Green vs Wanted (Gentle)

DeletedUser43824

Se pare ca nu ai citit cu atentie postul meu.
Chiar daca am zis ca nu vreau sa ma contrez cu tine, vreau totusi sa fac cateva precizari.

Comparatia mea dintre razboiul de pe 60 si cel de aici nu arata decat faptul ca noi macar am stat si am luptat pe harta. Nu avea cum sa se ajunga la diferente de sute de sate pentru ca nu s-a ajuns in stadiul ala pe 60. Statistica oficiala intre green si gentle pe 60 (cea data de razboaiele tribului) este de 23 la 1. Si dupa asta gentle a disparut. Si de pe harta si cu atat mai mult de pe extern. Singurul care si-a mentinut coloana dreapta a fost unnamed si pentru asta are tot respectul meu indiferent daca il voi mai avea pe harta ca aliat sau ca inamic.
Am mai zis odata incearca sa verifici ceea ce spui.

"Faptul ca s-a evitat un razboi la final ca nu aveam destui jucatori activi asta nu e relevant. Ba din contra, arata poate situatia unui trib incapabil sa inchida o lume singur."

Interesanta fraza care pentru tine poate are o anumita conotatie. Insa pentru noi nu face decat sa intareasca faptul ca ne-am respectat aliatii si ei pe noi. Nu a fost un razboi de final pentru ca 2 triburi au ales sa isi onoreze alianta si sa respecte regulile impuse de aceasta in loc sa termine o lume luptand unul impotriva celuilalt cand pe tot parcursul evolutiei lumii 60 ne-am ajutat intre noi. Respect Mnks pentru atitudinea lor una total diferita de cea a gentle. Si ca fapt divers aveam destui jucatori activi pentru un eventual razboi dar nu s-a pus niciodata problema de a rupe alianta cu Mnks.

"Faptele au ramas, iar faptele sunt ca statistic doar 25% din trib a plecat sa si innobileze colegii pentru statistica."

O alta fraza interesanta.
Din cate stiu nimeni din Green nu a fost fortat sa cedeze satele pentru dominanta. Cei care au facut-o au facut-o de bunavoie. Iar in green si acum sunt inca conducatori care nu au plecat in mnks. Nu m-am uitat in ultima vreme pe acolo dar sigur sunt inca acolo cel putin un intemeietor green si vreo doi din conducere. Ne pare rau ca limita de jucatori din trib nu a permis ca mai multi sa fie in tribul castigator dar fara doar si poate si cei ramasi in green sunt invingatori pe L60 si nimeni nu le poate lua asta indiferent de ce spune oricine despre green sau orice clasament de final.
Si au tot respectul nostru si vom juca cu ei cu placere ori de cate ori vom avea ocazia.
Si inainte de a se inchide lumea vom face un topic pe extern L60 in care vom mentiona toti jucatorii care nu au avut loc in tribul unit sa zic asa, atat din green cat si din Mnks.
Ca ai fost dat afara pe 60?
Ok spune-mi cati jucatori din green au ales sa intre in tribul celui care se stie ca va fi tot timpul inamicul nostru pe harta?
Ai sa spui ca este alegerea ta sa joci unde vrei si ai foarte mare dreptate. E alegerea fiecaruia unde si cum vrea sa joace dar tot la fel este si alegerea noastra sa nu avem in green indiferent de lume un jucator care sa joace azi cu noi si maine cu adversarul nostru declarat.
Noi nu am comentat alegerea ta, cred ca ar fi bine sa nu o comentezi nici tu pe a noastra.

S-a mai spus de catre noi si mai sus. Wanted a fost mai bun ca noi pe aceasta lume. Se pare ca plusul de jucatori non Gentle a fost in avantajul lor. Greseala noastra a fost ca i-am subestimat si am facut unele greseli. Dar din greseli invatam. O sa vedem pe alte lumi in ce formule va mai aparea Gentle. Dar tare ma tem ca daca nu castiga lumea aceasta si Wanted va disparea din peisaj pe urmatoarele lumi. :D

Cu respect


O sa comentez doar pe baza a ceea ce ma priveste.

Interesanta fraza care pentru tine poate are o anumita conotatie. Insa pentru noi nu face decat sa intareasca faptul ca ne-am respectat aliatii si ei pe noi. Nu a fost un razboi de final pentru ca 2 triburi au ales sa isi onoreze alianta si sa respecte regulile impuse de aceasta in loc sa termine o lume luptand unul impotriva celuilalt cand pe tot parcursul evolutiei lumii 60 ne-am ajutat intre noi. Respect Mnks pentru atitudinea lor una total diferita de cea a gentle. Si ca fapt divers aveam destui jucatori activi pentru un eventual razboi dar nu s-a pus niciodata problema de a rupe alianta cu Mnks.

Asta e exact discursul de politician mincinos. :))
Am printuri cu mesaje atat pe joc cat si pe alte retele oameni din conducere sau afiliati conducerii care spuneau ca nu stiu cum o sa faca in final, ca nu a fost nimic stabilit de la inceput (ma refer la nr de membrii si unde o sa se uneasca) Pe final au fost tensiuni deoarece mnk au dat doar 10 locuri. Unii care au mers acolo nu au fost de acord si spuneau ca e mult prea putin si ca i-a umilit dar nu aveau ce sa faca. (Repet am mesaje) Nu a fost vorba de respectarea onoarei sau mai stiu eu ce, ci cel mai sigur mod de a inchide lumea. Respecti mnk pentru atitudinea lor? Nu toti erau de aceasta parere cand ei innobilau sate sub linia trasata. Ma rog, bravo lor pentru cum au gestionat sunt baieti foarte destepti.
De cateva zile am mesaj in care imi spunea cineva ca erau 5 jucatori pe 15 conturi...cam asta e problema cu green, exista un nucleu destul de mic care duce o lume cap coada.

O alta fraza interesanta.
Din cate stiu nimeni din Green nu a fost fortat sa cedeze satele pentru dominanta. Cei care au facut-o au facut-o de bunavoie.

Ai dreptate, si imi cer scuze daca s-a inteles ca am fost obligati. Dar mesaj de la conducere prin care se cerea a fost.

Ca ai fost dat afara pe 60?
Ok spune-mi cati jucatori din green au ales sa intre in tribul celui care se stie ca va fi tot timpul inamicul nostru pe harta?
Ai sa spui ca este alegerea ta sa joci unde vrei si ai foarte mare dreptate. E alegerea fiecaruia unde si cum vrea sa joace dar tot la fel este si alegerea noastra sa nu avem in green indiferent de lume un jucator care sa joace azi cu noi si maine cu adversarul nostru declarat.
Noi nu am comentat alegerea ta, cred ca ar fi bine sa nu o comentezi nici tu pe a noastra.

Asta e bomboana de la sfarsit.
De unde doamne iarta-ma sa stiu eu sau orice alt jucator nou green ce frustrari exista in trib? Din Green cunosteam doar 2 jucatori cand am intrat, in rest nu cred ca ne-am mai intalnit. e fix problema voastra ce inamic ati ales pentru eternitate.
Wanted e inamicul green sau gentle? si nici nu conteaza atata timp cat green a intrat contra tribului in care ma aflam.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
DEBITÁ^1 vb. tr. 1. a furniza o anumită cantitate de fluid (lichid, gaz), de energie etc. 2. a vinde (mărfuri) cuamănuntul. (fig.) a vorbi, a spune lucruri inutile, prostii, minciuni.


Sincer o fac pentru tine, sper sa apreciezi atentia pe care ti-o ofer.
Mai sus te rog sa regasesti explicatia afirmatiei mele spuse la figurat. Acolo unde ai incercat sa punctezi pentru a 2 oara cu gloante oarbe.

Cat despre comunismul care reiese din postarea de mai sus, am asociat gandirea ta limitata cu propietatea privata promovata de ideologie sau daca ar fi sa ti folosesc cuvintele "colectiv care nu se poate compara". De aici si ideea ca cei care ies din colectiv sunt cei contra regimului.

