VINCI vs. Narf!

p0p1cu

member
Scor reacție
0
Side 1: VINCI

Side 2: Narf!

Timeframe: Săptămâna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 99
Tabăra 2: 30
Diferență: 69

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 0
Tabăra 2: 8
Diferență: 8

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 211,754
Tabăra 2: 96,212
Diferență: 115,542

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 0
Tabăra 2: 39,722
Diferență: 39,722

image.php
 

DeletedUser7072

pui si o harta te rog? as vrea sa vad pozitionarea. ps: go go go narf!
 

DeletedUser

Side 1: VINCI

Side 2: Narf!

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 6
Tabăra 2: 17
Diferență: 11

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 23,221
Tabăra 2: 77,989
Diferență: 54,768

image.php

Cam asta e istoria Vinci vs Narf.
Si o mica harta :
imagephpxv1.png

Vinci = rosu
Narf!=verde

Se tin bine ,,noobii" din vinci... succes ambele parti.. =)))


my.php
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

p0p1cu, probabil din lipsa de ocupatie ai deschis topicul asta. Prin urmare, daca tot ai avut tupeu sa pui statisticile, mai recunoaste ceva.
Ca voi, VINCI (154 membrii) impreuna cu Acvila (168 membrii) si academia lor, Acvila@ (91 membrii) luptati impreuna contra Narf! (38 membrii). Si in nici un caz, nu castigati.

Si ca sa nu aud alte comentarii...

Side 1: Narf!

Side 2: VINCI Acvila Acvil@

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 26
Tabăra 2: 11
Diferență: 15

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 122,150
Tabăra 2: 46,988
Diferență: 75,162

image.php


Pe scurt, 38 jucatori vs 413 jucatori

Atat din partea mea, ca membru Narf! Nu ne apucam sa jucam aici, prin urmare consider discutia incheiata.

Ah...scuzele mele..harta reala arata cam asa:

Narf! - galben
VINCI + Acvila + Acvil@ - blue

narfvs.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Consider că denumirea topicului a fost aleasă nu chiar reuşit.
Mai bine se punea Narf! vs. restul şi avea să fie actual în timp, dar aşa... în 2 săptămâni când cade VINCI va trebui deschis un nou topic...:rolleyes:
 

DeletedUser

Consider că denumirea topicului a fost aleasă nu chiar reuşit.
Mai bine se punea Narf! vs. restul şi avea să fie actual în timp, dar aşa... în 2 săptămâni când cade VINCI va trebui deschis un nou topic...:rolleyes:

Nu fi rau Charlie...lasa-le macar o luna. Nu de alta..dar sa zica si ei ca au jucat :D
 

DeletedUser

bloom, dar dc ii bagi si pe aia de la acvila si academia in oala asta? au semnat un tratat de alianta cumva contra voastra? intreb si eu ...

orice ati spune voi vinci nu-s chiar asa de usor de batut... uita-te la rapoartele directe dintre cele 2 triburi...

iar partea cu 38 de jucatori... vrei sa spui 38 de conturi...

Si ca o ultima intrebare: nu ti se pare penibil sa spui ca nu jucati aici, pe forum? parca de asta e forumul, sa se joace si aici... pana la urma, de ce sa il mai avem daca nu il folosim , doar ptr ca unii sa se creada mari sefi? ... hai sa il inchidem.... =)))
 

DeletedUser

Deja au 2 săptămâni. Le-am mai dat încă 2, 2+2=1 lună (tocmai am dat peste cap matematica :D)
 

DeletedUser

Domnule nihilius, multumesc pentru parerea dumneavoastra incompetenta, sunteti complet pe langa subiect.
Dar ca sa puteti dormi linistit noaptea, va sugerez sa cititi aici: VINCI

Mai departe va vor povesti ei...daca vor, va vor da detaliile diplomatiei lor unde tribul nostru figureaza la loc de cinste cu rosu aprins.

Cat despre penibil, v-as sugera sa va abtineti, nu sunteti in masura sa folositi acest gen de cuvinte care va caracterizeaza personal la adresa altor persoane.

O seara buna, domnule nihilius!
 

DeletedUser

Merci de informare... Raman dator... Oricum tema era Narf vs Vinci, fa-ti si tu o tema proprie Narf vs Restul...

