Cum pot da in judecata un admin?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

in acel chenar cu "European Court of Human Rights" (in subsolul paginii) apare o data...nu se vede clar insa eu presupun ca scrie 5/07/6 sau 5/07/06...nu inteleg de ce este 2006...daca are careva timp poate ma lamureste si pe mine....

in cazul in care acea data nu are legatura cu zilele noastre sau nu este o data si are alta semnificatie...as vrea daca se poate sa postezi unul din acte in care apare data in care a fost incheiat.trebuie sa ai asa ceva in dosarel pentru ca in momentul in care se incheie un act DATA este nelipsita
 

DeletedUser10829

foarte bine ai facut legolas
tot respectu, si sunt senior pot veni si eu la bere?:D
oricum imi platesc eu da mai stau la o poveste cu alti jucatori
cat despre ce ai facut tu sincer sunt curios de absolut toate detaliile
asta in caz ca e adevarat
in toata povestea asta nu mai stiu ce sa cred
 

DeletedUser10929

Ceea ce imi place la acest topic este faptul ca toata lumea e cat se poate de CONFUZA, vad oameni postand pe un ton cat se poate de ironic, ca mai apoi sa revina si sa prezinte o mare nesiguranta..."asa sa fie oare? chiar e posibil?".
Din punct de vedere legal, atat cat tine de constitutia Romaniei sau a tarilor UE, acest lucru e cat se poate de posibil. Deoarece tara noastra nu are un sistem legislativ bine pus la punct, privind infractiunile, calomniile, sau drepturile omului in ceea ce tine de INTERNET, este posibil ca acest caz(daca exista cu adevarat) sa fi fost trimis mai departe la UE pentru rezolvare.

Dar(un mare DAR...) insasi existenta acestui caz, realitate fiind, ar fi creat un mare "bum" in presa romana, in primul rand pentru ca ziaristi urmaresc aceste evenimente (e la moda sa fim o tara de hacker-ii), apoi din punct de vedere politic (fiind o greseala a guvernului care nu a reglementat un sistem bun cu astfel de legi, iar ziaristi "traiesc" din subiecte politice) si in ultimul rand, dar cred cel mai important: daca o asemenea greseala a unui admin este condamnata de o curte de justitie, intreg serverul ar fi fost blocat, timp in care s-ar fi efectuat cercetari asupra intregului colectiv de administratori.

Concluzia: un admin poate fi dat in judecata (proces civil, nu penal), poate chiar sa fie nevoit sa plateasca daune morale(exclus pedeapsa cu inchisoarea, chiar si cu suspendare).

Eu personal, dc as fi jignit la modul cel mai serios si grav de catre un admin nu as ezita sa ii intentez proces, chiar daca este un joc, in spatele fiecarui nick, exista o persoana in carne si oase si nici macar nu e atat de greu sa aflii identitatea acelei persoane, dar un admin nu cred ca poate jigni pe cineva, un jucator fara a i se aplica regulile interne ale serverului si care trebuie respectate de catre un admin(chiar daca se crede ca adminul e seful, nu stiu sigur, dar ordinea logica a lucrurilor, impune un regulament si pentru ei)

In rest...distractie placuta pe acest topic(o sa cer drepturi de copyright pt acest topic si sa scot o carte de bancuri) si nu uitati: NIMENI nu e intangibil!

Va salut!
 

DeletedUser

In rest...distractie placuta pe acest topic(o sa cer drepturi de copyright pt acest topic si sa scot o carte de bancuri) si nu uitati: NIMENI nu e intangibil!

Va salut!

O sa ceri....ce? Dupa ce ca-i duc de mancare lui Dave in fiecare zi, TU ceri drepturi de autor?
Acuma imi sun avocatul....
 

