat sa o dreaga dupa, si probabil ar face-o si in discutiile private cu cei din FAME, nu cred ca se trezea acest jucator al Romei de mai sus sa vorbeasca asa, total aiurea... stie si el cum trateaza tribul sau aliantele...

2. Roma isi cam pierde dreptul sa mai acuze vreodata pe cineva de backstab, altfel ar cadea in penibil si mai mult... caci ei recunosc sus si tare ca e o practica obisnuita aceea de a rupe toate aliantele pana la urma...
 

DeletedUser47204

Morisake ai devenit sef de clan? Am auzit ca inca va tin aia antrenati in pozitia capra si pe .net, la voi e traditie sau obisnuinta ?
 

urssmircea

member
Scor reacție
1
De fapt RS sunt in total 30 oameni. Restul de 10 academii sunt numai conturi suport :)
Asa intra si pe speciala. Ca jocul corect 1 om = 1 cont nu e de ei.....
Ursule...el zicea 50 k pp in total toti jucatorii RS. Adica 10 pp pe sat sau cum vine :)

Sa intre cum vor ei cu cati suporti vor ei, numa sa vad ca rs accepta duel pe speciala cu ts/bi... asa numa bine nu au nevoie de atatea pp, doar de oameni sa isi adune cati are nevoie, eu o sa fac trib de maxim 10 oameni in rest tine de diplomatia fiecaruia cum o sa arate harta
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
te bat cu monitoru stins dsaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:)))))))
Iar aici tribul in care erai a luat bataie si mizez ca Roma o sa te scoata oricum :D
I s-a luat curentul. Bine Roma! :D
red.png
MariusBr7 (528|457) K45 7,215 MariusBr 7 [RS 7] nycu123 [Roma] 2018-07-14 17:31:43
red.png
008 (528|455) K45 4,067 MariusBr 7 [RS 7] nycu123 [Roma] 2018-07-14 07:04:46
 
Sus