Speciala 30... propuneri/chestii !

PRADA

member
Scor reacție
6
Fara obiect de realocare si poaibilitatea de a da inceput nou era clar, dar vom fi repartizati macar in functie de triburile formate in preinregistrare? Sau va si aleatoriu ai pozitionarea jucatorilor pe harta?

cei care vor intra intr-un trib in pre-inregistrare, vor fi pozitionati grupat cand incepe lumea.
(aleatoriul e doar norocul fiecarui trib daca nimereste pe centrul hartii sau mai intr-o parte) :))

in rest,
gap 100ms
15membri trib arhisuficient
nobilul sa poata strabate macar 50 de campuri
restrictii barbare prima luna nu doar 3saptamani
restrictii trib la fel: cand se dau drumu la barbare.. nu mai poti parasi tribul si atacurile in trib se fac vizite
viteza 2 cu productie x3 sau viteza 3 cu productie x2
 
Ultima editare:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Daca vom bloca triburile ( ca pe 29 ) la o luna sau mai stiu eu cand, nu le vom mai debloca, cum a fost pe 29.
Am zis, nu am o problema cu viteza, poate sa fie si 15, dar nu stiu cati vor mai juca pe un fw ( fast forward ) de genul asta.
 

ironically

member
Scor reacție
0
Dupa 3 luni le-ai deblocat pe 29, nu e vina noastra ca s-au lasat 2 triburi mari :)). Si suntem toti de acord cu viteza 2 cu x4 productie
 

Marmo

Banned
In Vacanta
Scor reacție
0
@Rakanishu cand invatati ca 15tech cu arcasi nu merge? :) Serios in 2023 inca puneti setari de astea? Ori 15tech ori arcasi, mai arunca si tu un ochi pe discord-ul mare, pe .net sau vorbeste cu Jaw Jaw la fazele astea.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Merge foarte bine, doar ca fiecare trebuie sa isi socoteasca corect numarul de cercetari, iar asta e greu...pentru unii.
In rest daca e vorba de buguri, exclus.
 
Ultima editare:

PRADA

member
Scor reacție
6
Daca vom bloca triburile ( ca pe 29 ) la o luna sau mai stiu eu cand, nu le vom mai debloca, cum a fost pe 29.

Hai ca esti tare @Rakanishule, le faci la baieti setari de turneu frumos si vii acu' si dai cu batu-n balta sa se mai bata vro 3 luni degeaba.
Mai bine inchizi speciala decat sa deblochezi triburile, ca nu se supara nimeni.
chelu.png
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Este absolut normal ca unii sa fie nemultumiti, dar nu iese mereu asa cum planuim.
Probabil vor mai exista si multumiti, asta este, mergem inainte.
Ca sa marim la 35 ( ca in stilul asta actual se inchidea speciala in 2025 ) trebuie ridicata restrictia, o sa aveti probabil 2-3 ore sa faceti reorganizarea, apoi punem lacatul si aruncam cheia departe, ma rog, asta ar fi trebuit sa o sesizati singuri....ma rog.
 
Ultima editare:

PRADA

member
Scor reacție
6
Ce te rogi atat @Rakanishule? Faci sondaj pe o lume in endgame unde o tabara are dublu jucatori fata de cealalta; ce multumiti si nemultumiti visezi? Fii serios.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Si eu de unde ma rog as putea sti cati sunt in tabara A si cati in tabara B ? Si sincer nici nu ma intereseaza.
Momentan vad ca nemultumiti sunt 2, cel putin pana acum.
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Si eu de unde ma rog as putea sti cati sunt in tabara A si cati in tabara B ? Si sincer nici nu ma intereseaza.
Momentan vad ca nemultumiti sunt 2, cel putin pana acum.
:))) Da' ca ar dura pana-n 2025 daca nu schimbi setarile din senin asa, de unde stii?

Cat despre "nemultumiti", de ce ii ignori pe cei care n-au votat varianta minune?
Screenshot 2023-09-24 at 16.09.45.png

Te rog nu-ti bate joc de oameni, ca nu-i frumos. Daca ai gresit din start cu setarea aceea cu dominanta e una,
dar sa vii apoi sa faci o jena de sondaj, fara sa te interesezi macar cine/cati mai joaca speciala asta, e altceva.
 