DeletedUser1546

Ca sa lamurim odata pentru totdeauna subiectul asta , rog pe cei interesati sa consulte site-ul CEDO , acolo veti vedea cum arata o hotarare/decizie CEDO , semnul de intrebare pe care ar fi trebuit sa vi-l pune-ti cu totii este ca pe o hotarare , decizie, sentinta nu semneaza decat grefierul care redacteaza acest act si judecatorul/ presedintele care a judecat cazul .. aaa si inca ceva orice hotarare/decizie este scrisa in lb. Franceza , are un nr de inregistrare si invoca pe fond mai multe articole din legislatia Europeana.
Asa ca procesul Legolas frunza cazuta vs Dave marele admin ...:D (cine o mai fi si asta ca nu ne intereseaza) e o mare facatura si implica accordul ambelor parti.

, deci pofta buna...
 

DeletedUser

Detinut evadat din Penitenciarul Varces-Grenoble, estul Frantei .
Ca si colegii lor din Franta si politistii romani sunt în alertă după ce un tanăr detinut a evadat din Penitenciarul Varces-Grenoble, estul Frantei. Sute de politisti si jandarmi, însotiti de caini de urmărire, încearcă să dea de urma detinutului care a evadat joi dimineata dintr-unul din punctele de lucru ale Penitenciarului de Maximă Sigurantă Varces-Grenoble.

Dave, pseudonimul pe care il foloseste ,in varsta de 34 de ani, era arestat preventiv pentru abuz in serviciu si ingradirea libertati de exprimare a cetatenilor si se afla in regim de detentie de tip semideschis.

În jurul orei 11:30, în timp ce lucra la constructia unui sant, detinutul a lăsat lopata, a sărit peste un perete si s-a făcut nevăzut în regiunea Verdon. Conform legislatiei, gardienii si-au încheiat căutările după scurgerea celor 24 de ore de la evadarea detinutului, după care acesta a fost dat în urmărire generală si prin Interpol .
Căutările au fost preluate de politisti si jandarmi, care au organizat filtre în majoritatea localitătilor din estul Frantei , unde politistii opresc masinile suspecte. Toti cei care îl văd pe evadat sau stiu locul în care se află acesta, sunt rugati să sune de urgentă la 112 sau să contacteze cea mai apropiată sectie de politie.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

traim in romania si asta ne ocupa tot timpul(vorba lui mircea badea)
P.S. eu sunt minor.nu imi dati o bere fara alcool? ^_^
 

DeletedUser764

traim in romania si asta ne ocupa tot timpul(vorba lui mircea badea)
P.S. eu sunt minor.nu imi dati o bere fara alcool? ^_^

Esti junior member si nu ai voi sa vii la bere.

Al naibii Dave asta, mi-a intentat proces la tribunalul militar pe motiv ca .......
 

DeletedUser10929

Esti junior member si nu ai voi sa vii la bere.

Al naibii Dave asta, mi-a intentat proces la tribunalul militar pe motiv ca .......

Acum toata lumea ar trebui sa intrebe cu sufletul la gura ce se mai intampla?

Deja e prea exagerat, deci....


Si o idee trasnita care mi-a trecut prin cap: Dave e defapt si legolas...are multiaccount si isi face singur reclama=))):eek:
 

DeletedUser

e totul ciudat.io tot nu inteleg ce a facut dave. imi spune cineva si mie?mor de curiozitate
 

DeletedUser10929

:))

esti member, deci ai voie....

asta e discriminare si incalcare a tuturor drepturilor omului! Legea constitutionala a statelor membre UE permite consumarea alcoolului si tutunului de orice persoana care a trecut de varsta de 18 ani!

Tot la Haga se judeca si astfel de cazuri:))
 

DeletedUser7708

asta e discriminare si incalcare a tuturor drepturilor omului! Legea constitutionala a statelor membre UE permite consumarea alcoolului si tutunului de orice persoana care a trecut de varsta de 18 ani!

Tot la Haga se judeca si astfel de cazuri:))

Sunt martor, spun tot în favoarea ta. :D
 

DeletedUser

asta e discriminare si incalcare a tuturor drepturilor omului! Legea constitutionala a statelor membre UE permite consumarea alcoolului si tutunului de orice persoana care a trecut de varsta de 18 ani!

Tot la Haga se judeca si astfel de cazuri:))

iauite ce tupeu :))) bere e impropriu spus ca oricum nu am voie sa beau rece si berea nu e buna calda:D so TZEAPA:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus