Razboi BF - RR

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

algernon

member
Scor reacție
0
Probabil ca nu avea arcasi pentru ca sigur ataca si cu ei.

Lancieri si spadele sunt "adevarate" trupe de atacat. Sunt intrecute doar de o armata formata exclusiv din nobili. Nici o aparare nu poate face fata lancilor si spadelor. :D

Nici mie nu imi vine sa cred ca am putut sa scriu chestiile de mai sus.



pacat ca nu au si preoti,ca in age of empires...
aia chiar erau eficienti...
 

DeletedUser1563

Agresorul a câºtigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-22.2% Ghinion

Noroc
Moral: 100%

Agresor: strik3r
Sat: Ghost Village (487|501) K54


Apãrãtor: Hulkkk
Sat: TRIBUL DEMONILOR-LUP (486|499) K44

Numãr: 115 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Pierderi: 115 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0

Tot noi postam rapoartele?!? Asteptam raportele venite din partea BF.

algernon atacurile cu preoti ar fi fost nimic comparativ cu atacurile formate exclusiv din nobili.
 

DeletedUser

It Rules baby :) Mai poate omul vroia sa isi faca loc in ferma... ca ajunsese deja la 24000 si trebuia sa omoare singurii lancieri din sat :)
 

DeletedUser1563

In momentul de fata pot sa fac public ce a incercat sa faca Gangster Ray. Tribul KFE a fost curios sa vada pana unde poate sa mearga si nu a intentionat niciodata sa paraseasca familia din care face parte. Cred ca e evident pana unde a putut sa meaga. Eu unul nu as avea incredere in acest lider.

Buna Ziua a spus:
Gangster Ray în data de 17.09. la ora 11:06
Alianta Brutal Force este in razboi cu tribul [ally]RR[/ally], daca continuati sa fiti in familie cu acest trib, va trebui sa facem razboi si cu voi.

O zi BUNA!

Angel of Light în data de 17.09. la ora 11:17
Buna,
Eu sunt diplomatul tribului KFE. Momentan nu putem sa facem nici o afirmatie legata de mesajul familiei BF, lucrurile fiind intr-o stare prea incipienta pentru a ne permite acest lucru. As vrea totusi sa pun o intrebare, dar daca am iesi din aceasta familie, familia BF ar fi de acord sa ne primesca in ea?
Cu respect,
Angel

Gangster Ray în data de 17.09. la ora 11:18
pe ce K sunteti concentrati?>

Angel of Light în data de 17.09. la ora 11:25
K54

Gangster Ray în data de 17.09. la ora 11:26
Va dau raspunsul pe seara.

Angel of Light în data de 17.09. la ora 11:28
Asteptam.
Cu prietenie,
Angel

Gangster Ray în data de 17.09. la ora 12:15
in afara de K54 unde mai aveti membrii?

Angel of Light în data de 17.09. la ora 12:52
Avem in 54,55, 65, 44, 35

Gangster Ray în data de 17.09. la ora 12:55
cati aveti pe 35 si 65?

Angel of Light în data de 17.09. la ora 13:02
Pe 35 avem 1 si pe 65 2 momentan

Gangster Ray în data de 17.09. la ora 13:06
Ce zici de o fuziune? Regele tau ar fi general K54, si tu diplomat al intregului trib. Cu conditia ca cei din K35 si K65 sa nu intre... discuta asta cu superiorii si imi zici ;)

Angel of Light în data de 17.09. la ora 13:15
Multumesc de oferta dar in primul rand eu nu am rege, tribul KFE e condus de 3 persoane printre care sunt si eu, dar mi-am atribuit functia de diplomat deoarece ma pricep. In al doilea rand aceast lucru (fuziunea cu un trib mai mare) a fost discutat mai demult pe forumul tribului si prin vot liber s-a hotarat cu o majoritate covarsitoare sa nu facem nici un fel de fuziune (adica sa ne inglobam in alt trib mai mare). Astept inca raspuns la ideea cu intrarea in familie.
Cu respect,
Angel

Gangster Ray în data de 17.09. la ora 13:22
uite-te la profilul meu.
scrie la profil la tine:
☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆

[ally][M~K][/ally] + [ally]Wrath[/ally] + [ally]EXIT[/ally] + [ally]India[/ally] + [ally]GTC[/ally] + [ally]GEMINA[/ally] + [ally]NOA[/ally] + [ally]KFE[/ally]
Formeaza Brute Force Alliance !

Orice conflict va fi tratat la nivel de Alianta.
☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆


baga la diplomatie aliati toate trburile alea, la dusmani pe RR si W.A.

Gangster Ray în data de 17.09. la ora 15:16
Buna, vad ca nu ati schimbat nimic. Ok, va scot de la profil, sa treceti triburile de mai jos la dusmani.

O zi buna!

Angel of Light în data de 17.09. la ora 15:28
Frate, nu trecem nimic la descriere pana nu primim confirmare de la toti membrii BF ca sunt aliati cu noi. Pana acum am primit urmatoarele mesaje de la triburile familiei BF:

Angel of Light astãzi la ora 14:02Pai eu nu pot modifica descrierea tribului meu pana nu am confirmare de la toate triburile din BF ca ne au ca aliati si ca au primit informare ca facem parte alaturi de ei din familie. La [M~K] aparem deja.
baba007 astãzi la ora 14:00PS ... nu este familia BRUTAL Force ... ci Brute Force Alliance ...
baba007 astãzi la ora 13:59 Descriera tribului vostru: a scris:
Vom avea un joc extrem de provocator si neplictisitor intrucat cea mai mare familie din L3, FAMILIA BRUTAL FORCE ne-a declarat oficial razboi.


Pe mine nu m-a anuntat nimeni din familie de nimic ... si ceea ce zici tu contrazice descrierea tribului tau.
Daca cineva din familie ma va anunta ca trebuie sa iau anumite masuri voi lua. Pana atunci eu nu stiu nimic.

Respect
Baba007
Angel of Light astãzi la ora 13:56Spune-mi si mie te rog daca ai primit vreo informare ca am intrat in familia BF, deoarece la voi nu apare in descriere ca suntem si noi.
Multumesc

Mesajele acestea au fost trimise de cãtre Angel of Light mai departe.
albisicornel astãzi la ora 13:55nici noi nu aparem la voi. vorbeste cu baba007.
Angel of Light astãzi la ora 13:48Te rog frumos spune-mi de ce nu apare pe pagina la voi ca si KFE e in familia BF?

pitzi astãzi la ora 13:49pt ca nu mia- psus nimeni!!!
Angel of Light astãzi la ora 13:44Te rog frumos spune-mi de ce nu apare pe pagina la voi ca si KFE e in familia BF?

Restul din familie nici nu au citii mesajele.

Imi pare rau ca trebuie sa-ti spun dar un trib mare ca al vostru trebuie sa fie mai diplomat. Nu stiu de ce dar pana acum totul miroase a pacaleala (acceptarea noastra in familia BF) si e un gest deosebit de nedemn.

Cu respect,
Angel
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu am inteles prea multe dar stiu ca suntem in razboi gangster a vb frumos cu voi, pana cand rr a fost de vina daca doriti putem incehia acum razboiul dar undear mai fi distractia ?
 

DeletedUser1563

nu am inteles prea multe dar stiu ca suntem in razboi gangster a vb frumos cu voi, pana cand rr a fost de vina daca doriti putem incehia acum razboiul dar undear mai fi distractia ?