Pentru mine esti un nimeni, degeaba joci 10 ani daca nu inveti si realizezi mai nimic. Eu joc de 6, crezi ca diferenta de cei 4 iti da dreptul sa vorbesti despre mine?

Observ ca tot incerci sa minti cu nerusinare. Am inceput pe l60 pe 14 ianuarie 2018 (dupa 4 luni de la inceperea lumii) iar tu pe 4 oct 2017
Conform tw primul sat luat de catre mine din tabara adversa este pe 24 februarie 2018, din vk tribul suport dk, iar din dk pe 3 martie 2018.

Pentru a intelege si IQ-ul tau, am ratat startul cu 4 luni, am luat primul sat inamic dupa o luna iar din razboiul direct dupa 2 luni (O matematica simpla spune ca am luat de la jucatori deja de 6 luni pe harta). Timp in care a trebuit sa ma chinui sa urc in granita, deoarece eu doar acolo joc, pentru ca aveam un deficit foarte mare de sate si harta era inchisa. Adaug si faptul ca atacul si asa putin era dat de fiecare data la organizat.
Dupa 4 luni ratate, am ramas pana la sfarsit, ajungand cu mult peste unii din trib. Statistica fianla prin care am ajutat tribul o poti consulta chiar tu.


Cu aceasta ocazie, tin sa le multumesc jucatorilor green care m-au ajutat cu resurse pana la curte.


E ultima data cand incerc sa ma explic in fata unui jucator de 10 ani scos in primul organizat.


P.S uneori esti nevoit sa vorbesti mult si prost pentru a te face inteles unora ca tine.
P.p.s “q.e.d” = ți- ai terminat demonstratia de neputința.

Te salut,
Verifica-ti si sursa inainte sa postezi balarii cu valoare de adevar.
Faci niste asocieri extrem de puerile, n-are nicio treaba comunismul cu calitatea indoielnica a jucatorilor din majoritatea triburilor ce sunt acum pe joc. Asta am vrut sa-ti explic dar te-ai dus in camp.
Am adus in discutie, cei 10 ani in contextul in care am vorbit de calitatea oamenilor, dar n-ai priceput si ai vazut rosu in fata ochilor. Am dreptul sa vorbesc despre tine la orice ora atata timp cat vorbesti tampenii fara sa fii demonstrat nimic.
Cat despre mintit, uita-te ce vrajeli scoti. Tu luai "inamici", suporti de 1-3k in conditile in care nivelul jocului era cu totul altul, fapt expus chiar de tine. :D Stai, ai luat un incredibil sat de 700p de la inamicul pitzi, aplauze va rog! Penibil! La fel de penibil cum ai luat interne mai multe si mai mari decat satele astea cu care te lauzi! Ai uitat sa mentionezi ca ai luat si un sat de 31p pe 1 iunie. Inca o runda de aplauze, va rog!
Discutia asta cu IQul crede-ma ca nu de avantajeaza, vorba aceea: sunt unii care fac ceva in viata, si altii care doar vorbesc despre cum unii fac.

Asa este, ati scos un jucator "de 10 ani" ca la tine asa se spune, atacand cu mai bine de jumatate din efectiv. Felicitari! Cred ca spune multe atat despre mine cat si despre voi. La fel cum spune is faptul ca noi suntem putini dar buni, iar voi multi, .... stii tu.

P.S. Niciodata nu e nevoie sa vorbesti mult si prost. Asta o faci doar daca atata poti.
P.p.s. Asta tot din fundul gradinii ai adus-o, ca nu-i exact latina. :D
 

DeletedUser43824

Am spus ca nu ma mai explic in fata ta. Daca este altcineva care contesta contributia mea pe lumea respectiva este liber sa expuna aceleasi lucruri sau altele pentru a primi raspuns.
Ti-as putea demonta iar tot delirul expus pe un forum public, dar ti-as incuraja prostia.

Cel mai mult ma amuza ca esti atat de limitat incat nici macar nu intelegi ironie.
"quod erat demonstradum" pe limba noastra "ceea ce era de demonstrat". Nu am facut altceva decat sa spun ce ai demonstrat.



Aleg sa ma inclin in fata ta. Felicitari!
Ai reusit sa te faci de ras.
 
Ultima editare de un moderator:

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Am spus ca nu ma mai explic in fata ta.
Ti-as putea demonta iar tot delirul expus pe un forum public, dar ti-as incuraja prostia.

Cel mai mult ma amuza ca esti atat de limitat incat nici macar nu intelegi ironie.
"quod erat demonstradum" pe limba noastra "ceea ce era de demonstrat". Nu am facut altceva decat sa spun ce ai demonstrat.



Aleg sa ma inclin in fata ta. Felicitari!
Ai reusit sa te faci de ras.
Ai putea ca si cu dovezile, dar alta data :D
Este o diferenta intre a nu intelege ironia si a alege sa nu joaci in mocirla cuiva, dar n-ai priceput. Are legatura cu IQul ala stii ce zic?
Ma bucur ca alegi sa te inclini, mi se pare corect si o dovada de respect, cu toata ironia din taste daca numai atat poti :D

Eu nu am cum sa ma fac de ras, vezi tu, eu nu fac dubiosenii, nu ma asociez cu oameni dubiosi, nu sunt penibil, nu ma intereseaza ce fac altii, nu ma iau de viata lor reala, nu spun ca sunt ceva ce nu sunt etc. Nu acelasi lucru il pot spune despre tine.

LE:
giphy.gif
 

DeletedUser43824

Eu nu am cum sa ma fac de ras, vezi tu, eu nu fac dubiosenii, nu ma asociez cu oameni dubiosi, nu sunt penibil, nu ma intereseaza ce fac altii, nu ma iau de viata lor reala, nu spun ca sunt ceva ce nu sunt etc. Nu acelasi lucru il pot spune despre tine.

Ai dreptate, nu faci toate astea. Dar stii de ce? pentru ca nu ai cand.
Esti scos mult prea repede de pe harta. :)
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Ai dreptate, nu faci toate astea. Dar stii de ce? pentru ca nu ai cand.
Esti scos mult prea repede de pe harta. :)
Mai verifica odata Twstats, cred ca te-ai uitat la tine din greseala :D

PS: Ca veni vorba, m-am uitat la tine si vad ca pe 40, ai 11 milioane si 73M inamici invinsi. Penibilut zic! Ai vazut ca pe 60, am cam jumate din punctajul tau si aproape 100M mai "valuare" de 20 de bani.
 

DeletedUser43824

Probabil daca m-as fi atacat si eu singur as fi crescut cum ai crescut tu ca "valuare". Plus ca l40 a fost o lume normala, nu cum a fost pe l60, unde inamicii se aparau de la un timp doar pe granita cu noi.
Ai terminat dezinformarile cu l60 si l67 si acum incerci sa te murdaresti de cacao cu lumi unde habar nu ai?
Daca vrei sa vorbesti de mine, sau mai bine zis daca vrei sa minti despre mine, fa-o in continuare unde am fost amandoi prezenti.



Penibil esti tu si modul cum ai zburat si probabil vei mai zbura de pe harta.
 
Ultima editare de un moderator:

Centorag

member
Scor reacție
0
Probabil daca m-as fi atacat si eu singur as fi crescut cum ai crescut tu ca "valuare". Plus ca l40 a fost o lume normala, nu cum a fost pe l60, unde inamicii se aparau de la un timp doar pe granita cu noi.
Ai terminat dezinformarile cu l60 si l67 si acum incerci sa te murdaresti de cacao cu lumi unde habar nu ai?
Daca vrei sa vorbesti de mine, sau mai bine zis daca vrei sa minti despre mine, fa-o in continuare unde am fost amandoi prezenti.



Penibil esti tu si modul cum ai zburat si probabil vei mai zbura de pe harta.
Niciun jucator green nu si-a crescut artificial inamicii invinsi, prin atacuri de la colegi/atacand colegi/ prin atacuri pe propriile sate, cu atat mai putin alex02dsa. Toti inamicii invinsi pe care ii vezi sunt facut in razboiul cu DK. De asemenea, in momentul in care cineva se apara mai tare pe partea ta => dai in blindaje => rupi putine trupe ;)
 
Scor reacție
98
Acum in prag de sarbatori chiar nu cred ca-si mai au locul aici jignirile...Referitor la aceasta tema, cred ca se poate inchide...Wanted ne-a invins! Au fost mult mai motivati.Sper ca toti colegii mei sa fi invatat ce era de invatat din acest inceput de lume.Nu e o mare tragedie...nu fugim in papusoi...triburile e un joc si trebuie tratat ca atare. Chiar vreau sa-i felicit pe cei din Wanted, care nu au facut parte din trupa de backstabberi din Gentle de pe lumile anterioare. Cu siguranta o sa ne mai intalnim si o sa ne mai razboim si pe alte lumi viitoare. Sarbatori fericite tuturor!
 

DeletedUser43824

Niciun jucator green nu si-a crescut artificial inamicii invinsi, prin atacuri de la colegi/atacand colegi/ prin atacuri pe propriile sate, cu atat mai putin alex02dsa. Toti inamicii invinsi pe care ii vezi sunt facut in razboiul cu DK. De asemenea, in momentul in care cineva se apara mai tare pe partea ta => dai in blindaje => rupi putine trupe ;)

Emita are o crestere atat la oda cat si odd acum 3 saptamani de aprox un mil.
Iti respect intentia, de aceea nu o sa generalizez situatia si nici nu o sa cercetez.
Cat despre partea cu cineva care se apara mai tare, depinde foarte mult si modul cum se apara (zid, bonusuri etc)


Asta a fost buna
:D
Chiar esti distractiv

Inca nu ai vazut nimic :)
 

Centorag

member
Scor reacție
0
Emita are o crestere atat la oda cat si odd acum 3 saptamani de aprox un mil.
Iti respect intentia, de aceea nu o sa generalizez situatia si nici nu o sa cercetez.
Cat despre partea cu cineva care se apara mai tare, depinde foarte mult si modul cum se apara (zid, bonusuri etc)




Inca nu ai vazut nimic :)
Cred ca stim amandoi ce blindaje aveau cei din DK :) Bonusuri full, paladini full, 40k trupe minim :) Cam greu sa scoti inamici dand in asa ceva :)
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Probabil daca m-as fi atacat si eu singur as fi crescut cum ai crescut tu ca "valuare". Plus ca l40 a fost o lume normala, nu cum a fost pe l60, unde inamicii se aparau de la un timp doar pe granita cu noi.
Ai terminat dezinformarile cu l60 si l67 si acum incerci sa te murdaresti de cacao cu lumi unde habar nu ai?
Daca vrei sa vorbesti de mine, sau mai bine zis daca vrei sa minti despre mine, fa-o in continuare unde am fost amandoi prezenti.



Penibil esti tu si modul cum ai zburat si probabil vei mai zbura de pe harta.
Nici Twstats nu stii sa citesti, e bine ca ai intrat in Gentle, astfel pot sa fac un tutorial pentru toti noobii odata.
Dezinformarile se fac cu date cum fac eu, iar adevarul sta in opinia ta, pai ne-am inteles atunci. Nu are sens sa continuam discutia pentru ca este clar ca traim in lumi diferite si nu are sens sa-mi mai pierd vremea cu tine. Am aratat aberatiile indicate de tine in prima postare, e suficient.
Asa e, eu am iesit de pe 67 scos de jumatate de trib, dar am scos 2 sau 3 jucatori Gentle inainte de asta. Tu ai inceput lumea cu un barbar si 2 interne. q.e.d.
Ultima postare cu tine, next.
 

DeletedUser43824

Mai bine fa un tutorial cum ai reusit sa ne parasesti asa repede.
Tot amintesti faptul ca ai fost scos de jumate din trib cand tu ai fost aparat de 2 triburi.
Apreciaza coordonarea.

Am aratat aberatiile indicate de tine in prima postare, e suficient.

Alta minciuna, daca un trib isi schimba denumirea pentru a parea academie asta nu insemna ca atunci cand ii expediem luam interne :))
Cred ca tu ai fi putut fi declarat interna.

Cat despre satele cu care am inceput eu, sunt sigur ca ti le-ai dori in momentul asta.

nu are sens sa-mi mai pierd vremea cu tine.

Iti pierzi vreamea de 10 ani, nu doar acum.

Am aratat aberatiile indicate de tine in prima postare, e suficient.

Crede-ma ca ti-ai aratat doar incapacitatea in toate privintele.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser24948

Comparativ cu nivelul de pe triburile.ro, sunt destul de rezonabil convins ca nu exista colectiv care sa se poata compara, la nivel de joc, unitate si oameni, ca pana la urma suntem oameni. Sunteti niste oameni care mergeti cand intr-o tabara cand intr-alta, in functie de interes si care va mai mangaie pe crestet. Te-ai regasit deja sau tre' sa explic mai "en detail"?
Da, noi suntem putini si buni, asta e, e greu sa gasesti oameni ok aici. Fiti voi multi, cumva si fara rost.
Bine ca zici in pagina urmatoare ca tu nu te legi de oameni :))) Da man, asa este, tu ca spui asta esti om, si noi ca jucam de ani de zile impreuna si fix sub acelasi nume, suntem aia de se plimba prin alte triburi pentru o mangaiere pe crestet. Felicitari, ti-a luat fix 6 posturi sa te contrazici, sa generalizezi si sa jignesti fara rost, esti om.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Bine ca zici in pagina urmatoare ca tu nu te legi de oameni :))) Da man, asa este, tu ca spui asta esti om, si noi ca jucam de ani de zile impreuna si fix sub acelasi nume, suntem aia de se plimba prin alte triburi pentru o mangaiere pe crestet. Felicitari, ti-a luat fix 6 posturi sa te contrazici, sa generalizezi si sa jignesti fara rost, esti om.
Reciteste toate posturile, sunt convins ca o sa intelegi. M-am referit la Gentle si la tudoricash care activeaza pe un cont in Gentle si se comporta ca un Gentleman pe acest topic. Nu am discutat despre DT/DK si nu e cazul pe acest topic :)
Tu cunosti foarte bine cum ma comport, asadar concluzia aia e una eronata.
 

DeletedUser24948

Reciteste toate posturile, sunt convins ca o sa intelegi. M-am referit la Gentle si la tudoricash care activeaza pe un cont in Gentle si se comporta ca un Gentleman pe acest topic. Nu am discutat despre DT/DK si nu e cazul pe acest topic :)
Tu cunosti foarte bine cum ma comport, asadar concluzia aia e una eronata.
Tocmai de asta am comentat, ca te stiu om ok, altfel nu ma bagam in joaca voastra.
 

DeletedUser47495

Reciteste toate posturile, sunt convins ca o sa intelegi. M-am referit la Gentle si la tudoricash care activeaza pe un cont in Gentle si se comporta ca un Gentleman pe acest topic. Nu am discutat despre DT/DK si nu e cazul pe acest topic :)
Tu cunosti foarte bine cum ma comport, asadar concluzia aia e una eronata.

Nu cred că mi-am schimbat echipa. Joc pe .net tot cu DT. Aici pe L67 am intrat inițial cu echipa cu care am jucat pe 58 și am hotărât să ne integram în familia Wanted. Contul pe care activez este contul pe care am activitat și pe lumea 58 :)
 
Scor reacție
0
Nu cred că mi-am schimbat echipa. Joc pe .net tot cu DT. Aici pe L67 am intrat inițial cu echipa cu care am jucat pe 58 și am hotărât să ne integram în familia Wanted. Contul pe care activez este contul pe care am activitat și pe lumea 58 :)
Bai tudorica, ce zice ma goloie? Nu se intoarce pentru runda 2?:rolleyes::rolleyes:
 
Sus