discutii despre noul regulament al jocului

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

lamine ai afirmat ca dupa 13 octombrie conturile care sunt sub sitting si care se innobileaza vor fi banate atat el cat si sitterul!
iar eu iti zic , ca la viteza lumii 4 este practic imposibil sa se innobileze atat de multe conturi!
deja aceasta regula a creat un haos f mare...si daca de pe 13 octombrie se incep banarile asa cum ai zis se risca f mult din partea administratorilor acestui joc!
 

DeletedUser4586

Dar multi nu stiu ca au obligatia (nici eu nu stiam).Si de unde ar trebui sa stiu ?

In momentul in care ai inceput jocul ai fost de acord sa cunosti regulile si sa le respecti,chiar daca ele se actualizeaza.Sau ai uitat de casuta aia pe care ai bifat-o cand ti-ai facut contul cu Rules & Terms?
 

DeletedUser

nihilius o sa te rog sa formulezi intrebarea caci am citit si nu am gasit-o.
§8) Ştergerea contului / ban
Atunci când jucaţi Triburile trebuie să respectaţi Regulile Jocului. Staff-ul jocului şi moderatorii îşi rezervă dreptul de a închide conturi/a da pedepse oricărui jucător care nu respectă Regulile Jocului. Vă rugăm să urmaţi întocmai orice rugăminte sau îndrumare primită din partea staff-ului tehnic. Nerespectarea acestora nu va fi trecută cu vederea, şi poate rezulta în ban-uri sau închideri permanente de conturi
Daca un admin ma roaga sa ii dau sitter ptr a putea vedea ce e in tribul meu eu trebuie sa ii dau sitter? Orice mi-ar cere un admin potrivit noului regulament sunt obligat sa ma supun. Ar trebui sa existe o anumita limita ...

E vreo limita in ceea ce imi poate cere un admin sa fac? care e acea limita daca e? imi poate cere de ex sa ii dau sitter?

p.s: eu nu citesc mesajele dupa ce le editezi - eu am citit doar ce ai scris initial.

Pai daca tot am editare de ce sa nu o folosesc? de asta parca era... dar lasa.. acum o sa te anunnt ca mi-am editat o postare ca sa citesti si tu. Sper ca e bine.
p.s2.: aici nu se discuta despre regulamentul intern al adminilor ci despre regulamentul jocului - 2 regulamente diferite unul public si altul "privat"

Si eu sunt ala care citeste si nu intelege nimic. Ti-am dat un exemplu. Un caz care pana acum era doar un vis, un exemplu de ceea ce poate face un admin. Asta ptr a demonstra faptul ca nu e o fabulatie cea ce am afirmat cu sitterul. Adminul poate sa imi ceara sitter ptr a nu mai intra ca un hot intr-un anumit trib, sau a verifica anumite lucruri pe care in alt mod nu le-ar putea face el personal. Stiu bine cum functioneaza ambele regulamente...Am avut suficiente exemple.. :rolleyes:

Puterea absoluta corupe in mod absolut.
 

DeletedUser


Eu mi-am anuntat tribul pe lumea 1(peste 500 de persoane) de noile schimbari si i-am indemnat sa citeasca acest topic.Maine voi trimite personal mesaje primelor 50 de triburi de pe lumea 1 sa-i anunt de schimbari .
Daca ei nu vor, ne ajutam singuri :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

pt cei cu sitting, nu vi-ar fi mai usor daca ati lasa conturile acelea sa devina sate de barbari?? nu v-ati mai bate capul atat.
 

DeletedUser11075

idee de om "odihnit"

unii nu au de lucru si le screme mintea cite o "idee" de om odihnit(sa nu zic altfel).
probabil aveti prea multi jucatori si vreti sa mai alungati din ei.
cu noul regulament o sa triati/banati cam 25% din jucatori.

bafta
 

DeletedUser

Am si eu o intrebare :

Dupa ce se va termina cu banarea conturilor in sitting de peste 60 de zile care sunt destinate pentru a imparti satele , se va trece si la banarea acelor conturi care au mai putin de 60 de zile sau nu ?

Sau mai bine zis : care va fi numarul maxim de zile ( presupunand ca exista un numar ) pe care il avem la dispozitie pentru a lua satele unui jucator care a lasat sitter pentru a ii imparti satele ? :confused:
 

DeletedUser

Eu mi-am anuntat tribul pe lumea 1(peste 500 de persoane) de noile schimbari si i-am indemnat sa citeasca acest topic.Maine voi trimite personal mesaje primelor 50 de triburi de pe lumea 1 sa-i anunt de schimbari .
Daca ei nu vor, ne ajutam singuri :)

ar fi foarte bine sa faca si altii la fel ca tine

ps: nu stiu de unde atat exces de zel...dupa ce ca nici adminii, nici mozii nu sunt platiti...excesul de zel e in floare...
 

DeletedUser5025

eu am o intrebare pentru mintile luminate ale adminilor.

de exemplu la noi in retea sunt 50000 de calculatoare, cand ati pus regula aia stupida ca tre sa declaram ca jucam in aceiasi retea v-ati gandit ca poate nu ii cunosc pe toti utilizatorii retelei?
 