Deci cand un nou membru este primit in familia voastra doar un singur trib stie de asta? La toate familiile din alte parti exista un consiliu de conducere si numai in urma consultarii acelui consiliu se ia decizia cu privire la primirea sau nu a noului membru in familie. In cazul de fata doar 1 trib stia de asta restul habar nu aveau pentru ca nu fusesera informate. Va rog sa ne demonstrati ca nu a fost o capcana pentru a ne scoate din familia din care facem parte pentru ca toate probele ne fac sa credem ca ni se intinsese o capcana pentru a slabi familia din care facem parte.

Oricum incidentul asta spune multe pentru persoanele care cunosc destule despre acest joc.
 

DeletedUser523

Vai domle' ce intriga!;) dar stau si ma intreb oare cine a fost mai destept la faza asta? :D
 

DeletedUser1563

Vai domle' ce intriga!;) dar stau si ma intreb oare cine a fost mai destept la faza asta? :D

KFE a jucat abil aici. Aveam informatii cu privire la domnul Gangster Ray. Am vrut sa vedem cu ochii nostri daca sunt reale. Ne-am convins de manevra pe care a dorit sa o faca, de altfel este cunoscut faptul ca nu este primul incident de acest gen. KFE a refuzat realizarea de fuziuni si intrarea in unele familii din cauza faptului ca nu avea cu cine sa discute. KFE nu doreste si nu va realiza o fuziune cu un trib in care conducerea celuilalt trib nu stie cum se realizeaza o fuziune si nu va intra niciodata intr-o familie in care nu exista un sistem de conducere la nivelul familiei eficient.
 

DeletedUser523

pai aceasta lume e inca la inceput si cred ca nu toate triburile si-au gasit inca "diplomatii"-creierul si vocea! ;)
 

DeletedUser1563

Nu e un secret, nucleul KFE este format din cativa jucatori care sunt foarte buni prieteni si fiecare a fost pus sa se ocupe de lucrurile pe care stie cel mai bine sa le faca.
 

DeletedUser1647

KFE a jucat abil aici. Aveam informatii cu privire la domnul Gangster Ray. Am vrut sa vedem cu ochii nostri daca sunt reale. Ne-am convins de manevra pe care a dorit sa o faca, de altfel este cunoscut faptul ca nu este primul incident de acest gen. KFE a refuzat realizarea de fuziuni si intrarea in unele familii din cauza faptului ca nu avea cu cine sa discute. KFE nu doreste si nu va realiza o fuziune cu un trib in care conducerea celuilalt trib nu stie cum se realizeaza o fuziune si nu va intra niciodata intr-o familie in care nu exista un sistem de conducere la nivelul familiei eficient.

Cata palavrageala, hai sa ne vedem de joc.... de acum incepe actiunea k mi-am facut catapulte :D :D :D .

In loc sa vorbiti aiurea si sa acuzat pe unul si altu pe forum, mai bine v-ati face aparare, atac si ce mai vreti voi acolo. :confused:

Chiar nu imi place sa vin aici si sa dau raportul, k ala a facut asa si ala nu sau alte chestii. Vedem la urma care va iesi invingator si care invins. Lasa vorbaria....;)
 

DeletedUser1563

Cata palavrageala, hai sa ne vedem de joc.... de acum incepe actiunea k mi-am facut catapulte :D :D :D .

In loc sa vorbiti aiurea si sa acuzat pe unul si altu pe forum, mai bine v-ati face aparare, atac si ce mai vreti voi acolo. :confused:

Chiar nu imi place sa vin aici si sa dau raportul, k ala a facut asa si ala nu sau alte chestii. Vedem la urma care va iesi invingator si care invins. Lasa vorbaria....;)

Astept catapultele in vizita in satul meu. Soldatii mei sunt nerabdatori sa distruga cateva catapulte. De altfel s-au plictisit sa tot bea la crasma din sat.

Abia astept sa trimit un contraatac cu topor si cavalerie grea.
 

DeletedUser6

Astept catapultele in vizita in satul meu. Soldatii mei sunt nerabdatori sa distruga cateva catapulte. De altfel s-au plictisit sa tot bea la crasma din sat.