Cat despre penibil, v-as sugera sa va abtineti, nu sunteti in masura sa folositi acest gen de cuvinte care va caracterizeaza personal la adresa altor persoane.

O seara buna, domnule nihilius!

Bloom ... penibil sau nu, eu te-am batut o data ..vad ca ai uitat...sa nu uiti asta, te-am batut..de asta esti tu asa de obsedat de mine.. si mai atent cu declaratiile..eu am zis ca o declaratie de a ta e penibila , nu te-am caracterizat asa ca persoana......nu imi mai trimiti si alte mailuri de jignire?ai demontrat ce era de demonstrat de mult... si inca cum =)))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Bloom ... penibil sau nu, eu te-am batut o data ..vad ca ai uitat...sa nu uiti asta, te-am batut..de asta esti tu asa de obsedat de mine..

Imi cer scuze, probabil m-a lasat memoria, dar BlooM vs nihilius nu stiu sa fi existat vreodata. Oricum, nici n-ar avea cum, nu obisnuiesc sa joc singur...sa ma bat cu...nimeni si nimic.
Prin urmare, daca mai nou nu sunteti intr-unul din triburile mai sus mentionate, mentineti-va la calitatea de observator extern si penibilitatea postarilor lasati-o in seama mea.

[
nihilius a spus:
Merci de informare... Raman dator... Oricum tema era Narf vs Vinci, fa-ti si tu o tema proprie Narf vs Restul...

Cat despre nelamurirea dumneavoastra de ce am pus si celelalte triburi...raspunsul e si mai simplu. VINCI si Acvila ataca impreuna (atunci cand reusesc). Ceea ce face sa-i bagam in aceeasi oala...
Mai aveti si alte intrebari domnule nihilius? Imi face placere sa va raspund la ele prin niste postari...stupide.
 

DeletedUser

BlooM , se poate sa avem si noi din exterior o parere , sau este doar topicul tau ?
 

DeletedUser

BlooM , se poate sa avem si noi din exterior o parere , sau este doar topicul tau ?

Discutati cu p0p1cu si cei din VINCI...eu au deschis tema, le apartine lor. Noi suntem doar invitati nepoftiti aici...
Dar cum am spus si in postul anterior, sunt deschis sa raspund intrebarilor, daca exista. Doar ca imi cer scuze anticipat daca nu voi scrie prea mult...am prostul obicei sa joc in joc, nu pe forum.

E o chestie penibila...stiu deja ;)
 

DeletedUser

Vinci ataca cu aliatii.. pana la urma de asta sunt aliatii.. ca aliatii lor sunt de un nivel mai scazut asta e alta discutie..pana una alta cei din vinci se tin bine... asta merita remarcat. nu pot spune cineva va castiga, nu-s mama omida sa fac asta....narf au jucatori buni, dar uneori calitatea nu e de ajuns, cantitatea e mai importanta. Niciun razboiu nu e castigat de la bun inceput, increderea in sine e buna, dar sa nu se cada in extrema cealalta...;)

Peste o luna, vom vedea daca Vinci dispar fiind elimanati de Narf, cum merge razboiul, statistici noi (asta a zis Charlie)..

ador sa spun asta : Timpul ne va da toate raspunsurile :D


Imi cer scuze, probabil m-a lasat memoria, dar BlooM vs nihilius nu stiu sa fi existat vreodata. Oricum, nici n-ar avea cum, nu obisnuiesc sa joc singur...sa ma bat cu...nimeni si nimic.

Bloom, te-am batut... te ascunzi degeaba...te-am batut unde te crezi tu cel mai bun... si lasa atacurile la persoana deoparte.. nu le admit mai ales venind de la tine..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Deja incepe sa-mi placa, iar suntem in centrul atentiei:eek: Tineti-o tot asa si va promitem ca vom avea grija de satele voastre:D
 

DeletedUser5168

Vinci ataca cu aliatii.. pana la urma de asta sunt aliatii..

in calitate de membru Narf! pot spune ca aceasta alianta de 400 de persoane nu reuseste sa faca fatza unui grupulet 38 de jucatori, eu nu am pus umarul la bataliile care s-au purtat pana acum, dar de acum incolo sunt in stare si eu sa ajut macar cu sprijin colegii atunci cand au nevoie, iar peste o saptamana sper sa se mai adauge un sat innobilat de Narf! iar acel sat sa fie de mine....asta cu ajutorul colegilor de trib...