DeletedUser184

@ last2stand - crede-ma ca sunt destui care au 120 zile pe sitting in ultima vreme - cred ca daca ar fi posibila resetarea contorului l-ar da peste cap
@ i0gina - era timpul sa schimbam regulamentul caci cei de pe .net au schimbat de ceva timp
un regulament mai explicit reduce din infractionalitate
@ livand06 - exista mai multe aspecte ce se verifica la conturile multiple - nu este chiar asa cum pare
 

DeletedUser5025

lamine acest raspuns m-a luminat si pe mine de tot : n-am inteles nimik. poti fii mai explicit(a)
 

DeletedUser3643

(vreau sa precizes ca nu am citit paginile 6 si 7 ca m-am plictisit)

intrebarea mea:Daca eu de ex am un frate care e la facultate si pe o perioada de timp lucuim amandoi in aceasi casa si avem retea la Pc.Declaram acest fapt la optiunea mod de vacanta si peste un timp pleaca iar la facultate unde avem ipiui diferite.Acesta mai joaca cateva saptamani/luni si decide sa imi dea mie satele.Se incalca regulamentul?
 

DeletedUser184

@ livand06
chiar daca nu declari legatura celor 50000 calculatoare sau utilizatori verificarea se face dupa anumite aspecte.
declararea exista si inainte - acum nu s-a efectuat decat o detaliere a fostului regulament si in acelasi timp o mica imbunatatire.
te asigur eu ca exista diferenta intre un jucator cu 10000 conturi si 10000 conturi distincte.
@ viruzzz da incalca regulamentul - odata ce ai utilizat legatura comuna nu mai poti primi satele lui
 

DeletedUser706

Regulile sunt aceleasi care au fost inca din lumea Beta acum aproape 3 ani , deci toata agitatia asta este inutila

Chair nu vad rostul acestui topic [ excluzand vanatorii de posturi care ar avea ceva de comentat si in topicuri in care s ar vorbi de fizica moleculara ]

Deschideti va rog un topic in care scrieti apa este uda ...iar in 2-3 zile vor fi 5-6 pagini de comentarii ...

Revenind la reguli ..
Poate cineva din cei care au scris "n" spe pagini sa ne lumineze si pe noi , unde sunt "schimbarile de reguli " ?

In rest ..
Aceasi gainari de acum 3 ani , cu multi acount , care se plangeau ca ei sunt in retea cu alti 25 colegi de munca ...si ca defapt ei nu sunt trisori ...
Ca pe ei ii vaneaza admini , si ca sunt niste copii onesti
[I mi amintesc de unul care se plangea ca a fost banat ilegal pentru ca juca de la munca , impreuna cu cativa colegi .....iar dupa verificari reiesea ca se juca non stop de pe acele calculatoare ....Asa angajati mai rar!]

Iar faptul ca nu puteti sa mai luati sate prin sitter ...
Da ce pana acum aveati voie ?
Daca tot va ti apucat de jucat jocul asta , ce ar fi sa mai cuceriti niste sate si in joc ....ca am mai vazut pe aici pe forum , isteti care si pun la semnatura milioanele de puncte de pe TW ....dar de ei nu a auzit nimeni pe acolo ..

Singura constatare dupa 6-7 pagini este ca putini au citit regulamentul desi joaca acest joc de ceva timp ..
Daca unii comenteaza schimbarile pe aici , e clar ca habar au ca regulamentul nu sa schimbat , absolut deloc !
A fost detaliat sa numai existe interpretari ...dar este acelasi .

Si atunci despre ce discutam ?
 

DeletedUser5025

m-am lamurit, nu vrei sau nu stii sa raspunzi. ma intreb unde e transparenta aia de care tot vorbiti.

si referitor la ce-a zis viruzz daca am stat cu frati-miu pana ieri si l-am avut la impartirea legaturii mi se pare o prostie daca se muta si vrea sa-mi dea satele sa nu poata.
in definitiv e treaba lui ce face cu contul propriu.
 

DeletedUser3643

Penal noul regulament,apropo dar daca eu scriu la suport ca vrea sa mi le dea se paote asa?sau e vreo modalitate?
 

DeletedUser4586

Eu in continuare astept raspuns si la nelamurirea mea de mai sus , probabil vor mai trece zile, ca doar de, traim in Romania .

Si daca oricum nu vreti sa ne ascultati parerile noastre,a utilizatorilor de pe urma carora acest joc continua sa existe atunci macar nu mai deschideti astfel de topicuri in care doar sa creati impresia ca parerea noastra conteaza.

Ia-uite frate,n-ai voie sa intarzii 2 ore cu raspunsul,ca te-ai dus undeva,ca tre' sa-i dai raspuns ACUM! lui dread lord.Auzi,nu crezi ca ai cam mult tupeu si crezi ca toate ti se cuvin?Asta deja e nesimtire.

SI ca sa-ti raspund eu,nu,nu terbuie modificata.Asa cum spunea si Alex,asa cum tu observi ca ferma ta e mai mica decat normal,vei observa si ca e mai mare.Asa ca...chestia cu "saracu' n-a observat" nu merge..
 

DeletedUser

aztecule te-ai bagat in seama aiurea!
mai bine dute la offtopic unde te descurci mai bine
 

DeletedUser706

m-am lamurit, nu vrei sau nu stii sa raspunzi. ma intreb unde e transparenta aia de care tot vorbiti.

si referitor la ce-a zis viruzz daca am stat cu frati-miu pana ieri si l-am avut la impartirea legaturii mi se pare o prostie daca se muta si vrea sa-mi dea satele sa nu poata.
in definitiv e treaba lui ce face cu contul propriu.

Prietene ai aruncat o privire pe harta ..?
Sunt cateva zeci de mii de sate ...
Mult mai frumoase decat ale lui "fratele" tau ...

De mutat "fratele" tau se poate muta , ca nu ii interzice lamine asta ....dar sate ...daca chiar i ti place sa ai multe ...cucereste si tu cateva din jurul tau , si lasa satele lui fratele tau sa le bantuie stafiile

Nu e mai frumos jocul cand cuceresti tu satele ?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus