Discutii libere L63 !

DeletedUser26763

sa stii ca asta cu "multi" am auzit-o si eu ca se practica mai tare ca oricand, eu nu inteleg cum s-a ajuns in situatia asta am auzit povesti ca s-au umplut si 2 continente de multi acounturi prin invitatie si nu se lua masura e chiar interesant...am auzit de zeci de mii de pp-uri sparte in minute (esti nebun), de jucaria DT (cine nu a auzit de asta), am auzit ca goloie si-a luat ban ca injumatati nivele de zid in sub xxxms, iti dau dreptate admini ar trebui sa inceapa sa pedepseasca mai drastic lipsa aceasta de fair play dupa mine, scripturile programelele orice prin ce iti creezi un avantaj pe joc
ps. mai e si silviu care stim ce programel a facut cu depozitul, dar nu se verifica lucrurile astea?
 

DeletedUser13059

goloie a ridicat 1 nivel de zidi in 141 ms (de pe telefon) nimic neobisnuit:D

treaba cu scriptul pentru depozit este veche, au fost banati o gramada de jucatori iar scriptul respectiv este ilegal si detectabil din cate stiu...


cat despre pedepsire drastica daca ii sa fie aplicat regulamentul la sange inseamna sa ramanem cativa jucatori pe harta care inca jucam cinstit si nu avem parte de asa scripturi miraculoase care joaca pentru noi....dar asta face mai interesant jocul pentru cei care jucam cinstit si este amuzant cand ai victorie in fata unora care joaca cu tot felul de smecherii...
 
Ultima editare de un moderator:
Scor reacție
0

1-1 si se ajunge la 11m .

Cica REVO ii are pe cei 2 frati, Stan si Bran, Ronaldo si Benzema, Echipa Racheta, Pic si Poc, Hansel si Gretel. Daca zvonurile sunt adevarate ma tem ca exifsirjsnfn rwoc nu au nicio sansa.

Alcirino ar trebui pus pe lista backstabberilor la ce caracter a aratat :D
 

DeletedUser47559

Ce imi place lumea asta:)))
Cand am intrebat ce se intampla intre cele 2 triburi pe unii jucatori/conducatori din ex nimeni nu stia nimic,sau cum s-a ajuns acolo,de fapt ex sunt pasnici,jucatori pe deff ,inofensivi care nu fac chestii de genul din ce zic ei...si apoi sa imi zica un anume conducator din ex ca cica urma un mare backstab cat de curand,de care au fost pusi in tema mai multi jucatori cu ceva timp in urma si stiau ca asta se va intampla,jucatori care in discutia cu mine erau cei mai nevinovati:))
Bravo baieti,caractere ca voi mai rar,si aveti grija acolo la voi in conducere cei din ex,se pare cam dati vina unu pe altu si va cam vorbiti pe la spate,dar de fapt ce rost mai are,oricum lumea e pierduta pt voi!
 

DeletedUser26763

goloie a ridicat 1 nivel de zidi in 141 ms (de pe telefon) nimic neobisnuit:D

treaba cu scriptul pentru depozit este veche, au fost banati o gramada de jucatori iar scriptul respectiv este ilegal si detectabil din cate stiu...


cat despre pedepsire drastica daca ii sa fie aplicat regulamentul la sange inseamna sa ramanem cativa jucatori pe harta care inca jucam cinstit si nu avem parte de asa scripturi miraculoase care joaca pentru noi....dar asta face mai interesant jocul pentru cei care jucam cinstit si este amuzant cand ai victorie in fata unora care joaca cu tot felul de smecherii...
pai executati si macelariti trebuie toti care nu sunt fair play sa nu existe ilegalitati daca asa se continua o sa fie lumi in care aia care joaca corect nu o sa mai joace deloc calitatea jocului e in scadere continua ca jucatori buni de caracter care nu joaca ilegal se lasa o sa se ajunga sa fie o bataie de joc jocul asta daca nu e deja
 

DeletedUser47542

Mii de scuze pentru interventie !
Avand in vedere ca sunt incepator ( noob) as dori sa va adresez 2 intrebari , voua, celor care aveti experienta in ceea ce priveste jocul triburile.ro dar in special celor care joaca pe L63 . As dori sa primesc si raspunsuri la aceste doua intrebari, daca s-ar putea !

w5wd3.png


Prima intrebare ar fi : cate din cele 1590 de conturi care joaca pe L63 sunt conturi active si cate sunt conturi de sustinere ?

A 2-a intrebare : daca , prin absurd , cele 1590 de conturi ar fi active, cati dintre ei realizeaza ca doar 60 de jucatori vor termina in tribul castigator ?

Adresez aceste intrebari pentru ca situatia de pe L63 a devenit putin bizara !
Zeci de jucatori care ne erau inamici si innobilau, in majoritate, sate de la colegii de trib ( interne), migreaza dintr-un trib in altul .

Nu inteleg de ce ?

In tribul castigator oricum vor ramane doar cei care care au inceput cu REVO ! Chiar daca aceia au fost in EX, WOC sau RIP !

Mi se pare aberant sa parasesc un trib, sa intru in alt trib,ca intr-un final sa nu castig nimic ! Nu inteleg sensul !

Mii de multumiri anticipate pentru raspunsuri si mii de scuze pentru cei pe care i-ar deranja nestiinta mea !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26763

pff ce bine ca am vazut postul asta :))...din acele conturi sunt mai multe ca 1300-1450 conturi de sustinere sau inactive ma refer la cele 1590 numarate de tine care sunt tinute pe sittere si asa mai departe, eu de exemplu am lasat sitter pe l64 sa mi se faca pp-uri daca ma gandesc sa revin vreodata pe joc sa am si eu o baza de puncte...si am fost banat de un admin nu i-as da nume ca mi-a provocat niste nervi ...sa nu zic cica cont de sustinere (ca singurul care era sustinut eram eu) punctele se fac pentru contul meu nu pentru altu si sprijin trupele din sat erau la mine in sat si nu culegea nimeni nici macar 1 resursa de la mine (nu direct prin depozitul premium poate) si vb ta aluzia care o faci ca sunt foarte multe conturi de sustinere si nu sunt pedepsiti...bine ca am fost eu pe l64...ca mi se faceau niste ppuri si am avut sitter 20 de zile...
si in legatura cu parasirile nu stiu ce sa zic dar am auzit ca situatii similare se intamplau si pe 59 e un mister :d dar eu eu oameni mei si il pot elucida daca vrei:p
 

DeletedUser47542

Ti-a banat contul doar pe L64. Nu te mai plange :))) Au patit altii chestii mult mai rele, pentru mult mai putin !

Bun, chestia cu acele conturi am lamurit-o . Banuiam eu ca nu sunt 1590 de jucatori activi din moment ce la un organizat nu participa mai mult de 20-25 de jucatori din fiecare tabara !
Dar poate se considera ca protejam serverul, sa nu participam foarte multi ca il blocam si avem tot noi de suferit. Vorba aceea " daca vrei sa-ti placa un lucru, priveste-l de departe. Daca vrei sa-l cunosti, priveste-l de aproape " . Si cum poti sa vezi realitatea daca tii ochii inchisi sau ii deschizi doar atunci cand iti este tulburat somnul ?

Cat despre parasirile de trib,migrarea dintr-un trib in altul, ti-as ramane profund recunoscator daca mi-ai oferii un raspuns concret si credibil !

Multumesc anticipat !

P.S.

Imi cer scuze pentru postare dar fiind lipsit de experienta, trebuie sa primesc indrumari . In caz contrar as ajunge sa joc triburile 8-9 ani si sa raman tot un ignornat care tipa tot timpul dupa sprijin !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13059

petre, zealot, dau talpa, 3301, etc stie cineva ceva de el ? a dat backstab fara sa inobileze 1 sat inamic, in schimb a pierdut jumate de cont (crescut doar din interne)

de tesla la fel nu se aude nimic? jucatorul cu degetele de "pianist" cum spunea acum cateva zile dupa ce facuse 2-3 splituri, cel mai calculat jucator (tot el zicea si asta)

2 jucatori de valoare care intr-o vreme erau nr 1 la tam tam, acum silent alaturi de just elite si fratii lor cazuri intre timp la datorie
 

DeletedUser47559

Nu cred ca ii putem baga in aceeasi oala pe cei 2,tesla a avut de suferit doar din cauza backstabberului care si-a tarat tribul fara sa gandeasca intr-un razboi ce nu il poate duce...e diferenta de la cer la pamant intre cei 2
Asa ca hai sa fim oameni si sa nu mai aruncam cu noroi aiurea in unii jucatori care au fost bagati in marsavia asta aiurea
 

DeletedUser13059

saracutu tesla, ala care zicea ca oricand il poate blinda dt-dk din woc si da backstab dar el nu face asa ceva :( chiar imi este mila de el :(

vorba aia, 2 lumi consecutive pierdute ii ceva
 

DeletedUser26763

Ti-a banat contul doar pe L64. Nu te mai plange :))) Au patit altii chestii mult mai rele, pentru mult mai putin !

Bun, chestia cu acele conturi am lamurit-o . Banuiam eu ca nu sunt 1590 de jucatori activi din moment ce la un organizat nu participa mai mult de 20-25 de jucatori din fiecare tabara !
Dar poate se considera ca protejam serverul, sa nu participam foarte multi ca il blocam si avem tot noi de suferit. Vorba aceea " daca vrei sa-ti placa un lucru, priveste-l de departe. Daca vrei sa-l cunosti, priveste-l de aproape " . Si cum poti sa vezi realitatea daca tii ochii inchisi sau ii deschizi doar atunci cand iti este tulburat somnul ?

Cat despre parasirile de trib,migrarea dintr-un trib in altul, ti-as ramane profund recunoscator daca mi-ai oferii un raspuns concret si credibil !

Multumesc anticipat !

P.S.

Imi cer scuze pentru postare dar fiind lipsit de experienta, trebuie sa primesc indrumari . In caz contrar as ajunge sa joc triburile 8-9 ani si sa raman tot un ignornat care tipa tot timpul dupa sprijin !

am fost banat pe gratis, daca vii cu exemple de jucatori banati pentru mai putin ma las de tot de joc pe godbye inno si la revedere....
p.s. in legatura cu parasirile am auzit niste chesti interesante dar mai multe versiuni
1. versiunea cea mai raspandit ca o mare din conturi sunt cumparate de revo pentru a fi folosite ca si carne de tun (si mi s-a zis si cine e capul acestor achizitie si ca la fel a procedat pe o alta lume)
2. ca sunt jucatori vechi revo (sincer romica poate mai are ceva tangente cu revo si aia de pe o lume in care jucat contra DT si pe l59 niste tangente anumiti jucatori de care nu am auzit care au jucat in alt trib cu cristina si ceilalti de care n-am auzit, dar nici macar 25 la suta din cei care au schimbat tabere nu sunt aici)
3. cica le e frica sa nu-si piarda satele (dar vorba ta ca vor fi concediati la final si innobilati pentru a face loc membrilor vechi chiar daca aia intra cu 3-4 sate xD)
(nu imi cereti surse ca nu va dau)
 

corli

member
Scor reacție
38
Dacă tot ai atâtea informații despre Revo, pe următoarea lume unde și dacă vom intra, vei avea onorea de a purta titlul de purtător de cuvânt al tribului.

Măcar scutești membrii tribului în a-și pierde timpul pe extern, comentând aberațiile unora :D
 

DeletedUser47559

am fost banat pe gratis, daca vii cu exemple de jucatori banati pentru mai putin ma las de tot de joc pe godbye inno si la revedere....
p.s. in legatura cu parasirile am auzit niste chesti interesante dar mai multe versiuni
1. versiunea cea mai raspandit ca o mare din conturi sunt cumparate de revo pentru a fi folosite ca si carne de tun (si mi s-a zis si cine e capul acestor achizitie si ca la fel a procedat pe o alta lume)
2. ca sunt jucatori vechi revo (sincer romica poate mai are ceva tangente cu revo si aia de pe o lume in care jucat contra DT si pe l59 niste tangente anumiti jucatori de care nu am auzit care au jucat in alt trib cu cristina si ceilalti de care n-am auzit, dar nici macar 25 la suta din cei care au schimbat tabere nu sunt aici)
3. cica le e frica sa nu-si piarda satele (dar vorba ta ca vor fi concediati la final si innobilati pentru a face loc membrilor vechi chiar daca aia intra cu 3-4 sate xD)
(nu imi cereti surse ca nu va dau)

tu cred ca vorbesti doar ca sa te afli in treaba...cei ce au plecat din ex sunt jucatori ce au jucat si terminat l59 unde cativa din revo au dus greul acolo,backstabberul ala voia sa ne bata cu proprii nostrii jucatori?backstabberul a distrus o alianta destul de solida,jucatorii ambelor triburi au mai jucat impreuna
 

DeletedUser47542

Topicul se numeste " discutii libere" !

Fiecare isi exprima opinia , indiferent care ar fi aceasta, atat timp cat nu jigneste pe nimeni !

Varianta 3 mi se pare cea mai plauzibila, cea mai reala si cea mai proasta ! Tipii astia din fostul EX zici ca sunt facuti ca sa ia cele mai proaste decizii :))

Chestia cu prietenia si cu jucatul impreuna si cum ca locul lor este in REVO nu se aplica . Revo are cei 60 de jucatori . Restul este can-can !

Sper sa nu vina toti in academiile REVO. Nu de alta dar nu se poate sa avem numai aliati pe harta, ar fi plictisitor !
 

DeletedUser47204

Banuiam eu ca nu sunt 1590 de jucatori activi din moment ce la un organizat nu participa mai mult de 20-25 de jucatori din fiecare tabara !

