Propunere Setari L91

Vndhl

member
Scor reacție
2
Am inteles ....ca de obicei vorbesti mult si prost si nu zici nimic concret doar insinuezi si interpretezi unele situatii astfel incat sa te puna pe tine intr-o lumina mai buna .... e o diferenta in a juca si ce faci tu ... dar ma opresc aici ,ti-am dat prea multa atentie .
Unii au propus unele setari ,altii au propus altele pe care ar dori sa joace , vedem Raka ce setari ne poate oferi .
 

stou

member
Scor reacție
0
Ba se cer niste setari si se sustin niste ideei dute frate si fa ti o rama cu lumea 85 ca deja esti plictisitor v-am felicitat pentru lumea aia .Felicitari inca o data daca nu a fost deajuns, treci peste
Nu va canta nimeni prohodul laso drq de treaba si nu fa pe victima
Ca tu te consideri cu sansa 3000 e parerea si problema ta .
Lasa bagatul batului prin gard si bucurate de joc restul e can can
 
Scor reacție
0
Am inteles ....ca de obicei vorbesti mult si prost si nu zici nimic concret doar insinuezi si interpretezi unele situatii astfel incat sa te puna pe tine intr-o lumina mai buna .... e o diferenta in a juca si ce faci tu ... dar ma opresc aici ,ti-am dat prea multa atentie .
Unii au propus unele setari ,altii au propus altele pe care ar dori sa joace , vedem Raka ce setari ne poate oferi .
Bossule. Hai sa luam fapte nu vorbe..cine a jignit primu pe forumu asta . Te rog sa cauti si sa vi tu cu primul mesaj daca insinuez si interpretez hai sa vedem:)) Voi inca aveti frutrari, nu s a deschis lume buna pe .net??
 

Redi cel Mare

member
Scor reacție
0
Având în vedere că, o lume cu viteza 1.5 nu a mai fost de multa vreme o sa propun următoarele setări :

Viteză joc: 1.5
Rapiditatea unităţilor: 0.65
Demolare clădiri:Activ
Milisecunde: gap 100
Limita atacurilor fake:1% din punctele satului
Sistem cercetare:Cercetare simplificată
Biserică:Inactiv
Turn de veghe:Inactiv
Realizări:Activ
Sate de barbari cu dezvoltare proprie:Activ până la 3500 puncte
Bonus de noapte: 00:00-08:00
Apărare pentru începători împotriva atacurilor 5 zile
Raport maxim atac (atăcători : apărători):20:1 pentru primele 60 zile
Steaguri:Activ
Pradă:Activ,curățare.
Fortăreață:Inactiv
Arcaşi:Activ
Sistem de spionaj:Spionii pot raporta trupe, clădiri și unități străine.
Paladin: Activ, abilitățile pot fi învățate.
Gardian: Activ
Limită membri per trib:70
Abilitatea de a ataca membrii tribului Atacurile împotriva membrilor tribului nu se transformă în vizite și produc daune.
Restricții jucător de vacanţă Accesul sitterului este restrictionat dupa ce un cont a fost în "mod de vacanţă" 30 zile în ultimele 60 zile.
Comerţ liber:Activ, restricţie temporară în funcţie de începutul fiecărui jucător
Sprijin în afara tribului :Este posibilă susținerea satelor din afara tribului jucătorului
Selectează o directive:Activ
Condiţii de victorie: Dominanță
+1


Watcher inca e suparat de pe lumea 88. Lasati-l sa mai tina doliul pentru macar 2 luni. Intelegeti-l si pe el odata ce sunteti asa fara mila??
Watcher e okay baiatu eu te sustin.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
O idee, farm limitat per zi, suport ( setarea uber - cea cu doar in trib si verificarea ) iar trimisul de def in trib poate fi setat la cate zile vrem...si 30 si 60 si 1.
 