Ultima editare:

Zoroark

member
Scor reacție
0
Dupa parerea mea, setarile ar trebui sa ramana asa pentru ca asa s-au zis de la inceput; schimbarea lor pe parcurs o sa induca un viitor sens de insecuritate in jurul jocului in general. Ce rost are sa ma inscriu pe o lume si sa fac cu baietii o anumita strategie daca oricum se schimba regulile in mod aleatoriu la mijlocul jocului?

Obiectiv si punctual vorbind, 35 de membri intr-un trib doar vor face lumea sa dureze mai mult pentru ca isi vor trimite mai mult sprijin intre ei, iar rezultatul va fi acelasi. Tribul St va castiga Speciala 30.
 
Scor reacție
0
Este prima data cand vad modificare de setari in faza asta a jocului. Mi se pare neprofesional si fara fundament aceasta "decizie". Cum poti sa argumentezi ca modifici setarile datorita faptului ca: "se incheie lumea in 2025" pai pui limita 3 luni, tribul de pe loc 1 e declarat castigator la finalul celor 3 luni si aia e...
O modificare corecta la ce ai spus tu ar fi urmatoarele: Injumatatire cost taleri, viteza mai mare, eliminarea unor restictii de viteza pe trupe, modificarea distantei maxime de calatorie pe nobil...etc, ceva setari de viteza sa grabesti ritmul jocului, nu sa ii bagi pe toti 35 in trib.
Mai faci sondaj si cand vezi nr de membi aproape dublu in tabara adversa, ai spus ca n-ai de unde sa stii cati sunt...nu e clar ca sunt toti FoAME...pe langa astsa cunosti jucatorii de atata timp, nu poti spune ca nu cunosti taberele sau ca n-ai statistici...
 

Zoroark

member
Scor reacție
0
Cred ca daca se vor adopta setarile astea, ne lungim mai mult cu lumea decat era oricum
 

kaderim94

member
Scor reacție
0
Nu mi se pare in regula propunerea la care v-ati gandit in ceea ce priveste numarul membrilor din trib din cauza faptului ca lungiti efectiv speciala, unele triburi s-au chinuit sa dezbine alte triburi si acum cand sunt aproape dezbinate complet le puteti oferi ocazia sa migreze in alt trib si sa isi creasca sansa de supravietuire pe aceasta lume. Plus sa nu luam in calcul ca daca doriti sa bagati nr de 35 membri la organizate va fi foarte dificil pentru ambele tabere ramase sa ia sate. Deci propun sa raman aceleasi setari legate de numarul de membrii in trib si sa va ganditi la alte optiuni. (reducere cost taleri, viteza trupe, etc).
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Vom vedea maine.
Practic si democratic vorbind majoritatea decide, in rest, s-au cerut insistent modificari in ultimele 2 saptamani inainte de sondaj, acum ca s-a facut nu e bine...ma rog, mergem inainte.
 

dugtrio

member
Scor reacție
0
ce democratie cand exista 2 tabere iar una are de 2 ori mai multi jucatori decat cealalta? chiar asa imbatranite va sunt sinapsele, va credeam mai tanar, dommu' rakanishu!

de acum sa castige lumea cine strange cei mai multi jucatori la inceput, ce sens are sa mai platiti serverele de pomana.

daca vreti sa se termine lumea mai repede aveti atatea variante listate mai sus, oricum ii batem pe cei din fame si daca mai schimbati setarile de 7 ori.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
In primul rand un sondaj de opinii nu are caracter "legislativ", in al doilea rand orice modificare se anunta astfel : incepand de la data de se va modifica x, y, z, sau in cazul unui sondaj se trecea in mod expres, la x zile de la incetarea sondajului se vor opera modificarile votate.
 

Mister3

member
Scor reacție
0
Buna ziua,
am jucat majoritatea lumilor speciale si toate sondajele din trecut au avut peste 75%
in cazul de fata 65% cred ca-i prea putin pt a fi luat in considerare
aplicarea variantei nr 1 nu rezolva problema acestei speciale
marea problema e dominanta care n-am inteles dc a fost introdusa pe lumile speciale
lumile speciale aveau un termen prestabilit (3-6 luni) si dupa acest termen tribul care se clasa pe primul loc era declarat castigator.
 
Sus