Abia astept sa trimit un contraatac cu topor si cavalerie grea.

cavalerie grea.. WTF??? cine vrea sa il invete cum se joaca...
 

DeletedUser1563

Unde sunt rapoartele promise de BF

cavalerie grea.. WTF??? cine vrea sa il invete cum se joaca...

Am spus in topicul asta ca sunt un noob. Daca imi citesti descrierea la profil in joc o sa vezi ca scrie ca sunt un noob si ca nu stiu sa joc si ca ii rog pe adversarii sa nu ma atace pentru ca vreau sa invat si eu cum se joaca triburile. Numai un noob ar fi refuzat fuziunea cu unul din triburile din BF.

Daca nu ma ajuta un jucator din M~K cu spioni sprijin atunci cand urma sa fiu spionat se vedea cat de noob sunt.

Asteptam rapoatele promise de BF. Inca nu se vede nici un raport. Astazi e joi. Au promis ca marti cel tarziu posteaza rapoarte. Au trecut 2 zile. Ce se intampla?
 

DeletedUser2104

Cat ***** se vb pe forumul asta.Gata , opriti-va.

1. Razboiul a fost inceput de Gangster RAy pt ca nu am vrut sa fuzionez cu ei. Acuma ma intelegeti de ce....nu vroiam memrii de trib care ataca cu lanciii si se apara prob cu topoare.

2. Gangster Ray sta cam 1000 de ore pe zi online, si tot ce face incearca sa transforme toata harta in aliati si sa-i bage in familie. WtF? Dar unde vrea sa ajunga? SA fie o familie mare si fericita toata lumea 3....si RR adversar. LOl

3. M-am lamurit si de triburile astea care nu au nici o directie in joc. Fug dintr-o familie in alta. De tot disrespectul.

4. RR va sta in picioare pana la ultimul lancier, si nu va trada familia.

5. SI cel mai nasol e ca nu exista regi cu initiativa, frate. Toti cauta simpatia celor din Brute Force. WtF- hai sa ne aliem toti si stim o treaba.
pfuii..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser523

eu sunt curios daca toate triburile din familie sunt implicate in conflict:confused: ;)
 

DeletedUser1563

1. Razboiul a fost inceput de Gangster RAy pt ca nu am vrut sa fuzionez cu ei. Acuma ma intelegeti de ce....nu vroiam memrii de trib care ataca cu lanciii si se apara prob cu topoare.

2. Gangster Ray sta cam 1000 de ore pe zi online, si tot ce face incearca sa transforme toata harta in aliati si sa-i bage in familie. WtF? Dar unde vrea sa ajunga? SA fie o familie mare si fericita toata lumea 3....si RR adversar. LOl

3. M-am lamurit si de triburile astea care nu au nici o directie in joc. Fug dintr-o familie in alta. De tot disrespectul.

4. RR va sta in picioare pana la ultimul lancier, si nu va trada familia.

5. SI cel mai nasol e ca nu exista regi cu initiativa, frate. Toti cauta simpatia celor din Brute Force. WtF- hai sa ne aliem toti si stim o treaba.
pfuii..

Nu ar fi frumos ca BF sa aiba toti jucatorii in afara de cei din SWA si SWA zilnic sa innobileze 5% din satele din BF iar BF sa nu fie in stare sa innobileze un sat.

Sunt foarte multi jucatori/lideri de trib care considera ca numarul membrilor tribului conteaza sau ca punctele fac un jucator bun. Decat un trib cu 1000 de oameni unde sunt numai probleme mai bine un trib de 50 de oameni unde lucrurile merg cat se poate de bine.

eu sunt curios daca toate triburile din familie sunt implicate in conflict:confused: ;)

Din BF sunt maxim 1-2 triburi implicate. Iar de la cele implicate ne roaga jucatorii sa nu ii mai farmam. Bineinteles ca nu vom renuntat la fermele noastre.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus