Propuneri imbunatatire joc !

DeletedUser4838

Buna dimineata.
Nu stiu daca este ceva ce se poate imbunatati, insa mie mi se pare ca antrenamentul paladinului nu este scalat corect.
Daca costurile si timpul scaleaza proportional, experienta mi se pare ca este deficitara.
Castigi 10.000 XP in 4 ore la costuri de 3x600 resurse, insa castigi doar 27.000 XP in 48 de ore la costuri aproape 13 ori mai mari la 8.000 resurse
Capture2.PNG
din fiecare.
 

DeletedUser49112

Buna rakanishu. Cred ca triburile "a fost" ( poate inca este) un joc popular deoarece era ... simplu ( de invatat ) ... acum 7 ani in urma ... Se cheltuiau putini bani , doar pentru cont premium cand aveai multe sate si conta foarte mult liderul din trib , diplomatia si ... oameni din trib. Desigur au fost si vor fi mereu acele intrigi ... erau sarea si piperul.
Am intrat de curiozitate acum ... e atat de ... complicat ... banii chiar iti dau un avantaj (cred - e posibil sa ma insel).
Oricum imi face placere ca inca este acest joc activ .

-- Salutari pentru jucatorii cu care am jucat in trecut , bafta noilor jucatori --
 
Ultima editare de un moderator:

CVRares.*

member
Scor reacție
0
Buna rakanishu. Cred ca triburile "a fost" ( poate inca este) un joc popular deoarece era ... simplu ( de invatat ) ... acum 7 ani in urma ... Se cheltuiau putini bani , doar pentru cont premium cand aveai multe sate si conta foarte mult liderul din trib , diplomatia si ... oameni din trib. Desigur au fost si vor fi mereu acele intrigi ... erau sarea si piperul.
Am intrat de curiozitate acum ... e atat de ... complicat ... banii chiar iti dau un avantaj (cred - e posibil sa ma insel).
Oricum imi face placere ca inca este acest joc activ .

-- Salutari pentru jucatorii cu care am jucat in trecut , bafta noilor jucatori --


daca te uiti putin pe hartile lumilor noi (dupa lumea 25-30) se vede cat de mult au stricat jocul aceste facilitati premium
orice se poate cu cp,nu trebuie sa fii bun,nu trebuie sa pierzi ore in sir pe joc,bagi cp bagi 2-3 injumatatiri si cand a plecat protectia de incepator ai si nobili.

bagi bani (sau strangi pp-uri cu depozitul) si poti fi cel mai bun,daca pe L25 de exemplu se umpleau usor 15K-uri acum daca trece de 4K-uri e mult....cam asa a evoluat jocul din pacate.
 

mariustuent

member
Scor reacție
0
1. Atunci cand adaugi un trib la PNA/ALIANTA sa necesite aprobarea celuilalt trib pe care l-ai aduagat.
2. Fiecare tirb sa aibe maxim 2 academii, acum deja sunt triburi cu cate 6-7 academii, ce joc mai e ala?
3. Sa nu se mai poata cumpara resurse si injumatatire cladiri cu puncte premium. In cativa ani o sa ajungeti sa va jucati doar voi triburile (moderatorii) si cei care baga cate 5.000 puncte premium.
4. Sa nu se mai poata cumpara/vinde resurse premium din targ.
 

DeletedUser49173

1. Atunci cand adaugi un trib la PNA/ALIANTA sa necesite aprobarea celuilalt trib pe care l-ai aduagat.
2. Fiecare tirb sa aibe maxim 2 academii, acum deja sunt triburi cu cate 6-7 academii, ce joc mai e ala?
3. Sa nu se mai poata cumpara resurse si injumatatire cladiri cu puncte premium. In cativa ani o sa ajungeti sa va jucati doar voi triburile (moderatorii) si cei care baga cate 5.000 puncte premium.
4. Sa nu se mai poata cumpara/vinde resurse premium din targ.

Și banii ? Banii cine îi bagă ?

Înainte , era normal să fie un joc play2win , lume puțină , nu prea multă experiență , dădeai din coate.

Acum e pay4win pt ca ... Banii ... INNO de unde scoate banii ?

Lăsând gluma la o parte , e greu acum fără bani sa faci fata jocului . Greu dar nu imposibil ...
După câteva luni poți să bagi bani ca pasa Hassan , ca tot îți dă clasa unul care știe să joace :)

Până o să apară un script "legal" de split și auto-split cu premium și gata . Toți sunt jucători :)),
 

Black is Back

member
Scor reacție
1
Voi stiti ceva ,sa-mi spuneti despre craftarea asta ? Unde mama dracu gasesc si eu un tutorial cu craftarea asta, dar in romana ca vreau sa ma duc pregatit la americani si sa-i sparg in gura cu lingouri :D
Apropo,de vremurile ,alea de mult apuse. Pe atunci aveam o singura cartela prepay , acum m-am smecherit ,am 4 abonamente de voce si internet nelimitat la TKR . Deunazi ma suna una de la centrul mare, daca doresc un abonament cu telefon ca au pentru mine o oferta speciala .Ce zic eu ! Ce gioarse de telefoane aveti domnita la ofertele astea ? Ce nu vindeti prin magazine ? Si cum necum, m-a prostit domnita si mi-am mai facut inca un abonament .Am 4 in total .La sfarsit o intreb : - Stiti ca nici directorul TKR nu are atatea telefoane ca mine? La care ea: hahahahaha . Am sedus-o,data viitoare cand ma suna, iesim la o cafea sigur ....lol
Daca aveam atunci, pe timpuri ,astea 4 abonamente, nu ma prindea nimeni ca trisez ....hahaha
Acum ,cum e cu craftarea aia?
 

ToXiC-

member
Scor reacție
0
Buna dimineata!

Mai pe scurt m-am gandit la o implementare care poate aduce anumite beneficii, implicit se pot bucura atat utilizatorii cat si staff-ul de implementare.

#Despre ce e vorba?

Varianta I - https://i.postimg.cc/DZ7LC8zf/42142142141.png

Langa iconitele de ON/OFF cred ca se mai poate implementa ICONITA DONOR, chiar si altele ar fi bine-venit zic eu, prin diferite moduri de realizari.

Totusi sa spunem ca ar fi implementata doar o iconita pt a nu fi incarcate paginile cu iconite.

Iconita varianta I data ca si exemplu de mine, ar trebui sa fie acolo in clasament numai daca ai facut o DONATIE ajutand comunitatea si nu consider ca trebuie sa fie permanenta iconita.

Exemplu: Daca ai facut o donatie (azi) timp de 30 zile sa iti apara iconita la profil in clasament.

De obicei utilizatorii sunt entuziasmati de "achievements" primite printr-un anumit target/realizare.

Astept si alte pareri pro/contra cu argumente :)

Am re-postat aici mesajul fiindca nu am vazut prima data ca e thread speciala facut.
 

Atașamente

  • 532532523.png
    532532523.png
    78,8 KB · Vizualizări: 223

DeletedUser8343

Mai multe barbare pe harta ar ajuta mai mult. Si dezvoltarea jucatorilor dar si innobilari pe termen lung. Hartile sunt acum de 4 cadrane mari si late pentru ca sunt putini jucatori si K-urile adiacente care niciodata nu depasesc mai mult de jumatate ca ocupare.

La un moment dat sunt date misiuni pentru nivelul tribului legata de farmarea satelor si nu poti indeplini misiunile respective decat atacand jucatori. La fel trofeele de la realizari.

De asemenea, ganditi-va ca primim ca recompensa la diversele evenimente "Amplificator raid" - care este folosit doar pe barbare. Nu poate fi folosit ca optiune sa aiba "+xx% capacitate de transport " si la nivelul satelor normale.. iar la un moment dat sunt tinute degeaba in inventar, neexistand optiunea sa poti face schimb.
 

**vodo**

member
Scor reacție
0
Ar fi interesant sa vedem in joc o optiune de a muta nobili dintr-un sat in altul. In early game, daca vrei sa muti nobili de pe un sat pe altul, e destul de costisitor sa ii omori si sa ii faci din nou
 

Ingerasa

member
Scor reacție
0
Ar fi bine sa imbunatatiti mai mult varianta aplicatiei de pe telefon.
Are multe erori. Una din ele este de exemplu ca nu poti primi recompensele pe care in versiunea destop le poti accesa atunci cand finalizezi o cladire.
 

Shurubel

member
Scor reacție
0
Ar fi bine sa imbunatatiti mai mult varianta aplicatiei de pe telefon.
Are multe erori. Una din ele este de exemplu ca nu poti primi recompensele pe care in versiunea destop le poti accesa atunci cand finalizezi o cladire.
Le poti accesa din meniul Profil-Recompense
 

phesix

member
Scor reacție
0
salut, am si eu o intrebare. de ce nu sunt afisate milisecundele in piata centrala pe jocul asta daca noi jucam in milisecunde?
 
Sus