Discutii libere L71 !

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Bre, ne trebuie succes si aici? In loc de "Succes" ar trebui sa scrii ceva de genul "curaj, ca nu musca nimeni" :))))
 

DeletedUser46957

Pai acum regandesc strategiile intewrnele si suportii nu mai sunt asa folositori sa sa castigi degeaba ai 111112222 sate.nu ai trib tais, ioc lume ;)sau gresesc
 

Black is Back

member
Scor reacție
1
La multi ani ! Nu este o celebrare de 16 ani ? Parca asa am vazut eu . In fine,nu conteaza dar chestia asta cu La multi ani este ciudata rau . Baieram,petrecere ,voie buna si de fapt tu ai mai pierdut 1 an . In fiecare an tu de fapt mai pierzi un an, din viata. Si te bucuri ca prostu fara sa-ti pese !! Ajungi batran si la un momendat o sa constati ca cioara asta batrana are dreptate .Nu ar trebui sa te bucuri ,dupa vreme.Ci sa-ti faci griji ca te apropii cu pasi marunti de ziua cand n-o sa-ti mai cante prietenii Multi ani traiasca . De fapt nici pe popa nu o sa-l mai auzi cantandu-ti Prohodu. Ciudat dar adevarat.
 

VaruFashion.

member
Scor reacție
1
Daca trăiești degeaba, întradevar este un motiv de îngrijorare, când pământul te mai suporta un an degeaba, dar făcând ceva cu viața ta este o bucurie că ai apucat sa îți trăiești viața și să faci ceea ce-ți place fara să îți plângi de milă că ești cărunt și nu ai nici o realizare.
Succesuri
 

Black is Back

member
Scor reacție
1
Nu este vorba de mine , nu am facut referire la mine . Este un contrast plastic cu viata si moartea . Cazul in speta vine c-am asa : Alaltaieri eram la Floreasca la urgenta , cu maica-mea . Am stat de la 12 ziua pana la 1 noaptea dupa ejdmii de investigatii. In fine, asteptand pe acolo pe la UPU -SMURD ,adusesera astia cu salvarea un barbat de vreo 45 de ani si il bagasera la resucitare.Bine, si pe salvare ii facusera oamenii resuscitari . Asteptand asa cu problema mea, l-am vazut pe seful de acolo cum iese sa le spuna insotitorilor(de fapt l-am auzit ) ca sunt din ce in ce mai putine sanse sa faca ceva ,dar incearca tot posibilul . Le spunea chestia unor nepoate de-ale pacientului care ajunsesera inainte .In fine, a ajuns si sotia si dupa putin timp l-am vazut pe doctor ca iese(vazusem printre usi cand se deschidea ca se incetase orice actiune asupra pacientului ,deci era clar ca a dat ortu popii ) .Joac-o pe-asta acum : Cum ii dai vestea sotiei ca nu au putut face nimic ? Si era tanar pacientul , in jur de 45ani ,as aproxima eu . Probabil ca si el si-a trait viata, cel putin dupa burdihan ,asa parea. Ca a avut un stil de viata pe fripturi si vinoase .Si-a trait viata in felul lui ,ma rog . Eu m-am referit asa in mare la faptul ca anii trec si in fiecare an cand se presupune ca este motiv de sarbatoare la onomastica ta , de fapt marele perdant este OMUL . Ca pierde. Dar vorba aia, nimeni nu e vesnic, poti sa fumezi toata viata si sa apuci 80 de ani sau poti sa termini facultatea si sa dea un cretin cu bolidul peste tine fix pe trecerea de pietoni . Aici intervine alte chestii .
PieS: Cum asteptam eu asa acolo pe hol cu orele nu m-am putut abtine sa nu ma intreb : Cum dracu fac astia de la SMURD pipi cu salopetele alea pe ei ! Ce chin ,sa mearga la buda ! Pt femei mai ales ca la barbati e usor :D :D :D :D :D :D
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Mah negrule, eu iti dau dreptate... acu o luna am schimbat prefixul si a mea mandra mi-a spus ca incep sa ma ramolesc ha ha ha :))
 

Black is Back

member
Scor reacție
1
Si la aia sunt povesti interesante de spus . Zic de astia cu parcarile prin Bucuresti.Am vazut cu ochii mei cand cotizau parcangii la garda ,cum ii arunca banii pe jos in masina .Ii tinea palmati ,stia ca trebuie sa vina garda . Fa reclamatie? Cui dracu sa te adresezi si la cine sa apelezi ? Cand astia isi iau dreptul de la ei ! Si culmea, ca erau gabori tineri , aveau pantalonu mulat . Pana mea, acum SCOALA DE POLITIE a devenit CASA DE MODA .
Mai am boala pe taxime-tristii ilegali, aia care iti fac pretul . Mi-au facut unii pretul de 25 ron pe o cursa care nu facea 7 ron si in fata lor am stat de-al dracu si am comandat masina pe aplicatie. De-al dracu . Nu au fost janghinosii aia de la Locala prin zona ca le solicitam sprijinul in problema, dar si aia sunt vai mortii lor .Cel putin in Obor , se tocmesc cu ambulantii de tigari sa plece de acolo !!! Diaspora stie , ei sunt miezul din ....pastaie
 

DeletedUser46957

Cind a aparut voba aia batraneasc cu
TRAIESTE FIECARE ZI CA SI CUM AR FI ULTIMA
a stiut ala ce z,ice ;)
 

Black is Back

member
Scor reacție
1
AHAM !!! Credeam ca sunt singurul care nu cumpara tigari ce au pe pachet imagini cu impotenta !! :D Bah, nu mi-e frica de cancer , da-l in dracu . :D
 

Black is Back

member
Scor reacție
1
ULTIMA CLIPA !!! Este vazuta de multi in multe feluri . Unii cred ca dupa ULTIMA CLIPA vine nemurirea aia biblica . Aia isi traiesc ultima clipa altfel. Decat noi, astia mai pacatosi :D
 

Black is Back

member
Scor reacție
1
Ma uitam zilele trecute la un filmulet pe facebook cu o sanie trasa de niste caini dar nu pe gheata .Pe apa . 35 de grade in Alaska la jumatea lui iulie si la noi in Bucuresti am tras patura pe mine noaptea !! Nu exagerez dar cred ca au fost si 10 grade . Acum traieste ultima clipa , pare-se ca planeta isi c-am da duhu ! Nu stiu cate tone de gheata s-au topit . Si astia pe la stiri nu au anuntat nicio apocalipsa anul asta !! Cred ca s-au lecuit si ei si doresc sa fie surprinsi ! :D Daca maine, se duce dracu totul, eu nu ma stresez ca n-ajung in RAI :D La cati doresc sa ajunga in Rai, cred ca au suplimentat aia locurile . Se topeste gheata si se umple planeta de ape, ne ataca extraterestrii ,se bosumfla Putin si da cu nucleare cum dadeam eu cu artificii cand eram mic intre Craciun si Revelion , vine Mesia din ceruri cu armata angelica . Nici nu vreau sa ma gandesc ce coada o sa fie la Judecata de Apoi . Va dati seama atatea miliarde de suflete care apar la judecata asta ! De la preistorie si pana in zilele noastre . O sa fie procese pe banda rulanta : Ion ? 7 ani cu suspendare la cazanul 4 . Gheorghe ,achitat . Maria 25de ani la bordelu 5 .Varvara? Pe Varvara scoate-o pe usa din dos ca a dat de pomana la saraci si trimite-o in Rai . Bah, chiar? Unde vor astia sa faca Judecata de Apoi? In IAD? Nu cred ca au loc pe pamant ,la atatea suflete cate or sa fie prezente la proces !! :D :D :D
 
Sus