Discutii concurs 1x2 - cu de toate !

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Dupa cum zice titlul, concursuri 1x2, idei, sugestii, proceduri.... :)
Sunt deschis la schimbari, imbunatatiri, etc.
Va ascult.
 
Scor reacție
0
Propun ca in cazul in care nu exista nici un castigator, sa existe un premiu “de consolare” pentru persoana care a dat cele mai multe predictii corecte.

De asemenea, ar putea fi marit nr de meciuri( ex 13 meciuri” si jucatorii sa aleaga 10 din ele la care sa dea predictii
 

Lord Beorn

member
Scor reacție
0
Dupa cum zice titlul, concursuri 1x2, idei, sugestii, proceduri.... :)
Sunt deschis la schimbari, imbunatatiri, etc.
Va ascascult
Foarte buna idee ați avut. Premiile sunt f tentante (mai ales acum ca a crescut premiul pt categoria 1). Exista insa posibilitatea teoretica ca un jucător cu 9 rezultate corecte sa câștige mai multe puncte premium decât unul cu 10. Eu sunt pasionat de fotbal și de pariuri și, deși în perioada imediat următoare nu va fi cazul, dacă acest concurs se va bucura in viitorul apropiat de succes, se va ajunge și la astfel de cazuri anormale.

Mult succes tuturor!
 

dugtrio

member
Scor reacție
0
se poate adauga optiunea unei sanse duble pe 1 singur pronostic la alegere. Sa fie 9 pronosticuri simple (1, X, 2) si unul singur sd (1X, X2, 12) pe oricare din cele 10 meciuri.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
A mai fost in trecut cu sansa dubla, ma gandesc pentru etapa viitoare.

La etapa actuala nimeni nu a nimerit X-ul de la Craiova ( si eu am pus aseara un bilet si am luat Craoiva ):(
 
Ultima editare:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Foarte buna idee ați avut. Premiile sunt f tentante (mai ales acum ca a crescut premiul pt categoria 1). Exista insa posibilitatea teoretica ca un jucător cu 9 rezultate corecte sa câștige mai multe puncte premium decât unul cu 10. Eu sunt pasionat de fotbal și de pariuri și, deși în perioada imediat următoare nu va fi cazul, dacă acest concurs se va bucura in viitorul apropiat de succes, se va ajunge și la astfel de cazuri anormale.

Mult succes tuturor!

Pai nu prea se poate ca unul cu 9 sa castige mai mult decat unul cu 10, asta ar insemna ca la categ I sa fie mai multi castigatori decat la categ II, lucru ce statistic e practic imposibil, nu zic ca nu se poate, dar este extrem de greu sa se intample asa ceva.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Mai venise cineva cu o idee acum ceva timp legata de conditionarea participarii la concurs de un depozit de puncte premium si premiile sa fie in functie cat se depune + ce punem noi, ideea este interesanta, dar nu este legal sa transformam forumul intr-o casa de pariuri.
De exemplu fiecare jucator care pune pronosticurile sa depuna 100pp, sa zicem. Daca participa 30 inseamna ca se aduna 3000 + 5300 ( fondul nostru ) sa se ajunga la un fond total de 8300.
O sa ma documentez sa vedem daca este voie asa ceva, dar nu prea cred.
 

dugtrio

member
Scor reacție
0
A mai fost in trecut cu sansa dubla, ma gandesc pentru etapa viitoare.

La etapa actuala nimeni nu a nimerit X-ul de la Craiova ( si eu am pus aseara un bilet si am luat Craoiva ):(

Ar fi o varianta sa ramana ca un pronostic bonus sansa dubla. Eventual daca il folosesti ti se scade un procent (10%) din premiu, iar daca nu il fololesti si castigi sa iei premiul intreg.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Am pus pentru etapa 6 un pronostic sansa dubla, hai sa vedem .
Legat de ideea cu folosire/nefolosire de pronostic sansa dubla, nu....ce e complicat nu e bun, trebuie sa fie cat mai simplu posibil :)

Bafta
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Da, asta se putea daca se aplica metoda asta :

De exemplu fiecare jucator care pune pronosticurile sa depuna 100pp, sa zicem

Dar altfel nu prea putem, neavand un fond de premii.

O sa modific de la etapa 8, in caz ca nu exista castigatori sa dau un premiu de 3-400pp pentru cel/cei care nimeresc cele mai multe.
 

Prim-plan

member
Scor reacție
0
Da, asta se putea daca se aplica metoda asta :

De exemplu fiecare jucator care pune pronosticurile sa depuna 100pp, sa zicem

Dar altfel nu prea putem, neavand un fond de premii.

O sa modific de la etapa 8, in caz ca nu exista castigatori sa dau un premiu de 3-400pp pentru cel/cei care nimeresc cele mai multe.
Bun, asa mai merge..
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Bun, deci la etapa 8 am avut deja un castigator la categoria II, mergem tot pe aceeasi schema si mai departe. :)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Da, chiar ma gandeam de ce nu ai pus dubla aia. Eu sincer as fi pus la Real Barca sau la Liverpool cu City...la prima vedere pareau cele mai echilibrate.
Dupa mine, cea mai mare surpriza este x-ul de la United, desi a mers tare prost United, al doi-lea 0-0 dupa ala din EU.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Daca la Liverpool iesea rezultatul care ar fi fost normal, adica 2...aveam la etapa asta 3 la categ 2 si inca cativa la categ 3.
Deci castigatorul de la etapa asta a fost....Liverpool :D
 

jok7r

member
Scor reacție
1
Deci sunt fan FCSB dar nu ma asteptam sa castige, pariasem pe RAPID sau egal :)))
 

B0gdanutzu

member
Scor reacție
0
Fun fact: am 9/10 la etapa a12-a(toate solistele de le-am pus veneau cota 1.800 pe un bilet), insa am pus bilet cu ele, nu doar soliste, alte combinatii, fcsb o repriza, etc, iar la inter(unde am gresit la rakanishu la concurs cu 2solist) pe bilet am prins superpariu(1gol, 3galbene, 8cornere), dar m-a scos arsenal unde m-am aruncat cu x2&2+
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145

B0gdanutzu -​

Si eu mi-am furat-o la Chelsea cu Arsenal, am pus GG in loc de x2....bilet cu cota totala de 405 :|

Hai ca ma apuc acum de contabilizare la runda, sa vedem :)
Rezultate normale zic eu, desi sincer ma asteptam ca FCSB sa piarda... :D
 
Sus