Discutii libere L67 !

Centorag

member
Scor reacție
0
Ce grija aveti tu si Unnamed de mine :D stati linistiti, sunt cu analizele la zi, am o dieta echilibrata, vaccinat, toate cele :) In schimb, tu o dai pe aere si ipocrizie cam tare :) Pana acum n-am vazut niciun adversar de-al tau sa zica ca ai fi vreun mare jucator :))) Toti te fac noob :))) Problema nu pare la mine, draga 2peu :)
 

DeletedUser48346

Din nou Gentle sunteti pe nicaieri. Ma intreb oare pe ce lume mai intrati?:)
Ati venit la noi de 10 ori sa rupem diplomatia cu Green si v-am anuntat de la bun inceput ca United isi va respecta diplomatia indiferent de situatie. United poate sa castige o lupta prin batalii dar stie sa si piarda . Nu este important daca esti castigator de lume , important este cum poti sa iesi din lumea respectiva. Daca ai onoare si demnitate mergi pana la capat , indiferent de situatie. Atat timp cat eu voi conduce United niciodata pe alta lume sa nu mai veniti la mine cu astfel de mesaje : De ce nu rupeti cu x sau y. Incercam sa jucam diplomatic si niciodata nu vom face jocurile altora. Daca ati vrut un aliat sa joace doar cu manevre , uite ca nu ati ales ceea ce doreati. Interesanta mutarea voastra pe harta :)) , aveti multe de invatat.

LovingBeer ian 20, 03:48
Multe prostii a facut stamatescu. Problema e ca a fost situatia ca la voi, ca si cum v as da eu razboi. Am tot tinut alianta cu foa si pna cu wind, wind a dat pe foa. Stamatescu i a mintit ca a terminat pna ul cu ei, aia au aflat ca nu era asa si s au saturat. Am facut cu foa ce faceti voi cu noi si green. Asta e, lucrurile astea n aduc nimic bun niciodata. Momentan n am o viziune buna despre lumea asta, s a gresit mult de la inceput din punct de vedere diplomatic. Mergem inainte, despre astea mai putem discuta si pe skype cu mai multi. Ma bag la somn. Nu gasesc oameni, daca imi scriai mai devreme aveam cu siguranta...

alinutzu91 ian 20, 03:53
ok doky , nici o problema.
Pna-ul cu cu green a fost facut inainte sa fac alianta cu stamatescu.
Noi am intrat pentru gentle pe lumea asta impreuna cu Shok si Fame.. ceva de genul.
Stamatescu a zis ca Green pica usor , i-am zis nici o problema asta este.
Eu nu fac ceea ce a facut el cu alte triburi prin minciuni si alte lucruri. Am spus de la inceputul discutiei care este situatia intre noi si greeen. Eu daca imi dau un cuvant il duc pana la capat.

alinutzu91 ian 21, 03:01
Foa nu sa razgandit?

LovingBeer ian 21, 09:33
Momentan ramane PNA.

LovingBeer ian 24, 14:16
Ma anunti cand esti, trebuie sa vorbim despre ce se va intampla de acum incolo si sa punem la punct cateva chestii definitiv.

LovingBeer ian 26, 10:40
E ultima tentativa care o fac, dupa care nu ma mai intereseaza. Mi au scris mai multi de la tine din trib, pana si aia au inteles situatia actuala, se pare ca esti unul dintre putinii care ori n a inteles ori nu vrea sa inteleaga. Daca nu vrei sa faci nimic o sa las lucrurile sa decurga cum vor altii.

LovingBeer ian 27, 23:59
Nu vrei sa mai zici nimic?

alinutzu91 ian 28, 00:08
Noi nu facem jocul nimanui . Cand am discutat cu stamatescu diplomatia United - Wanted i-am anuntat de la bun inceput ca Green sunt in Pna cu noi si nu voi rupe cu ei .
La fel cum nu am rupt cu ei la fel l-am asigurat ca nici cu Fostul Wanted nu vom rupe . Pentru noi conteaza cum reusesti sa parasesti acest joc nu ineaparat sa il castigi .
Pentru noi relatiile diplomatice sunt negru pe alb , niciodata nu vom rupe daca nu avem motiv sa facem acest lucru si la motiv ma refer nu cearta sau alte lucruri ma refer situatie de tradare.
[ally]United[/ally] nu a jucat murdar diplomatic si nici nu o va face atat timp ca este pe harta . Nu ne patam numele pentru o lume sau pentru jocuri de culise .
Daca voi nu ati fost in stare sa scoateti Greenul la inceput de lume cand tot va mergeam bine ce vina avem noi ?
Daca voi ati facut diplomatii peste diplomatii in k55 ce vina avem noi ?
Daca voi nu ati reusit sa va curatati continentul si sa luati aliante si pna-uri una peste alta ce vina avem noi?
[player]United[/player] va respectat fiecare decizie luata si nu regreta nimic. Cu toate ca v-ati dezbinat si Fame acum se va juca foarte usor cu voi in continentul k55 unde mie personal mi-a ingreunat situatia foarte mult , dar au fost clanuri peste clanuri acolo si de aceea sa rupt tot.
Probabil ca diplomatia facuta cu voi la inceput de lume a fost o greseala in care vom pierde 67 din acest motiv , dar familia [ally]United[/ally] nu regreta decizia luata in acest moment.
In loc sa dai vina pe unul si pe altul uitati-va in ogradaa voastra cum pierdem si noi lumea in cauza manevrelor voastre si ceea ce ati facut pe alec continent , unde v-ati despartit in 2 sau chiar 3...

LovingBeer ian 28, 00:29
Tu cred ca ai ramas in urma rau de tot in legatura cu ceea ce se petrece pe aceasta harta. Ai distrus Roma pe 61, ai o vina enorma si la distrugerea acestei lumi. Tu macar stii ca green are satele promise fame-ului dinainte de start 67? Daca nu le dadeai pna ul ala nu ar fi reinceput niciodata. Ma intreb daca jucatorii tai stiu ce ai facut din punct de vedere diplomatic pe lumea asta. Mi-au scris vreo 6-7 jucatori mari de la tine care mi-au cerut invitatii si au fost de acord ca ai gresit enorm. Eu zic sa reanalizezi tot in momentul de fata.

alinutzu91 ian 28, 01:19
Ok , hai sa ii vedem pe cei 6-7 jucatori.
Lasati manevrele de genul asta , se pare ca nu ne cunoasteti dragilor.
3 jucatori mari sa vad de aici ca a spus asta si discutam altcumva!

LovingBeer ian 28, 01:23
Daca stiai ca nu e asa nu ma intrebai cine-s jucatorii, nu ti-i zic ca nu au dreptul sa fie vorbiti, putin respect mai am si eu. Manevre faci tu aici de-mi dai seen de 3 zile si refuzi comunicarea intr-un mod mizerbil. Te-a mintit si te minte greenu intr-o maniera incredibila. E absurd cum nu-ti poti da seama. Am mesaje si conversatii infinite despre cum confirma ca lasa satele fame-ului. Orice jucator pe lumea asta stie asta, numai tu te faci ca nu stii, tu nu esti conectat cu nimic pe lumea asta. Las-o balta. Dai bataie in continuare asa, o sa-mi dai mesaj si o sa-mi zici: scuza-ma, aveai dreptate; o sa fie prea tarziu. Bafta

alinutzu91 ian 28, 01:24
Mie arata-mi 3 jucatori din ceea ce imi spui tu mie acum si discutam.
Ai adus o discutie in acest moment si vreau sa vad eu doveziile respective.
Am sa intreb eu pe fiecare in parte sa vad eu cine a cerut invitatie catre voi:)) , ceea ce sunt uimit de ceea ce ai spus.

Cand vi cu astfel de discutii vreau si argumente daca doresti sa mai discutam. Vreau sa vad acei 7 jucatori mari si lati de care spui tu si apropo , daca este o mica manevra aici sau o mica minciunica situatia va fi altfel.

Astept sa vad cei 6-7 jucatori si pe urma discutam despre ce vreti voi. Poate crede-ti ca pe mine ma duceti de nas este total eronat .
Vina va apartine in totalitate , nu de aceea si pepsii sa saturat!

alinutzu91 ian 28, 01:25
ok , daca vrei ne auzim voce maine sa discutam....
Si apropo cei 6 jucatori nu exista , stai linistit .

alinutzu91 ian 28, 01:27
Si inca ceva prin jocul vostru de culise ati distrus tot.
Ati lasat si fame sa innobileze din Ato doar sa fiti voi fericiti ca ati eliminat pe pepsi:)).
Acum cand se rupe Pna-ul cu Fame oare cum va fi?