20-25? :eek: nici vorba, iti zic eu ca , cel putin in tribu mare ataca toti 60, in academie cel putin jumate

am fost banat pe gratis, daca vii cu exemple de jucatori banati pentru mai putin ma las de tot de joc pe godbye inno si la revedere....
p.s. in legatura cu parasirile am auzit niste chesti interesante dar mai multe versiuni
1. versiunea cea mai raspandit ca o mare din conturi sunt cumparate de revo pentru a fi folosite ca si carne de tun (si mi s-a zis si cine e capul acestor achizitie si ca la fel a procedat pe o alta lume)
2. ca sunt jucatori vechi revo (sincer romica poate mai are ceva tangente cu revo si aia de pe o lume in care jucat contra DT si pe l59 niste tangente anumiti jucatori de care nu am auzit care au jucat in alt trib cu cristina si ceilalti de care n-am auzit, dar nici macar 25 la suta din cei care au schimbat tabere nu sunt aici)
3. cica le e frica sa nu-si piarda satele (dar vorba ta ca vor fi concediati la final si innobilati pentru a face loc membrilor vechi chiar daca aia intra cu 3-4 sate xD)
(nu imi cereti surse ca nu va dau)

da, clar, revo are un miliardar in trib, pe drum intre bora bora si teneriffe mai cumpara cate un cont, inainte sa isi bea spritzu de seara, mai cumpara unu si tot asa...

@ asa rau tea suparat faza cu l44 sau care era, unde te-au dat afara de pe cont? de tot vi aici sa vorbesti prostii?:rolleyes:
 

DeletedUser47542

Scuze pentru faptul ca am presupus gresit . Sunt asa cum scrii tu Scama, nu te contrazic, 90 din Familia REVO si 90 din Familia WoC.
Si totusi, pana la 1590 , este cale lunga.
Dar sa nu ne uitam in curtea vecinilor, ca nu ne permite gardul !
60 din tribul mare si jumatate din academie, sa zicem 90 ? Hai sa scriem 87, cam atat reprezinta. 87 de jucatori din 169 cati sunt in toata familia REVO.

Pentru WOC si aliatii nu pot sa fac nici un calcul momentan, nu de alta dar inca nu s-a stabilit care ramane acolo, care migreaza la noi si care migreaza inapoi, pentru ca nu primesc interne de la REVO asa cum primeau de la EX.


Totusi, de cand au inceput migrarea, nivelul de sate innobilate de la inamici a scazut si nivelul de sate pierdute de REVO a crescut.

Dar asta este parerea mea si nu sunt eu cel mai bun observator al jocului !
 

DeletedUser26763

Dacă tot ai atâtea informații despre Revo, pe următoarea lume unde și dacă vom intra, vei avea onorea de a purta titlul de purtător de cuvânt al tribului.

Măcar scutești membrii tribului în a-și pierde timpul pe extern, comentând aberațiile unora :D
acesta declaratie e de o gravitate iesita din comun, se vede starea de degradare in care o ajuns jocul din momentul in care un support, care isi recunoaste filiatia fata de un trib, admineaza (imparte si pedepse) pe o lume pe care joaca pentru tribul acela, fata de care care si-a stabilit filiatia. E grav comentariul tau sper ca iti dai seama.
20-25? :eek: nici vorba, iti zic eu ca , cel putin in tribu mare ataca toti 60, in academie cel putin jumate



da, clar, revo are un miliardar in trib, pe drum intre bora bora si teneriffe mai cumpara cate un cont, inainte sa isi bea spritzu de seara, mai cumpara unu si tot asa...

@ asa rau tea suparat faza cu l44 sau care era, unde te-au dat afara de pe cont? de tot vi aici sa vorbesti prostii?:rolleyes:

pe l44 nu m-a suparat nimic, crezi ca tu confuzi L-urile, e de pe alta lume povestea, dar merge altcumva si el mai lunga decat ai cred tu ai auzit o varianta mai scurta a povesti si cred ca stiu despre ce lume e vorba
 

DeletedUser47542

Acum am observat ! Corli, tu faci parte din staff-ul "Echipa triburile.ro " , cum se face ca tu de fapt te consideri parte dintr-un trib ?

Nu cumva este in afara regulamentului ? Nu de alta dar eu nu te gasesc in clasament .

Lista de admini o gasiti aici, nici un admin/moderator nu joaca ( nu are voie sa joace ) cu alt nick in afara de cele trecute in lista oficiala, si orice admin care NU admineaza o lume anume are dreptul sa joace pe aceasta si nu beneficiaza in nici un caz de tratamente preferentiale.

dalai22_l.png

Sunt curios care vor fi reactiile.
 
Sus