vreau sa joc in K1; ba mai bine in K99!

marele bunic

member
Scor reacție
0
cine a jucat pe primele lumi isi aminteste printre altele ca harta era plina. din K1 pana la K99.
nu vreau sa discut motivele pentru care acum avem acoperite doar 4 k-uri.
dar ma tenteaza ideea de a juca iar pe toata harta.
cum?
inno-games sa modifice setarile si sa umple cu barbare toate cele 99 de K-uri, inca de la inceputul jocului.
principalul meu argument pentru inno games: venituri mai mari. cand un jucator va putea petrece ani buni pe o lume, pe Triburile se vor aduna iar mii de jucatori. castigi mai mult daca ai 10.000 jucatori activi decat daca ai 300.
principalul meu argument pentru jucatori: veti putea sa gustati cu adevarat bucuria oferita de acest joc cand el n-o sa mai fie controlat de cei cu j-de mii de PPuri sau de cei care profita cu nesimtire de ceilalti.
ar fi multe de spus aici, dar astept sa vad daca acest topic trezeste un dram de interes.
map.png
 
Ultima editare:

navarra

member
Scor reacție
0
cine a jucat pe primele lumi isi aminteste printre altele ca harta era plina. din K1 pana la K99.
nu vreau sa discut motivele pentru care acum avem acoperite doar 4 k-uri.
dar ma tenteaza ideea de a juca iar pe toata harta.
cum?
inno-games sa modifice setarile si sa umple cu barbare toate cele 99 de K-uri, inca de la inceputul jocului.
principalul meu argument pentru inno games: venituri mai mari. cand un jucator va putea petrece ani buni pe o lume, pe Triburile se vor aduna iar zeci de mii de jucatori. castigi mai mult daca ai 30.000 jucatori activi decat daca ai 300.
principalul meu argument pentru jucatori: veti putea sa gustati cu adevarat bucuria oferita de acest joc cand el n-o sa mai fie controlat de cei cu j-de mii de PPuri sau de cei care profita cu nesimtire de ceilalti.
ar fi multe de spus aici, dar astept sa vad daca acest topic trezeste un dram de interes.
map.png
Iar ai baut pana si “apa la pui “ :)))))
 

LordKaos

member
Scor reacție
0
Nu mi se pare o solutie viabila, dar cu siguranta ar putea fi sporite numarul de barbare dintre jucatori.
Motivul principal este si faptul ca poti cumpara resurse in joc si astfel te mai fereste de farmare si de jucatori care joaca 24/7.
 

marele bunic

member
Scor reacție
0
barbare pe toata harta (de la K1 la K99) de la inceputul jocului,
sau:
sa pot sa-mi aleg la inceput K-ul in care sa joc.
vreau sa joc in K1? lasa-ma frate sa joc in K1 daca asta e damblaua mea. pentru ce mai are harta 99 de K-uri daca tu ma inghesui langa sociopati, nacisisti si dependenti de droguri? (prin drog inteleg dorinta de a fi in fata, obsesia de a fi vazut de toata lumea).
-----------
si acum la modul serios: imaginati-va ca ROMA intra buluc la centru, Maniacs in K 70 si "gen bosketarii" in K80.
eu, cu inca 10-15 prieteni, intru in K99.
avem timp sa crestem, nu ne mai ia nimeni satele cu japka; si pana ROMA ajunge in K9 peste 2 ani de zile, noi am cotizat luna de luna pentru cont premium si manager de cont. asta ziceam mai sus catre inno - ce-ti convine mai mult: sa iei 100 euro timp de o luna de la 100 de fanatici si bosketari sau sa iei 10 de euro pe luna timp de 2 ani de la 10000 jucatori care iubesc jocul dar nu vor sa-si faca un scop in viata din jocul asta?
iar jucatorului de rand i-am spus: ce vrei? vrei sa te frustrezi de la o lume la alta ca ti-au luai boschetarii satul? sau vrei sa joci asezat, sa te cunosti cu tribul tau? sa mai inveti o fenta-doua despre joc si sa nu trebuiasca sa te trezesti la 3 dimineata ca sa trimiti un atac pentru ca asa vrea domnul Buzatu de la conducere?
-----------
concluzie: si inno si jucatorul casual vor avea de castigat daca inno va intelege ca actualele setari (care favorizeaza fanaticii si bosketarii) vor duce incet incet la ingroparea celui mai bun joc de strategie online ever? daca in perioada de gratie 2003-2005 inno a castigat 300.000 euro pe an pe serverul romanesc, acum daca mai castiga 30.000. ce argument mai bun pentru schimbare?
-----------
sa fim intelesi: pe mine nu ma doare de inno, ma doare ca odata, demult, jucam cu placere jocul asta alaturi de alti mii si mii de romani. acum vad ca nu mai e loc pentru cei ca mine. si dupa mintea mea sucita, asta e calea de a aduce si pastra jucatori noi si vechi: o sansa de a juca si de a juca cu placere.
 