P.S.: pentru cei care nu inteleg de ce am bolduit "colegi" le explic acum: noi cel putin ne comportam ca niste colegi, cei din taberele adverse nu prea vad....
 

DeletedUser

nihilus a spus:
pana una alta cei din vinci se tin bine... asta merita remarcat
Din cate vad eu din statistici..0-8 pentru noi..se tin bine de ce anume ?..ca de sate nu prea..de joc poate.
Sincer..am mai mult respect pentru cei din Acvilla decat pentru cei din Vinci..deci nu poti spune ce membrii tribului Acvilla au un ,,nivel mai scazut" decat cei din Vinci.
Oricum ..scopul topicului nu il prea inteleg..de ce ai pune statistici care pun tribul tau intr'o lumina nefavorabila pe forumul extern ?..daca scopul lor este sa ne felicitati atunci Va Multumim. Oricum..timpul isi va spune cuvantul..e prea devreme sa aratam rapoarte dupa parerea mea.
 

DeletedUser4838

Ca deobicei Dl. Nihilius e impotriva oricui ii cade in "topic". Ca sa revin la subiect: din cate stiu eu Narf! e un trib de prieteni, asadar e mult mai unit decat o familie de triburi cu jucatori cu experienta indoelnica. Pot sa va spun ca unul dintre cei din Vinci a fost MaSoN pe L4 si a cam disparut (innobilarile interne asa mult discutate), asta pentru ca era un n00b total.

Mult succes ambelor tabere, insa sunt deja decis in privinta rezultatului.
 

DeletedUser6

Nihilius te respect pentru ca rumi si yna au vorbit frumos de tine insa imi dau seama din posturile tale ca nu crezi ca Vinci e mai buna ca Narf! Oricine care stie putin jocu si se uita peste cele 2 triburi isi da seama ca Vinci nu mai are nici o sansa insa eu sincer cred ca tu vrei doar sa cauti cearta cu Bloom. Eu personal am nobilat la membrii vinci de mi s-a urat si acvila si iti spun ca o singura data mi s-a intamplat sa imi dea dodge in rest au stat si s-au uitat cum au pierdut satele.
A mint dodgeu nu mi l-a facut cineva din vinci ci din alt trib.
 

DeletedUser

Nihilius te respect pentru ca rumi si yna au vorbit frumos de tine insa imi dau seama din posturile tale ca nu crezi ca Vinci e mai buna ca Narf! Oricine care stie putin jocu si se uita peste cele 2 triburi isi da seama ca Vinci nu mai are nici o sansa insa eu sincer cred ca tu vrei doar sa cauti cearta cu Bloom. Eu personal am nobilat la membrii vinci de mi s-a urat si acvila si iti spun ca o singura data mi s-a intamplat sa imi dea dodge in rest au stat si s-au uitat cum au pierdut satele.
A mint dodgeu nu mi l-a facut cineva din vinci ci din alt trib.

Nu am contestat ca Narf are jucatori buni, nu am zis nimic legat de faptul ca nu sunt un trib unit. Am spus doar ca si vinci iau sate. Celelalte aspecte ca sunt multi, ca ataca prost nu cred ca le.am discutat. Nu am vazut atacuri date de ei sau cum se apara. Poate ca o sa vad si asta.

Narf are mai multe sate luate se poate vedea asta clar. Au luat si Vinci cateva, de asta am zis ca inca se tin bine.Ca-s noobi sau nu asta numai cei implicati direct o stiu. Totusi e greu sa elimini un trib, poti lua sate multe, nobila la greu, dar de eliminat total nu cred ca veti reusi, asta doar daca nu sterg tribul acela.

Ce am mai contestat e legat de rolul forumului.. Rolul principal e de P&P, aici cred ca esti si tu de acord. Daca triburi care au useri buni la asta, au rezultate si refuza sa faca asta de ce il mai tinem. Nu e vorba ca oblig sa faca P&P, dar daca tot ne plangem ca forumul nu e bun, macar sa facem ceva, sa dam un exemplu.

Iar legat de BlooM... Suntem cei mai buni ,,prieteni''... Ne purtam unul altuia numele la semnatura :D
 
Ultima editare de un moderator:
Sus