Green/Mnks vs Dk/DT

  • Autor subiect DeletedUser41053
  • Data de început

DeletedUser40664

Hello, o sa incerc, pe scurt sa expun cateva pareri.

1. Maram, alex, ksi, ce ati facut in urma cu cateva pagini nu este normal, ati deformat o afirmatie si ati insinuat, atacat un jucator, rastalmacit etc., asa ceva nu se face din postura pe care o aveti in echipa TT (ma refer la primii 2) si mai ales prin prisma faptului ca nu au fost comentarii agresive din partea colegilor ca sa va dea apa la moara, au fost discutii in limita bunului simt.

Mai cititi si voi inca o data si vedeti si vedeti daca aveti ceva sa va reprosati, faceti o mica 'autoanaliza' si trageti o concluzie.

2. Iulian mafia, nu mai stau sa iti dau citatul, dar sa stii ca infinit s-au cheltuit mult mai multi bani pe acest joc din partea voastra, va iau la gramada acum, pe langa faptul ca acum o luna cand deja erati castigatori inca se bagau pp-uri sa se ridice zidurile la 20, plus managerul de cont pentru multi care urmaresc ca, satele sa aibe acelasi numar de puncte, sau apareau in topuri la diferite evenimente organizate de TT prin folosirea pp-urilor, in fine, nu este chiar asa relevant.

3. Din 3 postari, 2 sunt ca ce platforma foloseste DK. Din alte 3-4-5 lumi anterioare, nu mai stiu cate, in care am fost in echipa adversa, se vedea de la o posta cand dadea DK organizat si cand DT, puteai sa observi de pe luna, DK dadea normal se intindea pe mai multe ore zile, jucatori care incadrau atacuri in interval la secunda, jucatori care dadeau pe bonus, etc., pe cand la DT totul mergea ceas, nu exista imperfectiune.

Problema este ca ceea ce se face acum de pagini bune este ca hotul striga 'hotii'! Deci, Lucifer, metodele pe care le dezavuezi, le dispretuiesti si cu care te-ai luptat atata timp sunt folosite chiar de actualii tai colegi. Unde se vede asta? In sprijinul bagat intre nobili de jucatori de top, daca era doar unul, era doar o coincidenta, dar cand sunt prea multi, nu poti sa spui ca toate c..... sunt neprihanite.

Alta incalcare grosolana (parere proprie, personala, nu acuz pe nimeni) este faptul ca aceasta zona 457|431 este constituita din multiconturi, ce jucator de 2 sate iti sta vara sa iti dea recuperari la 3 dimineata? Raspuns: nimeni.

4. Cei care va laudati pe lumea asta ca ati scos DT-ul, ei bine sa stiti ca ce ati scos aici (din cauza incapacitatii intelectuale a lui goloie, strict referindu-ma la decizia de a le recomanda sa dea stergere), nu este DT-ul, este o umbra palida a ce a fost, de-a lungul timpului s-au faramitat, nucleul lor nu a mai existat.

5. Green - mi-am spus-o demult si o gandesc, ar trebui sa faceti calcule ce colegi sacrificati, Mnks au scos DT-ul, indiferent de ce a fost si cum au facut-o si nu o sa puteti avea pretentia la foarte multe locuri in tribul final. Vad ca sunteti destul de activi, se vor mai lasa pe parcurs si tot asa, dar sa nu aveti pretentia la mai mult de 10-15 locuri, aici cred ca o sa fie interesanta situatia si un pic cam trista, mereu am urat sfarsiturile de lume. La asta se va ajunge orice solutie de avarie ati alege, o sa fiu pe aici cu un sat macar sa observ si situatia asta pe harta.

6. Green, tot respectul pentru voi, trib, jucatori, mentalitate, etc, dar am o rugaminte, nu mai va bateti cu pumnul in piept, a fost egalitate intre DK si Green, constant si foarte mult timp, nu am mai vazut asa ceva pe vreo alta lume pana acum. Inainte sa dea DT stergere, DK-ul incepuse sa castige teren, daca DT-ul statea si incasa cum a tot incasat-o 'legendar' DK, era bine,urma sa va surpati incet si sigur, destabilizarea incepuse. Dar triburile nu se joaca cu parca si cu daca, asa a fost sa fie, deci consider ca ar trebui acordata mai multa atentie la limbaj atunci cand nu faci ceva de unul singur, pe barba ta, ci pe muzica altuia.

7. Mnks - nu am inteles si nu o sa inteleg toate rahaturile astea la sfarsit de lume (unele dintre ele enumerate mai sus), ce satisfactie mai ai, unde este placerea, verva, respectul fata de adversari, indiferent cum sunt ei? Raspuns: inexistent, la toate categoriile enumerate.

Acestea fiind spuse fiti naibii mai altfel, nu mai stau sa ii caut citatul lui quizz, dar mi s-a parut de bun simt, a comentat pertinent la modul general, poate ii urmati exemplul toti si nu mai improscati cu noroi in stanga si in dreapta.

Spor la joc tuturor, sv usor, concedii placute, etc.
 
Scor reacție
0
Mda, in razboi te adaptezi, ce s-a vazut pe harta este rezultatul unui joc murdar pe care nu noi l-am inceput... In privinta pp-urilor investite, si din deka erau destui in top, diferenta este insa ca noi castigam lumea deci e normal sa mai investim, dar voi doar pierdeti pp-uri degeaba, in fine, nu intru in detalii.

Cat timp le-a castigat deteul lumile cu metode "neortodoxe" era totul okay, se puteau asocia cu "castigatorii", sa mai apara un trofeu la profil, toate bune si frumoase nu? Pe scurt, dekau este un trib de profitori ai trisari, in trecut\prezent, ei isi merita soarta actuala atat pe harta cat si pe extern. Btw spun ei pt ca pe tine Monte nu te bag in aceasi oala, am fost colegi si stiu ce fel de om esti, pt tine tot respectul, pt actuali tai colegi insa...

La punctul 4 nu-i chiar asa, poate ca deteu nu a fost cel original, dar jocul avanseaza, apar jucatori noi, metode noi de dezvoltare etc. Nu neg ca ar fi fost mai greu sa batem acel grup de "veterani" dar in momentul in care platforma a inceput sa dea rateuri a fost\ar fi fost game over, cu sau fara acei jucatori. Jucatori care oricum nu m-au impresionat niciodata. Adevarul e ca doar printr-o conjunctura favorabile acel grupa a iesit invingator in trecut, practic ne-am batut singur de fiecare data, n-a fost cazul aici pe 60 iar rezultatul final se vede. Asa ca da, meritul de a bate deteul apartine tribului mnks, un grup de jucatori exceptionali care in momentele grele au pus umarul la treaba fara sa clipeasca.

PS: O vara cat mai faina si tie George :)
 

DeletedUser29124

Hello, o sa incerc, pe scurt sa expun cateva pareri.

1. Maram, alex, ksi, ce ati facut in urma cu cateva pagini nu este normal, ati deformat o afirmatie si ati insinuat, atacat un jucator, rastalmacit etc., asa ceva nu se face din postura pe care o aveti in echipa TT (ma refer la primii 2) si mai ales prin prisma faptului ca nu au fost comentarii agresive din partea colegilor ca sa va dea apa la moara, au fost discutii in limita bunului simt.

Mai cititi si voi inca o data si vedeti si vedeti daca aveti ceva sa va reprosati, faceti o mica 'autoanaliza' si trageti o concluzie.

2. Iulian mafia, nu mai stau sa iti dau citatul, dar sa stii ca infinit s-au cheltuit mult mai multi bani pe acest joc din partea voastra, va iau la gramada acum, pe langa faptul ca acum o luna cand deja erati castigatori inca se bagau pp-uri sa se ridice zidurile la 20, plus managerul de cont pentru multi care urmaresc ca, satele sa aibe acelasi numar de puncte, sau apareau in topuri la diferite evenimente organizate de TT prin folosirea pp-urilor, in fine, nu este chiar asa relevant.

3. Din 3 postari, 2 sunt ca ce platforma foloseste DK. Din alte 3-4-5 lumi anterioare, nu mai stiu cate, in care am fost in echipa adversa, se vedea de la o posta cand dadea DK organizat si cand DT, puteai sa observi de pe luna, DK dadea normal se intindea pe mai multe ore zile, jucatori care incadrau atacuri in interval la secunda, jucatori care dadeau pe bonus, etc., pe cand la DT totul mergea ceas, nu exista imperfectiune.

Problema este ca ceea ce se face acum de pagini bune este ca hotul striga 'hotii'! Deci, Lucifer, metodele pe care le dezavuezi, le dispretuiesti si cu care te-ai luptat atata timp sunt folosite chiar de actualii tai colegi. Unde se vede asta? In sprijinul bagat intre nobili de jucatori de top, daca era doar unul, era doar o coincidenta, dar cand sunt prea multi, nu poti sa spui ca toate c..... sunt neprihanite.

Alta incalcare grosolana (parere proprie, personala, nu acuz pe nimeni) este faptul ca aceasta zona 457|431 este constituita din multiconturi, ce jucator de 2 sate iti sta vara sa iti dea recuperari la 3 dimineata? Raspuns: nimeni.

4. Cei care va laudati pe lumea asta ca ati scos DT-ul, ei bine sa stiti ca ce ati scos aici (din cauza incapacitatii intelectuale a lui goloie, strict referindu-ma la decizia de a le recomanda sa dea stergere), nu este DT-ul, este o umbra palida a ce a fost, de-a lungul timpului s-au faramitat, nucleul lor nu a mai existat.

5. Green - mi-am spus-o demult si o gandesc, ar trebui sa faceti calcule ce colegi sacrificati, Mnks au scos DT-ul, indiferent de ce a fost si cum au facut-o si nu o sa puteti avea pretentia la foarte multe locuri in tribul final. Vad ca sunteti destul de activi, se vor mai lasa pe parcurs si tot asa, dar sa nu aveti pretentia la mai mult de 10-15 locuri, aici cred ca o sa fie interesanta situatia si un pic cam trista, mereu am urat sfarsiturile de lume. La asta se va ajunge orice solutie de avarie ati alege, o sa fiu pe aici cu un sat macar sa observ si situatia asta pe harta.

6. Green, tot respectul pentru voi, trib, jucatori, mentalitate, etc, dar am o rugaminte, nu mai va bateti cu pumnul in piept, a fost egalitate intre DK si Green, constant si foarte mult timp, nu am mai vazut asa ceva pe vreo alta lume pana acum. Inainte sa dea DT stergere, DK-ul incepuse sa castige teren, daca DT-ul statea si incasa cum a tot incasat-o 'legendar' DK, era bine,urma sa va surpati incet si sigur, destabilizarea incepuse. Dar triburile nu se joaca cu parca si cu daca, asa a fost sa fie, deci consider ca ar trebui acordata mai multa atentie la limbaj atunci cand nu faci ceva de unul singur, pe barba ta, ci pe muzica altuia.

7. Mnks - nu am inteles si nu o sa inteleg toate rahaturile astea la sfarsit de lume (unele dintre ele enumerate mai sus), ce satisfactie mai ai, unde este placerea, verva, respectul fata de adversari, indiferent cum sunt ei? Raspuns: inexistent, la toate categoriile enumerate.

Acestea fiind spuse fiti naibii mai altfel, nu mai stau sa ii caut citatul lui quizz, dar mi s-a parut de bun simt, a comentat pertinent la modul general, poate ii urmati exemplul toti si nu mai improscati cu noroi in stanga si in dreapta.

Spor la joc tuturor, sv usor, concedii placute, etc.

Nu vreau sa intru in detalii..vreau doar sa punctez doua aspecte...
1.Pe lumea 60 tribul green a intrat sa scoata backstaberii din gentle...abia apoi s-a decis sa jucam pana la final.Normal ca strategia de a juca pe termen scurt a fost diferita de strategia de a juca pe termen lung...a trebuit sa improvizam pe parcurs...
2.Zici ca d.k-ul incepuse sa castige teren...Cum? Cumparand cont dupa cont in mijlocul tribului green si atacans satele goale de acolo?Unii mai slabi de inger incepusera sa-l compare pe crazy mind usa cu mos craciun.. ? Hai sa nu dezinformam ca si latrina 3 ...daca tot incerci sa spui lucrurilor pe nume si daca tot vorbesti de bun simt...spune-le asa cum au fost.
 

DeletedUser24948

Nu vreau sa intru in detalii..vreau doar sa punctez doua aspecte...
1.Pe lumea 60 tribul green a intrat sa scoata backstaberii din gentle...abia apoi s-a decis sa jucam pana la final.Normal ca strategia de a juca pe termen scurt a fost diferita de strategia de a juca pe termen lung...a trebuit sa improvizam pe parcurs...
2.Zici ca d.k-ul incepuse sa castige teren...Cum? Cumparand cont dupa cont in mijlocul tribului green si atacans satele goale de acolo?Unii mai slabi de inger incepusera sa-l compare pe crazy mind usa cu mos craciun.. ? Hai sa nu dezinformam ca si latrina 3 ...daca tot incerci sa spui lucrurilor pe nume si daca tot vorbesti de bun simt...spune-le asa cum au fost.
Fix tu esti unul dintre cei bubuiti (imi imaginez ca stii cum sa iti verifici singur actele) si chiar nu cred ca te-a cumparat nimeni. Trecand peste partea cu cumparari de conturi, care nu ne face cinste si ne meritam replicile pe extern pentru asta, au existat si jucatori de la voi care pierdeau teren si tu ai fost fruntas, sa fiu in locul tau as lasa alti colegi sa vorbeasca despre subiectul asta.
 

DeletedUser29124

Fix tu esti unul dintre cei bubuiti (imi imaginez ca stii cum sa iti verifici singur actele) si chiar nu cred ca te-a cumparat nimeni. Trecand peste partea cu cumparari de conturi, care nu ne face cinste si ne meritam replicile pe extern pentru asta, au existat si jucatori de la voi care pierdeau teren si tu ai fost fruntas, sa fiu in locul tau as lasa alti colegi sa vorbeasca despre subiectul asta.

Nu inteleg ce incerci sa spui prin"bubuit" amice...
Mi-ati sterpelit cateva sate de pe conturi cumparate intre satele mele...noaptea ca hotii.
Probabil ma confunzi mestere!
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Hello, o sa incerc, pe scurt sa expun cateva pareri.

1. Maram, alex, ksi, ce ati facut in urma cu cateva pagini nu este normal, ati deformat o afirmatie si ati insinuat, atacat un jucator, rastalmacit etc., asa ceva nu se face din postura pe care o aveti in echipa TT (ma refer la primii 2) si mai ales prin prisma faptului ca nu au fost comentarii agresive din partea colegilor ca sa va dea apa la moara, au fost discutii in limita bunului simt.

Mai cititi si voi inca o data si vedeti si vedeti daca aveti ceva sa va reprosati, faceti o mica 'autoanaliza' si trageti o concluzie.

2. Iulian mafia, nu mai stau sa iti dau citatul, dar sa stii ca infinit s-au cheltuit mult mai multi bani pe acest joc din partea voastra, va iau la gramada acum, pe langa faptul ca acum o luna cand deja erati castigatori inca se bagau pp-uri sa se ridice zidurile la 20, plus managerul de cont pentru multi care urmaresc ca, satele sa aibe acelasi numar de puncte, sau apareau in topuri la diferite evenimente organizate de TT prin folosirea pp-urilor, in fine, nu este chiar asa relevant.

5. Green - mi-am spus-o demult si o gandesc, ar trebui sa faceti calcule ce colegi sacrificati, Mnks au scos DT-ul, indiferent de ce a fost si cum au facut-o si nu o sa puteti avea pretentia la foarte multe locuri in tribul final. Vad ca sunteti destul de activi, se vor mai lasa pe parcurs si tot asa, dar sa nu aveti pretentia la mai mult de 10-15 locuri, aici cred ca o sa fie interesanta situatia si un pic cam trista, mereu am urat sfarsiturile de lume. La asta se va ajunge orice solutie de avarie ati alege, o sa fiu pe aici cu un sat macar sa observ si situatia asta pe harta.

6. Green, tot respectul pentru voi, trib, jucatori, mentalitate, etc, dar am o rugaminte, nu mai va bateti cu pumnul in piept, a fost egalitate intre DK si Green, constant si foarte mult timp, nu am mai vazut asa ceva pe vreo alta lume pana acum. Inainte sa dea DT stergere, DK-ul incepuse sa castige teren, daca DT-ul statea si incasa cum a tot incasat-o 'legendar' DK, era bine,urma sa va surpati incet si sigur, destabilizarea incepuse. Dar triburile nu se joaca cu parca si cu daca, asa a fost sa fie, deci consider ca ar trebui acordata mai multa atentie la limbaj atunci cand nu faci ceva de unul singur, pe barba ta, ci pe muzica altuia.

Acestea fiind spuse fiti naibii mai altfel, nu mai stau sa ii caut citatul lui quizz, dar mi s-a parut de bun simt, a comentat pertinent la modul general, poate ii urmati exemplul toti si nu mai improscati cu noroi in stanga si in dreapta.

Spor la joc tuturor, sv usor, concedii placute, etc.
O sa raspund lucrurilor legate de mine si colegii mei.

In primul rand, trebuie sa faci o distinctie intre functiile noastre de membrii TT si jucatorii alex02dsa, respectiv maram. Aici activam doar in calitate de jucatori, iar oricum noi cautam sa fim mai moderati in exprimare, daca e sa ne uitam la celelalte postari. De asemenea te invit sa dai scroll mai mult de cateva pagini sa vezi ca eu am facut si niste aprecieri cu privire la DK. Conflictele dintre dusmani sunt inerente si fac deliciul forumului insa limbajul trebuie mentinut decent iar noi cred ca ne-am incadrat.

In al doilea rand, nu stiu ce sa zic, cate dublari de steag si alte bonusuri am vazut la DK (ca sa va iau si eu tot colectiv), n-am vazut la nimeni, asadar nu stiu cine a bagat mai multe pp, dar cu siguranta si voi ati bagat la greu. Si la eventuri, voi erati in TOP de cele mai multe ori.

Pentru punctul 5, acest lucru nu te priveste si este strict o discutie ce va avea loc in cadrul aliantei. Insa as adauga ca tribul DK a jucat urat cu intentia de a destabiliza alianta intrucat au mutat toata defensiva pe granita cu Green, lasand multe goluri pe partea cu Mnk.

Egalitate? Poate, insa daca privim contextul mai larg nu e chiar asa. Noi ne-am aflat in dezavantaj major avand conturi cumpare in mijloc unde evident nu se putea vorbi de blindaje din partea noastra iar voi luati sate in toiul noptii, iar noi cand atacam, apareau acele bonusuri de care vorbeam mai sus. In afara de asta, din punctul meu de vedere jocul abia acum incepe cand fiecare trib are o forta de atac mai mare, insa lumea se indreapta catre incheiere.
O recomandare pe care ti-as face-o este sa nu-ti subestimezi adversarul! :)

In rest, numai de bine! :D
 

Centorag

member
Scor reacție
0
Hello, o sa incerc, pe scurt sa expun cateva pareri.

1. Maram, alex, ksi, ce ati facut in urma cu cateva pagini nu este normal, ati deformat o afirmatie si ati insinuat, atacat un jucator, rastalmacit etc., asa ceva nu se face din postura pe care o aveti in echipa TT (ma refer la primii 2) si mai ales prin prisma faptului ca nu au fost comentarii agresive din partea colegilor ca sa va dea apa la moara, au fost discutii in limita bunului simt.

Mai cititi si voi inca o data si vedeti si vedeti daca aveti ceva sa va reprosati, faceti o mica 'autoanaliza' si trageti o concluzie.

2. Iulian mafia, nu mai stau sa iti dau citatul, dar sa stii ca infinit s-au cheltuit mult mai multi bani pe acest joc din partea voastra, va iau la gramada acum, pe langa faptul ca acum o luna cand deja erati castigatori inca se bagau pp-uri sa se ridice zidurile la 20, plus managerul de cont pentru multi care urmaresc ca, satele sa aibe acelasi numar de puncte, sau apareau in topuri la diferite evenimente organizate de TT prin folosirea pp-urilor, in fine, nu este chiar asa relevant.

3. Din 3 postari, 2 sunt ca ce platforma foloseste DK. Din alte 3-4-5 lumi anterioare, nu mai stiu cate, in care am fost in echipa adversa, se vedea de la o posta cand dadea DK organizat si cand DT, puteai sa observi de pe luna, DK dadea normal se intindea pe mai multe ore zile, jucatori care incadrau atacuri in interval la secunda, jucatori care dadeau pe bonus, etc., pe cand la DT totul mergea ceas, nu exista imperfectiune.

Problema este ca ceea ce se face acum de pagini bune este ca hotul striga 'hotii'! Deci, Lucifer, metodele pe care le dezavuezi, le dispretuiesti si cu care te-ai luptat atata timp sunt folosite chiar de actualii tai colegi. Unde se vede asta? In sprijinul bagat intre nobili de jucatori de top, daca era doar unul, era doar o coincidenta, dar cand sunt prea multi, nu poti sa spui ca toate c..... sunt neprihanite.

Alta incalcare grosolana (parere proprie, personala, nu acuz pe nimeni) este faptul ca aceasta zona 457|431 este constituita din multiconturi, ce jucator de 2 sate iti sta vara sa iti dea recuperari la 3 dimineata? Raspuns: nimeni.

4. Cei care va laudati pe lumea asta ca ati scos DT-ul, ei bine sa stiti ca ce ati scos aici (din cauza incapacitatii intelectuale a lui goloie, strict referindu-ma la decizia de a le recomanda sa dea stergere), nu este DT-ul, este o umbra palida a ce a fost, de-a lungul timpului s-au faramitat, nucleul lor nu a mai existat.

5. Green - mi-am spus-o demult si o gandesc, ar trebui sa faceti calcule ce colegi sacrificati, Mnks au scos DT-ul, indiferent de ce a fost si cum au facut-o si nu o sa puteti avea pretentia la foarte multe locuri in tribul final. Vad ca sunteti destul de activi, se vor mai lasa pe parcurs si tot asa, dar sa nu aveti pretentia la mai mult de 10-15 locuri, aici cred ca o sa fie interesanta situatia si un pic cam trista, mereu am urat sfarsiturile de lume. La asta se va ajunge orice solutie de avarie ati alege, o sa fiu pe aici cu un sat macar sa observ si situatia asta pe harta.

6. Green, tot respectul pentru voi, trib, jucatori, mentalitate, etc, dar am o rugaminte, nu mai va bateti cu pumnul in piept, a fost egalitate intre DK si Green, constant si foarte mult timp, nu am mai vazut asa ceva pe vreo alta lume pana acum. Inainte sa dea DT stergere, DK-ul incepuse sa castige teren, daca DT-ul statea si incasa cum a tot incasat-o 'legendar' DK, era bine,urma sa va surpati incet si sigur, destabilizarea incepuse. Dar triburile nu se joaca cu parca si cu daca, asa a fost sa fie, deci consider ca ar trebui acordata mai multa atentie la limbaj atunci cand nu faci ceva de unul singur, pe barba ta, ci pe muzica altuia.

7. Mnks - nu am inteles si nu o sa inteleg toate rahaturile astea la sfarsit de lume (unele dintre ele enumerate mai sus), ce satisfactie mai ai, unde este placerea, verva, respectul fata de adversari, indiferent cum sunt ei? Raspuns: inexistent, la toate categoriile enumerate.

Acestea fiind spuse fiti naibii mai altfel, nu mai stau sa ii caut citatul lui quizz, dar mi s-a parut de bun simt, a comentat pertinent la modul general, poate ii urmati exemplul toti si nu mai improscati cu noroi in stanga si in dreapta.

Spor la joc tuturor, sv usor, concedii placute, etc.

Atat colegii din green, cat si cei din mnk ti-au raspuns la punctele enumerate, eu iti voi raspunde la ultima parte:)

Ne ceri noua sa fim "altfel", in conditiile in care, cat a fost DT pe harta si lumea era cat de cat echilibrata, anumiti jucatori de la voi aveau o atitudine foarte aroganta la adresa noastra (cel mai bun exemplu este hannibal, care se dadea mare ca mai reusea sa curete cate un sat printre noi, desi si voi o pateati exact la fel). Mai mult, modul cum ati jucat (la nivel de trib) a fost unul foarte josnic ( imi si amintesc circulara cavalerului dupa un organizat unde ati iesit pe 0, ca mai are el un as in maneca... Urmatoare zi, cont de 50 de sate de la noi s-a mutat in DK:)) ). Sa-ti amintesc si de mesajele date la conturile mai mici din green, in care ii faceati in toate felurile pe maram si zeuss?

Vin si te intreb acum.. Cum ai vrea sa va vorbim? Frumos, ca intre prieteni? Pai daca asa v-ati asternut (repet, la nivel de trib), asa dormiti:)
 

stou

member
Scor reacție
0
E prima lume pe care o joc cu Dk asa ca voi vorbi doar despre asta ,tot aud conturi cumparate ,eu sunt unul din jucatorii ce a avut si inca are sate in mijlocul vostru nu am dat in viatza mea bani sau pp pe sate nimanui satele obtinute acolo sunt de la un jucator ce intai va fost dusman apoi a intrat la noi si am facut schimb de sate cu el la fel si n jucatori ce au sate acolo au facut acelasi lucru verificati tw stats ,platforma in dk sa fim seriosi ,joc urat in ce mod ? Nu am sprijinit granitza cu mnk despre ce vb aici cand hary mondialul favola montecount sau edoard85 au la inamici invinsi cat au alte triburi total pe o lume intreaga ? A nu am fost capabili sa oprim mnk asta este si meritul lor dar nu poti spune ca a fost o tactica sa va stricam aliantza !!!Fiti seriosi si lasati ura deoparte ca nu isi are rostul si nici baze temeinice !!!cu astea spuse spor la joc
 
Scor reacție
0
. Cei care va laudati pe lumea asta ca ati scos DT-ul, ei bine sa stiti ca ce ati scos aici (din cauza incapacitatii intelectuale a lui goloie, strict referindu-ma la decizia de a le recomanda sa dea stergere), nu este DT-ul, este o umbra palida a ce a fost, de-a lungul timpului s-au faramitat, nucleul lor nu a mai existat.

Daca te uiti sunt cam aceeasi care au jucat si pe lumile precedente, daca s-au lasat in timp probabil au prevazut finalul. Singura prezenta dupa parerea mea remarcabila care a lipsit este chinezul dar totusi a avut cea mai mare contributie .

3. Din 3 postari, 2 sunt ca ce platforma foloseste DK. Din alte 3-4-5 lumi anterioare, nu mai stiu cate, in care am fost in echipa adversa, se vedea de la o posta cand dadea DK organizat si cand DT, puteai sa observi de pe luna, DK dadea normal se intindea pe mai multe ore zile, jucatori care incadrau atacuri in interval la secunda, jucatori care dadeau pe bonus, etc., pe cand la DT totul mergea ceas, nu exista imperfectiune

Doar simplul fapt ca cei din DK stiau de DT cum joaca, cum lanseaza, cum facea goloie planificatorul si n-au pus piciorul in prag sa zica ba noi suntem corecti si nu vrem sa mai jucam ca faceti ce faceti. De ce nu s-a luat atitudine inca de pe lumile 48-54 ? Pai e bine cand iti cara cineva tribul.

Spor pe alte lumi DK sper sa va fie si invatatura de minte.
 

stou

member
Scor reacție
0
Centorag referitor la asta voi ati recrutat tot winterul aprioape si ati avut destule sate in mijlocul dk dar au fost pierdute hadeti ma sa nu fim copiii ca nu isi are rostul
 

Centorag

member
Scor reacție
0
Centorag referitor la asta voi ati recrutat tot winterul aprioape si ati avut destule sate in mijlocul dk dar au fost pierdute hadeti ma sa nu fim copiii ca nu isi are rostul
What?:))))) Recrutarea winter a fost raspunsul nostru la faptul ca voi ati recrutat zigs. La momentul respectiv, nu am avut def sa aparam satele de care zici, s-a aparat ce s-a putut. Sa nu comparam momentele de timp, te rog :)
 

TesLa USA

member
Scor reacție
0
Insa as adauga ca tribul DK a jucat urat cu intentia de a destabiliza alianta intrucat au mutat toata defensiva pe granita cu Green, lasand multe goluri pe partea cu Mnk.

Nu chiar,

Inca de cand si-a dat dt stergere, mai mult de 60% din defensiva dk`ului e mutata pe partea cu mnk la organizate.
De asta a luat si green-ul avantaj si a inceput sa ia dintr`o data prin minune sate, au fost cazuri in care la un organizat green s-a trimis def doar de la 5 oameni.

Voi atacati in jur de vreo 1500 fulluri pe organizat pe cand mnk-ul sare lejer de 4000, este normal ca pe partea aia sa se gaseasca goluri la o asa forta mare de atac si de altfel tu sa ai impresia asta :p

De ar fi fost cum spui tu, atunci pe partea mnk s-ar fi pierdut de cel putin 2 ori mai multe sate la organizate :p
 
Ultima editare:

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
E prima lume pe care o joc cu Dk asa ca voi vorbi doar despre asta ,tot aud conturi cumparate ,eu sunt unul din jucatorii ce a avut si inca are sate in mijlocul vostru nu am dat in viatza mea bani sau pp pe sate nimanui satele obtinute acolo sunt de la un jucator ce intai va fost dusman apoi a intrat la noi si am facut schimb de sate cu el la fel si n jucatori ce au sate acolo au facut acelasi lucru verificati tw stats ,platforma in dk sa fim seriosi ,joc urat in ce mod ? Nu am sprijinit granitza cu mnk despre ce vb aici cand hary mondialul favola montecount sau edoard85 au la inamici invinsi cat au alte triburi total pe o lume intreaga ? A nu am fost capabili sa oprim mnk asta este si meritul lor dar nu poti spune ca a fost o tactica sa va stricam aliantza !!!Fiti seriosi si lasati ura deoparte ca nu isi are rostul si nici baze temeinice !!!cu astea spuse spor la joc
Ma enerveaza tertipurile astea de a intoarce portofelul in fata si de a te face ca ninge in toiul verii. Afirmatiile pe care le fac sunt sustinute atat de harta, statistici cat si de propriile afirmatii facute de jucatori DK, pe joc, pe forum samd.
Dintre jucatorii enumerati de tine, hary si edoard au fost si jucatori masiv atacati de Green. Dar ce ma obosesc sa fac statistica pe jucatori, mai bine o pun direct.
HvaHsy7.png


Cred ca se vede destul de clar unde a facut DK majoritatea ODD, in conditiile in care oricum noi avem mult mai putin atac.
La restul nici nu-ti mai raspund din aceleasi motive, vezi ca ninge mai la iarna.

Nu chiar,

Inca de cand si-a dat dt stergere, mai mult de 60% din defensiva dk`ului e mutata pe partea cu mnk la organizate.
De asta a luat si green-ul avantaj si a inceput sa ia dintr`o data prin minune sate, au fost cazuri in care la un organizat green s-a trimis def doar de la 5 oameni.

Voi atacati in jur de vreo 1500 fulluri pe organizat pe cand mnk-ul sare lejer de 4000, este normal ca pe partea aia sa se gaseasca goluri la o asa forta mare de atac si de altfel tu sa ai impresia asta :p

De ar fi fost cum spui tu, atunci pe partea mnk s-ar fi pierdut de cel putin de 2 ori mai multe sate la organizate :p
Nu chiar, ocazional anumite conturi au fost aparate, ca de exemplu mondyalu (hello C.). Nu e vorba de o impresie, ci de o realitate, a se vedea statistica de mai sus, ca sa nu mai vorbesc de cea pe care eu o traiesc de ceva vreme, jucand aici. Poate tu nu prea esti la curent.
Eu nu vorbesc nu numai de deff ci si de o determinare mult mai mare pe partea cu Green tocmai din dorinta de a incurca. Vezi ca nici la tine nu ninge in toiul verii.
 

DeletedUser48401

Ma enerveaza tertipurile astea de a intoarce portofelul in fata si de a te face ca ninge in toiul verii. Afirmatiile pe care le fac sunt sustinute atat de harta, statistici cat si de propriile afirmatii facute de jucatori DK, pe joc, pe forum samd.
Dintre jucatorii enumerati de tine, hary si edoard au fost si jucatori masiv atacati de Green. Dar ce ma obosesc sa fac statistica pe jucatori, mai bine o pun direct.
HvaHsy7.png


Cred ca se vede destul de clar unde a facut DK majoritatea ODD, in conditiile in care oricum noi avem mult mai putin atac.
La restul nici nu-ti mai raspund din aceleasi motive, vezi ca ninge mai la iarna.


Nu chiar, ocazional anumite conturi au fost aparate, ca de exemplu mondyalu (hello C.). Nu e vorba de o impresie, ci de o realitate, a se vedea statistica de mai sus, ca sa nu mai vorbesc de cea pe care eu o traiesc de ceva vreme, jucand aici. Poate tu nu prea esti la curent.
Eu nu vorbesc nu numai de deff ci si de o determinare mult mai mare pe partea cu Green tocmai din dorinta de a incurca. Vezi ca nici la tine nu ninge in toiul verii.


upload_2018-7-19_13-1-42.png


Ia sa vedem marele dsa la asta cum gasesti explicatie
2 zile distanta , 2 granite diferite (in conditiile eu am primit deff de la 3 persoane si de la alte vreo 2 persoane cate 1-2 ferme mobile ...)
deci asteptam sa ne explici si asta ca tare as vrea sa aud asta din gura unui mic backstab'er :)))))))))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser48401

Si nu e recenta, e cam de 2 luni
Dar nu e exclus sa apara Zeus ( Veorica (de la dancila :))))acus sa zica ca am jucat cu mnkde la inceput :))))))))))))))))))))))) ca am vazut ca le are pe astea cand minte si o arde aiurea cu propaganda ieftina
 

DeletedUser48401

referitor la membri TT si jucatorii respectivi
e ca si cum ai zice ca un arbitru are vineri etapa si arbitreaza iar duminica joaca la o echipa din campionat :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) daca intelegi ce vreau sa spun :)))))
si vb pe pielea mea traita pe lumea asta cand eu am luat ban (consider eu abuziv ) iar un coleg de la voi pe acelasi motiv a luat avertisment :)))))))
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Vezi atașament 2351

Ia sa vedem marele dsa la asta cum gasesti explicatie
2 zile distanta , 2 granite diferite (in conditiile eu am primit deff de la 3 persoane si de la alte vreo 2 persoane cate 1-2 ferme mobile ...)
deci asteptam sa ne explici si asta ca tare as vrea sa aud asta din gura unui mic backstab'er :)))))))))
Si tu incerci sa ne arati cat de bun esti la smecherii? Pai nu-ti iese!
Ce incerci sa spui? Exact ce am zis eu cumva? Ca ocazional anumiti jucatori au fost sprijiniti? Se vede clar din screenshotul pus de mine de unde a facut ODD DK, deci las-o jos ca macane. Ca si cum ar conta de la cine ai primit tu deff si de la cati oameni? Ce relevanta are?
PS: Ai acelasi ODD cu hary, vrei sa spui ca n-ai fost sprijinit? Da-ti logout!
Aia cu backstabul ai scos-o din alt film si ai aruncat-o fumigena? :oops:

referitor la membri TT si jucatorii respectivi
e ca si cum ai zice ca un arbitru are vineri etapa si arbitreaza iar duminica joaca la o echipa din campionat :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) daca intelegi ce vreau sa spun :)))))
si vb pe pielea mea traita pe lumea asta cand eu am luat ban (consider eu abuziv ) iar un coleg de la voi pe acelasi motiv a luat avertisment :)))))))
E ca si cum mai bine te-ai abtine de la acuzatii nefondate.
 
Ultima editare:

TesLa USA

member
Scor reacție
0
Ma enerveaza tertipurile astea de a intoarce portofelul in fata si de a te face ca ninge in toiul verii. Afirmatiile pe care le fac sunt sustinute atat de harta, statistici cat si de propriile afirmatii facute de jucatori DK, pe joc, pe forum samd.
Dintre jucatorii enumerati de tine, hary si edoard au fost si jucatori masiv atacati de Green. Dar ce ma obosesc sa fac statistica pe jucatori, mai bine o pun direct.
HvaHsy7.png


Cred ca se vede destul de clar unde a facut DK majoritatea ODD, in conditiile in care oricum noi avem mult mai putin atac.
La restul nici nu-ti mai raspund din aceleasi motive, vezi ca ninge mai la iarna.


Nu chiar, ocazional anumite conturi au fost aparate, ca de exemplu mondyalu (hello C.). Nu e vorba de o impresie, ci de o realitate, a se vedea statistica de mai sus, ca sa nu mai vorbesc de cea pe care eu o traiesc de ceva vreme, jucand aici. Poate tu nu prea esti la curent.
Eu nu vorbesc nu numai de deff ci si de o determinare mult mai mare pe partea cu Green tocmai din dorinta de a incurca. Vezi ca nici la tine nu ninge in toiul verii.

Intr-adevar, nu urmaresc cu exactitate, dar in mare mai stiu ce se intampla acolo.
Ce ai postat tu, este statistica razboiului de la inceputul lumii, un razboi de 217 zile, eu am spus clar dupa ce si-a dat stergere DT-ul, oricum chiar si asa, se poate vedea destul de clar diferenta.

Mnk`ul are acelasi cifre, chiar putin mai mari, dar asta intr-un razboi de 96 zile, fiind o diferenta de 121 de zile.

https://prnt.sc/k8f2a1

Daca modifici filtrele razboaielor, incepand cu data de 15 aprilie, cam pe atunci cand a inceput si razboiul cu mnk-ul, vei vedea clar diferenta de ODD si nu vei mai spune ca tot deful a fost pe partea green :p cat despre determinare, nici atat, s-a concentrat mult mai mult pe partea cu mnk.

De ce crezi ca green-ul a inceput sa ia sate din dk exact cand a inceput razboiul cu mnk?
De atacat, ati atacat la fel, nu ati venit cu nimic nou, a fost doar din cauza ca s-a mutat deful de acolo in cealalta granita, la fel si activitatea, pentru ca era o parte multa mai riscanta si veneau atacuri mult mai in forta.
Nu a tinut nimeni cont sa va incurce pe voi sau chestii d-astea :p

Edit: Ca sa nu mai cauti statisticile dk-green de cand a inceput razboiul cu mnk, le ai aici, https://prnt.sc/k8fkjq si inca nu au fost luati in considerare jucatorii care au fost in tribul DT si au primit def din DK, acum poti sa faci singur calculele daca s-a sprijinit mai mult sau nu partea voastra :)
 
Ultima editare:
Sus