Ultima editare:

Unloving

member
Scor reacție
1
barbare pe toata harta (de la K1 la K99) de la inceputul jocului,
sau:
sa pot sa-mi aleg la inceput K-ul in care sa joc.
vreau sa joc in K1? lasa-ma frate sa joc in K1 daca asta e damblaua mea. pentru ce mai are harta 99 de K-uri daca tu ma inghesui langa sociopati, nacisisti si dependenti de droguri? (prin drog inteleg dorinta de a fi in fata, obsesia de a fi vazut de toata lumea).
-----------
si acum la modul serios: imaginati-va ca ROMA intra buluc la centru, Maniacs in K 70 si "gen bosketarii" in K80.
eu, cu inca 10-15 prieteni, intru in K99.
avem timp sa crestem, nu ne mai ia nimeni satele cu japka; si pana ROMA ajunge in K9 peste 2 ani de zile, noi am cotizat luna de luna pentru cont premium si manager de cont. asta ziceam mai sus catre inno - ce-ti convine mai mult: sa iei 100 euro timp de o luna de la 100 de fanatici si bosketari sau sa iei 10 de euro pe luna timp de 2 ani de la 10000 jucatori care iubesc jocul dar nu vor sa-si faca un scop in viata din jocul asta?
iar jucatorului de rand i-am spus: ce vrei? vrei sa te frustrezi de la o lume la alta ca ti-au luai boschetarii satul? sau vrei sa joci asezat, sa te cunosti cu tribul tau? sa mai inveti o fenta-doua despre joc si sa nu trebuiasca sa te trezesti la 3 dimineata ca sa trimiti un atac pentru ca asa vrea domnul Buzatu de la conducere?
-----------
concluzie: si inno si jucatorul casual vor avea de castigat daca inno va intelege ca actualele setari (care favorizeaza fanaticii si bosketarii) vor duce incet incet la ingroparea celui mai bun joc de strategie online ever? daca in perioada de gratie 2003-2005 inno a castigat 300.000 euro pe an pe serverul romanesc, acum daca mai castiga 30.000. ce argument mai bun pentru schimbare?
-----------
sa fim intelesi: pe mine nu ma doare de inno, ma doare ca odata, demult, jucam cu placere jocul asta alaturi de alti mii si mii de romani. acum vad ca nu mai e loc pentru cei ca mine. si dupa mintea mea sucita, asta e calea de a aduce si pastra jucatori noi si vechi: o sansa de a juca si de a juca cu placere.

Iti inteleg frustrarea ta bunicule, ceea ce ar trebui si sa faci probabil.
Acum 12-13 ani existau 30.000 jucatori activi(parca asa se spune); se juca cu totul altfel. S-au schimbat vremurile.
Concluzia ta e gresita total. Innogames cred ca momentan castiga cel mai putin din jocul asta pe langa celelalte pe care le are active.
Jocul asta nu se mai joaca de placere, se joaca de ciuda, de ani buni. Placerea acestui joc a murit cand s-a introdus sistemul pay to win. Unii zic ca placerea a ramas jucand impreuna cu prietenii. Da, dar e greu momentan sa mai faci parte dintr-un grup solid ce-ti ofera placere sa joci. Se joaca pentru ca a devenit ceva intrinsec in unii oameni. Probabil suntem 600-800 jucatori activi alternati pe lumi. Toti plangem trecutul, uram prezentul si ne amintim de viitor.
 