In fine ... cand vrei discutam voce

LovingBeer ian 28, 01:33
Exista din pacate. Dar nu le-am dat atentie prea multa, am ceva respect. Ai scris exact vorbele greenului mai jos, te-au imbalsamat rau de tot. Oamenii aia au satele promise fame-ului si tu continui sa stai cu ei. Pai ce reiese din asta? Ca nu vrei sa castigi lumea, n-ai vrut de la inceput. Wind acum a facut alianta cu green oficial contra noastra; stiai ca au pna din 10 decembrie nescirs pe harta si ca pepsi stia tot? Habar n-ai pentru ca si eu am aflat acum cateva zile. A fost ceva premeditat de mult. Pepsi a fost una dintre bubele tribului aici, nu e victima cum ti-a bagat greenu in cap. Aici fiecare s-a mintit pe fiecare, lumea a fost compromisa de la inceput. Incearca sa intelegi adevarul macar tu in al 12-lea ceas. Eu am facut tot posibilul sa tin unit Wanted, pepsi si-a batut joc de mine, zi-i sa ti dea conversatiile dupa whatsapp intre mine si el. Am dat conversatia aia la multe persoane ce vorbeau ca tine si au ramas mute, m-am saturat sa mai dau, nici nu e ok pt ca respect conversatiile private, am gresit. Dar daca o sa ma faci o sa ti o dau si tie pt ultima data. Aparenta insala aici, nu mai crede toate cacaturile. Noapte buna

alinutzu91 ian 28, 01:34
Noapte Buna. Ne auzim maine

alinutzu91 ian 28, 01:53
O singura intrebare si sa te gandesti bine la raspuns sa imi dai aici sau pe voce.
Daca tu ca si conducator erai in situatia Green si aveai Pna cu noi de la inceput de lume si va relocati in margine er frumos sa rup cu tine? Ce parere ai despre acest lucru ?
Cum ne analizai pe noi daca faceam treaba asta ?

[ally]United[/ally] unde va juca va fi corect nicidecum nu va lua parte la manevre impotriva aliatului sau a Pna-ului . Incepand de astazi daca vreodata pe alta lume se va intampla sa fim aliati ( ceea ce va fi greu) sa luati in considerare ca United nu va trada diplomatia facuta la inceput indiferent de situatii.
Daca sunteti jucatori si conducere de manevre sa luati aminte sa cautati alti aliati , dar nu pe noi.
Suntem si vom juca pe harta, aici a fost greseala mea ca am facut alianta cu Gentle , ceea ce nu trebuia sa se intample dar ma rog asta a fost decizia la momentul respectiv.

Iti doresc noapte buna si poate maine ne auzim.

LovingBeer feb 01, 02:59
http://prntscr.com/mf0mcu

Ma inviti?

alinutzu91 feb 01, 04:36
De ce ai fost concediat?

alinutzu91 feb 18, 23:44
...

Mesajele acestea au fost trimise de către alinutzu91 mai departe.


Acum celelalt omulet:))

MariusBr 7 ian 22, 19:26
ian 22
19:23 Tribul a încheiat acum un PNA cu Unit.B.
ian 22
19:23 Tribul a încheiat acum un PNA cu Unit.A.
ian 22
19:23 Tribul a încheiat acum un PNA cu United.

MariusBr 7 ian 23, 15:32
Dc nu rupeti cu green ? Au intrat in razboi cu wind contra noastra,o sa va faca greenu,treaba voastra

alinutzu91 feb 18, 23:55
...

Mesajele acestea au fost trimise de către alinutzu91 mai departe.
 

Centorag

member
Scor reacție
0
Din nou Gentle sunteti pe nicaieri. Ma intreb oare pe ce lume mai intrati?:)
Ati venit la noi de 10 ori sa rupem diplomatia cu Green si v-am anuntat de la bun inceput ca United isi va respecta diplomatia indiferent de situatie. United poate sa castige o lupta prin batalii dar stie sa si piarda . Nu este important daca esti castigator de lume , important este cum poti sa iesi din lumea respectiva. Daca ai onoare si demnitate mergi pana la capat , indiferent de situatie. Atat timp cat eu voi conduce United niciodata pe alta lume sa nu mai veniti la mine cu astfel de mesaje : De ce nu rupeti cu x sau y. Incercam sa jucam diplomatic si niciodata nu vom face jocurile altora. Daca ati vrut un aliat sa joace doar cu manevre , uite ca nu ati ales ceea ce doreati. Interesanta mutarea voastra pe harta :)) , aveti multe de invatat.




Acum celelalt omulet:))
Este interesant ca aveam satele promise fame-ului de dinainte de inceperea lumii... in afara de cazul in care am vreo forma avansata de mers / scris in somn, nu e cazul de asa ceva :) Dar Unnamed stie asta, doar ca mna, cand nu esti in stare sa-ti rezolvi singuri problemele, dai vina pe altii :) Evident, prin manipulari ordinare, ca de obicei :) Ca sa nu mai zic ca el comenta de noi ca facem jocurile lui X si Y, si uite cine a ajuns in Fame acum :)

Mare om mare caracter, Unnamed asta :)

PS: Unnamed, vezi poate nu termini si tu lumea cu 100% interne, totusi, e bataie de joc la adresa titlului de castigator al unei lumi :)
 

maram

Game Suport
Scor reacție
17
Tribul green nu a intrat pe l67 sa cedeze satele celor din fame. A intrat sa scoata gentle (tocmai s-a incheiat si ultimul razboi, e postat la subiectul dedicat). Pe parcurs, in anumite circumstante am dorit sa dam satele in fame, nu le-au vrut, pt ca le era teama ca le recupereaza gentle (wanted, am, sau cum mai vor sa isi zica). Mai departe, cand fame a refuzat sa ne ajute apoi a facut pna cu gentle (am) nici nu s-a mai pus problema de vreo cedare de sate. Si oricum satele de langa united nu au intrat niciodata in discutie. Sunt atatia care pot confirma asta (exista jucatori din tabara adversa united, care ne-au cerut sate langa ei si au fost categoric refuzati).

Ce balmajeste unnamed pe acolo... e doar o incercare patetica de a mai baga o stramba. Din pacate unii inca o mai musca:))))
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Cat de disperat sa fii sa incerci sa vrajesti ca o scoica. Are el relatii, chestii, socotelii dar va asigur ca cel putin in Green nu da nimeni 2 bani pe nimeni din Gentle.
De asemenea Green a dovedit ca nu joaca murdar in repetate randuri desi a avut mai multe oportunitati. Unnamed, ia cu putin ceai de musetel ca ti s-a intunecat mintea rau de tot si creezi numai conspiratii.
Oricum, respect alinutzu pentru ca a dovedit ca mai exista si triburi curate.
 

DeletedUser48346

Alex , ei au ales aliatul gresit. Daca aveau impresia ca United va rupe diplomatia cu green pe la spate sau insealat amarnic.
Sa nu mai spun cate mesaje am avut ca pierdem lumea daca nu rupem:)). Sper sa fie invatatura de minte cand United isi face diplomatia , nu va rupe niciodata indiferent de situatie.
Aici am ales sa pierd lumea , dar sa nu imi incalc cuvantul fata de Maram si echipa ei.
 

Unloving

member
Scor reacție
1
Tribul green nu a intrat pe l67 sa cedeze satele celor din fame. A intrat sa scoata gentle (tocmai s-a incheiat si ultimul razboi, e postat la subiectul dedicat). Pe parcurs, in anumite circumstante am dorit sa dam satele in fame, nu le-au vrut, pt ca le era teama ca le recupereaza gentle (wanted, am, sau cum mai vor sa isi zica). Mai departe, cand fame a refuzat sa ne ajute apoi a facut pna cu gentle (am) nici nu s-a mai pus problema de vreo cedare de sate. Si oricum satele de langa united nu au intrat niciodata in discutie. Sunt atatia care pot confirma asta (exista jucatori din tabara adversa united, care ne-au cerut sate langa ei si au fost categoric refuzati).

Ce balmajeste unnamed pe acolo... e doar o incercare patetica de a mai baga o stramba. Din pacate unii inca o mai musca:))))

Tu nu ar trebui sa ai dreptul de a posta aici. Te contrazici continu in ceea ce ai scris. Ati intrat sa scoateti gentle? Nu ati scos gentle. Ati intrat sa dati satele fame ului? Da. Nu le ati dat pt. ca aveati draci din cauza ca nu nea-ati scos, ati dat ceva partial. Fame nu a vrut satele de la voi? Ba cred ca le au vrut, voi ati fost cu barba-n sus ca deobicei. Cand Fame a facut Pna cu noi puteati da razboi Fame(ah, nu erau langa voi, si? Stam la pomana?). Satele de langa United si United mereu au fost subiectul principal. Exista un rahat. Dati mesajele aici daca exista. Ca si eu zic ca exista jucatori United care in ultimele 2 luni mi au cerut invitatie, vreo 11-12.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
LovingBeer ian 28, 00:29
Tu cred ca ai ramas in urma rau de tot in legatura cu ceea ce se petrece pe aceasta harta. Ai distrus Roma pe 61

Chiar si asa, Alinutzu si united si-au castigat respectul nostru, si v-am dat clasa pe L64, si voua, si celor din RS, la pachet.

Nu a distrus Alinutzu, din cauza unor probleme personale, legate de familie nu a mai putut juca. Roma nu l-a condamnat niciodata pentru pierdea L61, intr-adevar, are o parte din "vina", ca si eu, enyx sau orice alt conducator United - Roma.

Am recrutat din astia ca tine si 99% din gentle, care au tradat peste noapte, cand ii puteam cucerii, dar am zis sa ne facem munca mai usoara. Pe L64, am refuzat recrutarile in masa, si v-am dat cu berbecii in cap.

L61; greseala mai ales a mea, pentru ca am recrutat un trib pe care-l rupeam in bucati, la propriu.
Organizat Roma pe N.W.O:

http://ro.twstats.com/ro61/index.php?page=tribe&mode=conquers&id=1187&type=lose&pn=6
http://ro.twstats.com/ro61/index.php?page=tribe&mode=conquers&id=1187&type=lose&pn=5
http://ro.twstats.com/ro61/index.php?page=tribe&mode=conquers&id=1187&type=lose&pn=4
http://ro.twstats.com/ro61/index.php?page=tribe&mode=conquers&id=1187&type=lose&pn=3

Si pe NP concomitent:

http://ro.twstats.com/ro61/index.php?page=tribe&mode=conquers&id=1189&type=lose&pn=3

Te rog sa te limitezi la tribul tau, cat si jucatorii tai, noi inca jucam impreuna si foarte probabil sa mai jucam, si de pierdem si de castigam, iesim cu capul sus, nu ne vindem cuvantul pentru ca pierdem niste sate si investitia in PP.

Nu degeaba ne poreclea RS-ul "magnatii" =]]] dar, chiar si virtual, un caracter si om de nimic, lasa amprenta.

Fix asta ai facut, in repetate randuri.

Felicitari Alin.
 

Unloving

member
Scor reacție
1
Alinutzu tu esti ultimul om, ultimul jucator. Tu ai dreptul la jumatea medaliei de pierzator al lumii 67. Greenul poate doar sa ti-o lustruieze. Wind se uita de departe.
 

Unloving

member
Scor reacție
1
LovingBeer ian 28, 00:29
Tu cred ca ai ramas in urma rau de tot in legatura cu ceea ce se petrece pe aceasta harta. Ai distrus Roma pe 61

Chiar si asa, Alinutzu si united si-au castigat respectul nostru, si v-am dat clasa pe L64, si voua, si celor din RS, la pachet.

Nu a distrus Alinutzu, din cauza unor probleme personale, legate de familie nu a mai putut juca. Roma nu l-a condamnat niciodata pentru pierdea L61, intr-adevar, are o parte din "vina", ca si eu, enyx sau orice alt conducator United - Roma.

Am recrutat din astia ca tine si 99% din gentle, care au tradat peste noapte, cand ii puteam cucerii, dar am zis sa ne facem munca mai usoara. Pe L64, am refuzat recrutarile in masa, si v-am dat cu berbecii in cap.

L61; greseala mai ales a mea, pentru ca am recrutat un trib pe care-l rupeam in bucati, la propriu.
Organizat Roma pe N.W.O:

http://ro.twstats.com/ro61/index.php?page=tribe&mode=conquers&id=1187&type=lose&pn=6
http://ro.twstats.com/ro61/index.php?page=tribe&mode=conquers&id=1187&type=lose&pn=5
http://ro.twstats.com/ro61/index.php?page=tribe&mode=conquers&id=1187&type=lose&pn=4
http://ro.twstats.com/ro61/index.php?page=tribe&mode=conquers&id=1187&type=lose&pn=3

Si pe NP concomitent:

http://ro.twstats.com/ro61/index.php?page=tribe&mode=conquers&id=1189&type=lose&pn=3

Te rog sa te limitezi la tribul tau, cat si jucatorii tai, noi inca jucam impreuna si foarte probabil sa mai jucam, si de pierdem si de castigam, iesim cu capul sus, nu ne vindem cuvantul pentru ca pierdem niste sate si investitia in PP.

Nu degeaba ne poreclea RS-ul "magnatii" =]]] dar, chiar si virtual, un caracter si om de nimic, lasa amprenta.

Fix asta ai facut, in repetate randuri.

Felicitari Alin.

Tu dai somn ca-i mai bine, invata sa joci si apoi mai vorbim.
 
Sus