Vndhl

member
Scor reacție
2
O idee, farm limitat per zi, suport ( setarea uber - cea cu doar in trib si verificarea ) iar trimisul de def in trib poate fi setat la cate zile vrem...si 30 si 60 si 1.
Salut ....ne poti da mai multe detalii referitor la farmul limitat ( e progresiv ? in functie de varsta lumii ? ) ... iar cu deful doar in trib , gen ca pe 88 doar in primele 30-60 zile ?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Farmul limitat a mai fost pus pe o lume, nu mai stiu pe care exact, dar formula de baza este asta :

(Zile pe server + Numarul de Sate) x A
Unde A este o suma de resurse stabilita initial, de ex 9.000, 15.000 etc

Si mai este un cap de farm, de exemplu 100.000, nu poti farma mai mult indiferent de rezultatul calculului de mai sus.
 

DrDieHard

member
Scor reacție
0
Farmul limitat a mai fost pus pe o lume, nu mai stiu pe care exact, dar formula de baza este asta :

(Zile pe server + Numarul de Sate) x A
Unde A este o suma de resurse stabilita initial, de ex 9.000, 15.000 etc

Si mai este un cap de farm, de exemplu 100.000, nu poti farma mai mult indiferent de rezultatul calculului de mai sus.
34 a fost asa..
 

stou

member
Scor reacție
0
Eu cred ca ar impaca pe toata lumea urmatoarele setari
Viteza 1.5 (pentru ca deja la 2 cu 1 mai ales acel 1 la viteza trupelor duce spre setare de speciala nu de lume normala )
Sprijin uber 30 zile ,dupa sprijinul la liber ( pentru ca si cei ce invoca suportii cred ca vor fi deacord ca dupa 30 de zile majoritatea is disparuti sau sunt deja irelevanti )
As scoate limita de fakeuri ca nu a mai fost demult ( cel putin pe turn ar trebui scoase obligatoriu pt ca turnul avantajeaza aparatorul ,fara limita de fake ar contrabalansa pt agresor )
Farmul ori la liber ,ori minim progreziv
Minim 70 de campuri pentru nobili
Bonus 00-08
Dominanta pt inchiderea lumii!
 
Scor reacție
0
Eu cred ca ar impaca pe toata lumea urmatoarele setari
Viteza 1.5 (pentru ca deja la 2 cu 1 mai ales acel 1 la viteza trupelor duce spre setare de speciala nu de lume normala )
Sprijin uber 30 zile ,dupa sprijinul la liber ( pentru ca si cei ce invoca suportii cred ca vor fi deacord ca dupa 30 de zile majoritatea is disparuti sau sunt deja irelevanti )
As scoate limita de fakeuri ca nu a mai fost demult ( cel putin pe turn ar trebui scoase obligatoriu pt ca turnul avantajeaza aparatorul ,fara limita de fake ar contrabalansa pt agresor )
Farmul ori la liber ,ori minim progreziv
Minim 70 de campuri pentru nobili
Bonus 00-08
Dominanta pt inchiderea lumii!

Limita de fake neaparat
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Nu vom primi aprobare pentru fake 0, motivatia...se va spama exagerat cu atacuri din 1 unitate si posibil sa duca la lag de servere si enervarea jucatorilor.
Deci luati-va gandul la limita de fake scoasa, nu se poate.
 
Scor reacție
0
Eu cred ca ar impaca pe toata lumea urmatoarele setari
Viteza 1.5 (pentru ca deja la 2 cu 1 mai ales acel 1 la viteza trupelor duce spre setare de speciala nu de lume normala )
Sprijin uber 30 zile ,dupa sprijinul la liber ( pentru ca si cei ce invoca suportii cred ca vor fi deacord ca dupa 30 de zile majoritatea is disparuti sau sunt deja irelevanti )
As scoate limita de fakeuri ca nu a mai fost demult ( cel putin pe turn ar trebui scoase obligatoriu pt ca turnul avantajeaza aparatorul ,fara limita de fake ar contrabalansa pt agresor )
Farmul ori la liber ,ori minim progreziv
Minim 70 de campuri pentru nobili
Bonus 00-08
Dominanta pt inchiderea lumii!
Total de acord. Intre 30-45 zile sprijin doar in trib mi se pare o setare perfecta care impaca si capra si varza, in plus suportii devin irelevanti dupa aceasta perioada si este mai mult un dezavantaj sa ii ai, plus ca iti da libertatea manevrelor in tribul advers pentru ca in dragoste si n razboi totul este permis. Eu unul as merge pe undeva la 40 zile, sar sunt de acord si cu 30zile.
O idee f buna, @Rakanishu sincere felicitari:))
De asemenea ar fi interesant si scoasa limita de fake, dar neaparat cu turn..fara turn si no limit la fake devine deja aiurea sa sune telefonu continuu :))
 
Scor reacție
0
+1


Watcher inca e suparat de pe lumea 88. Lasati-l sa mai tina doliul pentru macar 2 luni. Intelegeti-l si pe el odata ce sunteti asa fara mila??
Watcher e okay baiatu eu te sustin.
Iti raspund ca sa dezmint si aici niste chestii, dupa care n o sa mai dau apa la moara nimanui, faceti cat va duceti capu.
Ce s a intamplat pe L88 e numai motiv de bucurie pt mine , nu mai eram pe cont pt ca voiam sa bat void, insa s a ajuns la vorbele mele si am fost destul de happy pt cele intamplate. De acum inai te aberati ce vreti nu mai raspund la cretinisme ca par la fel de prost ca voi si e doar vina mea c am dat motive.
 

n00bSt3R

member
Scor reacție
0
@Rakanishu

Eu mai vin cu o idee, nu stiu daca este posibil. Se poate sa fie cumva o lume rasfirata? Adica sa nu mai fie jocul doar pe 4 k-uri? Acum toate satele sunt inghesuite, poti face splituri si atacuri din scurt din o groaza de sate, satele sunt mult prea lipite intre ele. Se poate face cumva sa jucam pe mai multe k-uri, cum erau lumile vechi?

Pe .us am vazut in trecut(acum cativa ani) ca inca era asa. Se juca cu triburi de 20 membrii acolo pe aproape toate k-uri de pe harta.

Avand in vedere ca s-a ajuns la un consens intre triburile anuntate sa fie o viteza mai ridicata, s-ar putea totusi sa fie si harta mai rasfirata? (cel putin asta e o dorinta personala)
 
Scor reacție
0
@Rakanishu

Eu mai vin cu o idee, nu stiu daca este posibil. Se poate sa fie cumva o lume rasfirata? Adica sa nu mai fie jocul doar pe 4 k-uri? Acum toate satele sunt inghesuite, poti face splituri si atacuri din scurt din o groaza de sate, satele sunt mult prea lipite intre ele. Se poate face cumva sa jucam pe mai multe k-uri, cum erau lumile vechi?

Pe .us am vazut in trecut(acum cativa ani) ca inca era asa. Se juca cu triburi de 20 membrii acolo pe aproape toate k-uri de pe harta.

Avand in vedere ca s-a ajuns la un consens intre triburile anuntate sa fie o viteza mai ridicata, s-ar putea totusi sa fie si harta mai rasfirata? (cel putin asta e o dorinta personala)

Asta ar însemna să fie și un număr ridicat de jucători activi și unici , iar numărul ridicat de conturi este datorat suporților.
 

Michael28

member
Scor reacție
0
Farmul limitat a mai fost pus pe o lume, nu mai stiu pe care exact, dar formula de baza este asta :

(Zile pe server + Numarul de Sate) x A
Unde A este o suma de resurse stabilita initial, de ex 9.000, 15.000 etc

Si mai este un cap de farm, de exemplu 100.000, nu poti farma mai mult indiferent de rezultatul calculului de mai sus.
Farmul limitat nu i-ar avantaja si mai mult pe cei ce baga pp-uri pentru cumpararea resurselor din depozite?
 

Deleted User - 743756583

Băgați multe barbare să avem ce farma, și fără curățare , că și o specială dar cu depozit premium! Va rog frumos nu îi mai dați atenție la un jucător ce s-a pus capra pe 76 pentru a prinde tribul final, și tot ce a reușit să facă, a fost să se facă de ras aka Watcher.
 
Sus