DeletedUser50137

Marele Bunic, trebuie sa intelegi ca nu asa-zisul "pay to win" a ingropat triburile. InnoGames nu mai sta de foarte mult timp numai in jocu asta. Forge of Empires e baza de ceva ani. Triburile a prins acum 15 ani pentru ca era unic. Ce te puteai juca acum 10-15 ani pe pc? Probabil un cs 1.6 in 30fps, un fifa 2008 si probabil un Age of Empires II. Cum totul a evoluat, e logic sa incepi juca alte jocuri, precum Fortnite, Minecraft, CS GO, GTA V etc, care au un mecanism bine gandit, sunete si grafica exceptionale.
Tin minte cand eram mai micut si am vazut o reclama cu Grepolis la televizor... Efectiv imi curgeau balele. Instant am intrat sa vad care e treaba si, de atunci, stau pe jocurile Inno. Cate reclame mai vezi acum cu Triburile? E amuzant cum acum vreo 3 saptamani am vazut o reclama cu Forge of Empires la tv care mi-a descretit fruntea :))
In 2007, daca vedeai o reclama cu triburile, o luai razna de uimire.

Ce spui tu mai sus e plin de gauri si sunt sanse cam de 0% sa se intample. Nu noi decidem asta. Nici noi, jucatorii, nici adminii, nici nimeni care iti poate citi mesajul aici, pe forum romanesc. Numai daca te imbraci la costum si iei primu avion spre Hamburg poate misti vreun pai, altfel nu vad cum :D
 

ebytzu

member
Scor reacție
0
barbare pe toata harta (de la K1 la K99) de la inceputul jocului,
sau:
sa pot sa-mi aleg la inceput K-ul in care sa joc.
vreau sa joc in K1? lasa-ma frate sa joc in K1 daca asta e damblaua mea. pentru ce mai are harta 99 de K-uri daca tu ma inghesui langa sociopati, nacisisti si dependenti de droguri? (prin drog inteleg dorinta de a fi in fata, obsesia de a fi vazut de toata lumea).
-----------
si acum la modul serios: imaginati-va ca ROMA intra buluc la centru, Maniacs in K 70 si "gen bosketarii" in K80.
eu, cu inca 10-15 prieteni, intru in K99.
avem timp sa crestem, nu ne mai ia nimeni satele cu japka; si pana ROMA ajunge in K9 peste 2 ani de zile, noi am cotizat luna de luna pentru cont premium si manager de cont. asta ziceam mai sus catre inno - ce-ti convine mai mult: sa iei 100 euro timp de o luna de la 100 de fanatici si bosketari sau sa iei 10 de euro pe luna timp de 2 ani de la 10000 jucatori care iubesc jocul dar nu vor sa-si faca un scop in viata din jocul asta?
iar jucatorului de rand i-am spus: ce vrei? vrei sa te frustrezi de la o lume la alta ca ti-au luai boschetarii satul? sau vrei sa joci asezat, sa te cunosti cu tribul tau? sa mai inveti o fenta-doua despre joc si sa nu trebuiasca sa te trezesti la 3 dimineata ca sa trimiti un atac pentru ca asa vrea domnul Buzatu de la conducere?
-----------
concluzie: si inno si jucatorul casual vor avea de castigat daca inno va intelege ca actualele setari (care favorizeaza fanaticii si bosketarii) vor duce incet incet la ingroparea celui mai bun joc de strategie online ever? daca in perioada de gratie 2003-2005 inno a castigat 300.000 euro pe an pe serverul romanesc, acum daca mai castiga 30.000. ce argument mai bun pentru schimbare?
-----------
sa fim intelesi: pe mine nu ma doare de inno, ma doare ca odata, demult, jucam cu placere jocul asta alaturi de alti mii si mii de romani. acum vad ca nu mai e loc pentru cei ca mine. si dupa mintea mea sucita, asta e calea de a aduce si pastra jucatori noi si vechi: o sansa de a juca si de a juca cu placere.
+1
 
Sus